Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

zaparcia dziecko 1,5 roku

, męczy się biedactwo :(
> , mÄ™czy siÄ™ biedactwo :(
mlovea
czw, 09 cze 2011 - 11:09
Majka od jakiegoś 1,5 tygodnia płacze przy wypróżnianiu się. Robi kupkę co 3-4 dni, twardą. Woła na nocnik, siada, wstaje, chce pampersa i tak w kółko kilka razy, aż w końcu robi i płacze.
Macie jakieś domowe sposoby na zaparcia? Maja je owoce (zwłaszcza jabłka), dużo pije, czekolady ostatnio jej nie daję. Jakie jedzenie wzmacnia problem, czego unikać?
Jak to jeszcze trochę potrwa, pójdę do lekarza.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 09 cze 2011 - 11:09
Post #1

Majka od jakiegoś 1,5 tygodnia płacze przy wypróżnianiu się. Robi kupkę co 3-4 dni, twardą. Woła na nocnik, siada, wstaje, chce pampersa i tak w kółko kilka razy, aż w końcu robi i płacze.
Macie jakieś domowe sposoby na zaparcia? Maja je owoce (zwłaszcza jabłka), dużo pije, czekolady ostatnio jej nie daję. Jakie jedzenie wzmacnia problem, czego unikać?
Jak to jeszcze trochę potrwa, pójdę do lekarza.

--------------------


Madie
czw, 09 cze 2011 - 11:48
Przede wszystkim duzo blonnika w diecie i duzo plynow. Wyeliminowac wszelkie czekolady, slodycze, kakao. Doraznie moga pomoc czopki glicerynowe.
Madie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,021
Dołączył: pią, 03 wrz 10 - 11:04
SkÄ…d: Sosnowiec
Nr użytkownika: 34,196




post czw, 09 cze 2011 - 11:48
Post #2

Przede wszystkim duzo blonnika w diecie i duzo plynow. Wyeliminowac wszelkie czekolady, slodycze, kakao. Doraznie moga pomoc czopki glicerynowe.

--------------------

Być tuż obok, bez względu na odległość. Być razem, bez względu na przeszkody. Być jednym, bez względu na bycie we dwoje.

Zuzka80
czw, 09 cze 2011 - 11:54
Borykaliśmy się z tym samym problemem. Często przy takim wypróżnianiu u Zuzi pękały naczynka w odbycie i robiła kupki z krwią. Płaczu było co nie miara. Pomogło jej regularne picie syropu Alvia Zaparcia. Stolec był wtedy pokryty jakby śluzem i kupka łatwiej wychodziła. Przestało jej się to kojarzyć z bólem i zaczęła wypróżniać się częściej.
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 09 cze 2011 - 11:54
Post #3

Borykaliśmy się z tym samym problemem. Często przy takim wypróżnianiu u Zuzi pękały naczynka w odbycie i robiła kupki z krwią. Płaczu było co nie miara. Pomogło jej regularne picie syropu Alvia Zaparcia. Stolec był wtedy pokryty jakby śluzem i kupka łatwiej wychodziła. Przestało jej się to kojarzyć z bólem i zaczęła wypróżniać się częściej.

--------------------
Zuzia

Paulinka
mlovea
czw, 09 cze 2011 - 12:41
Przeczytałam, że ten syrop jest od 6 roku życia icon_sad.gif Lekarz ci przepisał?
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post czw, 09 cze 2011 - 12:41
Post #4

Przeczytałam, że ten syrop jest od 6 roku życia icon_sad.gif Lekarz ci przepisał?

--------------------


rysa154
czw, 09 cze 2011 - 13:10
u nas super sprawdzały sie winogrona i ciAstka z otrebami czy ziarnami ....mozna wspomoc sie laktuloza...

edit:
lit

Ten post edytował ryba154 czw, 09 cze 2011 - 13:46
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post czw, 09 cze 2011 - 13:10
Post #5

u nas super sprawdzały sie winogrona i ciAstka z otrebami czy ziarnami ....mozna wspomoc sie laktuloza...

edit:
lit

--------------------


marghe.
czw, 09 cze 2011 - 13:43
Dużo błonnika
Dużo świezych warzyw i owoców
dużo soków ze świezych owoców
śliwki suszone
pestki wszelakie
pieczywo razowe
można na czczo podac łyżkę oliwy - o ile przełknie

unikać bananów, ryżu gotowanego, marchwi itp gotowanej bo zatwardzają
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 09 cze 2011 - 13:43
Post #6

Dużo błonnika
Dużo świezych warzyw i owoców
dużo soków ze świezych owoców
śliwki suszone
pestki wszelakie
pieczywo razowe
można na czczo podac łyżkę oliwy - o ile przełknie

unikać bananów, ryżu gotowanego, marchwi itp gotowanej bo zatwardzają
Zuzka80
czw, 09 cze 2011 - 15:25
CYTAT(mlovea @ Thu, 09 Jun 2011 - 13:41) *
Przeczytałam, że ten syrop jest od 6 roku życia icon_sad.gif Lekarz ci przepisał?


Lekarz polecił (to jest chyba środek homeopatyczny, dostępny bez recepty), niestety nie pamiętam dawkowania. Zuza miała wtedy 3 latka.
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 09 cze 2011 - 15:25
Post #7

CYTAT(mlovea @ Thu, 09 Jun 2011 - 13:41) *
Przeczytałam, że ten syrop jest od 6 roku życia icon_sad.gif Lekarz ci przepisał?


Lekarz polecił (to jest chyba środek homeopatyczny, dostępny bez recepty), niestety nie pamiętam dawkowania. Zuza miała wtedy 3 latka.

--------------------
Zuzia

Paulinka
Tamara79
czw, 09 cze 2011 - 17:34
mlovela jakiś czas temu pisałam podobnego posta, dieta w naszym przypadku niestety nie pomogła i koniec końców wylądowaliśmy u lekarza. Jest coraz lepiej, kupka jest miękka, codzienna icon_wink.gif
Jak chcesz mogę podać Ci zestaw syropów, ale osobiście uważam, że to sprawa indywidualna i powinnaś iśc z dzieckiem do lekarza. Moja pediatra twierdzi, że to leczenie długotrwałe i jeden syrop nie pomoże na dłuższa metę. Trzeba odpowiednia kombinacje leków zastosować. Gustaw np m.in. dostał krople takie na kolki icon_wink.gif

Nie miał krwi w kale, dla mnie to już sygnał mega alarmowy, ale ja może z tych przewrażliwionych.
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post czw, 09 cze 2011 - 17:34
Post #8

mlovela jakiś czas temu pisałam podobnego posta, dieta w naszym przypadku niestety nie pomogła i koniec końców wylądowaliśmy u lekarza. Jest coraz lepiej, kupka jest miękka, codzienna icon_wink.gif
Jak chcesz mogę podać Ci zestaw syropów, ale osobiście uważam, że to sprawa indywidualna i powinnaś iśc z dzieckiem do lekarza. Moja pediatra twierdzi, że to leczenie długotrwałe i jeden syrop nie pomoże na dłuższa metę. Trzeba odpowiednia kombinacje leków zastosować. Gustaw np m.in. dostał krople takie na kolki icon_wink.gif

Nie miał krwi w kale, dla mnie to już sygnał mega alarmowy, ale ja może z tych przewrażliwionych.

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
Zuzka80
czw, 09 cze 2011 - 19:47
CYTAT(KanuÅ› @ Thu, 09 Jun 2011 - 18:34) *
Nie miał krwi w kale, dla mnie to już sygnał mega alarmowy, ale ja może z tych przewrażliwionych.


Nam też się alarm włączył i byliśmy u lekarza. Dostaliśmy skierowanie na badania kału ale nic w nich nie wyszło. Lekarz obejrzał odbyt i stwierdził, że krew pojawia się z pękniętych naczynek a te pękają z powodu mocnego parcia w czasie wypróżniania.

Zgadzam się z tym, że jest to leczenie długotrwałe. I dużo też od psychiki zależy. Zuza jak tylko po kilku dniach przerwy miała zrobić kupę to była przerażona. Zachowywała się tak, jakby miała sama przed sobą uciec i do tego strach w oczach. Po prostu bała się tego bólu.

Teraz przechodzę ten etap z młodsza ale dużo łagodniej. Od czasu do czasu musimy się wspomóc czopkiem.
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 09 cze 2011 - 19:47
Post #9

CYTAT(KanuÅ› @ Thu, 09 Jun 2011 - 18:34) *
Nie miał krwi w kale, dla mnie to już sygnał mega alarmowy, ale ja może z tych przewrażliwionych.


Nam też się alarm włączył i byliśmy u lekarza. Dostaliśmy skierowanie na badania kału ale nic w nich nie wyszło. Lekarz obejrzał odbyt i stwierdził, że krew pojawia się z pękniętych naczynek a te pękają z powodu mocnego parcia w czasie wypróżniania.

Zgadzam się z tym, że jest to leczenie długotrwałe. I dużo też od psychiki zależy. Zuza jak tylko po kilku dniach przerwy miała zrobić kupę to była przerażona. Zachowywała się tak, jakby miała sama przed sobą uciec i do tego strach w oczach. Po prostu bała się tego bólu.

Teraz przechodzę ten etap z młodsza ale dużo łagodniej. Od czasu do czasu musimy się wspomóc czopkiem.

--------------------
Zuzia

Paulinka
Żoanna
czw, 09 cze 2011 - 20:00
u Marcelka wręcz porobiły się polipy.lekarz kazał się zgłosić jak pojawi się krew i się pojawiła przedwczoraj.
szybciutko podaj laktulozę,żeby natychmiast pomóc.można ją podawać nawet msc.
oczywiście trzeba uważać żeby się dzieciak nie uzależnił.
ale doraźnie moźna.
w sumie dziewczyny wszystko napisały ale jeszcze polecam otręby.
dziś wpakowałam w M pół litra koktajlu z truskawek,jogurtu i otrębów.
przestraszyłam się nie na żarty.
czopka nie polecam.co jeśli ma takie polipy w środku-a ma je 90 % ludzi- będzie niepotrzebnie podrażniona pupa
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post czw, 09 cze 2011 - 20:00
Post #10

u Marcelka wręcz porobiły się polipy.lekarz kazał się zgłosić jak pojawi się krew i się pojawiła przedwczoraj.
szybciutko podaj laktulozę,żeby natychmiast pomóc.można ją podawać nawet msc.
oczywiście trzeba uważać żeby się dzieciak nie uzależnił.
ale doraźnie moźna.
w sumie dziewczyny wszystko napisały ale jeszcze polecam otręby.
dziś wpakowałam w M pół litra koktajlu z truskawek,jogurtu i otrębów.
przestraszyłam się nie na żarty.
czopka nie polecam.co jeśli ma takie polipy w środku-a ma je 90 % ludzi- będzie niepotrzebnie podrażniona pupa

--------------------


marghe.
czw, 09 cze 2011 - 22:12
CYTAT(anusia12 @ Thu, 09 Jun 2011 - 21:00) *
.
szybciutko podaj laktulozę,żeby natychmiast pomóc.można ją podawać nawet msc.
oczywiście trzeba uważać żeby się dzieciak nie uzależnił.
ale doraźnie moźna.

Lepiej skonsultować z lekarzem
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 09 cze 2011 - 22:12
Post #11

CYTAT(anusia12 @ Thu, 09 Jun 2011 - 21:00) *
.
szybciutko podaj laktulozę,żeby natychmiast pomóc.można ją podawać nawet msc.
oczywiście trzeba uważać żeby się dzieciak nie uzależnił.
ale doraźnie moźna.

Lepiej skonsultować z lekarzem
syl_wia9
czw, 09 cze 2011 - 22:14
Mój synek w podobnym wieku(ok.2latek)rówież miał straszne zaparcia.Takie,że nie chciał wogóle kupki robić,płakał,chował sie po kontach i "cinął",ale nic,męczył się strasznie,ja płakałam razem z nim.Byliśmy nawet z tym u gastrologa,w szpitalu na lewatywie i nic... 32.gif .Nawet po lewatywie nie wiele zrobił.PodawałamLactuloze i na czczo łyżeczkę oliwy -też nie wiele pomogło.Czasem też czopki.
U nas możliwe,że było to na tle psychicznych bardziej bo tatus wyjechał na dłużej za granice.To była maskara 32.gif .W końcu przeszło samo.
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i jej córeczka ma 2,5 r.ma to samo...nie wiem czy to taki okres u dziecka jest??
syl_wia9


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,183
Dołączył: nie, 02 maj 10 - 23:03
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 32,814




post czw, 09 cze 2011 - 22:14
Post #12

Mój synek w podobnym wieku(ok.2latek)rówież miał straszne zaparcia.Takie,że nie chciał wogóle kupki robić,płakał,chował sie po kontach i "cinął",ale nic,męczył się strasznie,ja płakałam razem z nim.Byliśmy nawet z tym u gastrologa,w szpitalu na lewatywie i nic... 32.gif .Nawet po lewatywie nie wiele zrobił.PodawałamLactuloze i na czczo łyżeczkę oliwy -też nie wiele pomogło.Czasem też czopki.
U nas możliwe,że było to na tle psychicznych bardziej bo tatus wyjechał na dłużej za granice.To była maskara 32.gif .W końcu przeszło samo.
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką i jej córeczka ma 2,5 r.ma to samo...nie wiem czy to taki okres u dziecka jest??
Żoanna
czw, 09 cze 2011 - 22:18
u nas tez na tle psychologicznym jak wróciłam do pracy.
teraz niby jest spokojny ale problemy nadal am.
z tym,ze jego nie boli 48.gif
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post czw, 09 cze 2011 - 22:18
Post #13

u nas tez na tle psychologicznym jak wróciłam do pracy.
teraz niby jest spokojny ale problemy nadal am.
z tym,ze jego nie boli 48.gif

--------------------


kini5
piÄ…, 10 cze 2011 - 20:42
U nas też był ten sam problem jak Kuba miał ze 2 latka masakra 37.gif płakał strasznie a nocnik kojarzył mu się tylko z bolesną kupką. Jak dobrze pamiętam podawałam mu activie suszone śliwki pomogło 06.gif
kini5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: sob, 01 maj 10 - 20:51
Skąd: Koło
Nr użytkownika: 32,800

GG:


post piÄ…, 10 cze 2011 - 20:42
Post #14

U nas też był ten sam problem jak Kuba miał ze 2 latka masakra 37.gif płakał strasznie a nocnik kojarzył mu się tylko z bolesną kupką. Jak dobrze pamiętam podawałam mu activie suszone śliwki pomogło 06.gif

--------------------
mlovea
piÄ…, 10 cze 2011 - 20:50
Wygląda na to, że problem był chwilowy (oby!) i spowodowany... nocnikiem. Nie zdawałam sobie sprawy, że stresujemy córkę sadzajac ją na nocnik. Sama wołała "psi psi" i biegła do nocnika. Ale po jakimś czasie zauważyłam, że go unika. Od wczoraj nie wspominam wcale o nocniku i jeśli ona woła, to pytam, czy chce usiaść. Kiwa główką, że nie. I zrobiła kupę już 2x w pampersa bez płaczu icon_smile.gif
Dzięki za masę rad, w raze potrzeby (oby nie!) na pewno skorzystam.
mlovea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: wto, 28 lip 09 - 20:33
SkÄ…d: kuj-pom
Nr użytkownika: 28,432




post piÄ…, 10 cze 2011 - 20:50
Post #15

Wygląda na to, że problem był chwilowy (oby!) i spowodowany... nocnikiem. Nie zdawałam sobie sprawy, że stresujemy córkę sadzajac ją na nocnik. Sama wołała "psi psi" i biegła do nocnika. Ale po jakimś czasie zauważyłam, że go unika. Od wczoraj nie wspominam wcale o nocniku i jeśli ona woła, to pytam, czy chce usiaść. Kiwa główką, że nie. I zrobiła kupę już 2x w pampersa bez płaczu icon_smile.gif
Dzięki za masę rad, w raze potrzeby (oby nie!) na pewno skorzystam.

--------------------


Tamara79
piÄ…, 10 cze 2011 - 23:25
problemy z kupkÄ… to etap w rozwoju psychicznym dziecka,
polecam
https://www.gwp.pl/335,rozwoj-psychiczny-dz...-i-lekarzy.html
Tamara79


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,450
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 16:36
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 11,117




post piÄ…, 10 cze 2011 - 23:25
Post #16

problemy z kupkÄ… to etap w rozwoju psychicznym dziecka,
polecam
https://www.gwp.pl/335,rozwoj-psychiczny-dz...-i-lekarzy.html

--------------------
Bo warto mieć marzenia

On 29.12.2008
Ona 06.09.2010

*******************************************************************
Dwoje dzieci w obłokach ... bo świat się pomylił.
monilka
piÄ…, 10 cze 2011 - 23:44
CYTAT(marghe. @ Thu, 09 Jun 2011 - 12:43) *
Dużo błonnika

Ja tylko chciałam sprostować. Przy zaparciach dużo błonnika odnosi się tylko wtedy, kiedy dziecko przy okazji dużo pije. Jeśli dziecko nie chce pić, a podajemy dużo błonnika, to działa to jak zapychacz.
I fajny domowy sposób. Suszone śliwki namoczone w gorącej wodzie. Wywar z tychże podany rano na czczo działa naprawdę oczyszczająco
monilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,306
Dołączył: pią, 18 maj 07 - 00:18
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 14,364




post piÄ…, 10 cze 2011 - 23:44
Post #17

CYTAT(marghe. @ Thu, 09 Jun 2011 - 12:43) *
Dużo błonnika

Ja tylko chciałam sprostować. Przy zaparciach dużo błonnika odnosi się tylko wtedy, kiedy dziecko przy okazji dużo pije. Jeśli dziecko nie chce pić, a podajemy dużo błonnika, to działa to jak zapychacz.
I fajny domowy sposób. Suszone śliwki namoczone w gorącej wodzie. Wywar z tychże podany rano na czczo działa naprawdę oczyszczająco
Zelda
nie, 12 cze 2011 - 08:49
Hanusia tez miała zaparcia gdy przeszła z piersi na bebiko(jak zaszłam w ciążę z Olkiem)po odstawieniu bebiko zaparcia przeszły,więc może to wina mleka?Po bebilonie było ok.
Zelda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,015
Dołączył: wto, 08 maj 07 - 23:08
Nr użytkownika: 13,884




post nie, 12 cze 2011 - 08:49
Post #18

Hanusia tez miała zaparcia gdy przeszła z piersi na bebiko(jak zaszłam w ciążę z Olkiem)po odstawieniu bebiko zaparcia przeszły,więc może to wina mleka?Po bebilonie było ok.
basiaw
nie, 12 cze 2011 - 10:20
Z zaparciami nie ma niestety żartów i wymagają one wg mnie wizyty u lekarza....
A stosowanie lactulozy jednorazowo nie przynosi efektów, lactuloza działa na zasadzie osmozy i powinno się ją podawać długo żeby uzyskać zadowalające efekty.... Dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.
Barti bierze 3*15 ml dziennie, ale sama w życiu bym się mu nie odważyła dać takiej dawki, lekarz nam zalecił po wielu badaniach...
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post nie, 12 cze 2011 - 10:20
Post #19

Z zaparciami nie ma niestety żartów i wymagają one wg mnie wizyty u lekarza....
A stosowanie lactulozy jednorazowo nie przynosi efektów, lactuloza działa na zasadzie osmozy i powinno się ją podawać długo żeby uzyskać zadowalające efekty.... Dawkowanie powinno być ustalone indywidualnie.
Barti bierze 3*15 ml dziennie, ale sama w życiu bym się mu nie odważyła dać takiej dawki, lekarz nam zalecił po wielu badaniach...

--------------------

Żoanna
nie, 12 cze 2011 - 10:31
basia a podajesz laktulozę cały czas czy robicie jakieś przerwy?
Żoanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,391
Dołączył: nie, 17 gru 06 - 15:07
SkÄ…d: Kowary
Nr użytkownika: 9,155




post nie, 12 cze 2011 - 10:31
Post #20

basia a podajesz laktulozę cały czas czy robicie jakieś przerwy?

--------------------


> zaparcia dziecko 1,5 roku, mÄ™czy siÄ™ biedactwo :(
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 19:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama