Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Łózka dla dzieci - Ikea czy...?

> 
Cleo
wto, 15 gru 2009 - 10:51
CHyba jednak nadszedł czas zakupu łóżek dla dzieci. Hanka od 3 tyg. spi na materacu na podłodze albo z nami, Misi łóżko ma juz 7 lat i ledwo zipi/e.
Obiecałam sobie, że jak czas nadejdzie i do tego nowy dom -tfu tfu-, to dzieci będą mialy wymarzone (chyba przeze mnie) łózka typu: łozko-karoca, łóżko-rakieta itp. Pokazałam w necie Michasi te różne cuda i dziwy, a potem kliknęłam w IKEA i moje dziecko zachwyciło się- brązowym zwykłym łóżkiem.
Ma ktoś/użytkuje łóżka z serii np. Leksvik czy Trofast? Albo jakies inne?


Albo spytam- jakie macie łóżka dla 3-latków prawie i dla szkolniaków?

Miało być niby piętrowe w jednej z opcji, ale chyba przypadnie im na parę lat dopóki Hania jest mała wspólna sypialnia z pochyłym dachem, więc muszę wstawić dwa łóżka. I chyba już dla Hani też kupię takie jak dla Misi normalne, prawda?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 15 gru 2009 - 10:51
Post #1

CHyba jednak nadszedł czas zakupu łóżek dla dzieci. Hanka od 3 tyg. spi na materacu na podłodze albo z nami, Misi łóżko ma juz 7 lat i ledwo zipi/e.
Obiecałam sobie, że jak czas nadejdzie i do tego nowy dom -tfu tfu-, to dzieci będą mialy wymarzone (chyba przeze mnie) łózka typu: łozko-karoca, łóżko-rakieta itp. Pokazałam w necie Michasi te różne cuda i dziwy, a potem kliknęłam w IKEA i moje dziecko zachwyciło się- brązowym zwykłym łóżkiem.
Ma ktoś/użytkuje łóżka z serii np. Leksvik czy Trofast? Albo jakies inne?


Albo spytam- jakie macie łóżka dla 3-latków prawie i dla szkolniaków?

Miało być niby piętrowe w jednej z opcji, ale chyba przypadnie im na parę lat dopóki Hania jest mała wspólna sypialnia z pochyłym dachem, więc muszę wstawić dwa łóżka. I chyba już dla Hani też kupię takie jak dla Misi normalne, prawda?

--------------------
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 15 gru 2009 - 11:04
Post #2

Cleo Hugo ma to i je bardzo lubi https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59851606 mieszczę się tam z nim, ale spać bym raczej nie chciała icon_smile.gif Pewnie wiele zależy od pokoju i na ile chcesz, żeby to łóżko było. Ja chciałam najpierw kupić takie w kształcie auta, ale K mnie przekonał, że spanie to spanie a nie zabawa, więc stanęło na zwykłym ikeowskim. Do tego wybraliśmy jakiś trochę lepszy materac.
Pewnie poszalałabym bardziej z wyborem, ale pokój młodego jest szalenie nieustawny. Trochę jak w pociągu długi i wąski z oknem w krótszej części. najlepiej weź sobie rozrysuj pokój wyskalowany odpowiednio i z centymetrem przemyśl gdzie co chcesz poustawiać.
Agga
wto, 15 gru 2009 - 12:14
Natalka ma takie łóżko :

Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post wto, 15 gru 2009 - 12:14
Post #3

Natalka ma takie łóżko :



--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
Mika
wto, 15 gru 2009 - 13:54
u mnie Antoś z Jankiem mają piętrowe
z możliwością rozstawienia więc jak mi się odmieni można zdjąć
początkowo nie chciałam ustawić łóżka na łóżku,miały stać obok siebie icon_wink.gif
mają takie https://www.allegro.pl/item839630106_lozko_...dinterbeds.html
barierki nie zainstalowalam na stałe-zakładam na noc,zdejmuję na dzień icon_wink.gif
Zależy czy lubisz drewno czy metal,bo starsze dziewczynki chcą być jak królewny icon_wink.gif i podoba im się takie łóżko z ikei https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977 a dla mniejszych dzieci jest "rosnące" ,czarne lub białe - https://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=minnen tu są,bo inaczej się nie da pokazać -coś w linkach namieszali

Ten post edytował Mika wto, 15 gru 2009 - 13:54
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 15 gru 2009 - 13:54
Post #4

u mnie Antoś z Jankiem mają piętrowe
z możliwością rozstawienia więc jak mi się odmieni można zdjąć
początkowo nie chciałam ustawić łóżka na łóżku,miały stać obok siebie icon_wink.gif
mają takie https://www.allegro.pl/item839630106_lozko_...dinterbeds.html
barierki nie zainstalowalam na stałe-zakładam na noc,zdejmuję na dzień icon_wink.gif
Zależy czy lubisz drewno czy metal,bo starsze dziewczynki chcą być jak królewny icon_wink.gif i podoba im się takie łóżko z ikei https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977 a dla mniejszych dzieci jest "rosnące" ,czarne lub białe - https://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=minnen tu są,bo inaczej się nie da pokazać -coś w linkach namieszali

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
yellow
wto, 15 gru 2009 - 14:51
...moj prawie trzylatek śpi na takim https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59827956 ma regulowana długość (zarówno łózka jak i materaca) pod spód wchodza ikeowskie pojemniki na zabawki ...zdarza sie ze śpimy na nim oboje i sie wysypiamy ... fajne jest icon_smile.gif
yellow


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,829
Dołączył: pon, 13 lut 06 - 20:04
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 4,916




post wto, 15 gru 2009 - 14:51
Post #5

...moj prawie trzylatek śpi na takim https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59827956 ma regulowana długość (zarówno łózka jak i materaca) pod spód wchodza ikeowskie pojemniki na zabawki ...zdarza sie ze śpimy na nim oboje i sie wysypiamy ... fajne jest icon_smile.gif

--------------------
E. 2001
J. 2007


Najważniejsze by z prostych rzeczy nie tworzyć intelektualnych labiryntów
Cleo
wto, 15 gru 2009 - 16:10
no dobra- MNIE podobają się metalowe, Michasi te drewniane, najbardziej Leksvik. Czytam, że ono rośnie z dzieckiem, czyli Hania moglaby miec tez je (najpierw krótsze, tak?). Ale czy one wszystkie max szerokosc materaca mają 80 cm?
Bardzo, bardzo czekalam na chwilę, gdy Misia będzie mogla miec szersze łozko, bo w nocy tak się kręci, ze czasem ma nogi na ścianie 37.gif , a teraz nie dalo rady ustawic szerszego...

EDIT:

No więc Leksvik chyba max szerokosc 80 cm, ale znalazlam takie cos:
https://www.sklep.meble.pl/p7396,e12-lozko-90.html
i jest parę cm więcej szerokosci spania.... Ktoś kojarzy te produkty?

A tu az 140 cm szer. spania???

https://www.sklep.meble.pl/p36450,drewniane...-140200-cm.html

Ten post edytował Cleo wto, 15 gru 2009 - 16:26
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 15 gru 2009 - 16:10
Post #6

no dobra- MNIE podobają się metalowe, Michasi te drewniane, najbardziej Leksvik. Czytam, że ono rośnie z dzieckiem, czyli Hania moglaby miec tez je (najpierw krótsze, tak?). Ale czy one wszystkie max szerokosc materaca mają 80 cm?
Bardzo, bardzo czekalam na chwilę, gdy Misia będzie mogla miec szersze łozko, bo w nocy tak się kręci, ze czasem ma nogi na ścianie 37.gif , a teraz nie dalo rady ustawic szerszego...

EDIT:

No więc Leksvik chyba max szerokosc 80 cm, ale znalazlam takie cos:
https://www.sklep.meble.pl/p7396,e12-lozko-90.html
i jest parę cm więcej szerokosci spania.... Ktoś kojarzy te produkty?

A tu az 140 cm szer. spania???

https://www.sklep.meble.pl/p36450,drewniane...-140200-cm.html

--------------------
Ila
wto, 15 gru 2009 - 16:25
Cleo, my takie mamy, znaczy Kamyk. Widze, ze teraz te deski (przod i tyl lozka) sa calkiem proste na gorze,
Kamyk ma jeszcze takie lekko lukowato wyciete. Jestesmy bardzo zadowoleni, nasze jest juz czesciowo rozsuniete.
Tam nie ma jednego materaca, tylko w sumie 3 kawalki, jeden dluzszy na te minimalna opcje dlugosci i dwa 30 centymetrowe. W nogach juz dolozylismy ten krotszy materac, a drugi jest oparty za glowa/za poduszka.
Mam nadzieje, ze jasno tlumacze icon_wink.gif

Materac jest szeroki dokladnie na 81-81 cm.

Edit: napisalam posta po Twojej edycji. My mamy to lozko Leksvik z Ikei.

Kamykowi to 80 cm wystarcza, choc spi jak wiatrak, a nam zalezalo na wezszym wlasnie.
I fajnie sprawdza sie ta regulacja.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post wto, 15 gru 2009 - 16:25
Post #7

Cleo, my takie mamy, znaczy Kamyk. Widze, ze teraz te deski (przod i tyl lozka) sa calkiem proste na gorze,
Kamyk ma jeszcze takie lekko lukowato wyciete. Jestesmy bardzo zadowoleni, nasze jest juz czesciowo rozsuniete.
Tam nie ma jednego materaca, tylko w sumie 3 kawalki, jeden dluzszy na te minimalna opcje dlugosci i dwa 30 centymetrowe. W nogach juz dolozylismy ten krotszy materac, a drugi jest oparty za glowa/za poduszka.
Mam nadzieje, ze jasno tlumacze icon_wink.gif

Materac jest szeroki dokladnie na 81-81 cm.

Edit: napisalam posta po Twojej edycji. My mamy to lozko Leksvik z Ikei.

Kamykowi to 80 cm wystarcza, choc spi jak wiatrak, a nam zalezalo na wezszym wlasnie.
I fajnie sprawdza sie ta regulacja.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
kalarepa78
wto, 15 gru 2009 - 16:29
Idea łózko - samochód/karoca do mnie nie przemawia. Krzyś na najzwyklejsze "dorosłe" łóżko, do niego dobry materac. Łóżko jest niskie, bo kiedyś stanie pod skosem. Dla nas to rozwiązanie ma tę zaletę, że jak Młody zapłacze w nocy, to któres z nas do niego idzie i śpi razem z nim do rana, a drugie jest wyspane icon_wink.gif
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post wto, 15 gru 2009 - 16:29
Post #8

Idea łózko - samochód/karoca do mnie nie przemawia. Krzyś na najzwyklejsze "dorosłe" łóżko, do niego dobry materac. Łóżko jest niskie, bo kiedyś stanie pod skosem. Dla nas to rozwiązanie ma tę zaletę, że jak Młody zapłacze w nocy, to któres z nas do niego idzie i śpi razem z nim do rana, a drugie jest wyspane icon_wink.gif

--------------------




Jaco
wto, 15 gru 2009 - 23:50
Jako ze Jaco ma schizę, która co jakiś czas się na wolność wyrywa to spuszczę ją tu na chwilę, a co 06.gif.

Cleo - dowolne byleby z normalnym dobrym, zdrowym materacem. O ile masz miejsce rzecz jasna, bo rozumiem łózka rozsuwane z pianka pociętą w paseczki wtedy gdy nie ma innej opcji. Ale jeśli miejsce jest i alternatywy nie stanowi materac dmuchany na ziemi to pierwsze i najważniejsze przykazanie brzmi: dziecko tez człowiek, kręgosłup w fazie rozwoju potrzebuje porządnego podparcia.

Nad materacem dla noworodka się dywaguje, potem buty się ogląda pod światło i dyskusje na temat "anatomicznej stopy" prowadzi by na koniec iść do sklepu i kupić kilkulatkowi wersalkę albo cudo-samochód za 1000 zł z pianką za 100 zł zamiast materaca 21.gif.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post wto, 15 gru 2009 - 23:50
Post #9

Jako ze Jaco ma schizę, która co jakiś czas się na wolność wyrywa to spuszczę ją tu na chwilę, a co 06.gif.

Cleo - dowolne byleby z normalnym dobrym, zdrowym materacem. O ile masz miejsce rzecz jasna, bo rozumiem łózka rozsuwane z pianka pociętą w paseczki wtedy gdy nie ma innej opcji. Ale jeśli miejsce jest i alternatywy nie stanowi materac dmuchany na ziemi to pierwsze i najważniejsze przykazanie brzmi: dziecko tez człowiek, kręgosłup w fazie rozwoju potrzebuje porządnego podparcia.

Nad materacem dla noworodka się dywaguje, potem buty się ogląda pod światło i dyskusje na temat "anatomicznej stopy" prowadzi by na koniec iść do sklepu i kupić kilkulatkowi wersalkę albo cudo-samochód za 1000 zł z pianką za 100 zł zamiast materaca 21.gif.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






bolka
nie, 20 gru 2009 - 21:19
Przymierzam się do tego typu łóżka + mniejsza szuflada pod łóżko:

https://allegro.pl/item853434229_magnat_loz..._kolor_dab.html

Na plus ma cenę, szufladę w mniejszym rozmiarze (poręczniejsza), ramy dość bezpieczne (mnie się podobają wyższe ramy, ale chłopaki trochę fikają po łóżkach i obawiam się, że mogliby uderzyć jakoś w te wysokie ramy.

Darek ma łóżko z brw z wysoką ramą i zdarzyły się wypadki. Darkowe łóżko jest bez schowka na pościel i w sumie nie przeszkadza mi to, natomiast drażni mnie, że to łóżko nie ma tradycyjnych nóg tylko jest zabudowane, a mimo to jak czasem zerknę pod materac, to zbiera się tam kurz i różne śmieci. Nie mniej fajnie wygląda i cena też ok. (tylko, że to raczej jakaś płyta, a u Adasia teraz miałabym chociaż sosnę).

bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post nie, 20 gru 2009 - 21:19
Post #10

Przymierzam się do tego typu łóżka + mniejsza szuflada pod łóżko:

https://allegro.pl/item853434229_magnat_loz..._kolor_dab.html

Na plus ma cenę, szufladę w mniejszym rozmiarze (poręczniejsza), ramy dość bezpieczne (mnie się podobają wyższe ramy, ale chłopaki trochę fikają po łóżkach i obawiam się, że mogliby uderzyć jakoś w te wysokie ramy.

Darek ma łóżko z brw z wysoką ramą i zdarzyły się wypadki. Darkowe łóżko jest bez schowka na pościel i w sumie nie przeszkadza mi to, natomiast drażni mnie, że to łóżko nie ma tradycyjnych nóg tylko jest zabudowane, a mimo to jak czasem zerknę pod materac, to zbiera się tam kurz i różne śmieci. Nie mniej fajnie wygląda i cena też ok. (tylko, że to raczej jakaś płyta, a u Adasia teraz miałabym chociaż sosnę).



--------------------
Cleo
nie, 20 gru 2009 - 21:34
Nie, bo jasne- materac przede wszystkim. Dlatego szukam fajnej, ale nie bardzo drogiej ramy, zeby do niej lepszy materac dokupic. I chcemy drewno, nie płytę.
To mówisz, Ila, że 80 wystarcza? ALe te dzieci rosną i czy takiej 9-letniej np. Michasi te 80 cm. dalej będzie wystarczac?... Misia dalej za Leksvikiem;)

Bolka- ładne te ramy, a widzialas je na zywo u kogos? Ktos ci polecil? Widzę tez jasniejsze modele-również na 90 cm szerokie - np. Ania czy Klaudia...
Jeszcze tylko ię zastanwiam, że tam nie ma boków i czy to dobrze dla Hani oraz 'wędrującej' w nocy Michasi...icon_wink.gif

Ten post edytował Cleo nie, 20 gru 2009 - 21:40
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 20 gru 2009 - 21:34
Post #11

Nie, bo jasne- materac przede wszystkim. Dlatego szukam fajnej, ale nie bardzo drogiej ramy, zeby do niej lepszy materac dokupic. I chcemy drewno, nie płytę.
To mówisz, Ila, że 80 wystarcza? ALe te dzieci rosną i czy takiej 9-letniej np. Michasi te 80 cm. dalej będzie wystarczac?... Misia dalej za Leksvikiem;)

Bolka- ładne te ramy, a widzialas je na zywo u kogos? Ktos ci polecil? Widzę tez jasniejsze modele-również na 90 cm szerokie - np. Ania czy Klaudia...
Jeszcze tylko ię zastanwiam, że tam nie ma boków i czy to dobrze dla Hani oraz 'wędrującej' w nocy Michasi...icon_wink.gif

--------------------
bolka
nie, 20 gru 2009 - 23:28
Nie Cleo, w ciemno kupuję w styczniu, gdzieś na allegro (teraz świąteczne zamieszanie), jak poczekasz to zdam relację icon_smile.gif.

Darek ma chyba materac 90 i czasem tam spałam z nim, jest szeroko.
Mój Darek też z tych 'wędrujących' i początkowo przy łóżku miał rozłożoną grubą poduchę (z huśtawki ogrodowej), poza tym łóżko jest niskie. Kilka razy zaliczył upadek, ale śpi na tym łóżku już prawie 2 lata, czasem nawet się przy tym nie obudził. Z drugiej strony łóżko ogranicza ściana i na niej mam matę, żeby Darek nie dotykał gołej ściany.

Ten post edytował bolka nie, 20 gru 2009 - 23:29
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post nie, 20 gru 2009 - 23:28
Post #12

Nie Cleo, w ciemno kupuję w styczniu, gdzieś na allegro (teraz świąteczne zamieszanie), jak poczekasz to zdam relację icon_smile.gif.

Darek ma chyba materac 90 i czasem tam spałam z nim, jest szeroko.
Mój Darek też z tych 'wędrujących' i początkowo przy łóżku miał rozłożoną grubą poduchę (z huśtawki ogrodowej), poza tym łóżko jest niskie. Kilka razy zaliczył upadek, ale śpi na tym łóżku już prawie 2 lata, czasem nawet się przy tym nie obudził. Z drugiej strony łóżko ogranicza ściana i na niej mam matę, żeby Darek nie dotykał gołej ściany.

--------------------
mama4
pon, 21 gru 2009 - 04:45
My mamy serie Leksvik - tzn. poki co, spia w takich lozkach chlopcy. Ale nie wiem dlaczego, nie ma juz ich w sprzedazy. To sa takie lozka, z ktorych mozna zrobic pietrowe, ale rozstawic na dwa pojedyncze. Tyle, ze szerokosc materaca to 96cm.
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post pon, 21 gru 2009 - 04:45
Post #13

My mamy serie Leksvik - tzn. poki co, spia w takich lozkach chlopcy. Ale nie wiem dlaczego, nie ma juz ich w sprzedazy. To sa takie lozka, z ktorych mozna zrobic pietrowe, ale rozstawic na dwa pojedyncze. Tyle, ze szerokosc materaca to 96cm.

--------------------
Marta,
z piatka
Ila
pon, 21 gru 2009 - 11:26
CYTAT(Cleo @ Sun, 20 Dec 2009 - 21:34) *
To mówisz, Ila, że 80 wystarcza? ALe te dzieci rosną i czy takiej 9-letniej np. Michasi te 80 cm. dalej będzie wystarczac?... Misia dalej za Leksvikiem;)


Kamykowi wystarcza. Ja tez sie tam spokojnie wysypiam, jak chlopaki czasem chca zasypiac razem w sypialni.
Dla Duszka Kamykowe na razie za krotkie, ale ja spokojnie przesypiam noc. Materac rzeczywiscie nie jest doskonaly.
Wlasnie myslimy, aby zamowic porzadny materac na ten aktualny rozmiar - czyli lozko wydluzone o 30 cm.
Ila


Grupa: Administratorzy
Postów: 5,249
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 18:39
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 304

Mój blog:
GG:


post pon, 21 gru 2009 - 11:26
Post #14

CYTAT(Cleo @ Sun, 20 Dec 2009 - 21:34) *
To mówisz, Ila, że 80 wystarcza? ALe te dzieci rosną i czy takiej 9-letniej np. Michasi te 80 cm. dalej będzie wystarczac?... Misia dalej za Leksvikiem;)


Kamykowi wystarcza. Ja tez sie tam spokojnie wysypiam, jak chlopaki czasem chca zasypiac razem w sypialni.
Dla Duszka Kamykowe na razie za krotkie, ale ja spokojnie przesypiam noc. Materac rzeczywiscie nie jest doskonaly.
Wlasnie myslimy, aby zamowic porzadny materac na ten aktualny rozmiar - czyli lozko wydluzone o 30 cm.

--------------------
Ila
mama Kamilka (11.04.2000) i Dawidka (10.09.2005)
Jaco
pon, 21 gru 2009 - 23:48
Cleo,
Jeśli planujesz zainwestować w dobry materac to sugeruję łóżko o jak najbardziej standardowej szerokości czyli 90 chyba. My mamy 100cm i to jest z jednej strony super a z drugiej kanał. Jakbyśmy chcieli zmienić łóżko na inne z jakiegokolwiek powodu to 3/4 modeli nam odpada z prostej przyczyny - materac się nie zmieści. Z 80-tką będziesz miała kłopot w drugą stronę. Niby z góry nigdy się nie zakłada, że zaraz się łóżko będzie wymieniać ale różnie bywa. Ja tez nie zakładałam a teraz jakby była taka opcja to mielibyśmy większe pole manewru. Jeśli to nie kwestia miejsca to wzięłabym standardową 90-tkę i nie kombinowała z innymi.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post pon, 21 gru 2009 - 23:48
Post #15

Cleo,
Jeśli planujesz zainwestować w dobry materac to sugeruję łóżko o jak najbardziej standardowej szerokości czyli 90 chyba. My mamy 100cm i to jest z jednej strony super a z drugiej kanał. Jakbyśmy chcieli zmienić łóżko na inne z jakiegokolwiek powodu to 3/4 modeli nam odpada z prostej przyczyny - materac się nie zmieści. Z 80-tką będziesz miała kłopot w drugą stronę. Niby z góry nigdy się nie zakłada, że zaraz się łóżko będzie wymieniać ale różnie bywa. Ja tez nie zakładałam a teraz jakby była taka opcja to mielibyśmy większe pole manewru. Jeśli to nie kwestia miejsca to wzięłabym standardową 90-tkę i nie kombinowała z innymi.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Cleo
wto, 22 gru 2009 - 12:27
Standardowe to widzę, że raczej 80-tki... 90 to juz chyba spox będzie. Nasze łoze małzenskie, ktore sobie sprawilismy po latach spania na dziwnch rzeczach ma... dwa na dwa i wlasnie myslę nad tym, jak je przewieziem, bo materac (za namową Rosy!) kupilismy tez w calosci 2 na 2
Bolka, to ja poczekam na info do ciebie, bo i tak będę zamawiac ew. jak sie DO KONCA wszystko na 100% wyklaruje z przeprowadzką
(A zamawiasz materac tez od nich?)
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 22 gru 2009 - 12:27
Post #16

Standardowe to widzę, że raczej 80-tki... 90 to juz chyba spox będzie. Nasze łoze małzenskie, ktore sobie sprawilismy po latach spania na dziwnch rzeczach ma... dwa na dwa i wlasnie myslę nad tym, jak je przewieziem, bo materac (za namową Rosy!) kupilismy tez w calosci 2 na 2
Bolka, to ja poczekam na info do ciebie, bo i tak będę zamawiac ew. jak sie DO KONCA wszystko na 100% wyklaruje z przeprowadzką
(A zamawiasz materac tez od nich?)

--------------------
pirania
wto, 22 gru 2009 - 12:34
90 jest standardowa wszedzie poza ikea- ikea ma troche zwichniete wymiary zeby trzeba baylo ich akcesoria dokupowac.

ja mam najtansze lozko pietrowe z ikea ale dorosle 90x200 jest super, jakis czas z mlodsza Przem spal na waleta bo lubili icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 22 gru 2009 - 12:34
Post #17

90 jest standardowa wszedzie poza ikea- ikea ma troche zwichniete wymiary zeby trzeba baylo ich akcesoria dokupowac.

ja mam najtansze lozko pietrowe z ikea ale dorosle 90x200 jest super, jakis czas z mlodsza Przem spal na waleta bo lubili icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

bolka
wto, 22 gru 2009 - 13:01
CYTAT(Cleo @ Tue, 22 Dec 2009 - 14:27) *
Standardowe to widzę, że raczej 80-tki... 90 to juz chyba spox będzie. Nasze łoze małzenskie, ktore sobie sprawilismy po latach spania na dziwnch rzeczach ma... dwa na dwa i wlasnie myslę nad tym, jak je przewieziem, bo materac (za namową Rosy!) kupilismy tez w calosci 2 na 2
Bolka, to ja poczekam na info do ciebie, bo i tak będę zamawiac ew. jak sie DO KONCA wszystko na 100% wyklaruje z przeprowadzką
(A zamawiasz materac tez od nich?)


Jeszcze się zastanowię, jak mi wejdzie do auta do raczej kupię lokalnie.
bolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,323
Dołączył: wto, 07 lis 06 - 15:46
Nr użytkownika: 8,359




post wto, 22 gru 2009 - 13:01
Post #18

CYTAT(Cleo @ Tue, 22 Dec 2009 - 14:27) *
Standardowe to widzę, że raczej 80-tki... 90 to juz chyba spox będzie. Nasze łoze małzenskie, ktore sobie sprawilismy po latach spania na dziwnch rzeczach ma... dwa na dwa i wlasnie myslę nad tym, jak je przewieziem, bo materac (za namową Rosy!) kupilismy tez w calosci 2 na 2
Bolka, to ja poczekam na info do ciebie, bo i tak będę zamawiac ew. jak sie DO KONCA wszystko na 100% wyklaruje z przeprowadzką
(A zamawiasz materac tez od nich?)


Jeszcze się zastanowię, jak mi wejdzie do auta do raczej kupię lokalnie.

--------------------
marghe.
wto, 29 gru 2009 - 01:47
Cleo, mieliśmy piętrowe z Ikei. Seria LO, już nie produkują
teraz zamówiliśmy takie
https://www.materace-sypialnie.pl/index.php...amp;prod_id=631
robią w dowolnych wymiarach (materace też), co dla nas było bardzo istotne.
Łózka karety itp bym nie zamówiła, za szybko by się znudziło.

a Gabie to się b. podobało https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977. Niestety było za długie

Ten post edytował marghe. wto, 29 gru 2009 - 01:50
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 29 gru 2009 - 01:47
Post #19

Cleo, mieliśmy piętrowe z Ikei. Seria LO, już nie produkują
teraz zamówiliśmy takie
https://www.materace-sypialnie.pl/index.php...amp;prod_id=631
robią w dowolnych wymiarach (materace też), co dla nas było bardzo istotne.
Łózka karety itp bym nie zamówiła, za szybko by się znudziło.

a Gabie to się b. podobało https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/10073977. Niestety było za długie
Cleo
wto, 29 gru 2009 - 11:42
Jeszcze czekam, co bolka nam tu powie o tych z allegro, ale tez zaczelam sie zastanawiac, czy nie kupic ram i materacy w sklepie z materacami, gdzie zamawialismy nasze łóżko duze (razem z ramą i szufladą,a le ta szuflada to pomylka- stoi gigantyczna 2x2 i nic w niej nei ma, kurz!!!): https://www.materace-online.pl/
Idę zobaczyć te Twoje, Marghe:)
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post wto, 29 gru 2009 - 11:42
Post #20

Jeszcze czekam, co bolka nam tu powie o tych z allegro, ale tez zaczelam sie zastanawiac, czy nie kupic ram i materacy w sklepie z materacami, gdzie zamawialismy nasze łóżko duze (razem z ramą i szufladą,a le ta szuflada to pomylka- stoi gigantyczna 2x2 i nic w niej nei ma, kurz!!!): https://www.materace-online.pl/
Idę zobaczyć te Twoje, Marghe:)

--------------------
> Łózka dla dzieci - Ikea czy...?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:14
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama