Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

czy w 22/23 dniowym cyklu może występować owu?

> 
Magdalena Sieroc...
czw, 30 lis 2006 - 17:08
dodam,że biorę luteinę od 14dnia (po torbieli i długaśnych cyklach) i nie obserwuję u siebie śluzu płodnego,@ mam "brudne",po4-5 dni,w styczniu odstawiłam tabletki. Myślę,że nie mam owu... czy mam podstawytak myśleć?Gina powiedziała mi,że owu jest w 12-13 dniu,ale skąd ona to wie bez badań???Kazała czekać do końca roku a jak nie zajdę "to zobaczymy"... Dzienks za odp:)
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post czw, 30 lis 2006 - 17:08
Post #1

dodam,że biorę luteinę od 14dnia (po torbieli i długaśnych cyklach) i nie obserwuję u siebie śluzu płodnego,@ mam "brudne",po4-5 dni,w styczniu odstawiłam tabletki. Myślę,że nie mam owu... czy mam podstawytak myśleć?Gina powiedziała mi,że owu jest w 12-13 dniu,ale skąd ona to wie bez badań???Kazała czekać do końca roku a jak nie zajdę "to zobaczymy"... Dzienks za odp:)

--------------------
Oskar:)


aluc

Go??







post czw, 30 lis 2006 - 17:18
Post #2

może, długość cyklu jako taka nie ma bezposredniego przełożenia na płodność, ściślej - problemy z zajściem w ciążę nie są spowodowane samą długością cyklu, tylko powodami, dla których jest on nie taki jak trzeba

a cykl 22-23 dniowy może być taki jak trzeba (z owulacją i co najmniej 10-dniową fazą poowulacyjną), chociaż nie musi

co do dnia owulacji - bez badań gin wie to zapewne z założenia, że owu jest mniej więcej w połowie cyklu, co jest .... ehem .... nie do końca prawdą icon_wink.gif

bierz luteinę, obserwuj śluz, mierz temperaturę wedle zasad metody objawowo-termicznej, jeśli w trzech-czterech kolejnych cyklach nie zauważysz objawów owulacji, to nie czekaj roku, tylko idź do specjalisty zajmującego się leczeniem niepłodności i nie daj się odesłać, rok to powinien być dla tych, co nie mają żadnych stwierdzonych problemów z płodnością
alanis
czw, 30 lis 2006 - 18:34
Twoja ginka załozyła że przy standardowych cyklach czyli 28 dniowych owulacja wypada w środku czyli 14 dnia cyklu, ale długość cykli bywa różna a i owulacja wystepuje w różnych dniach choć zwykle zakłada się, że 14 dni przed planowaną @. Ja mogę ci poradzic tylko tyle, żebyś zaczęła mierzyć tempkę, względnie zaopatrzyła się w testy owulacyjne to pomoże ci dowiedziec się czy cykle są z owulacją czy też bezowulacyjne.

Co do śluzu to polecam gorąco zaopatrzyć się w Wiesiołek, który bierze się do dnia owulacji a znacznie poprawia on jakość i ilość śluzu, czasem jest tak, że owu występuje ale nasz śluzik szwankuje, Wiesiołek chwali sobie wiele dziewczyn, możesz tez pic herbatkę z lnu, jeszcze inny sposób to w okresie okołoowulacyjnym syrop Guajazyl, 3 łyżeczki dziennie - ale on akurat jest ohydny!

Tymczasem zapraszam do naszego wątku staraczkowego, tam zawsze chętnie odpowiadamy na pytania i jest wesoło, można się posmiac albo wyżalić icon_razz.gif
alanis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,468
Dołączył: nie, 02 lip 06 - 11:50
Skąd: Gród Kraka ;-)
Nr użytkownika: 6,484




post czw, 30 lis 2006 - 18:34
Post #3

Twoja ginka załozyła że przy standardowych cyklach czyli 28 dniowych owulacja wypada w środku czyli 14 dnia cyklu, ale długość cykli bywa różna a i owulacja wystepuje w różnych dniach choć zwykle zakłada się, że 14 dni przed planowaną @. Ja mogę ci poradzic tylko tyle, żebyś zaczęła mierzyć tempkę, względnie zaopatrzyła się w testy owulacyjne to pomoże ci dowiedziec się czy cykle są z owulacją czy też bezowulacyjne.

Co do śluzu to polecam gorąco zaopatrzyć się w Wiesiołek, który bierze się do dnia owulacji a znacznie poprawia on jakość i ilość śluzu, czasem jest tak, że owu występuje ale nasz śluzik szwankuje, Wiesiołek chwali sobie wiele dziewczyn, możesz tez pic herbatkę z lnu, jeszcze inny sposób to w okresie okołoowulacyjnym syrop Guajazyl, 3 łyżeczki dziennie - ale on akurat jest ohydny!

Tymczasem zapraszam do naszego wątku staraczkowego, tam zawsze chętnie odpowiadamy na pytania i jest wesoło, można się posmiac albo wyżalić icon_razz.gif

--------------------
Chrzest Zuzanki
nasze 9 miesięcy
Zuzinkowe zabawy
Gadu-gadu z mamuniÄ…
Zuzia-bo tygryski lubią brykać...

Zuzinku może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla nas jesteś całym światem!
dominika1
piÄ…, 01 gru 2006 - 17:22
hej j atez dodaje zaopatrz sie w testy owulacyjne najtaniej na allegro i mierz temperature i wtdy bedziesz wszystko juz wiedziała powodzenia
dominika1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,498
Dołączył: wto, 01 sie 06 - 17:27
Nr użytkownika: 6,813




post piÄ…, 01 gru 2006 - 17:22
Post #4

hej j atez dodaje zaopatrz sie w testy owulacyjne najtaniej na allegro i mierz temperature i wtdy bedziesz wszystko juz wiedziała powodzenia
Magdalena Sieroc...
sob, 02 gru 2006 - 13:36
DZIęęęKI DZIEWCZYNY,ZROBIę JAK RADZICIE:)icon_smile.gifl:)
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post sob, 02 gru 2006 - 13:36
Post #5

DZIęęęKI DZIEWCZYNY,ZROBIę JAK RADZICIE:)icon_smile.gifl:)

--------------------
Oskar:)


meggie
nie, 03 gru 2006 - 15:57
powiem ci ze ja przez wiekszosc zycia mialam nieregularne cykle, ten przed ciaza (ostatni) byl wlasnie 22 dniowy, po czym nastapila miesiaczka, nastepny juz nie przyszedl-ciaza

w tym 22 dniowym tez nie zauwazylam dni plodnych (po sluzie) a lekarz powiedzial ze w normalnym czy przedluzonym sa
meggie


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,526
Dołączył: czw, 11 maj 06 - 19:56
Nr użytkownika: 5,819




post nie, 03 gru 2006 - 15:57
Post #6

powiem ci ze ja przez wiekszosc zycia mialam nieregularne cykle, ten przed ciaza (ostatni) byl wlasnie 22 dniowy, po czym nastapila miesiaczka, nastepny juz nie przyszedl-ciaza

w tym 22 dniowym tez nie zauwazylam dni plodnych (po sluzie) a lekarz powiedzial ze w normalnym czy przedluzonym sa
> czy w 22/23 dniowym cyklu może wystÄ™pować owu?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 14:29
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama