Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

naprawa autocasco a zwrot VATu

> 
zilka
pon, 18 paź 2004 - 14:44
Zazwyczaj jak naprawia się samochód z autocasco to trzeba samemu zapłacić VAT od tej naprawy. Ale usłyszałam w TOK FM, że podobno tak nie powinno być i jeśli zaczniemy się awanturować z ubezpieczycielem to można ten VAT odzyskać. Ponieważ ostatnio w zastraszającym tempie mnoży mi się ilość samochodów naprawianych z AC (jakaś czarna seria icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif ) to temat mnie zainteresował.

Zadzwoniłam wtedy do TOK FM i pan mi powiedział, że w pismach do ubezpieczyciela trzeba się powoływać na jakieś wyroki NSA w takich sprawach.

Czy ktoś może wie jakie to są uzasadnienia i co tam wypisywać????

icon_mrgreen.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pon, 18 paź 2004 - 14:44
Post #1

Zazwyczaj jak naprawia się samochód z autocasco to trzeba samemu zapłacić VAT od tej naprawy. Ale usłyszałam w TOK FM, że podobno tak nie powinno być i jeśli zaczniemy się awanturować z ubezpieczycielem to można ten VAT odzyskać. Ponieważ ostatnio w zastraszającym tempie mnoży mi się ilość samochodów naprawianych z AC (jakaś czarna seria icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_twisted.gif ) to temat mnie zainteresował.

Zadzwoniłam wtedy do TOK FM i pan mi powiedział, że w pismach do ubezpieczyciela trzeba się powoływać na jakieś wyroki NSA w takich sprawach.

Czy ktoś może wie jakie to są uzasadnienia i co tam wypisywać????

icon_mrgreen.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
Ludek
wto, 19 paź 2004 - 22:44
Też jestem żywo zainteresowana tematem.

Miałam taką sytuację w styczniu. Oczywiście odszkodowanie dostałam netto. Zadzwoniłam nawet do Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Uzyskałam tam informacje, że regulacje dot. wypłat z AC regulują OWU. Sprawdziłam i faktycznie w OWU Warty jest napisane, że zwracają netto chyba, że przedstawię im rachunki wtedy dopłacą.

Natomiast odszkodowanie z Vatem dotyczy OC, a nie AC.
Wiem, że potem była kontrola NIK-u u ubezpieczycieli, która wypadła źle więc może i tu coś drgnęło.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post wto, 19 paź 2004 - 22:44
Post #2

Też jestem żywo zainteresowana tematem.

Miałam taką sytuację w styczniu. Oczywiście odszkodowanie dostałam netto. Zadzwoniłam nawet do Rzecznika Praw Ubezpieczonych. Uzyskałam tam informacje, że regulacje dot. wypłat z AC regulują OWU. Sprawdziłam i faktycznie w OWU Warty jest napisane, że zwracają netto chyba, że przedstawię im rachunki wtedy dopłacą.

Natomiast odszkodowanie z Vatem dotyczy OC, a nie AC.
Wiem, że potem była kontrola NIK-u u ubezpieczycieli, która wypadła źle więc może i tu coś drgnęło.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
ociec

Go??







post nie, 31 paź 2004 - 00:40
Post #3

Sprawa jest prosta:
1) jeśli ubezpieczony ma możliwość odliczenia VAT-u (jest zarejestrowanym vatowcem - np. prowadzi działalność gospodarczą i wykorzystuje w niej samochód), to dostaje odszkodowanie netto;
2) jeśli ubezpieczony jest zwykłym śmiertelnikiem, nie-vatowcem, dostaje odszkodowanie brutto.

A orzeczenia są Sądu Najwyższego, nie NSA. icon_biggrin.gif


Pozdrawiam,
ociec
Ludek
wto, 02 lis 2004 - 08:40
CYTAT(ociec)
Sprawa jest prosta:
1) jeśli ubezpieczony ma możliwość odliczenia VAT-u (jest zarejestrowanym vatowcem - np. prowadzi działalność gospodarczą i wykorzystuje w niej samochód), to dostaje odszkodowanie netto;
2) jeśli ubezpieczony jest zwykłym śmiertelnikiem, nie-vatowcem, dostaje odszkodowanie brutto.

A orzeczenia sÄ… SÄ…du Najwyższego, nie NSA.    :D  


Pozdrawiam,
ociec


Na podobne argumenty w Warcie mi powiedzieli, że dotyczy to polis OC i jak chcę to mogę iść z tym do Sądu.
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post wto, 02 lis 2004 - 08:40
Post #4

CYTAT(ociec)
Sprawa jest prosta:
1) jeśli ubezpieczony ma możliwość odliczenia VAT-u (jest zarejestrowanym vatowcem - np. prowadzi działalność gospodarczą i wykorzystuje w niej samochód), to dostaje odszkodowanie netto;
2) jeśli ubezpieczony jest zwykłym śmiertelnikiem, nie-vatowcem, dostaje odszkodowanie brutto.

A orzeczenia sÄ… SÄ…du Najwyższego, nie NSA.    :D  


Pozdrawiam,
ociec


Na podobne argumenty w Warcie mi powiedzieli, że dotyczy to polis OC i jak chcę to mogę iść z tym do Sądu.

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
dorian44
nie, 06 gru 2015 - 19:11
Niedawno miałem naprawiany samochód z AC po wypadku, ale likwidacją szkod zajął się profesjonalny serwis https://www.zgloszenie-szkody.waw.pl/ i z ubezpiezycielem rozliczył się bezgotówkowo, więc mnie takie problemy ominęły...

Ten post edytował dorian44 pon, 07 gru 2015 - 02:54
dorian44


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: nie, 06 gru 15 - 19:00
Nr użytkownika: 46,841




post nie, 06 gru 2015 - 19:11
Post #5

Niedawno miałem naprawiany samochód z AC po wypadku, ale likwidacją szkod zajął się profesjonalny serwis https://www.zgloszenie-szkody.waw.pl/ i z ubezpiezycielem rozliczył się bezgotówkowo, więc mnie takie problemy ominęły...


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post pon, 29 sty 2018 - 09:34
Post #6

Ciężki temat do dyskusji bo nawet jak się ma racje to i tak znajdą jakiś sposób aby się wymigać..
Staram się nie mieszać w takie sprawy i zapobiegać takim sytuacjom. Dlatego też mam sprawdzoną lawetę https://www.pomoc-drogowa-rzeszow.pl/ i zawsze mogę liczyć na pomoc bez wielkich kosztów.
camilla
pon, 18 maj 2020 - 10:11
CYTAT(aneczka232 @ Mon, 29 Jan 2018 - 10:34) *
Ciężki temat do dyskusji bo nawet jak się ma racje to i tak znajdą jakiś sposób aby się wymigać..
Staram się nie mieszać w takie sprawy i zapobiegać takim sytuacjom. Dlatego też mam sprawdzoną lawetę https://www.pomoc-drogowa-rzeszow.pl/ i zawsze mogę liczyć na pomoc bez wielkich kosztów.


Korzystałam z usług tych panów jak miałam wypadek (polisa na auto z AC) i oni mi wtedy fajnie wszystko wytłumaczyli jak załatwić formalności z ubezpieczycielem tak aby bez przeszkód uzyskać należyte odszkodowanie.
camilla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: pią, 05 kwi 19 - 12:18
Nr użytkownika: 52,932




post pon, 18 maj 2020 - 10:11
Post #7

CYTAT(aneczka232 @ Mon, 29 Jan 2018 - 10:34) *
Ciężki temat do dyskusji bo nawet jak się ma racje to i tak znajdą jakiś sposób aby się wymigać..
Staram się nie mieszać w takie sprawy i zapobiegać takim sytuacjom. Dlatego też mam sprawdzoną lawetę https://www.pomoc-drogowa-rzeszow.pl/ i zawsze mogę liczyć na pomoc bez wielkich kosztów.


Korzystałam z usług tych panów jak miałam wypadek (polisa na auto z AC) i oni mi wtedy fajnie wszystko wytłumaczyli jak załatwić formalności z ubezpieczycielem tak aby bez przeszkód uzyskać należyte odszkodowanie.
> naprawa autocasco a zwrot VATu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 23:24
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama