Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

przepis na karpia

, pomóżcie proszę:)
> , pomóżcie proszÄ™:)
grubassek:)
nie, 20 gru 2009 - 11:50
witam.dziewczyny, czy ktoraś z Was mogłaby się podzielić jakimś przepisem na super karpia???może być smażony lub w galarecie.chciałabym zrobić na świeta ale nie mam pojęcia się do tego zabrać:)jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z tą rybą osobiście:)
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post nie, 20 gru 2009 - 11:50
Post #1

witam.dziewczyny, czy ktoraś z Was mogłaby się podzielić jakimś przepisem na super karpia???może być smażony lub w galarecie.chciałabym zrobić na świeta ale nie mam pojęcia się do tego zabrać:)jeszcze nigdy nie miałam do czynienia z tą rybą osobiście:)

--------------------
Tigerek
nie, 20 gru 2009 - 21:48
Hit od wielu lat w mojej rodzinie: karp duszony naturalny icon_razz.gif

Karpia dowolną ilość pokroić w dzwonka i potem te dzwonka na pół wzdłuż kręgosłupa. Na dno garnka ułożyć łby, na to kawałki karpia przekładane plastrami cebuli, każdą warstwę posypać solą i pieprzem, na wierzch idzie cebula i ewentualnie łyżka masła (opcjonalnie, jeśli karpiki małe i nietłuste), parę łyżek wody. Przykryć, dusić na maleńkim ogniu. Można najpierw podgrzać na większym ogniu i potem zmniejszyć jak płyn zacznie bulgotać. Garnek 3,5 litrowy potrzebuje godziny. Ryba jest idealnie lekkostrawna, przepyszna, przyjmuje się wszędzie. Robi się łatwo i łatwo zjada icon_wink.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post nie, 20 gru 2009 - 21:48
Post #2

Hit od wielu lat w mojej rodzinie: karp duszony naturalny icon_razz.gif

Karpia dowolną ilość pokroić w dzwonka i potem te dzwonka na pół wzdłuż kręgosłupa. Na dno garnka ułożyć łby, na to kawałki karpia przekładane plastrami cebuli, każdą warstwę posypać solą i pieprzem, na wierzch idzie cebula i ewentualnie łyżka masła (opcjonalnie, jeśli karpiki małe i nietłuste), parę łyżek wody. Przykryć, dusić na maleńkim ogniu. Można najpierw podgrzać na większym ogniu i potem zmniejszyć jak płyn zacznie bulgotać. Garnek 3,5 litrowy potrzebuje godziny. Ryba jest idealnie lekkostrawna, przepyszna, przyjmuje się wszędzie. Robi się łatwo i łatwo zjada icon_wink.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
grubassek:)
nie, 20 gru 2009 - 22:32
tigerek brzmi niezle:)
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 18,200




post nie, 20 gru 2009 - 22:32
Post #3

tigerek brzmi niezle:)

--------------------
> przepis na karpia, pomóżcie proszÄ™:)
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 15:34
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama