Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

poronienie

> 
agnieszka30
sob, 17 lis 2007 - 23:40

witam!ja tez stracilam swoje malenstwo tydzien temu mialam zabieg,do tej pory niewiadomo co bylo przyczyna. Ale mam tyle pytan kiedy mozna rozpoczc starania o dzidzie,kiedy po zabiegu moze byc te pierwsze zblizenie?wspolczuje wszystkim mamusia ktore utracily swoje malenstwa. 13.gif
agnieszka30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: sob, 17 lis 07 - 18:59
SkÄ…d: slask
Nr użytkownika: 16,944




post sob, 17 lis 2007 - 23:40
Post #1


witam!ja tez stracilam swoje malenstwo tydzien temu mialam zabieg,do tej pory niewiadomo co bylo przyczyna. Ale mam tyle pytan kiedy mozna rozpoczc starania o dzidzie,kiedy po zabiegu moze byc te pierwsze zblizenie?wspolczuje wszystkim mamusia ktore utracily swoje malenstwa. 13.gif
tralala
nie, 18 lis 2007 - 19:59
.

Ten post edytował afera nie, 04 maj 2008 - 20:08
tralala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 104
Dołączył: pią, 23 mar 07 - 20:35
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 12,291




post nie, 18 lis 2007 - 19:59
Post #2

.
asiag
wto, 20 lis 2007 - 16:54
czesc agnieszka 30
mnie tez to spotkalo jutro bedzie 2 tyg . stracilam fasolke w 12 tyg ciazy.
Tez nie wiem co mam teraz zrobic , jeszcze mocno to przezywam, 13.gif placze
jak tylko dostalam plamien pobieglam do lekarza ,ktory stwierdzil przykro mi ciaza sie nie rozwija ,prosze sprobowac za 3 mies!!!!
jak gdyby nic sie nie stalo!!!!!!!! latwo tak mowic!!!!!!! 13.gif 32.gif

nie wiem co mam teraz robic ?,
nie wiem czy jeszcze sprobuje ,boje sie strasznie ze moze to sie powtorzyc!!!!!
ja mysle ze skonsultuje sie z innym lekarzem moze jakims specjalista od poronien
jutro mam odebrac wyniki z poronienia (histopatologiczne) czy tez mialas takie badanie,co mozna sie z nich dowiedziec?

pozdrawiam !!!TRZYMAJ SIE !!!!


asiag


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 20 lis 07 - 16:28
Nr użytkownika: 16,978




post wto, 20 lis 2007 - 16:54
Post #3

czesc agnieszka 30
mnie tez to spotkalo jutro bedzie 2 tyg . stracilam fasolke w 12 tyg ciazy.
Tez nie wiem co mam teraz zrobic , jeszcze mocno to przezywam, 13.gif placze
jak tylko dostalam plamien pobieglam do lekarza ,ktory stwierdzil przykro mi ciaza sie nie rozwija ,prosze sprobowac za 3 mies!!!!
jak gdyby nic sie nie stalo!!!!!!!! latwo tak mowic!!!!!!! 13.gif 32.gif

nie wiem co mam teraz robic ?,
nie wiem czy jeszcze sprobuje ,boje sie strasznie ze moze to sie powtorzyc!!!!!
ja mysle ze skonsultuje sie z innym lekarzem moze jakims specjalista od poronien
jutro mam odebrac wyniki z poronienia (histopatologiczne) czy tez mialas takie badanie,co mozna sie z nich dowiedziec?

pozdrawiam !!!TRZYMAJ SIE !!!!


agnieszka30
czw, 22 lis 2007 - 11:38
CYTAT(asiag @ wto, 20 lis 2007 - 16:54) *
czesc agnieszka 30
mnie tez to spotkalo jutro bedzie 2 tyg . stracilam fasolke w 12 tyg ciazy.
Tez nie wie 13.gif m co mam teraz zrobic , jeszcze mocno to przezywam, 13.gif placze
jak tylko dostalam plamien pobieglam do lekarza ,ktory stwierdzil przykro mi ciaza sie nie rozwija ,prosze sprobowac za 3 mies!!!!
jak gdyby nic sie nie stalo!!!!!!!! latwo tak mowic!!!!!!! 13.gif 32.gif

nie wiem co mam teraz robic ?,
nie wiem czy jeszcze sprobuje ,boje sie strasznie ze moze to sie powtorzyc!!!!!
ja mysle ze skonsultuje sie z innym lekarzem moze jakims specjalista od poronien
jutro mam odebrac wyniki z poronienia (histopatologiczne) czy tez mialas takie badanie,co mozna sie z nich dowiedziec?

pozdrawiam !!!TRZYMAJ SIE !!!!

witaj!lekarzom latwo sie mowi bo to ich nie dotyczy,badanie histipatologiczne mialam ale bez opini lekarza sie nie obejdzie bo caly wynik jest napisany po lacinie.Ja tez sie boje jak to bedzie nastepnym razem jezeli moja pierwsza ciaza tak sie zakonczyla 13.gif ale staram sie byc jak najlepszej mysli ze nastepnym razem bedzie dobrze.Nasze aniolki sz przy nas i czuwaja nad nami,i napewno w naszym M1 pod serduchem za jakis czas pojawi sie lokator tak upragniony.Pozdrawiam cie cieplutko,musisz byc silna!!!!!!!!
agnieszka30


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: sob, 17 lis 07 - 18:59
SkÄ…d: slask
Nr użytkownika: 16,944




post czw, 22 lis 2007 - 11:38
Post #4

CYTAT(asiag @ wto, 20 lis 2007 - 16:54) *
czesc agnieszka 30
mnie tez to spotkalo jutro bedzie 2 tyg . stracilam fasolke w 12 tyg ciazy.
Tez nie wie 13.gif m co mam teraz zrobic , jeszcze mocno to przezywam, 13.gif placze
jak tylko dostalam plamien pobieglam do lekarza ,ktory stwierdzil przykro mi ciaza sie nie rozwija ,prosze sprobowac za 3 mies!!!!
jak gdyby nic sie nie stalo!!!!!!!! latwo tak mowic!!!!!!! 13.gif 32.gif

nie wiem co mam teraz robic ?,
nie wiem czy jeszcze sprobuje ,boje sie strasznie ze moze to sie powtorzyc!!!!!
ja mysle ze skonsultuje sie z innym lekarzem moze jakims specjalista od poronien
jutro mam odebrac wyniki z poronienia (histopatologiczne) czy tez mialas takie badanie,co mozna sie z nich dowiedziec?

pozdrawiam !!!TRZYMAJ SIE !!!!

witaj!lekarzom latwo sie mowi bo to ich nie dotyczy,badanie histipatologiczne mialam ale bez opini lekarza sie nie obejdzie bo caly wynik jest napisany po lacinie.Ja tez sie boje jak to bedzie nastepnym razem jezeli moja pierwsza ciaza tak sie zakonczyla 13.gif ale staram sie byc jak najlepszej mysli ze nastepnym razem bedzie dobrze.Nasze aniolki sz przy nas i czuwaja nad nami,i napewno w naszym M1 pod serduchem za jakis czas pojawi sie lokator tak upragniony.Pozdrawiam cie cieplutko,musisz byc silna!!!!!!!!
asiag
czw, 22 lis 2007 - 15:31
Czesc agnieszka ,dzieki za slowa pocieszenia
.odebrałam dzisiaj wyniki przerazil mnie opis koloru jak oni to okreslili "materiału"!!!!!! 32.gif jakby to bylo najwazniejsze i jakies 3 slowa po lacinie i to wszystko. Spodziewalam sie wiekszych informacji. Straszny dzien 32.gif
pozdrawiam przytul.gif
asiag


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: wto, 20 lis 07 - 16:28
Nr użytkownika: 16,978




post czw, 22 lis 2007 - 15:31
Post #5

Czesc agnieszka ,dzieki za slowa pocieszenia
.odebrałam dzisiaj wyniki przerazil mnie opis koloru jak oni to okreslili "materiału"!!!!!! 32.gif jakby to bylo najwazniejsze i jakies 3 slowa po lacinie i to wszystko. Spodziewalam sie wiekszych informacji. Straszny dzien 32.gif
pozdrawiam przytul.gif
MoniZ
pon, 26 lis 2007 - 20:15
asiag,agnieszka30
wszystko bedzie dobrze zobaczycie
ja poronilam w 11tc i badanie hitopatologiczne wyszlo ze bylam tylk w ciazy a moj lekarz prowadzacy jak mi wytlumaczyl ta lacine to powiedzial ze myslam ze byl jakis rak i co w tym momencie powinnam myslec poprostu nie myslalam badania wyszly ok
po 3 miesiacach przerwy wzielismy sie z mezem o starania i po 3 miesiacach staran zaszlam w ciaze a dzisiaj juz wychowuje 4 miesiecznego MICHALKA

trzymam kciuki za was przytul.gif przytul.gif
MoniZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,708
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 12:10
SkÄ…d: LESZNO
Nr użytkownika: 6,521

GG:


post pon, 26 lis 2007 - 20:15
Post #6

asiag,agnieszka30
wszystko bedzie dobrze zobaczycie
ja poronilam w 11tc i badanie hitopatologiczne wyszlo ze bylam tylk w ciazy a moj lekarz prowadzacy jak mi wytlumaczyl ta lacine to powiedzial ze myslam ze byl jakis rak i co w tym momencie powinnam myslec poprostu nie myslalam badania wyszly ok
po 3 miesiacach przerwy wzielismy sie z mezem o starania i po 3 miesiacach staran zaszlam w ciaze a dzisiaj juz wychowuje 4 miesiecznego MICHALKA

trzymam kciuki za was przytul.gif przytul.gif

--------------------


PAMI?TAM O MOICH ANIO?KACH (+11tc)-13 czerwiec 2006,(+5tc)-7 stycze? 2009
Lila:)
czw, 07 lut 2008 - 22:20
Ja po poronieniu zazela sie starac po 3 miesiacach, choc zabieg byl z komplikacjami, zle mnie oczyscili i krwawilam przez cale 3 miesiace, koszmar. Staram sie juz prawie rok, lekarz ostatnio mowil, ze moze to dlatego,ze macica nie byla oczyszczona jak powinna.

Ps. Bylam juz kiedys na tym forum, Lila:) to ta sama co Lila25, tylko zapomnialam hasla i wraz z nowym haslem mam nowy nick 21.gif
Lila:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: śro, 15 lis 06 - 13:41
Nr użytkownika: 8,481




post czw, 07 lut 2008 - 22:20
Post #7

Ja po poronieniu zazela sie starac po 3 miesiacach, choc zabieg byl z komplikacjami, zle mnie oczyscili i krwawilam przez cale 3 miesiace, koszmar. Staram sie juz prawie rok, lekarz ostatnio mowil, ze moze to dlatego,ze macica nie byla oczyszczona jak powinna.

Ps. Bylam juz kiedys na tym forum, Lila:) to ta sama co Lila25, tylko zapomnialam hasla i wraz z nowym haslem mam nowy nick 21.gif
pati24
sob, 05 kwi 2008 - 18:34
czesc dziewczyny ja stracilam swoje malenstwa dwa razy za pierwszym razem lekarka powiedziala ze moge zaczac sie starac po jednym pelnym cyklu no i odrazu sie udalo cieszylam sie strasznie ale i balam sie no i niestety w 9 tyg poronilam drugi raz myslalam ze tego nie przezyje mialam same straszne mysli gdyby nie moj maz ktory nie zostawia; mnie chociaz na chwile nie wiem co bym zrobila ale teraz postanowilam sie nie poddac mam mnostwo badan zmienilam lekarza bo ta poprzednia pani zaniedbala moje wyniki i okazalo sie ze po pierwszym poronieniu mam toksplazmoze a ona mi o tym nie powiedziala jak ja widze to mam ochote ja udusic dla niej jestem tylko kolejnym pacjentem a ja stracilam dwie najukochansze dla mnie istoty bardzo je kochalm jak tylko sie o nich dowiedzialam i bede zawsze o nich myslec(o nie znowu placze)minely juz 3 miesiace a ja nie moge sobie z tym poradzic 13.gif
pati24


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: sob, 09 lut 08 - 18:52
Nr użytkownika: 18,092




post sob, 05 kwi 2008 - 18:34
Post #8

czesc dziewczyny ja stracilam swoje malenstwa dwa razy za pierwszym razem lekarka powiedziala ze moge zaczac sie starac po jednym pelnym cyklu no i odrazu sie udalo cieszylam sie strasznie ale i balam sie no i niestety w 9 tyg poronilam drugi raz myslalam ze tego nie przezyje mialam same straszne mysli gdyby nie moj maz ktory nie zostawia; mnie chociaz na chwile nie wiem co bym zrobila ale teraz postanowilam sie nie poddac mam mnostwo badan zmienilam lekarza bo ta poprzednia pani zaniedbala moje wyniki i okazalo sie ze po pierwszym poronieniu mam toksplazmoze a ona mi o tym nie powiedziala jak ja widze to mam ochote ja udusic dla niej jestem tylko kolejnym pacjentem a ja stracilam dwie najukochansze dla mnie istoty bardzo je kochalm jak tylko sie o nich dowiedzialam i bede zawsze o nich myslec(o nie znowu placze)minely juz 3 miesiace a ja nie moge sobie z tym poradzic 13.gif
Sabina

Go??







post nie, 06 kwi 2008 - 01:17
Post #9

Dziewczyny trzymam za Was kciuki, żeby się udało! Nam też się przydarzyło to samo nieszczęście. icon_sad.gif Wyniki już powinny być, a nie ma. icon_rolleyes.gif
Jutro znów zadzwonię, odbiór jest na izbie przyjęć. Może już będzie.
A swojÄ… drogÄ…...
W szpitalach powinni rozdawać piżamy w wielkim świecącym napisem z przodu i z tyłu pt. :" Jestem człowiekiem i cierpię"
Każdy pacjent/pacjentka nosili by taką odzież ochronną i może by nas to ochroniło, przed ich rutyniarstwem. 21.gif

przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif
MagdaMac
czw, 10 kwi 2008 - 22:23
Hejka, bardzo wam współczuję i wiem co to za ból. Ja mojego Aniołka straciłam w 9 tc a dowiedziałam się, że ciąża obumarła w 11tc. To było zaraz poświętach Bożego narodzenia 2006. Lekarz pozwolił na seksik po wizycie kontrolnej czyli miesiącu. Na staranka mieliśmy pozwolenia po 3 miesiącach czyli mogliśmy w kwietniu. W ciąże zaszłam w maju a dzisiaj Jasiu ma 2,5 miesiąca icon_biggrin.gif
Napewno wszytsko będzie dobrze i szybko doczekacie się swoich dzieciaczków. Powiem szczerze, że ta druga ciąż ato był koszmar pod względem strachu i obaw czy wszytko jest dobrze. To było czekanie od wizyty do wizyty, jak już usłyszałam serduszko to byłam spokojna a najlepiej jak widziałam go na usg. Nie obyło się też bez komplikacji ale dla mojego dziciaczka byłam w stanie znieść wszytko.
Trzymam kciuki i życzę szybkieo zafaskowania.
MagdaMac


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 57
Dołączył: wto, 26 gru 06 - 21:43
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 9,368

GG:


post czw, 10 kwi 2008 - 22:23
Post #10

Hejka, bardzo wam współczuję i wiem co to za ból. Ja mojego Aniołka straciłam w 9 tc a dowiedziałam się, że ciąża obumarła w 11tc. To było zaraz poświętach Bożego narodzenia 2006. Lekarz pozwolił na seksik po wizycie kontrolnej czyli miesiącu. Na staranka mieliśmy pozwolenia po 3 miesiącach czyli mogliśmy w kwietniu. W ciąże zaszłam w maju a dzisiaj Jasiu ma 2,5 miesiąca icon_biggrin.gif
Napewno wszytsko będzie dobrze i szybko doczekacie się swoich dzieciaczków. Powiem szczerze, że ta druga ciąż ato był koszmar pod względem strachu i obaw czy wszytko jest dobrze. To było czekanie od wizyty do wizyty, jak już usłyszałam serduszko to byłam spokojna a najlepiej jak widziałam go na usg. Nie obyło się też bez komplikacji ale dla mojego dziciaczka byłam w stanie znieść wszytko.
Trzymam kciuki i życzę szybkieo zafaskowania.

--------------------


Galeria Jasia
Aniołek 28.12.2006.
owiwia7
piÄ…, 11 kwi 2008 - 09:04
CYTAT(MagdaMac @ Thu, 10 Apr 2008 - 21:23) *
Hejka, bardzo wam współczuję i wiem co to za ból. Ja mojego Aniołka straciłam w 9 tc a dowiedziałam się, że ciąża obumarła w 11tc. To było zaraz poświętach Bożego narodzenia 2006. Lekarz pozwolił na seksik po wizycie kontrolnej czyli miesiącu. Na staranka mieliśmy pozwolenia po 3 miesiącach czyli mogliśmy w kwietniu. W ciąże zaszłam w maju a dzisiaj Jasiu ma 2,5 miesiąca icon_biggrin.gif
Napewno wszytsko będzie dobrze i szybko doczekacie się swoich dzieciaczków. Powiem szczerze, że ta druga ciąż ato był koszmar pod względem strachu i obaw czy wszytko jest dobrze. To było czekanie od wizyty do wizyty, jak już usłyszałam serduszko to byłam spokojna a najlepiej jak widziałam go na usg. Nie obyło się też bez komplikacji ale dla mojego dziciaczka byłam w stanie znieść wszytko.
Trzymam kciuki i życzę szybkieo zafaskowania.



Magda szczerze współczuję.. przytul.gif
owiwia7


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,451
Dołączył: wto, 13 mar 07 - 17:17
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 11,929

GG:


post piÄ…, 11 kwi 2008 - 09:04
Post #11

CYTAT(MagdaMac @ Thu, 10 Apr 2008 - 21:23) *
Hejka, bardzo wam współczuję i wiem co to za ból. Ja mojego Aniołka straciłam w 9 tc a dowiedziałam się, że ciąża obumarła w 11tc. To było zaraz poświętach Bożego narodzenia 2006. Lekarz pozwolił na seksik po wizycie kontrolnej czyli miesiącu. Na staranka mieliśmy pozwolenia po 3 miesiącach czyli mogliśmy w kwietniu. W ciąże zaszłam w maju a dzisiaj Jasiu ma 2,5 miesiąca icon_biggrin.gif
Napewno wszytsko będzie dobrze i szybko doczekacie się swoich dzieciaczków. Powiem szczerze, że ta druga ciąż ato był koszmar pod względem strachu i obaw czy wszytko jest dobrze. To było czekanie od wizyty do wizyty, jak już usłyszałam serduszko to byłam spokojna a najlepiej jak widziałam go na usg. Nie obyło się też bez komplikacji ale dla mojego dziciaczka byłam w stanie znieść wszytko.
Trzymam kciuki i życzę szybkieo zafaskowania.



Magda szczerze współczuję.. przytul.gif

--------------------


beata777
nie, 20 kwi 2008 - 19:36
w czwartek byłam u ginekologa i powiedzial ze jestem w ciazy...tyle tylko ze 7 kwietnia dostalam okres..byl troszke dziwny najpierw brazowe plamienie prze ok 2 dni,pozniej krwawienie:(2 dni przed dostaniem miesiaczki bolal mnie bardzo brzuch ,to bylo takie klocie ,na dodatek bolaly mnie nerki:(Niewiem co mam o tym myslec bo gin pow ze byc moze to nie prawidlowa ciaza:(i pecherzyk jest pusty bo jeszcze niema w nim fasolki. Teraz w 13 dzien po ostaniej miesiaczce mam uplawy,wynika ze bylyby to moje dni plodne .prosze o odpowiedz
beata777


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: nie, 20 kwi 08 - 19:06
Nr użytkownika: 19,446




post nie, 20 kwi 2008 - 19:36
Post #12

w czwartek byłam u ginekologa i powiedzial ze jestem w ciazy...tyle tylko ze 7 kwietnia dostalam okres..byl troszke dziwny najpierw brazowe plamienie prze ok 2 dni,pozniej krwawienie:(2 dni przed dostaniem miesiaczki bolal mnie bardzo brzuch ,to bylo takie klocie ,na dodatek bolaly mnie nerki:(Niewiem co mam o tym myslec bo gin pow ze byc moze to nie prawidlowa ciaza:(i pecherzyk jest pusty bo jeszcze niema w nim fasolki. Teraz w 13 dzien po ostaniej miesiaczce mam uplawy,wynika ze bylyby to moje dni plodne .prosze o odpowiedz
MoniZ
wto, 22 kwi 2008 - 20:29
CYTAT
beata777Napisano Sun, 20 Apr 2008 - 18:36
w czwartek byłam u ginekologa i powiedzial ze jestem w ciazy...tyle tylko ze 7 kwietnia dostalam okres..byl troszke dziwny najpierw brazowe plamienie prze ok 2 dni,pozniej krwawienie:(2 dni przed dostaniem miesiaczki bolal mnie bardzo brzuch ,to bylo takie klocie ,na dodatek bolaly mnie nerki:(Niewiem co mam o tym myslec bo gin pow ze byc moze to nie prawidlowa ciaza:(i pecherzyk jest pusty bo jeszcze niema w nim fasolki. Teraz w 13 dzien po ostaniej miesiaczce mam uplawy,wynika ze bylyby to moje dni plodne .prosze o odpowiedz

nie wiem co ci doradzic bo ja jak zaszlam drugi raz w ciaze to napocztaku lekko krwawilam i lekarz przepisal mi duphaston krwiawienie ustapilo i bole tez
moze najlepiej idz do lekarza ale innego dla potwierdzenia pierwszej diagnozy
trzymam kciuki by wszytsko bylo dobrze przytul.gif przytul.gif
MoniZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,708
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 12:10
SkÄ…d: LESZNO
Nr użytkownika: 6,521

GG:


post wto, 22 kwi 2008 - 20:29
Post #13

CYTAT
beata777Napisano Sun, 20 Apr 2008 - 18:36
w czwartek byłam u ginekologa i powiedzial ze jestem w ciazy...tyle tylko ze 7 kwietnia dostalam okres..byl troszke dziwny najpierw brazowe plamienie prze ok 2 dni,pozniej krwawienie:(2 dni przed dostaniem miesiaczki bolal mnie bardzo brzuch ,to bylo takie klocie ,na dodatek bolaly mnie nerki:(Niewiem co mam o tym myslec bo gin pow ze byc moze to nie prawidlowa ciaza:(i pecherzyk jest pusty bo jeszcze niema w nim fasolki. Teraz w 13 dzien po ostaniej miesiaczce mam uplawy,wynika ze bylyby to moje dni plodne .prosze o odpowiedz

nie wiem co ci doradzic bo ja jak zaszlam drugi raz w ciaze to napocztaku lekko krwawilam i lekarz przepisal mi duphaston krwiawienie ustapilo i bole tez
moze najlepiej idz do lekarza ale innego dla potwierdzenia pierwszej diagnozy
trzymam kciuki by wszytsko bylo dobrze przytul.gif przytul.gif

--------------------


PAMI?TAM O MOICH ANIO?KACH (+11tc)-13 czerwiec 2006,(+5tc)-7 stycze? 2009
> poronienie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 11:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama