Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

Małe dzieci i komputery

> 
mamboo
wto, 02 sie 2005 - 09:23
Łukasz już od dawna ma całkiem nieźle opanowany komputer: rysuje, gra, surfuje po dziecięcych stronkach, włącza filmy itp. Są dni, kiedy komputer go nie interesuje, a są też takie, kiedy muszę go odganiać.
Kalina dla odmiany nie wykazuje żadnego zainteresowania sprzętem, a ja też nie próbuję jej nim zainteresowywać.
Basia.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post wto, 02 sie 2005 - 09:23
Post #21

Łukasz już od dawna ma całkiem nieźle opanowany komputer: rysuje, gra, surfuje po dziecięcych stronkach, włącza filmy itp. Są dni, kiedy komputer go nie interesuje, a są też takie, kiedy muszę go odganiać.
Kalina dla odmiany nie wykazuje żadnego zainteresowania sprzętem, a ja też nie próbuję jej nim zainteresowywać.
Basia.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
Mika
wto, 02 sie 2005 - 09:25
kurcze mam Socratesa i też jeszcze nie wiem co to icon_lol.gif
muszę zainstalować jesli tak chwalicie wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 02 sie 2005 - 09:25
Post #22

kurcze mam Socratesa i też jeszcze nie wiem co to icon_lol.gif
muszę zainstalować jesli tak chwalicie wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Arwena.
wto, 02 sie 2005 - 09:33
Kuba lat prawie 5 od jakiegoś roku "bawi" się przy kompie - na początku Word i pisanie, potem Auto Cad- maż go nauczył i teraz całkiem nieżle już rysuje, teraz trochę gry - puzzle i wyścigi. Aa i jeszcze nagrywa się i potem musimy sluchać jego własnych kompozycji. Hitem jest piosenka "Mama, mama Biała Dama" icon_wink.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post wto, 02 sie 2005 - 09:33
Post #23

Kuba lat prawie 5 od jakiegoś roku "bawi" się przy kompie - na początku Word i pisanie, potem Auto Cad- maż go nauczył i teraz całkiem nieżle już rysuje, teraz trochę gry - puzzle i wyścigi. Aa i jeszcze nagrywa się i potem musimy sluchać jego własnych kompozycji. Hitem jest piosenka "Mama, mama Biała Dama" icon_wink.gif

--------------------
everybody lies
okko
wto, 02 sie 2005 - 20:55
Socrates jest fajny- ale pierwsza częśc jest nieduża i szybko się znudzi dziecku- Kuba jak na razie obserwuje jak ja coś tam robię próbuje myszką operować ale mu jak na razie kiepsko idzie-ale płyte potrafi włożyc i wyjąć i właczyc komputer tez potrafi icon_smile.gif
okko


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,760
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:30
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 197




post wto, 02 sie 2005 - 20:55
Post #24

Socrates jest fajny- ale pierwsza częśc jest nieduża i szybko się znudzi dziecku- Kuba jak na razie obserwuje jak ja coś tam robię próbuje myszką operować ale mu jak na razie kiepsko idzie-ale płyte potrafi włożyc i wyjąć i właczyc komputer tez potrafi icon_smile.gif

--------------------


amo
wto, 02 sie 2005 - 21:17
Kuba przede wszystkim lubi ogladac wnetrze komputera - zwlaszcza wentylatory wszelakie. Wie jak podlaczyc sobie glosniki, odtworzyc muzyke czy bajke. W wieku 2 lat potrafil swietnie operowac myszka - rozkladal karty pasjansa! Umie wykonac rozne czynnosci w kilku programach - graficznym i do edycji filmow. Potrafi wlaczyc swoje ulubione strony na necie. O wlaczeniu i wylaczeniu kompa nie wspomne.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post wto, 02 sie 2005 - 21:17
Post #25

Kuba przede wszystkim lubi ogladac wnetrze komputera - zwlaszcza wentylatory wszelakie. Wie jak podlaczyc sobie glosniki, odtworzyc muzyke czy bajke. W wieku 2 lat potrafil swietnie operowac myszka - rozkladal karty pasjansa! Umie wykonac rozne czynnosci w kilku programach - graficznym i do edycji filmow. Potrafi wlaczyc swoje ulubione strony na necie. O wlaczeniu i wylaczeniu kompa nie wspomne.

--------------------



Okruszek (+2010)
amo
wto, 02 sie 2005 - 21:19
Aha, wracajac do wnetrza - potrafi sam skrzynke rozkrecic i skrecic spowrotem. Generalnie nie zabraniamy mu zabawy doroslym sprzetem, wiec rosnie mi mechanik-informatyk.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post wto, 02 sie 2005 - 21:19
Post #26

Aha, wracajac do wnetrza - potrafi sam skrzynke rozkrecic i skrecic spowrotem. Generalnie nie zabraniamy mu zabawy doroslym sprzetem, wiec rosnie mi mechanik-informatyk.

--------------------



Okruszek (+2010)
AdusiaR
śro, 03 sie 2005 - 14:49
Letycja zainteresowała sie komputerem w wieku 3 lat kiedy udało jej sie skoorydynowac ruch myszki z tym co na ekranie. icon_biggrin.gif Właczamy przewaznie gry edukacyjne z serii "Koputerowa gratka", "Tymoteusz", czasami filmy dla dzieci. Internetu Jej nie właczam, a czas przed kompem jest limitowany.
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
Skąd: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post śro, 03 sie 2005 - 14:49
Post #27

Letycja zainteresowała sie komputerem w wieku 3 lat kiedy udało jej sie skoorydynowac ruch myszki z tym co na ekranie. icon_biggrin.gif Właczamy przewaznie gry edukacyjne z serii "Koputerowa gratka", "Tymoteusz", czasami filmy dla dzieci. Internetu Jej nie właczam, a czas przed kompem jest limitowany.

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
mama_do_kwadratu
śro, 03 sie 2005 - 14:52
CYTAT(zilka)
Hm... A co to jest ten wspominany przez Was Sokrates?

Socrates 101
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 03 sie 2005 - 14:52
Post #28

CYTAT(zilka)
Hm... A co to jest ten wspominany przez Was Sokrates?

Socrates 101

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Dyska
pią, 05 sie 2005 - 09:30
Tymek siada do komputera mniej wiecej raz na 2 tygodnie - jak juz go bardzo przypili i przypomni sobie, ze mozna na nim cos porobic, czyli popisac w Wordzie, pobawic sie Mysia, poukladac puzzle. Nie przypominam mu i nie zachecam, bo uwazam, ze wszystkich tych rzeczy, ktorych moze nauczyc sie ze stron edukacyjnych rownie dobrze moze nauczyc sie bez uzycia komputera. Jakos nie jestem zwolenniczka zbyt czestego siadania przy kompie i wlepiania oczu przez trzylatka, a Tymcio jest takim typem, ze jakbym go zachecala to domagalby sie komputera kilka razy dziennie. Ostatnio opanowal umiejetnosc poslugiwania sie myszka i juz nie naciska bez przerwy prawego klawisza icon_smile.gif
Dyska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 818
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 08:52
Skąd: Minsk Mazowiecki
Nr użytkownika: 323




post pią, 05 sie 2005 - 09:30
Post #29

Tymek siada do komputera mniej wiecej raz na 2 tygodnie - jak juz go bardzo przypili i przypomni sobie, ze mozna na nim cos porobic, czyli popisac w Wordzie, pobawic sie Mysia, poukladac puzzle. Nie przypominam mu i nie zachecam, bo uwazam, ze wszystkich tych rzeczy, ktorych moze nauczyc sie ze stron edukacyjnych rownie dobrze moze nauczyc sie bez uzycia komputera. Jakos nie jestem zwolenniczka zbyt czestego siadania przy kompie i wlepiania oczu przez trzylatka, a Tymcio jest takim typem, ze jakbym go zachecala to domagalby sie komputera kilka razy dziennie. Ostatnio opanowal umiejetnosc poslugiwania sie myszka i juz nie naciska bez przerwy prawego klawisza icon_smile.gif

--------------------
Tymciowa mama (12.06.2002)
zilka
pią, 05 sie 2005 - 09:36
CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
CYTAT(zilka)
Hm... A co to jest ten wspominany przez Was Sokrates?

Socrates 101


Dzięki! Myślałam, że to jakieś 'komputerek' icon_rolleyes.gif dla dzieci a to po prostu program. Ale na razie Flo tego nie kupię, nie wyobrażam sobie jej przy moim komputerze... icon_twisted.gif
zilka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,549
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 10:20
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 160




post pią, 05 sie 2005 - 09:36
Post #30

CYTAT(Mama_Do_Kwadratu)
CYTAT(zilka)
Hm... A co to jest ten wspominany przez Was Sokrates?

Socrates 101


Dzięki! Myślałam, że to jakieś 'komputerek' icon_rolleyes.gif dla dzieci a to po prostu program. Ale na razie Flo tego nie kupię, nie wyobrażam sobie jej przy moim komputerze... icon_twisted.gif

--------------------
córki dwie, 2002 i 2007
McJAGNA
pią, 05 sie 2005 - 15:11
No Socrates doszedł - naprawdę wspaniała gra> Nastka po 15 minutach opanowała myszkę i wygoniła mnie z pokoju. Teraz siedzi liczy sobie ptaszki i mam ją z głowy.
Zilka ja też oglądałam te laptopiki dla dzieci i nie podobaja mi się - skoro nie chcesz, żeby dziecko korzystało z Twojego komputera to może zamiast tego laptopika rozważ kupno uzywanego kompa + monitora + ok 300 zł a zabawy dużo wiecej jednak.
McJAGNA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: nie, 28 mar 04 - 18:03
Skąd: x
Nr użytkownika: 1,608




post pią, 05 sie 2005 - 15:11
Post #31

No Socrates doszedł - naprawdę wspaniała gra> Nastka po 15 minutach opanowała myszkę i wygoniła mnie z pokoju. Teraz siedzi liczy sobie ptaszki i mam ją z głowy.
Zilka ja też oglądałam te laptopiki dla dzieci i nie podobaja mi się - skoro nie chcesz, żeby dziecko korzystało z Twojego komputera to może zamiast tego laptopika rozważ kupno uzywanego kompa + monitora + ok 300 zł a zabawy dużo wiecej jednak.
Kocurek
pią, 05 sie 2005 - 20:09
Jagna ma rację. Świętą icon_surprised.gif
Mikołaj dostał taki laptopik na 5-te urodziny, fajny, z 30 grami uczącymi liter i cyfr, zręcznościowymi, itp, mówiący...........szał trwał może tydzień??? może krócej nawet icon_rolleyes.gif Potem usiadł z tatą do dużego kompa i razem grali - teraz laptopik leży odłogiem, a on się kłóci o dostęp do dużego kompa. Więcej możliwości; lepszy, wyraźniejszy i kolorowy ekran, no i net, w którym wszystkiego do woli - to się nie ma prawa znudzić icon_wink.gif

P.S. Sprzedam kompa dla dzieci -> chce ktoś? icon_lol.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
Skąd: z kątowni
Nr użytkownika: 548

GG:


post pią, 05 sie 2005 - 20:09
Post #32

Jagna ma rację. Świętą icon_surprised.gif
Mikołaj dostał taki laptopik na 5-te urodziny, fajny, z 30 grami uczącymi liter i cyfr, zręcznościowymi, itp, mówiący...........szał trwał może tydzień??? może krócej nawet icon_rolleyes.gif Potem usiadł z tatą do dużego kompa i razem grali - teraz laptopik leży odłogiem, a on się kłóci o dostęp do dużego kompa. Więcej możliwości; lepszy, wyraźniejszy i kolorowy ekran, no i net, w którym wszystkiego do woli - to się nie ma prawa znudzić icon_wink.gif

P.S. Sprzedam kompa dla dzieci -> chce ktoś? icon_lol.gif


--------------------
jawor
nie, 07 sie 2005 - 10:25
Moja ponad trzyletnia córeczka ma kontakt z komputerem.
Umie posługiwac się myszką, uruchamia sobie sama niektóre swoje płyty z wierszykami czy malowankami oczywiście sama nie włącza komputera.
Lubi malowanki, ubieranki, wierszyki, puzzle, gierki dostosowane do jej wieku.
Nie siedzi przed komputerem duzo. Czasami pół godziny, do godziny dziennie z przerwami.
Ostatnio to nie pamietam ile dni temu grała. Teraz bardziej ją ineresują zabawy. Komputr odszedł jakby na bok narazie.
Ma młodszą siostrę więc ciągle przy niej siedzi, bawią sie razem, choć nie zawsze całkiem grzecznie icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
jawor


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 346
Dołączył: czw, 21 kwi 05 - 21:44
Nr użytkownika: 3,028




post nie, 07 sie 2005 - 10:25
Post #33

Moja ponad trzyletnia córeczka ma kontakt z komputerem.
Umie posługiwac się myszką, uruchamia sobie sama niektóre swoje płyty z wierszykami czy malowankami oczywiście sama nie włącza komputera.
Lubi malowanki, ubieranki, wierszyki, puzzle, gierki dostosowane do jej wieku.
Nie siedzi przed komputerem duzo. Czasami pół godziny, do godziny dziennie z przerwami.
Ostatnio to nie pamietam ile dni temu grała. Teraz bardziej ją ineresują zabawy. Komputr odszedł jakby na bok narazie.
Ma młodszą siostrę więc ciągle przy niej siedzi, bawią sie razem, choć nie zawsze całkiem grzecznie icon_smile.gif.
Pozdrawiam.
IzaS
pon, 08 sie 2005 - 20:12
Arek daje sobie radę z komputerem doskonale, pisze, rysuje, grywa w gierki, chociaż okres fascynacji mu juz minął.
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
Skąd: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post pon, 08 sie 2005 - 20:12
Post #34

Arek daje sobie radę z komputerem doskonale, pisze, rysuje, grywa w gierki, chociaż okres fascynacji mu juz minął.

--------------------


Danale
sob, 13 sie 2005 - 21:34
Obejrzyjcie sobie to, mozna zmienic jezyk na polski, niemiecki i mase innych
Dla tych co sie dopiero ucza literek..


https://www.activityvillage.co.uk/sebrans_abc.htm
Danale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: śro, 06 paź 04 - 19:43
Skąd: Hamm/Niemcy
Nr użytkownika: 2,163




post sob, 13 sie 2005 - 21:34
Post #35

Obejrzyjcie sobie to, mozna zmienic jezyk na polski, niemiecki i mase innych
Dla tych co sie dopiero ucza literek..


https://www.activityvillage.co.uk/sebrans_abc.htm

--------------------
Agnieszka
mama Daniela (02.09.2000) i Ala (01.07.2002)
Danale
sob, 13 sie 2005 - 21:38
A i dodam jeszcze labirynty.
Moje dziecko ostatnio pokochalo labirynty
Tu mozna sobie je stworzyc (4 stopnie trudnosci), a potem wydrukowac

https://www.irony.com/mkmaze.html
Danale


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 407
Dołączył: śro, 06 paź 04 - 19:43
Skąd: Hamm/Niemcy
Nr użytkownika: 2,163




post sob, 13 sie 2005 - 21:38
Post #36

A i dodam jeszcze labirynty.
Moje dziecko ostatnio pokochalo labirynty
Tu mozna sobie je stworzyc (4 stopnie trudnosci), a potem wydrukowac

https://www.irony.com/mkmaze.html

--------------------
Agnieszka
mama Daniela (02.09.2000) i Ala (01.07.2002)
tomaszizydorek12
pią, 22 lip 2016 - 07:58
mój synek też sam sobie włącza gry a najczęściej tak jak mówi kolega o nicku mily też gra w gry strażak sam daje link https://gierunie.pl/gry/strazak-sam/ jakby twój synek też chciał pograć icon_smile.gif
tomaszizydorek12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 22 lip 16 - 07:56
Nr użytkownika: 47,905




post pią, 22 lip 2016 - 07:58
Post #37

mój synek też sam sobie włącza gry a najczęściej tak jak mówi kolega o nicku mily też gra w gry strażak sam daje link https://gierunie.pl/gry/strazak-sam/ jakby twój synek też chciał pograć icon_smile.gif
john21wall
pon, 25 lip 2016 - 14:52
Mój syna korzysta z tabletu zainstalowałem same gry koedukacyjne, młodych naukowców, wyrabijących refleks, elementy szybkie kojarzenia, nieźle się tym młody mój jara.
john21wall


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 25 lip 16 - 13:47
Nr użytkownika: 47,922




post pon, 25 lip 2016 - 14:52
Post #38

Mój syna korzysta z tabletu zainstalowałem same gry koedukacyjne, młodych naukowców, wyrabijących refleks, elementy szybkie kojarzenia, nieźle się tym młody mój jara.
beti111
wto, 26 lip 2016 - 13:27
Jestem zdania, że wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem. Jednak gdy chodzi o dzieci, to dostęp do komputera i jego możliwości ograniczam do minimum. Nie jest trudno nauczyć dziecko, że świetną zabawą jest komputer. Prawie niemożliwym jest go tego oduczyć.
beti111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 30
Dołączył: wto, 05 lip 16 - 07:23
Nr użytkownika: 47,811




post wto, 26 lip 2016 - 13:27
Post #39

Jestem zdania, że wszystko jest dla ludzi tylko z umiarem. Jednak gdy chodzi o dzieci, to dostęp do komputera i jego możliwości ograniczam do minimum. Nie jest trudno nauczyć dziecko, że świetną zabawą jest komputer. Prawie niemożliwym jest go tego oduczyć.
lillou
nie, 28 sie 2016 - 14:26
coś w tym jest, zreszta mam w rodzinie osobe która od komputera jest uzależniona, najgorsze jest to ze pracuje tez przy komputerze, wiec w zaadze oprócz snu to cały dzięń przed komputerem a to dosyć młoda osoba, mój syn ma limitowany dostęp, interesują go głownie jakieś maszyny, oglądanie jak się cośprodukuje, na szczęscie nie robi o kompa awantur, bardziej mnie martwi jego zdolnosć do wciskania wszystkiego jak na chwilę zniknę z pola widzenia i wtedy połowa rzeczy gdzieś ginie, zastanawiam się czy czegoś nie zainstalować co by ukróciło te jego manewry
lillou


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 114
Dołączył: pon, 26 paź 15 - 08:52
Nr użytkownika: 46,626




post nie, 28 sie 2016 - 14:26
Post #40

coś w tym jest, zreszta mam w rodzinie osobe która od komputera jest uzależniona, najgorsze jest to ze pracuje tez przy komputerze, wiec w zaadze oprócz snu to cały dzięń przed komputerem a to dosyć młoda osoba, mój syn ma limitowany dostęp, interesują go głownie jakieś maszyny, oglądanie jak się cośprodukuje, na szczęscie nie robi o kompa awantur, bardziej mnie martwi jego zdolnosć do wciskania wszystkiego jak na chwilę zniknę z pola widzenia i wtedy połowa rzeczy gdzieś ginie, zastanawiam się czy czegoś nie zainstalować co by ukróciło te jego manewry
> Małe dzieci i komputery
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 03:21
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama