Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6  

jeśli małe zwierzątko...

, to jakie??
> , to jakie??
*Blue*

Go??







post piÄ…, 20 lut 2009 - 12:05
Post #101

CYTAT(eve69 @ Fri, 20 Feb 2009 - 10:44) *
Blue, trzymanie jednej papugi w klatce, to jest po prostu meczenie zwierzaka.


No nie zgodzę się z tym zdaniem.., za mocno pojechałaś Eve icon_rolleyes.gif Poświecam papudze dużo czasu, gadam do niej, próbuję oswajać, z klatki wylazić nie chce, chociaż ją zachęcam.. icon_confused.gif

edit: literówki
eve69
piÄ…, 20 lut 2009 - 21:30
CYTAT(*Blue* @ Fri, 20 Feb 2009 - 11:05) *
No nie zgodzę się z tym zdaniem.., za mocno pojechałaś Eve icon_rolleyes.gif Poświecam papudze dużo czasu, gadam do niej, próbuję oswajać, z klatki wylazić nie chce, chociaż ją zachęcam.. icon_confused.gif

edit: literówki



czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.
eve69


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,742
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 17:15
SkÄ…d: Trajsiti
Nr użytkownika: 1,966




post piÄ…, 20 lut 2009 - 21:30
Post #102

CYTAT(*Blue* @ Fri, 20 Feb 2009 - 11:05) *
No nie zgodzę się z tym zdaniem.., za mocno pojechałaś Eve icon_rolleyes.gif Poświecam papudze dużo czasu, gadam do niej, próbuję oswajać, z klatki wylazić nie chce, chociaż ją zachęcam.. icon_confused.gif

edit: literówki



czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.

--------------------
Franio 14.05.2007
Jasinek 04.01.2012

"The moment you settle for less, you get less than you settled for."
"Taught from infancy that beauty is woman's sceptre, the mind shapes itself to the body, and roaming round its gilt cage, only seeks to adorn its prison."

/Mary Wollstonecraft/
isaa
pon, 23 lut 2009 - 16:37
CYTAT(eve69 @ Fri, 20 Feb 2009 - 22:30) *
czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.


my, między innymi, dlatego mamy 2 prosiaki...
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post pon, 23 lut 2009 - 16:37
Post #103

CYTAT(eve69 @ Fri, 20 Feb 2009 - 22:30) *
czy pojechalam, to juz kwestia personalnej opinii

; ja nie twierdze,ze sie nad nia celowo znecasz, na pewno tak nie jest; ale to SÄ„ zwierzta ktore zyja w grupach
i faktem jest ze jesli nie poswieca sie takiemu ptakowi przynajmniej kilku godzin dziennie, nie zapewnia rozrywek i rekreacji to jest zwyczajnie nieszczesliwy i sfrustrowany. Co objawia sie np kiwaniem, wrzaskami, wyrywaniem sobie pior etc.


my, między innymi, dlatego mamy 2 prosiaki...

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
A_KA
piÄ…, 27 lut 2009 - 09:03
My też mamy dwa prosiaki. Zdecydowaliśmy się na 2 też dlatego, żeby im raźniej było... ale... szczerze mówiąc czasami się zastanawiam czy dobrze zrobiłam 43.gif . Dwa prosiaki potrafią naprawdę bardzo brudzić... Codziennie sprzątanie wcale takie fajne nie jest... No ale... sami powiedzcie jak tu takiego nie kochać?

(poranne, dzisiejsze zdjęcia : Cola... leżał na kolanach u Karolki, około pół godzinki...)




















A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 27 lut 2009 - 09:03
Post #104

My też mamy dwa prosiaki. Zdecydowaliśmy się na 2 też dlatego, żeby im raźniej było... ale... szczerze mówiąc czasami się zastanawiam czy dobrze zrobiłam 43.gif . Dwa prosiaki potrafią naprawdę bardzo brudzić... Codziennie sprzątanie wcale takie fajne nie jest... No ale... sami powiedzcie jak tu takiego nie kochać?

(poranne, dzisiejsze zdjęcia : Cola... leżał na kolanach u Karolki, około pół godzinki...)






















--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
isaa
piÄ…, 27 lut 2009 - 09:20
jaki cudny pieszczoch!!!

nasza Pyśka też jak tylko Anie zobaczy, to od razu na nią włązi i się wykłada do głaskania icon_smile.gif. fajne to. mniej fajne że tak samo traktuje poduszki, kołdry czy koce. Mysiasta jest zupełnie inna.

ja im nie sprzątam codziennie - co 2-3 dni (max). nie śmierdzą. za to do szału mnie doprowadzają wszechobecne trociny icon_evil.gif
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post piÄ…, 27 lut 2009 - 09:20
Post #105

jaki cudny pieszczoch!!!

nasza Pyśka też jak tylko Anie zobaczy, to od razu na nią włązi i się wykłada do głaskania icon_smile.gif. fajne to. mniej fajne że tak samo traktuje poduszki, kołdry czy koce. Mysiasta jest zupełnie inna.

ja im nie sprzątam codziennie - co 2-3 dni (max). nie śmierdzą. za to do szału mnie doprowadzają wszechobecne trociny icon_evil.gif

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
A_KA
piÄ…, 27 lut 2009 - 09:31
Nie wiem... może samczyki bardziej "pachną". Naprawdę jak nie posprząta się im jednego dnia... to drugiego się żałuje, że się nie posprzątało... 43.gif Kiedyś miałam same samiczki - i to pojedyńczo, więc jakby porównania nie mam. Wtedy faktycznie sprzątałam nie codziennie i było ok. Ale nie wiem czy dlatego, że to była jedna świnka, czy dlatego, że to była samiczka...


Wiórki też rozsypują... Ale tu to już Karolę zaganiam do zamiatania icon_wink.gif

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post piÄ…, 27 lut 2009 - 09:31
Post #106

Nie wiem... może samczyki bardziej "pachną". Naprawdę jak nie posprząta się im jednego dnia... to drugiego się żałuje, że się nie posprzątało... 43.gif Kiedyś miałam same samiczki - i to pojedyńczo, więc jakby porównania nie mam. Wtedy faktycznie sprzątałam nie codziennie i było ok. Ale nie wiem czy dlatego, że to była jedna świnka, czy dlatego, że to była samiczka...


Wiórki też rozsypują... Ale tu to już Karolę zaganiam do zamiatania icon_wink.gif



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
isaa
piÄ…, 27 lut 2009 - 09:36
my mamy dwie samiczki...
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post piÄ…, 27 lut 2009 - 09:36
Post #107

my mamy dwie samiczki...

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
monte
sob, 28 lut 2009 - 00:42
W życiu bym nie pomyślała, że świnki mogą być takie przytulaśne! icon_eek.gif W każdym razie te, które znałam, nie były.
Świetne fotki, widać, że Wasze prosiaki bardzo dobrze czują się z Karolką. 06.gif
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post sob, 28 lut 2009 - 00:42
Post #108

W życiu bym nie pomyślała, że świnki mogą być takie przytulaśne! icon_eek.gif W każdym razie te, które znałam, nie były.
Świetne fotki, widać, że Wasze prosiaki bardzo dobrze czują się z Karolką. 06.gif

--------------------
isaa
sob, 28 lut 2009 - 08:50
mogÄ… monte, mogÄ… icon_wink.gif
nasze jak są obie na wolności, to na wyścigi biegną, która pierwsza na Hanke wejdzie do głaskania. potrafią nawet po drodze rywalkę zębami potraktować...
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post sob, 28 lut 2009 - 08:50
Post #109

mogÄ… monte, mogÄ… icon_wink.gif
nasze jak są obie na wolności, to na wyścigi biegną, która pierwsza na Hanke wejdzie do głaskania. potrafią nawet po drodze rywalkę zębami potraktować...

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
A_KA
pon, 02 mar 2009 - 15:39
Iza... a ja pytanko mam. Czym Ty karmisz swoje prosiaki? 37.gif

Bo mam nową koncepcję dotycząca smrodku... Od dwóch dni zabrakło sianka i prosiaki w związku z tym go nie dostały. I wiecie co... w klatce czysto, dużo mniej kupek jest i NIC NIE CZUĆ. Moje prosiaki uwielbiają sianko. Zawsze mi się wydawało, że powinny je jeść. Zawsze pod dostatkiem je miały... Przynajmniej dwa razy dziennie dostawały po takiej sporej garści... I wszystko znikało dość szybko...
Może to tak jest, że jak zjedzą dużo suchego sianka, potem chce im się pić. Piją dużo = dużo siusiają = powstaje smrodek.

Sprzątamy im wieczorami. Wczoraj im nie sprzątnęliśmy, bo było czysto i nie było nic czuć. Byłam pewna, że dziś będę musiała z samego rana już im posprzątać - tymczasem nadal nic nie czuć...

Czy świnkom można nie dawać sianka? 37.gif

A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 02 mar 2009 - 15:39
Post #110

Iza... a ja pytanko mam. Czym Ty karmisz swoje prosiaki? 37.gif

Bo mam nową koncepcję dotycząca smrodku... Od dwóch dni zabrakło sianka i prosiaki w związku z tym go nie dostały. I wiecie co... w klatce czysto, dużo mniej kupek jest i NIC NIE CZUĆ. Moje prosiaki uwielbiają sianko. Zawsze mi się wydawało, że powinny je jeść. Zawsze pod dostatkiem je miały... Przynajmniej dwa razy dziennie dostawały po takiej sporej garści... I wszystko znikało dość szybko...
Może to tak jest, że jak zjedzą dużo suchego sianka, potem chce im się pić. Piją dużo = dużo siusiają = powstaje smrodek.

Sprzątamy im wieczorami. Wczoraj im nie sprzątnęliśmy, bo było czysto i nie było nic czuć. Byłam pewna, że dziś będę musiała z samego rana już im posprzątać - tymczasem nadal nic nie czuć...

Czy świnkom można nie dawać sianka? 37.gif



--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
isaa
pon, 02 mar 2009 - 16:10
my siano dajemy sporadycznie tzn wtedy jak mi w sklepie wpadnie w oko i kupię... prośki jedzą: gotową karmę dla świniaków (zostawiają zboże), marchewkę, sałatę, kapustkę (rzadko), suchy chleb, jabłka, ogórki, arbuzy (w sezonie), truskawki, mlecze, trawę (też w sezonie), gryzą kolby, ale tylko orzechowe, brukseklę. wody wypijają bardzo dużo - codziennie całe poidełko idzie. nie wiem od czego smrodek zależy icon_smile.gif. obstawiam płeć. a może też bardzo szaleją i zruszają posikane trociny? stąd zapaszek? nie wiem...
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post pon, 02 mar 2009 - 16:10
Post #111

my siano dajemy sporadycznie tzn wtedy jak mi w sklepie wpadnie w oko i kupię... prośki jedzą: gotową karmę dla świniaków (zostawiają zboże), marchewkę, sałatę, kapustkę (rzadko), suchy chleb, jabłka, ogórki, arbuzy (w sezonie), truskawki, mlecze, trawę (też w sezonie), gryzą kolby, ale tylko orzechowe, brukseklę. wody wypijają bardzo dużo - codziennie całe poidełko idzie. nie wiem od czego smrodek zależy icon_smile.gif. obstawiam płeć. a może też bardzo szaleją i zruszają posikane trociny? stąd zapaszek? nie wiem...

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
A_KA
pon, 02 mar 2009 - 17:04
No to ja naprawdę stawiam na sianko, skoro Twoje jedzą je sporadycznie. Moje miały go dotąd pod dostatkiem, CODZIENNIE. Teraz od wczoraj jest super 06.gif .
Chyba ograniczÄ™ im to sianko...

Poza tym jedzą podobnie jak Twoje tzn. mieszanka dla prosiaków (zostawiają kukurydzę icon_wink.gif ), sucha bułka/chleb, kolby (różne smaki), i do tego raz dziennie - wieczorkiem - owoce i warzywa...
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post pon, 02 mar 2009 - 17:04
Post #112

No to ja naprawdę stawiam na sianko, skoro Twoje jedzą je sporadycznie. Moje miały go dotąd pod dostatkiem, CODZIENNIE. Teraz od wczoraj jest super 06.gif .
Chyba ograniczÄ™ im to sianko...

Poza tym jedzą podobnie jak Twoje tzn. mieszanka dla prosiaków (zostawiają kukurydzę icon_wink.gif ), sucha bułka/chleb, kolby (różne smaki), i do tego raz dziennie - wieczorkiem - owoce i warzywa...


--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
isaa
pon, 02 mar 2009 - 19:15
odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post pon, 02 mar 2009 - 19:15
Post #113

odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
A_KA
śro, 04 mar 2009 - 09:09
CYTAT(Iza*Pyza @ Mon, 02 Mar 2009 - 18:15) *
odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif


Odstawiłam icon_wink.gif. No... nie zupełnie, ale postanowiłam nie dawać im sianka codziennie. Od tamtej pory dostały je raz. Jest OK icon_smile.gif. Kurcze... że ja na to wcześniej nie wpadłam 37.gif
A_KA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,985
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:16
Nr użytkownika: 166




post śro, 04 mar 2009 - 09:09
Post #114

CYTAT(Iza*Pyza @ Mon, 02 Mar 2009 - 18:15) *
odstwa koniecznie - nic im nie będzie jak trochę zmienią menu. nasze jak dostają, to też wszystko znika błyskawicznie, ale jakoś mnie to nie mobilizuje do częstego kupowania icon_smile.gif


Odstawiłam icon_wink.gif. No... nie zupełnie, ale postanowiłam nie dawać im sianka codziennie. Od tamtej pory dostały je raz. Jest OK icon_smile.gif. Kurcze... że ja na to wcześniej nie wpadłam 37.gif

--------------------
Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle...
isaa
śro, 04 mar 2009 - 15:20
może teraz Ci się zmysł powonienia bardziej wyostrzył i smrodek u*****liwszy się zrobił icon_wink.gif

fajnie że problem rozwiązany.
isaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,356
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 20:04
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 2,310




post śro, 04 mar 2009 - 15:20
Post #115

może teraz Ci się zmysł powonienia bardziej wyostrzył i smrodek u*****liwszy się zrobił icon_wink.gif

fajnie że problem rozwiązany.

--------------------
Iza i Ania (26.01.2004) i Asia(14.08.2006)...
user posted image

user posted image
> jeÅ›li maÅ‚e zwierzÄ…tko..., to jakie??
Start new topic
Reply to this topic
6 Stron V  « poprzednia 4 5 6
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 01:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama