Maluchy.pl logo    

Aktualności

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

12 tysięcy dodatkowych miejsc w żłobkach!

Rząd postanowił kontynuować program Maluch, zapoczątkowany w 2011, zaproponował jednak jego zmodyfikowaną i rozszerzoną wersję, nadając mu nazwę MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj więcej >

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic

Problemy ze słuchem u 4-miesięcznego dziecka

-
Mamilein
post Mon, 03 Apr 2017 - 02:54
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Nr użytkownika: 49,173

Witajcie, kilka tygodni temu zdiagnozowano u mojego maluszka głęboki niedosłuch, zarówno w jednym, jak i w drugim uszku. Jak się można domyślać był to dla całej rodziny ogromny szok, bo nic nie wskazywało, że może być coś nie tak.
Tak czy inaczej czeka nas teraz prawdopodobnie operacja wszczepienia implantu, a ja jestem na etapie zbierania informacji i wysłuchiwania historii rodziców, którzy też mają podobny problem.

Czy ktoś z Was zdecydował się na implant słuchowy u swojego dziecka i może coś na ten temat powiedzieć? Jesteście zadowoloni, czy nie?
Bardzo byłabym wdzięczna za każdą odpowiedź i pozdrawiam cieplutko.
Go to the top of the page PM

Quote Post
Mamilein
post Mon, 13 Nov 2017 - 16:58
Post #2

Witajcie ponownie Drogie mamy 😊
Chciałam trochę odświeżyć ten temat, bo pomimo tego, że parę miesięcy już minęło, to moje pytanie jest nadal aktualne.
Ze względu na długie terminy oczekiwania + oczywiście wszystkie niezbędne badania, trochę to trwało, ale syn został ostatecznie zakwalifikowany do operacji wszczepienia implantu ślimakowego. Długo na to czekaliśmy, bo wiadomo jak ważny jest prawidłowy słuch w rozwoju dziecka. Mam nadzieje, że nasze życie zmieni się na lepsze po tej operacji.

Może tym razem znajdą się mamy, które mogą podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z implantami słuchowymi 😊 Warto było Waszym zdaniem?

Quote Post
dziadzius
post Mon, 27 Nov 2017 - 23:17
Post #3

Nr użytkownika: 50,698

Witam,
nie jestem mamą, lecz mój wnusio Kacperek ma te samą dolegliwość. Córka z mężem po długim namysłem i wielu konsultacjach z lekarzami się zdecydowali na wszczepienie implantów firmy Cochlear do oba uszek wnusia. W sumie czekali około 5 miesięcy na operacje, ale się opłaciło. Kacperek ma nie całe 2 latka i rozwija się jak każde inne zdrowie dziecko w jego wieku. Jest bardzo radosny i buźka mu się nie zamyka. Rozumiem doskonale co pani przechodzi i początkowo po takiej diagnozie jest szok, ale mogę pocieszyć ze wszczepienie implantów to u naszego Kacperka była prawidłowa decyzja i sądzę ze jest to ważny krok w stronę normalnego i zdrowego życia.

Quote Post
Mamilein
post Thu, 30 Nov 2017 - 13:57
Post #4

CYTAT(dziadzius @ Mon, 27 Nov 2017 - 23:17) *
Witam,
nie jestem mamą, lecz mój wnusio Kacperek ma te samą dolegliwość. Córka z mężem po długim namysłem i wielu konsultacjach z lekarzami się zdecydowali na wszczepienie implantów firmy Cochlear do oba uszek wnusia. W sumie czekali około 5 miesięcy na operacje, ale się opłaciło. Kacperek ma nie całe 2 latka i rozwija się jak każde inne zdrowie dziecko w jego wieku. Jest bardzo radosny i buźka mu się nie zamyka. Rozumiem doskonale co pani przechodzi i początkowo po takiej diagnozie jest szok, ale mogę pocieszyć ze wszczepienie implantów to u naszego Kacperka była prawidłowa decyzja i sądzę ze jest to ważny krok w stronę normalnego i zdrowego życia.

Cieszę się, że w końcu znalazł się ktoś, kto może coś powiedzieć na ten temat i zechciał podzielić się swoimi doświadczeniami icon_smile.gif Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam nadzieje, że u nas też wszystko przebiegnie zgodnie z planem.
A Twój wnuczek nie miał problemów z przyzwyczajeniem się do implantu i tych wszystkich urządzeń? Nie próbował ściągać procesora? icon_smile.gif

Quote Post
emka85
post Mon, 11 Dec 2017 - 23:28
Post #5

Nr użytkownika: 50,997

Kolega mojego synka z przedszkola również ma implant słuchowy. Szczerze mówiąc, nawet bym nie zauważyła, że kiedyś cierpiał na niedosłuch. Jest jak każde inne dziecko w grupie, niczym nie odstaje, bierze udział we wszystkich czynnościach i zajęciach. Myślę, że Pani córeczkę czeka taka sama dobra przyszłość. Proszę się nie martwić. Pozdrawiam

Quote Post
dziadzius
post Tue, 12 Dec 2017 - 10:37
Post #6

Witam ponownie icon_smile.gif
oczywiście początkowo wnuś musiał się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Przy zabawie z innymi dziećmi zdążało się, że procesor się odczepił lub poluzował. Sadze ze to normalne kiedy dzieciaki się tarzają po łóżku. Córka często mu tłumaczyła po co ma takie urządzenie na uszkach. Początkowo Kacperek strasznie był z tego nie zadowolony, ale z czasem się dostosował i już nawet sam rano sobie nakłada zewnętrzną cześć bo wie że to jest urządzenie które pomaga mu słyszeć.

Quote Post
Mamilein
post Fri, 15 Dec 2017 - 17:53
Post #7

Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Cieszę się, że mogę poczytać o pozytywnych doświadczeniach icon_smile.gif
Mogłabyś proszę coś więcej powiedzieć na temat tej firmy implantu słuchowego, który ma Twój wnuczek? Są z niego zadowoleni? I kto im doradził tę firmę Cochlear? Sami stoimy teraz przed wyborem i szczerze mówiąc już sama nie wiem, która firmę wybrać? Jak myślisz, na co mam zwrócić szczególną uwagę?

Quote Post
dziadzius
post Mon, 18 Dec 2017 - 00:51
Post #8

Najlepiej jest oczywiście wybrać implant do potrzeb indywidualnych i myślę ze wszystkie powinny być raczej dobre. Akurat ta firma jest australijska i specjalizuje się w tej dziedzinie. Lekarz doradził córce wszczepienia implantu ślimakowego firmy Cochlear bo on ponoć jest szczególnie wskazywany dla maluchów i dzieci. Sądzę ze córka i mąż są bardzo zadowoleni, bo do tej pory nie było żadnych komplikacji lub problemów technicznych. A nawet jak by coś było nie tak, to jest serwis udostępniony od otóż tej firmy. Ponadto wiem ze mogli dobrać kolor implantu, co też jest korzystne.

Quote Post
Mamilein
post Wed, 27 Dec 2017 - 23:28
Post #9

W takim razie zapytam w klinice, co polecają lekarze. Po tym jak napisałaś, że te implanty są szczególnie polecane dzieciom, szukałam informacji na ten temat w internecie i znalazłam artykuł, w którym jest napisane, że implanty tej firmy są najcieńsze na rynku. Pewnie dlatego też polecane właśnie dzieciom, ze względu na swój rozmiar.
W każdym razie dziękuję za wszystkie informacje icon_smile.gif

Quote Post
Mama Madzia_123
post Wed, 03 Jan 2018 - 13:08
Post #10

Nr użytkownika: 51,111

Dobrze, że rozpoznanie przebiegło w miarę sprawnie icon_smile.gif Problemy u takiego maluszka ze słuchem, jeśli nie są rozpoznane, to potem problemy z mową, komunikacją, a nawet więziami międzyludzkimi icon_sad.gif

Quote Post
Mamilein
post Thu, 04 Jan 2018 - 16:07
Post #11

CYTAT(Mama Madzia_123 @ Wed, 03 Jan 2018 - 13:08) *
Dobrze, że rozpoznanie przebiegło w miarę sprawnie icon_smile.gif Problemy u takiego maluszka ze słuchem, jeśli nie są rozpoznane, to potem problemy z mową, komunikacją, a nawet więziami międzyludzkimi icon_sad.gif

Dokładnie icon_smile.gif Dlatego tak bardzo zależało nam na jak wcześniejszym wykonaniu zabiegu. Takie małe dzieci rozwijają się w ekspresowym tempie. Chyba wszystkie mamy wiedzą, jak dziecko potrafi się zmienić i ile nauczyć przez kilka, kilkanaście tygodni, dlatego nie chcieliśmy czekać, aż syn będzie starszy. Wtedy pewne zaległości w mówieniu czy czytaniu mogłyby być już trudne do nadrobienia.

Quote Post
Mamilein
post Thu, 04 Jan 2018 - 16:10
Post #12

CYTAT(dziadzius @ Mon, 18 Dec 2017 - 00:51) *
Najlepiej jest oczywiście wybrać implant do potrzeb indywidualnych i myślę ze wszystkie powinny być raczej dobre. Akurat ta firma jest australijska i specjalizuje się w tej dziedzinie. Lekarz doradził córce wszczepienia implantu ślimakowego firmy Cochlear bo on ponoć jest szczególnie wskazywany dla maluchów i dzieci. Sądzę ze córka i mąż są bardzo zadowoleni, bo do tej pory nie było żadnych komplikacji lub problemów technicznych. A nawet jak by coś było nie tak, to jest serwis udostępniony od otóż tej firmy. Ponadto wiem ze mogli dobrać kolor implantu, co też jest korzystne.

Na stronie widziałam, że dostępnych jest kilka akcesoriów (piloty, klipsy telefoniczne, itp.) Pewnie póki dziecko jest małe nie przydadzą nam się, ale dobrze wiedzieć, że jak syn dorośnie to będzie miał w czym wybierać icon_wink.gif

Quote Post
dziadzius
post Fri, 05 Jan 2018 - 15:10
Post #13

CYTAT(Mamilein @ Thu, 04 Jan 2018 - 16:10) *
Na stronie widziałam, że dostępnych jest kilka akcesoriów (piloty, klipsy telefoniczne, itp.) Pewnie póki dziecko jest małe nie przydadzą nam się, ale dobrze wiedzieć, że jak syn dorośnie to będzie miał w czym wybierać icon_wink.gif

Z tego co ja wiem można jak najbardziej wiele akcesoriów używać tez u maluszków. Wnusia dostała parę gadżetów do swojego implantu. Jeden z nich to Aqua+ Kit, to jest taka gumowa nakrywka, która umożliwia pływanie lub kompanie się z implantem bez jego uszkodzenia. Przydała się mojej córce szczególnie jak zaczęła chodzić na basen z wnusia. Ostatnio córka mi opowiadała ze się zastanawia nad zakupem "Snugfit". Z tego co ja zrozumiałem, jest to dodatkowa wkładka, która umożliwia ze implant zewnętrzny lepiej się trzyma na uszku dziecka i bardziej się dopasowuje do jego formy i w rezultacie jest większy komfort przy noszeniu...

Quote Post
Mamilein
post Wed, 17 Jan 2018 - 17:57
Post #14

Nakładki chroniące urządzenie przed zalaniem faktycznie wydają się przydatne. Szczególnie dla małych dzieci, które najchętniej nie wychodziłyby z wody icon_biggrin.gif Fajnie, że Cochlear wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebą osób niedosłyszących i posiada takie akcesoria w swojej ofercie. Przecież człowiek chce słyszeć nie tylko na lądzie, ale również w wodzie icon_biggrin.gif

Quote Post
dziadzius
post Fri, 19 Jan 2018 - 14:24
Post #15

Myślę ze masz racje, każdy przecież wie jak z dziećmi jest. Dlatego też jestem zdaniem, że akurat takie gadżety rodzicom o wiele ułatwiają życie! Wiem sam od córki jak jest. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie postaram się pomoc. Życzę jeszcze dużo powodzenia i wszystkiego dobrego!

Quote Post
Stella25
post Mon, 05 Feb 2018 - 17:48
Post #16

Nr użytkownika: 50,460

dobre rozwiązanie. Moja siostra zastanawia się nad implantem dla swojego syna. Z tym, że u niego zdiagnozowano lekki niedosług tylko w jednym uchu

Quote Post
Mamilein
post Tue, 06 Feb 2018 - 17:04
Post #17

CYTAT(Stella25 @ Mon, 05 Feb 2018 - 17:48) *
dobre rozwiązanie. Moja siostra zastanawia się nad implantem dla swojego syna. Z tym, że u niego zdiagnozowano lekki niedosług tylko w jednym uchu

Witaj Stella, a w jakim wieku jest synek siostry, jeśli można zapytać? Niedosłuch wykryto u niego od razu po urodzeniu czy dopiero później? Przy lekkim niedosłuchu zazwyczaj nie potrzeba implantów, ale jeśli lekarz je zaproponował to widocznie miał swój powód. My już przeszliśmy pozytywnie kwalifikację i czekamy na zabieg 06.gif

Quote Post
Lygoa
post Tue, 13 Feb 2018 - 12:56
Post #18

Nr użytkownika: 51,490

Dobrze, że współcześnie leczenie niedosłuchu jest w miarę proste i da się je przeprowadzić już w tak młodym wieku... Jednak nie żyjemy w takich złych czasach...

Quote Post
dziadzius
post Sat, 17 Feb 2018 - 22:37
Post #19

Witam wszystkich ponownie, zgadzam sie z wami, jest to naprawdę wielki sukces że w naszym społeczeństwie jest możliwość gwarantować nawet najmniejszym osobom z niedosłuchem normalne życie bez wielkich poświeceń lub utrudnień. Cieszę sie że wnusio ma szanse na cudowne życie z implantem i będzie miał możliwość wszystko słyszeć. Mamilein, jak u ciebie sprawy sie toczą, zdecydowaliście sie już na jakiś krok? Pozdrawiam

Quote Post
Mamilein
post Wczoraj, 21 Feb 2018 - 16:44
Post #20

My już po kwalifikacji. Na szczęście wszystko poszło po naszej myśli. Teraz czekamy na zabieg. W tej sprawie mamy skontaktować się z kliniką w przyszłym tygodniu. Dzięki Tobie po wielu rozmowach z mężem i lekarzem oraz po wysłuchaniu a raczej przeczytaniu o doświadczeniach z implantem u Twojego wnuczka, zdecydowaliśmy się również na implant ślimakowy Cochlear. Jak na razie implantacja nie będzie obustronna. Ale i tak się cieszymy, że już wkrótce synek będzie mógł nas usłyszeć icon_biggrin.gif

Quote Post
> Problemy ze słuchem u 4-miesięcznego dziecka

Start new topic Reply to this topic
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thu, 22 Feb 2018 - 17:44
lista postów tego wątku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl    |   Nasze banery i logo  |  Reklama u nas  |  Centrum prasowe