Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

CiÄ…gle zdejmuje kapcie, skarpety

> 
domi
pon, 20 wrz 2004 - 16:53
Jak nakłonic córkę do tego by nie zdejmowała kapci i skarpetek. Zwłaszcza teraz, że jest już zimniej a ona zachorowała. Nie mam dywanów w domu i to jest szczególny powód aby nie biegała boso. Tylko jak to zrobić???? Macie jakieś pomysły?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 20 wrz 2004 - 16:53
Post #1

Jak nakłonic córkę do tego by nie zdejmowała kapci i skarpetek. Zwłaszcza teraz, że jest już zimniej a ona zachorowała. Nie mam dywanów w domu i to jest szczególny powód aby nie biegała boso. Tylko jak to zrobić???? Macie jakieś pomysły?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
moko.
pon, 20 wrz 2004 - 16:56
mój prawie sześciolatek również ciagle ściąga buty i skarpetki, więc zima nosi rajtuzki. Kupuje skarpetki takie kolorowe co by mu przypadły do gustu i nie sciąga.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post pon, 20 wrz 2004 - 16:56
Post #2

mój prawie sześciolatek również ciagle ściąga buty i skarpetki, więc zima nosi rajtuzki. Kupuje skarpetki takie kolorowe co by mu przypadły do gustu i nie sciąga.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
domi
pon, 20 wrz 2004 - 17:15
Wiesz moko ja też zakładam jej rajstopki. Nie ściąga i ch ale co z tego skoro ma i tak zimne stópki. Babcie ciągle mi zwracają uwagę, że chodzi na samych rajstopkach. A co ja mam zrobić, skoro nie chce zakłądać skarpet i kapci. Mi jest zimno na samych skarpetach, stąd moje obawy, ze jej też zimno.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post pon, 20 wrz 2004 - 17:15
Post #3

Wiesz moko ja też zakładam jej rajstopki. Nie ściąga i ch ale co z tego skoro ma i tak zimne stópki. Babcie ciągle mi zwracają uwagę, że chodzi na samych rajstopkach. A co ja mam zrobić, skoro nie chce zakłądać skarpet i kapci. Mi jest zimno na samych skarpetach, stąd moje obawy, ze jej też zimno.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Sylwia M.
pon, 20 wrz 2004 - 17:18
A może dzięki temu wreszcie się zahartuje? A może zachorowała wcale nie ze względu na gołe stópki? (Na marginesie - moje dzieciaki jeszcze wczoraj moczyły nogi w małym wodospadzie i w zalewie pod miastem, ależ było ciepło!!! Za to w sobotę mała biegała po ogrodzie w samych majtach icon_eek.gif , podobnie jak tydzień temu) Moja córa uwielbia chodzić boso. Pozwalam jej na to. No, ale ona nigdy nie choruje. Dlaczego? Nie wiem, ale się cieszę. Może m.in. dlatego, że jest zahartowana. icon_biggrin.gif
Sylwia M.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,370
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 14:47
Skąd: Bełchatów
Nr użytkownika: 1,282

GG:


post pon, 20 wrz 2004 - 17:18
Post #4

A może dzięki temu wreszcie się zahartuje? A może zachorowała wcale nie ze względu na gołe stópki? (Na marginesie - moje dzieciaki jeszcze wczoraj moczyły nogi w małym wodospadzie i w zalewie pod miastem, ależ było ciepło!!! Za to w sobotę mała biegała po ogrodzie w samych majtach icon_eek.gif , podobnie jak tydzień temu) Moja córa uwielbia chodzić boso. Pozwalam jej na to. No, ale ona nigdy nie choruje. Dlaczego? Nie wiem, ale się cieszę. Może m.in. dlatego, że jest zahartowana. icon_biggrin.gif
Ciocia Magda
pon, 20 wrz 2004 - 18:51
Domi,
Jak znajdziesz sposób, to powiedz mi jaki icon_wink.gif Moje dziewczynki zaczęły się pasjami rozbierać, jak miały 1,5 roku - z tym że często kończyły wtedy w samym body icon_twisted.gif Nie muszę chyba dodawać, że było to zimą, a one non-stop chorowały icon_evil.gif Dodatkowo, mam też sąsiadkę, która uwielbia mi wytykać, jak to moje dzieci przeziębią sobie kiedyś nerki (i w domyśle, źle skończą) jak nie zaczną nosić kapci. Obie Babcie na szczęście mieszkają daleko. Nie znalazłam sposobu - nawet ukochane kapcie z Kłapouchym i Tygrysem (typu skarpeta z podeszwą) nie zagrzały miejsca na małych stópkach. W domu w ogóle nie noszą kapci, noszą je w przedszkolu i u ww. sąsiadki, która im czasem nianiuje. W zimie pomaga noszenie rajstop, w lecie biegają na bosaka.
Szkoda nerwów...

Dodam, że ja sama jestem zmarzluchem i na bosaka nie chodzę prawie wcale - chyba że w duże upały.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 20 wrz 2004 - 18:51
Post #5

Domi,
Jak znajdziesz sposób, to powiedz mi jaki icon_wink.gif Moje dziewczynki zaczęły się pasjami rozbierać, jak miały 1,5 roku - z tym że często kończyły wtedy w samym body icon_twisted.gif Nie muszę chyba dodawać, że było to zimą, a one non-stop chorowały icon_evil.gif Dodatkowo, mam też sąsiadkę, która uwielbia mi wytykać, jak to moje dzieci przeziębią sobie kiedyś nerki (i w domyśle, źle skończą) jak nie zaczną nosić kapci. Obie Babcie na szczęście mieszkają daleko. Nie znalazłam sposobu - nawet ukochane kapcie z Kłapouchym i Tygrysem (typu skarpeta z podeszwą) nie zagrzały miejsca na małych stópkach. W domu w ogóle nie noszą kapci, noszą je w przedszkolu i u ww. sąsiadki, która im czasem nianiuje. W zimie pomaga noszenie rajstop, w lecie biegają na bosaka.
Szkoda nerwów...

Dodam, że ja sama jestem zmarzluchem i na bosaka nie chodzę prawie wcale - chyba że w duże upały.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Pecia
pon, 20 wrz 2004 - 19:10
na moja corke, juz prawie....7 letnia dziala skutecznie tylko zaladanie rajstop icon_confused.gif
a jak ma skarpetki to........ciagle chodzi na bosaka icon_sad.gif

i co z tego ze juz duza i rozumie, jak te skarpetki jej przeszkadzaja
niby nosi , nosi i kapcie ale co kilka godzin widze gole nogi wink.gif

wiec znowu: zuza zaloz kapcie
zuza: dobrze icon_biggrin.gif


moze jest tego jakas ukryta przyczyna ????? icon_rolleyes.gif wink.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 20 wrz 2004 - 19:10
Post #6

na moja corke, juz prawie....7 letnia dziala skutecznie tylko zaladanie rajstop icon_confused.gif
a jak ma skarpetki to........ciagle chodzi na bosaka icon_sad.gif

i co z tego ze juz duza i rozumie, jak te skarpetki jej przeszkadzaja
niby nosi , nosi i kapcie ale co kilka godzin widze gole nogi wink.gif

wiec znowu: zuza zaloz kapcie
zuza: dobrze icon_biggrin.gif


moze jest tego jakas ukryta przyczyna ????? icon_rolleyes.gif wink.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
marsjanka
pon, 20 wrz 2004 - 19:24
U mnie to samo. Oliwia zawsze znajdzie wymówkę. Raz ją ściskają skarpetki, to znowu jej zagorąco. Zwykle robi to w oka mgnieniu. Były skarpetki i nie ma (nawet nie wiem w którym momecie zostały zdjęte)
Nie lubi chodzić też w kapciach. Znalazłam świetny sposób. Oliwia jak młoda dama chce buciki z wychodzącymi paluszkami i piętkami. Przypadkowo kupiłam latem gazetę "Rodzice" z klapeczkami i trafiłam w sedno. Spodobały jej się. I wolę aby miała gołe paluszki i pięty ale nie stąpała po dość zimnych panelach, terakocie.
Nie wiem czy to ganianie na bosaka to nie jest trochę podpatrzone od nas. My (rodzice) często zapominamy o kapciach icon_redface.gif Ale nam nic się nie stanie a z nią tak z pewnością by nie było. Dlatego staramy się (pracujemy nad sobą) aby coś na nogach jednak mieć i dawać dobry przykład.
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post pon, 20 wrz 2004 - 19:24
Post #7

U mnie to samo. Oliwia zawsze znajdzie wymówkę. Raz ją ściskają skarpetki, to znowu jej zagorąco. Zwykle robi to w oka mgnieniu. Były skarpetki i nie ma (nawet nie wiem w którym momecie zostały zdjęte)
Nie lubi chodzić też w kapciach. Znalazłam świetny sposób. Oliwia jak młoda dama chce buciki z wychodzącymi paluszkami i piętkami. Przypadkowo kupiłam latem gazetę "Rodzice" z klapeczkami i trafiłam w sedno. Spodobały jej się. I wolę aby miała gołe paluszki i pięty ale nie stąpała po dość zimnych panelach, terakocie.
Nie wiem czy to ganianie na bosaka to nie jest trochę podpatrzone od nas. My (rodzice) często zapominamy o kapciach icon_redface.gif Ale nam nic się nie stanie a z nią tak z pewnością by nie było. Dlatego staramy się (pracujemy nad sobą) aby coś na nogach jednak mieć i dawać dobry przykład.
i.
pon, 20 wrz 2004 - 19:32
Moja Zuzka też uparcie chodzi bez kapci, na szczęście w skarpetkach. Ostatnio wymyśliłam, że ma je prać - bo brudzą się od tego biegania niemiłosiernie i przyznam trochę pomaga wink.gif
A z Jurkiem mam inny kłopot - on ma wprawdzie kapcie nosi, ale nie chce nosić rajstop - to jakaś fobia. Płacze, mówi, że go gryzą itp.
Jego tatuś miał to samo w jego wieku, dziwna sprawa, bo rajstopki sa wyjatkowo mięciutkie i rozciągliwe.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post pon, 20 wrz 2004 - 19:32
Post #8

Moja Zuzka też uparcie chodzi bez kapci, na szczęście w skarpetkach. Ostatnio wymyśliłam, że ma je prać - bo brudzą się od tego biegania niemiłosiernie i przyznam trochę pomaga wink.gif
A z Jurkiem mam inny kłopot - on ma wprawdzie kapcie nosi, ale nie chce nosić rajstop - to jakaś fobia. Płacze, mówi, że go gryzą itp.
Jego tatuś miał to samo w jego wieku, dziwna sprawa, bo rajstopki sa wyjatkowo mięciutkie i rozciągliwe.
Esther@
pon, 20 wrz 2004 - 21:33
Jeśli rajstopy nie "gryzą", to można dostać takie ze znacznie mocniejszą i grubszą tą cześcią skarpetkową i wtedy problem odpada. Zośka nosi w zimie po domu takie skarpetko-kapcie - skarpety z podeszwą jakby, bo ona z tych antyrajstopowych icon_wink.gif
Esther@


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,366
Dołączył: sob, 03 sty 04 - 21:20
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 1,303




post pon, 20 wrz 2004 - 21:33
Post #9

Jeśli rajstopy nie "gryzą", to można dostać takie ze znacznie mocniejszą i grubszą tą cześcią skarpetkową i wtedy problem odpada. Zośka nosi w zimie po domu takie skarpetko-kapcie - skarpety z podeszwą jakby, bo ona z tych antyrajstopowych icon_wink.gif
Pecia
pon, 20 wrz 2004 - 21:40
kuzyn Zuzi nie chcial za chiny icon_wink.gif zalozyc rajstop ( jak byl przedszkolakiem)
zima, mroz a on nie icon_wink.gif
w koncu I. wymyslila i nosil pod spodnie takie cienkie bawelniane legginsy i skarpertki icon_rolleyes.gif

u niego nie bylo problemem ,ze rajstopy gryzÄ… ale ,ze sa ...babskie icon_mrgreen.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 20 wrz 2004 - 21:40
Post #10

kuzyn Zuzi nie chcial za chiny icon_wink.gif zalozyc rajstop ( jak byl przedszkolakiem)
zima, mroz a on nie icon_wink.gif
w koncu I. wymyslila i nosil pod spodnie takie cienkie bawelniane legginsy i skarpertki icon_rolleyes.gif

u niego nie bylo problemem ,ze rajstopy gryzÄ… ale ,ze sa ...babskie icon_mrgreen.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
aluc

Go??







post pon, 20 wrz 2004 - 22:27
Post #11

domi, Maksio po domu przez cały rok chodzi na bosaka
jak jest zimno, daje sobie wmówić dresy, ale jak nie jest to pomyka w samych gatkach (wcześniej pieluszce)

ale co ja mam mu tłumaczyć, jak sama na bosaka chodzę icon_biggrin.gif

a dywanów też nie mamy
pirania
wto, 21 wrz 2004 - 00:07
U mnie to samo- wlasdnie siedze na bosaka icon_wink.gif a od balkonu wieje icon_wink.gif
a na materacu spi przemus- nozki typu lody icon_wink.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 21 wrz 2004 - 00:07
Post #12

U mnie to samo- wlasdnie siedze na bosaka icon_wink.gif a od balkonu wieje icon_wink.gif
a na materacu spi przemus- nozki typu lody icon_wink.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Agusek
wto, 21 wrz 2004 - 08:02
My też z plemienia Zimna Stopa.
Agusek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,303
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 10:33
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 493

GG:


post wto, 21 wrz 2004 - 08:02
Post #13

My też z plemienia Zimna Stopa.

--------------------
Alutek (2001) i Emilutek (2005)
EwaSerdeczna
wto, 21 wrz 2004 - 09:22
Jak chce biegac boso to ok - nichaj siÄ™ hartuje icon_wink.gif

serdecznie pozdrawiam ewa

sarkazmów brak
EwaSerdeczna


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,226
Dołączył: nie, 21 mar 04 - 00:47
Nr użytkownika: 1,558




post wto, 21 wrz 2004 - 09:22
Post #14

Jak chce biegac boso to ok - nichaj siÄ™ hartuje icon_wink.gif

serdecznie pozdrawiam ewa

sarkazmów brak
domi
wto, 21 wrz 2004 - 11:51
Tak się skłąda, że ja daję córce dobry przykład bo mam na nogach kapcie a latem skarpety (wiecznie mi zimno w stopy icon_rolleyes.gif ). Ciekawe, ze u babci samam dobrowolnie zakłąda kpcie a babcia ma wszędzie wykłądziny i dywany.
Sylwia M. ja wcale nie mówie, ze zachorowała przez bose nóżki bo nie anleży do chorowitych dzieci. Ostatni raz jakiś tam katarek miała w marcu. Tylko, ze teraz ma zap. oskrzeli, lekarka kazała wietrzyć mieszkanie a na dworzu zaledwie 9 st.C, deszcz i wiatr.
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post wto, 21 wrz 2004 - 11:51
Post #15

Tak się skłąda, że ja daję córce dobry przykład bo mam na nogach kapcie a latem skarpety (wiecznie mi zimno w stopy icon_rolleyes.gif ). Ciekawe, ze u babci samam dobrowolnie zakłąda kpcie a babcia ma wszędzie wykłądziny i dywany.
Sylwia M. ja wcale nie mówie, ze zachorowała przez bose nóżki bo nie anleży do chorowitych dzieci. Ostatni raz jakiś tam katarek miała w marcu. Tylko, ze teraz ma zap. oskrzeli, lekarka kazała wietrzyć mieszkanie a na dworzu zaledwie 9 st.C, deszcz i wiatr.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
Pecia
wto, 21 wrz 2004 - 12:20
ale takie chodzenie bez kapci ma same plusy icon_biggrin.gif

pamietam jak bylam z Zuzia na bilansie 2 latka, pediatra ogladala stopy Zuzki i mowi:
slicznie wyprofilowane, pewnie nie nosi kapci icon_wink.gif

icon_mrgreen.gif

nieraz moja mama pyta mnie dlaczego ja z tym nie walcze

nie wiem dlaczego, moze dlatego ze samam lubie chodzic boso, a moze dlatego ze z dziecinstwa malo pamietam ale pamietam tate ktory ciegle do mnie mowil:
magda, zaloz kapcie
icon_twisted.gif


dlatego ja zwracam co jakis czas uwage na te kapcie
ale sporadycznie i tylko jak jest naprwade zimno icon_rolleyes.gif
afery w kazdym razie nie robie icon_wink.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post wto, 21 wrz 2004 - 12:20
Post #16

ale takie chodzenie bez kapci ma same plusy icon_biggrin.gif

pamietam jak bylam z Zuzia na bilansie 2 latka, pediatra ogladala stopy Zuzki i mowi:
slicznie wyprofilowane, pewnie nie nosi kapci icon_wink.gif

icon_mrgreen.gif

nieraz moja mama pyta mnie dlaczego ja z tym nie walcze

nie wiem dlaczego, moze dlatego ze samam lubie chodzic boso, a moze dlatego ze z dziecinstwa malo pamietam ale pamietam tate ktory ciegle do mnie mowil:
magda, zaloz kapcie
icon_twisted.gif


dlatego ja zwracam co jakis czas uwage na te kapcie
ale sporadycznie i tylko jak jest naprwade zimno icon_rolleyes.gif
afery w kazdym razie nie robie icon_wink.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
.uzytkownik.usun...
wto, 21 wrz 2004 - 13:07
U nas też nie sposób utrzymać skarpet na nogach Dzidziastego. Natychmiast je sobie zdejmuje. Nie pomogło nic. Kapci nie mamy bo po co. Zimą nosimy rajstopy. Oboje icon_cool.gif

Pzdr,

Zwierzo
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post wto, 21 wrz 2004 - 13:07
Post #17

U nas też nie sposób utrzymać skarpet na nogach Dzidziastego. Natychmiast je sobie zdejmuje. Nie pomogło nic. Kapci nie mamy bo po co. Zimą nosimy rajstopy. Oboje icon_cool.gif

Pzdr,

Zwierzo
Pecia
wto, 21 wrz 2004 - 13:11
a moja tesciowa nie mogla zrozumiec dlaczego dzieci nie maja kapci icon_eek.gif

kupila im wink.gif no i maja ale nie na nogach icon_twisted.gif
chociaz Jasiek nie wykazuje tu takiejgo uporu w zdejmowaniu jak Zuza
icon_lol.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post wto, 21 wrz 2004 - 13:11
Post #18

a moja tesciowa nie mogla zrozumiec dlaczego dzieci nie maja kapci icon_eek.gif

kupila im wink.gif no i maja ale nie na nogach icon_twisted.gif
chociaz Jasiek nie wykazuje tu takiejgo uporu w zdejmowaniu jak Zuza
icon_lol.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
.uzytkownik.usun...
wto, 21 wrz 2004 - 13:22
CYTAT(Ciocia Pecia)
a moja tesciowa nie mogla zrozumiec dlaczego dzieci nie maja kapci


Jeśli chodzi o teściową to chyba jej wszystko jedno czy Leo w kapciach chodzi. Martwi mnie natomiast zdanie mojej mamy. Twierdzi, że reumatyzm z tego będzie na stare lata. Póki co Dzidziawa nie choruje.

Pzdr,

Zwierzo
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post wto, 21 wrz 2004 - 13:22
Post #19

CYTAT(Ciocia Pecia)
a moja tesciowa nie mogla zrozumiec dlaczego dzieci nie maja kapci


Jeśli chodzi o teściową to chyba jej wszystko jedno czy Leo w kapciach chodzi. Martwi mnie natomiast zdanie mojej mamy. Twierdzi, że reumatyzm z tego będzie na stare lata. Póki co Dzidziawa nie choruje.

Pzdr,

Zwierzo
alatanta

Go??







post wto, 21 wrz 2004 - 19:03
Post #20

.....
> CiÄ…gle zdejmuje kapcie, skarpety
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama