Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Opryskiwać dzrewka?

> 
Żyrafo
pon, 03 maj 2004 - 23:20
Mam pyanie sadownicze. Posadziłam drzewka owocowe, zakupiłam lekturę dotyczącą cięcia, ale nie zakupiłam lektury traktującej o ochronie roślin. No i nie wiem: opryskuje się te dzrewa "z marszu", na wszelki wypadek czy czeka aż im coś będzie?
Jeśli się je opryskuje profilaktycznie to czym i kiedy?
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post pon, 03 maj 2004 - 23:20
Post #1

Mam pyanie sadownicze. Posadziłam drzewka owocowe, zakupiłam lekturę dotyczącą cięcia, ale nie zakupiłam lektury traktującej o ochronie roślin. No i nie wiem: opryskuje się te dzrewa "z marszu", na wszelki wypadek czy czeka aż im coś będzie?
Jeśli się je opryskuje profilaktycznie to czym i kiedy?

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
anonimowy

Go??







post piÄ…, 07 maj 2004 - 20:37
Post #2

Cześc , nie zalogowalam się ale tylko szybko Ci odpowiem, zależy jakie masz drzewka?
GruszkÄ™ opryskaj od rdzy gruszkowej_kupujesz proszek , rozcienczasz i opryskujesz.
Jabłonki, i sliwki od grzyba, tak samo , kupuje proszek , rozcieńczam i opryskuje.
Opryskiwanie brzoskwini jest zapóżno.
Wszystkie drzewka , i krzaczki(np. porzeczkÄ™ ), sprawdzaj pod kontem mszyc, chyba wiesz jak wygladaja?I od razu opryskuj. Powodzenia.
Sole- mama Aleksandra.
oreiro.
piÄ…, 07 maj 2004 - 20:49
Ja tam jestem przeciwniczkę oprysków działkowych drzewek - jeśli chciałabym mieć pryskane jabłka to bym sobie w sklepie kupiła.
oreiro.


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,271
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 14:56
SkÄ…d: Barlinek
Nr użytkownika: 1,354

GG:


post piÄ…, 07 maj 2004 - 20:49
Post #3

Ja tam jestem przeciwniczkę oprysków działkowych drzewek - jeśli chciałabym mieć pryskane jabłka to bym sobie w sklepie kupiła.

--------------------
www.polskieserce.pl
www.pajacyk.pl

Martyna Marianna (04.11.2002)
user posted image
Maja Helena (04.01.2005)
user posted image
joannabo
piÄ…, 07 maj 2004 - 22:05
CYTAT(oreiro.)
Ja tam jestem przeciwniczkę oprysków działkowych drzewek - jeśli chciałabym mieć pryskane jabłka to bym sobie w sklepie kupiła.

Ja w zasadzie tez jestem przeciwniczką. Tylko, że gdybym nie opryskała śliwki na robaki to mogłabym węgierki wyłacznie w sklepie kupić. Za to na grzyby nie pryskam niczego oprócz agrestu (powód jak wyżej).

Ogólnie mówiąc, to trzeba sprawdzić, na jakie choroby co będzie chorowało, jakie sa straty i zdecydowac.
joanna
joannabo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,230
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 10:00
Nr użytkownika: 207




post piÄ…, 07 maj 2004 - 22:05
Post #4

CYTAT(oreiro.)
Ja tam jestem przeciwniczkę oprysków działkowych drzewek - jeśli chciałabym mieć pryskane jabłka to bym sobie w sklepie kupiła.

Ja w zasadzie tez jestem przeciwniczką. Tylko, że gdybym nie opryskała śliwki na robaki to mogłabym węgierki wyłacznie w sklepie kupić. Za to na grzyby nie pryskam niczego oprócz agrestu (powód jak wyżej).

Ogólnie mówiąc, to trzeba sprawdzić, na jakie choroby co będzie chorowało, jakie sa straty i zdecydowac.
joanna
Żyrafo
sob, 08 maj 2004 - 00:01
No właśnie, coś mi zaczęło zżerać listki. Ale szkodnika nie widzę.
A winogrona to w zeszłym roku całkiem się zmarnowały na jakieś choróbsko - ech wysłać miastową w pole - wszystko zmarnuje icon_confused.gif
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post sob, 08 maj 2004 - 00:01
Post #5

No właśnie, coś mi zaczęło zżerać listki. Ale szkodnika nie widzę.
A winogrona to w zeszłym roku całkiem się zmarnowały na jakieś choróbsko - ech wysłać miastową w pole - wszystko zmarnuje icon_confused.gif

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
joannabo
sob, 08 maj 2004 - 09:55
Jak coś zżera, to opryskaj icon_wink.gif. Akurat te środki na robale używa sie w mikroskopijnych ilościach i zwykle na długo przed dojrzeniem owoców.

Wydaje sie co roku , do dostania w większych sklepach ogrodniczych "Program ochrony roślin". Zapytaj, może jeszcze mają o sadowniczych.
Zresztą w porządnym sklepie powinni Ci doradzić, co akurat teraz zastosować. Z winogronami nie miewam problemów.
joanna
joannabo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,230
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 10:00
Nr użytkownika: 207




post sob, 08 maj 2004 - 09:55
Post #6

Jak coś zżera, to opryskaj icon_wink.gif. Akurat te środki na robale używa sie w mikroskopijnych ilościach i zwykle na długo przed dojrzeniem owoców.

Wydaje sie co roku , do dostania w większych sklepach ogrodniczych "Program ochrony roślin". Zapytaj, może jeszcze mają o sadowniczych.
Zresztą w porządnym sklepie powinni Ci doradzić, co akurat teraz zastosować. Z winogronami nie miewam problemów.
joanna
Żyrafo
sob, 08 maj 2004 - 12:00
Dzięki, wyruszam na poszukiwanie szkodnikobójcy!
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post sob, 08 maj 2004 - 12:00
Post #7

Dzięki, wyruszam na poszukiwanie szkodnikobójcy!

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
> Opryskiwać dzrewka?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 13:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama