Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Jaki wg Was jest najlepszy laktator?

> 
Perezzoo
sob, 25 lut 2006 - 16:05
Laktator elektryczny, ręczny typu avent isis, czy może najzwyklejszy typu lakta? pozdrawiam
Perezzoo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: sob, 11 lut 06 - 22:34
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 4,896

GG:


post sob, 25 lut 2006 - 16:05
Post #1

Laktator elektryczny, ręczny typu avent isis, czy może najzwyklejszy typu lakta? pozdrawiam
amo
sob, 25 lut 2006 - 16:54
Te najzwyklejsze nie sa chyba zbyt dobre - sama nie probowalam, ale tak slyszalam. Przy obojgu z moich dzieci uzywalam Avent i bylam bardzo zadowolona - szybko i skutecznie.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post sob, 25 lut 2006 - 16:54
Post #2

Te najzwyklejsze nie sa chyba zbyt dobre - sama nie probowalam, ale tak slyszalam. Przy obojgu z moich dzieci uzywalam Avent i bylam bardzo zadowolona - szybko i skutecznie.

--------------------



Okruszek (+2010)
Paula.
sob, 25 lut 2006 - 17:06
Ja miaÅ‚am dwa: elektryczny Nuka i taki „zwykÅ‚y”.
Ten Nuka ściągał dobrze, ale trochę potrwało zanim nauczyłam się z niego korzystać. No i przy dłuższym ściąganiu sutki trochę bolały. Natomiast ten zwykły, który miałam tylko po to, żeby odciągnąć mleko w pracy, zanim przestawiłam się na nowy tryb, to generalnie tragedia. Nie wyobrażam sobie ściągać tym mleka na większą skalę icon_wink.gif icon_cool.gif .
Oba miałam pożyczone. Nuk to już był nieźle wysłużony, byłam trzecią mamą, która z niego korzystała, chociaż dwie poprzednie chyba tak go nie wyeksploatowały jak ja i poszedł jeszcze do kolejnej mamy.
Przy drugim dziecku zamierzam kupić Aventu. Ostatnio oglądałam laktator Aventu elektryczny (podobno inteligentny icon_wink.gif, no ale cena coś ponad 400 zł była powalająca. Mam nadzieję, że przez te 3-4 lata coś stanieją icon_biggrin.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post sob, 25 lut 2006 - 17:06
Post #3

Ja miaÅ‚am dwa: elektryczny Nuka i taki „zwykÅ‚y”.
Ten Nuka ściągał dobrze, ale trochę potrwało zanim nauczyłam się z niego korzystać. No i przy dłuższym ściąganiu sutki trochę bolały. Natomiast ten zwykły, który miałam tylko po to, żeby odciągnąć mleko w pracy, zanim przestawiłam się na nowy tryb, to generalnie tragedia. Nie wyobrażam sobie ściągać tym mleka na większą skalę icon_wink.gif icon_cool.gif .
Oba miałam pożyczone. Nuk to już był nieźle wysłużony, byłam trzecią mamą, która z niego korzystała, chociaż dwie poprzednie chyba tak go nie wyeksploatowały jak ja i poszedł jeszcze do kolejnej mamy.
Przy drugim dziecku zamierzam kupić Aventu. Ostatnio oglądałam laktator Aventu elektryczny (podobno inteligentny icon_wink.gif, no ale cena coś ponad 400 zł była powalająca. Mam nadzieję, że przez te 3-4 lata coś stanieją icon_biggrin.gif

--------------------
Paula
eni20
sob, 25 lut 2006 - 17:41
ja ma reczny avent i bardzo sobie chwale. Naprawde szybko mozna sciagnac pokarm,prosto do butelki,no i inne akcesoria idealnie pasuja,no pojemniki do mrozenia pokarmu!
eni20


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,561
Dołączył: nie, 24 kwi 05 - 17:43
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 3,038

GG:


post sob, 25 lut 2006 - 17:41
Post #4

ja ma reczny avent i bardzo sobie chwale. Naprawde szybko mozna sciagnac pokarm,prosto do butelki,no i inne akcesoria idealnie pasuja,no pojemniki do mrozenia pokarmu!
kasiask
sob, 25 lut 2006 - 17:50
Medela
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post sob, 25 lut 2006 - 17:50
Post #5

Medela

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

Kocurek
nie, 26 lut 2006 - 00:44
Canpol Premium. Jest to nowocześniejszy wariant Isisa, ma nawet regulację siły ssania, czego Isis nie ma.
Ręczny, cichy, niebywale skuteczny i delikatny.
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post nie, 26 lut 2006 - 00:44
Post #6

Canpol Premium. Jest to nowocześniejszy wariant Isisa, ma nawet regulację siły ssania, czego Isis nie ma.
Ręczny, cichy, niebywale skuteczny i delikatny.


--------------------
Jasiucha
pon, 27 lut 2006 - 16:24
Wg mnie ręką jest najszybciej..
..u nas w szpitalu położne polecaja zwykłe ręczne laktatory - ale to koszmarnie długo trwa no a jeśli pierś jest już lekko twarda to nie ma szans na ściąganie takim ręcznym... lub ręką prosto do buteleczki icon_smile.gif
Jasiucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,601
Dołączył: nie, 12 lut 06 - 09:32
SkÄ…d: pomorze
Nr użytkownika: 4,900




post pon, 27 lut 2006 - 16:24
Post #7

Wg mnie ręką jest najszybciej..
..u nas w szpitalu położne polecaja zwykłe ręczne laktatory - ale to koszmarnie długo trwa no a jeśli pierś jest już lekko twarda to nie ma szans na ściąganie takim ręcznym... lub ręką prosto do buteleczki icon_smile.gif

--------------------
myszka
pon, 27 lut 2006 - 18:45
Avent ręczny. Ściagałam półtora roku. W pierwszym okresie - w czasie, kiedy poszłam do pracy, a Miłosz był wyłącznie na moim mleku. Bez problemu ściągałam odpowiednią ilość mleka (nie licząc paru dni kryzysu laktacyjnego, co jednak nie miało nic wspólnego ze skutecznością samego laktatora). Duży plus to ściąganie wprost do butelki, bez ryzyka zanieczyszczenia mleka.
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post pon, 27 lut 2006 - 18:45
Post #8

Avent ręczny. Ściagałam półtora roku. W pierwszym okresie - w czasie, kiedy poszłam do pracy, a Miłosz był wyłącznie na moim mleku. Bez problemu ściągałam odpowiednią ilość mleka (nie licząc paru dni kryzysu laktacyjnego, co jednak nie miało nic wspólnego ze skutecznością samego laktatora). Duży plus to ściąganie wprost do butelki, bez ryzyka zanieczyszczenia mleka.

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
Silije
pon, 27 lut 2006 - 19:40
Ja używałam elektrycznej Medeli. Jeśli trzeba ściągać mleka dużo i często, bo np. się studiuje to elektryczny niezastąpiony, ręczny by mnie wymęczył.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post pon, 27 lut 2006 - 19:40
Post #9

Ja używałam elektrycznej Medeli. Jeśli trzeba ściągać mleka dużo i często, bo np. się studiuje to elektryczny niezastąpiony, ręczny by mnie wymęczył.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
teaver
pon, 27 lut 2006 - 22:51
Medela. Tylko i wylacznie. W czasie ciazy kupilam Avent Isis- nie moglam nim sciagnac ani kropli. Jezeli nie bedziesz odciagac duzo to reczny ci wystarczy Jezeli pracujesz i musisz szybko i duzo sciagac to dokup sobie lepeij jakis modul elektryczny.
teaver


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pią, 09 gru 05 - 15:10
Nr użytkownika: 4,253




post pon, 27 lut 2006 - 22:51
Post #10

Medela. Tylko i wylacznie. W czasie ciazy kupilam Avent Isis- nie moglam nim sciagnac ani kropli. Jezeli nie bedziesz odciagac duzo to reczny ci wystarczy Jezeli pracujesz i musisz szybko i duzo sciagac to dokup sobie lepeij jakis modul elektryczny.

--------------------
Ilonka dołączyła do rodziny 10.17.05
maua_piegowata
wto, 06 cze 2006 - 20:37
Hello,

jestem w 33 tygodniu, po macierzyńskim planuje wrócić do pracy.
I pytanie: czy któraś z mam używała laktatorów TUFI? czy ręczny czy elektryczny? jak się sprawują i czy się np nie zatykają..?
Z tego co widziałam w necie, są dużo tańsze niż Avent czy Medela (choć nie powiem, o Medeli słyszałam najwięcej dobrego, to jednak cena mnie troszke przeraża;/).
Będę wdzięczna za opinie.

pozdrawiam
maua piegowata
maua_piegowata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: wto, 18 kwi 06 - 22:30
SkÄ…d: Jaworzno
Nr użytkownika: 5,602

GG:


post wto, 06 cze 2006 - 20:37
Post #11

Hello,

jestem w 33 tygodniu, po macierzyńskim planuje wrócić do pracy.
I pytanie: czy któraś z mam używała laktatorów TUFI? czy ręczny czy elektryczny? jak się sprawują i czy się np nie zatykają..?
Z tego co widziałam w necie, są dużo tańsze niż Avent czy Medela (choć nie powiem, o Medeli słyszałam najwięcej dobrego, to jednak cena mnie troszke przeraża;/).
Będę wdzięczna za opinie.

pozdrawiam
maua piegowata
Mika
wto, 06 cze 2006 - 22:07
Piegowata -przed porodem zrobiłam rekonesans na allegro-dziewczyny które kupiły elektryczny Tuffi narzekały,że słaby "ciąg" ma icon_wink.gif
W końcu padło na polecany w koło Avent Isis i jestem baaardzo zadowolona-chwila moment,bez stresu i pełna butla icon_smile.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 06 cze 2006 - 22:07
Post #12

Piegowata -przed porodem zrobiłam rekonesans na allegro-dziewczyny które kupiły elektryczny Tuffi narzekały,że słaby "ciąg" ma icon_wink.gif
W końcu padło na polecany w koło Avent Isis i jestem baaardzo zadowolona-chwila moment,bez stresu i pełna butla icon_smile.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
maua_piegowata
wto, 06 cze 2006 - 22:17
czyli jednak cena == jakość w tym przypadku.
no nic, będzie trzeba zainwestować w takim razie.
Dzięki za informacje.

pozdrawiamy, maue dwie

maua_piegowata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: wto, 18 kwi 06 - 22:30
SkÄ…d: Jaworzno
Nr użytkownika: 5,602

GG:


post wto, 06 cze 2006 - 22:17
Post #13

czyli jednak cena == jakość w tym przypadku.
no nic, będzie trzeba zainwestować w takim razie.
Dzięki za informacje.

pozdrawiamy, maue dwie

katiek
wto, 06 cze 2006 - 23:25
Ten zwykły Lakty jest o kant 4 liter potłuc. Korzystałam z Aventu, fakt ściągałam mało, bo tylko jako dodatek do pierwszych potraw no i gdy miałam nawały, ale ogólnie mogę go pochwalić. Z żalem się z nim rozstanę-jako że kolejnego w planach nie ma sprzedawać będę.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post wto, 06 cze 2006 - 23:25
Post #14

Ten zwykły Lakty jest o kant 4 liter potłuc. Korzystałam z Aventu, fakt ściągałam mało, bo tylko jako dodatek do pierwszych potraw no i gdy miałam nawały, ale ogólnie mogę go pochwalić. Z żalem się z nim rozstanę-jako że kolejnego w planach nie ma sprzedawać będę.
SylwiaK
śro, 07 cze 2006 - 09:04
Avent ręczny - rewelka a i drogi nie jest bo gdy zsumujesz koszt butelek i smoczków i części zamiennych w zestawie, to naprawdę wyjdzie niedrogo. Poza tym odkąd elektryczny pojawił się w sprzedarzy to cena ręcznego chyba trochę spadła.
SylwiaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 734
Dołączył: sob, 10 wrz 05 - 12:16
SkÄ…d: Szczytno
Nr użytkownika: 3,617

GG:


post śro, 07 cze 2006 - 09:04
Post #15

Avent ręczny - rewelka a i drogi nie jest bo gdy zsumujesz koszt butelek i smoczków i części zamiennych w zestawie, to naprawdę wyjdzie niedrogo. Poza tym odkąd elektryczny pojawił się w sprzedarzy to cena ręcznego chyba trochę spadła.

--------------------
Kopisiowo
Sylwia, mama Kornelki (VII 2004) i Julka(II 2006)
user posted imageuser posted image
user posted imageuser posted image
kas
śro, 07 cze 2006 - 09:53
Mandela elektryczny. Super !!! Polecam.
Kas
kas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 435
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 23:25
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 276

GG:


post śro, 07 cze 2006 - 09:53
Post #16

Mandela elektryczny. Super !!! Polecam.
Kas

--------------------
mama Fifi user posted image
user posted image
.uzytkownik.usun...
śro, 07 cze 2006 - 10:01
Elektryczna Medela. I z faceta by chyba coś wyciągnęła. icon_wink.gif

Z
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post śro, 07 cze 2006 - 10:01
Post #17

Elektryczna Medela. I z faceta by chyba coś wyciągnęła. icon_wink.gif

Z
gaja23
pon, 12 cze 2006 - 11:06
TUFI nie polecam - bo sama mam icon_rolleyes.gif Po pierwsze za wolną ciągnie icon_confused.gif I trwa to w nieskończoność a po drugie po m-cu intensywnego odciągania ok 5 razy na dobę popsuła sie icon_confused.gif Słabo zaczął ciągnąć icon_mad.gif Podejrzewam że to uszczelka poszła, albo te urządzenie co się nakłada na butelkę icon_rolleyes.gif

Także lepiej wydać więcej a mieć komfort odciągania icon_razz.gif
gaja23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 196
Dołączył: nie, 03 lip 05 - 19:52
Nr użytkownika: 3,345




post pon, 12 cze 2006 - 11:06
Post #18

TUFI nie polecam - bo sama mam icon_rolleyes.gif Po pierwsze za wolną ciągnie icon_confused.gif I trwa to w nieskończoność a po drugie po m-cu intensywnego odciągania ok 5 razy na dobę popsuła sie icon_confused.gif Słabo zaczął ciągnąć icon_mad.gif Podejrzewam że to uszczelka poszła, albo te urządzenie co się nakłada na butelkę icon_rolleyes.gif

Także lepiej wydać więcej a mieć komfort odciągania icon_razz.gif

--------------------
mama 4 letniego Miłoszka i Oleńki
user posted image

user posted image
marioluncia
śro, 20 wrz 2006 - 14:15
Witam! Mam problem z moim nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.
marioluncia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: śro, 20 wrz 06 - 14:00
Nr użytkownika: 7,568




post śro, 20 wrz 2006 - 14:15
Post #19

Witam! Mam problem z moim nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.
maua_piegowata
śro, 20 wrz 2006 - 14:19
CYTAT(marioluncia)
Witam! Mam problem z moim  nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.


osad zawsze zostanie po sterylizacji we wrzątku. nie ma na to sposobu, przynajmniej go nie znam. A dzieciaczkowi nie szkodzi, a ważne że laktator sterylny.

Jak Ci bardzo przeszkadza osad to kup sterylizator.
maua_piegowata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 29
Dołączył: wto, 18 kwi 06 - 22:30
SkÄ…d: Jaworzno
Nr użytkownika: 5,602

GG:


post śro, 20 wrz 2006 - 14:19
Post #20

CYTAT(marioluncia)
Witam! Mam problem z moim  nowo zakupionym laktatorem.
Nie mam sterylizatora więc gotowałam wszystkie części razem w gorącej wodzie przez 10 min tak jak zaleca producent. Jednak po osuszeniu wszędzie pozostał biały osad. Co zrobić żeby go nie było? Czy to jest wina wody czy może czegoś innego? Jak go prawidłowo wysterylizować?
Dzięki za odp.


osad zawsze zostanie po sterylizacji we wrzątku. nie ma na to sposobu, przynajmniej go nie znam. A dzieciaczkowi nie szkodzi, a ważne że laktator sterylny.

Jak Ci bardzo przeszkadza osad to kup sterylizator.
> Jaki wg Was jest najlepszy laktator?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 21:47
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama