Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Zapalenie nerwu trójdzielnego

> 
m4rusia
czw, 10 maj 2007 - 18:47
Moja koleżanka dostała właśnie takiego czegoś i bidulka nie może wytrzymać z bólu. Do neurologa kolejka długa (trzeba czekać ok dwóch miesięcy) i szukamy razem jakiegoś sposobu tak to załagodzić/wyleczyć. Lekarz rodzinny przepisał tylko leki przeciwbólowe a i te są coraz mniej skuteczne. Na forum neurochirurgicznym przeczytałysmy o zastrzykach witamin z grupy "b" i cocarboxydenie.
Może Wy znacie jakiś sposób na złagodzenie bólu?
m4rusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,160
Dołączył: śro, 26 paź 05 - 14:09
SkÄ…d: z zadooopia
Nr użytkownika: 3,925

GG:


post czw, 10 maj 2007 - 18:47
Post #1

Moja koleżanka dostała właśnie takiego czegoś i bidulka nie może wytrzymać z bólu. Do neurologa kolejka długa (trzeba czekać ok dwóch miesięcy) i szukamy razem jakiegoś sposobu tak to załagodzić/wyleczyć. Lekarz rodzinny przepisał tylko leki przeciwbólowe a i te są coraz mniej skuteczne. Na forum neurochirurgicznym przeczytałysmy o zastrzykach witamin z grupy "b" i cocarboxydenie.
Może Wy znacie jakiś sposób na złagodzenie bólu?

--------------------
grzałka
czw, 10 maj 2007 - 19:53
przeciwbólowe w neuralgii n. V są zwykle nieskuteczne- leczy się Karbamazepiną lub Baclofenem, jeśli to nie pomaga, a ból nadal się utrzymuje, to można spróbowac neurolizy

generalnie bardzo upierdliwa neuropatia do leczenia- koleżanka niech pójdzie do neurologa jako pilny przypadek (jak rodzinny napisza na skierowaniu, że pilne, to cvzęsto kolejkę da się ominąć) albo niech idzie prywatnie
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 10 maj 2007 - 19:53
Post #2

przeciwbólowe w neuralgii n. V są zwykle nieskuteczne- leczy się Karbamazepiną lub Baclofenem, jeśli to nie pomaga, a ból nadal się utrzymuje, to można spróbowac neurolizy

generalnie bardzo upierdliwa neuropatia do leczenia- koleżanka niech pójdzie do neurologa jako pilny przypadek (jak rodzinny napisza na skierowaniu, że pilne, to cvzęsto kolejkę da się ominąć) albo niech idzie prywatnie

--------------------
kejtlin

Go??







post sob, 12 maj 2007 - 23:18
Post #3

Moja mama ma to od 20 lat, i z czystym sumieniem może powiedzieć że tak naprawdę to g... pomaga. Bardzo współczuję koleżance, przekichana sprawa. Doraźnie w czasie ataku może stosować ciepłe okłady, np. termofor (ale nie za długo) na pewno trochę pomoże.
Daria66
sob, 12 maj 2007 - 23:50
Termofor? Cóż ja bym jednak polecała neurologa, Karbamazepina trochę łagodzi, ale generalnie trudna sprawa. Podobno pomagają zabiegi laserowe.
Wpisz w google neuralgia nerwu trójdzielnego tam znajdziesz metody leczenia (najczęściej operacyjne). icon_evil.gif
Daria66


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 49
Dołączył: czw, 19 kwi 07 - 00:21
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 13,076




post sob, 12 maj 2007 - 23:50
Post #4

Termofor? Cóż ja bym jednak polecała neurologa, Karbamazepina trochę łagodzi, ale generalnie trudna sprawa. Podobno pomagają zabiegi laserowe.
Wpisz w google neuralgia nerwu trójdzielnego tam znajdziesz metody leczenia (najczęściej operacyjne). icon_evil.gif

--------------------
user posted image
kejtlin

Go??







post nie, 13 maj 2007 - 08:47
Post #5

Znaczy się ja napisałam co łagodzi ból podczas ataku, niestety leki nie zawsze pomagają - wiem coś o tym.
Co do neurologa to nie budzi wątpliwości że należy się do niego udać.
Gabi
pon, 14 maj 2007 - 09:39
A ja bym sie wybrała do szpitala.
Przyjma ja na oddział albo neurologiczny albo otolaryngologiczny (u nas nerw trojdzielny leczy się na laryngologii)

Raczej samo to szybko nie przejdzie o ile wogole samo przejdzie. U nas na oddziale stosuje sie blokady nerwu z Lignocainy + leki. Leczenie okolo tyg + zabiegi laserowe. potem rehabilitacja.
Gabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 78
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 06:47
Nr użytkownika: 133




post pon, 14 maj 2007 - 09:39
Post #6

A ja bym sie wybrała do szpitala.
Przyjma ja na oddział albo neurologiczny albo otolaryngologiczny (u nas nerw trojdzielny leczy się na laryngologii)

Raczej samo to szybko nie przejdzie o ile wogole samo przejdzie. U nas na oddziale stosuje sie blokady nerwu z Lignocainy + leki. Leczenie okolo tyg + zabiegi laserowe. potem rehabilitacja.

--------------------
user posted image
user posted image
Jagoda:)
pon, 10 mar 2008 - 19:15
ja też mam zapalenie nerwu trójdzielnego....niestety mi jak na razie nie pomagają żadne leki ponieważ mój organizm je zwalcza...współczuje wszystkim ludziom którzy mają tą chorobą bo wiem że przynosi ona okropne cierpienie
Jagoda:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pon, 10 mar 08 - 19:04
Nr użytkownika: 18,693

GG:


post pon, 10 mar 2008 - 19:15
Post #7

ja też mam zapalenie nerwu trójdzielnego....niestety mi jak na razie nie pomagają żadne leki ponieważ mój organizm je zwalcza...współczuje wszystkim ludziom którzy mają tą chorobą bo wiem że przynosi ona okropne cierpienie
deoertea
piÄ…, 08 sie 2008 - 20:49
mnie wczoraj wieczorem wzielo.. jestem zalamana za niedlugo do szkoly a ja mam porazona prawa strone twarzy wlasnie dlaczego prawa jezeli zawsze lewa czy ma to zwiazek z moja leworecznoscia? dzisiaj dostalam pierwsze zastrzyki i naswietlam sie w domu.. ale ja mam pecha juz drugi ra w zyciu plakac mi sie chce na 17 urodziny bede miala kamienna twarz.. 13.gif
deoertea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: pią, 08 sie 08 - 20:42
Nr użytkownika: 21,117

GG:


post piÄ…, 08 sie 2008 - 20:49
Post #8

mnie wczoraj wieczorem wzielo.. jestem zalamana za niedlugo do szkoly a ja mam porazona prawa strone twarzy wlasnie dlaczego prawa jezeli zawsze lewa czy ma to zwiazek z moja leworecznoscia? dzisiaj dostalam pierwsze zastrzyki i naswietlam sie w domu.. ale ja mam pecha juz drugi ra w zyciu plakac mi sie chce na 17 urodziny bede miala kamienna twarz.. 13.gif
> Zapalenie nerwu trójdzielnego
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 22:05
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama