Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

język angielski-szukam pomocy

> 
alimama
nie, 13 kwi 2008 - 16:38
witam, muszę bardzo szybko przygotować się do egzaminu na studia doktoranckie, powinnam mieć język opanowany perfekt, niestety...u mnie jest kiepsko, zostały mi 2 miesiące, szukam pomocy, korepetycje, czy ktoś słyszał o metodzie sita?
jeśli ktoś z lublina podjął by się pomocy (w rozsądnej cenie do 40 zł za h) czekam na maile gosik211@wp.pl
alimama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 318
Dołączył: czw, 17 maj 07 - 09:33
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 14,332




post nie, 13 kwi 2008 - 16:38
Post #1

witam, muszę bardzo szybko przygotować się do egzaminu na studia doktoranckie, powinnam mieć język opanowany perfekt, niestety...u mnie jest kiepsko, zostały mi 2 miesiące, szukam pomocy, korepetycje, czy ktoś słyszał o metodzie sita?
jeśli ktoś z lublina podjął by się pomocy (w rozsądnej cenie do 40 zł za h) czekam na maile gosik211@wp.pl

--------------------



Ciocia Magda
nie, 13 kwi 2008 - 16:48
Metoda sita jest dobra do leczenia bezsenności a nie nauki języka 08.gif . Jeżeli masz bardzo dużo pieniędzy, to polecam program Total Immersion (całkowite zanurzenie) w Berlitzu. Jeżeli nie, to czeka Cię bardzo dużo pracy własnej. Nie czekaj aż znajdziesz lektora, zacznij uczyć się sama - oglądanie telewizji i spisywanie, co zrozumiałaś; czytanie tekstów (z dziedziny, o której będziesz się wypowiadać, dużo literatury fachowej na każdy temat jest w necie). Może uda Ci się jeszcze dołączyć do jakiejś grupy w szkole językowej - ale zajęcia 3 x tydz. po 1,5h - to by pomogło obniżyć koszty. I do tego dodatkowo samodzielna praca w domu.

Powodzenia!
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post nie, 13 kwi 2008 - 16:48
Post #2

Metoda sita jest dobra do leczenia bezsenności a nie nauki języka 08.gif . Jeżeli masz bardzo dużo pieniędzy, to polecam program Total Immersion (całkowite zanurzenie) w Berlitzu. Jeżeli nie, to czeka Cię bardzo dużo pracy własnej. Nie czekaj aż znajdziesz lektora, zacznij uczyć się sama - oglądanie telewizji i spisywanie, co zrozumiałaś; czytanie tekstów (z dziedziny, o której będziesz się wypowiadać, dużo literatury fachowej na każdy temat jest w necie). Może uda Ci się jeszcze dołączyć do jakiejś grupy w szkole językowej - ale zajęcia 3 x tydz. po 1,5h - to by pomogło obniżyć koszty. I do tego dodatkowo samodzielna praca w domu.

Powodzenia!

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
alimama
pon, 14 kwi 2008 - 09:31
dziękuję
alimama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 318
Dołączył: czw, 17 maj 07 - 09:33
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 14,332




post pon, 14 kwi 2008 - 09:31
Post #3

dziękuję

--------------------



emce
pon, 14 kwi 2008 - 09:47
Wiesz co, zależy co masz na mysli mówiąc "perfect" i ile umiesz w tym momencie. Masz jakieś konkretne wytyczne? Musi istnieć zakres wymagań do egzaminu.
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 09:47
Post #4

Wiesz co, zależy co masz na mysli mówiąc "perfect" i ile umiesz w tym momencie. Masz jakieś konkretne wytyczne? Musi istnieć zakres wymagań do egzaminu.
mamboo
pon, 14 kwi 2008 - 14:01
CYTAT(mcda @ Mon, 14 Apr 2008 - 08:47) *
Wiesz co, zależy co masz na mysli mówiąc "perfect" i ile umiesz w tym momencie. Masz jakieś konkretne wytyczne? Musi istnieć zakres wymagań do egzaminu.


O tym samym myślałam, tym bardziej, że wg mnie wymagania znajomości języka nie powinny przekroczyć wymagań stawianych podczas egzaminu na zakończenie dwuletniego lektoratu.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 14:01
Post #5

CYTAT(mcda @ Mon, 14 Apr 2008 - 08:47) *
Wiesz co, zależy co masz na mysli mówiąc "perfect" i ile umiesz w tym momencie. Masz jakieś konkretne wytyczne? Musi istnieć zakres wymagań do egzaminu.


O tym samym myślałam, tym bardziej, że wg mnie wymagania znajomości języka nie powinny przekroczyć wymagań stawianych podczas egzaminu na zakończenie dwuletniego lektoratu.


--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
Ciocia Magda
pon, 14 kwi 2008 - 14:15
a mi się wydaje, że skoro to egzamin na studia doktoranckie, to znajomość języka powinna być taka jak po 4 latach lektoratu - ja stawiam na poziom przynajmniej pre-intermediate, ewent. FCE. A sama wiem, jak taka znajomość może wyglądać (sądząc po moim 4-letnim lektoracie z niemieckiego icon_wink.gif )
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 14:15
Post #6

a mi się wydaje, że skoro to egzamin na studia doktoranckie, to znajomość języka powinna być taka jak po 4 latach lektoratu - ja stawiam na poziom przynajmniej pre-intermediate, ewent. FCE. A sama wiem, jak taka znajomość może wyglądać (sądząc po moim 4-letnim lektoracie z niemieckiego icon_wink.gif )

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
emce
pon, 14 kwi 2008 - 14:23
Poziom "po lektoracie", niezależnie od tego, czy trwał 2, czy 4 lata, nie mówi kompletnie nic, bo lektorat może zaczynać się od różnych poziomów zaawansowania, równie dobrze od A1, jak i od C1.
Co, tak czy inaczej, nie zmienia faktu, że ten "perfect" średnio mi pasuje, bo wiem jak wygląda i na jakim poziomie zdawany jest egzamin z języka do doktoratu icon_wink.gif
Więcej konkretów.

Tak czy inaczej, Ms. MEZ ma absolutną rację z tą samodzielną pracą nad językim.
emce


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,342
Dołączył: pon, 02 cze 03 - 13:06
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 793

GG:


post pon, 14 kwi 2008 - 14:23
Post #7

Poziom "po lektoracie", niezależnie od tego, czy trwał 2, czy 4 lata, nie mówi kompletnie nic, bo lektorat może zaczynać się od różnych poziomów zaawansowania, równie dobrze od A1, jak i od C1.
Co, tak czy inaczej, nie zmienia faktu, że ten "perfect" średnio mi pasuje, bo wiem jak wygląda i na jakim poziomie zdawany jest egzamin z języka do doktoratu icon_wink.gif
Więcej konkretów.

Tak czy inaczej, Ms. MEZ ma absolutną rację z tą samodzielną pracą nad językim.
alimama
wto, 15 kwi 2008 - 14:50
czy mamboo to może pani Basia? perfekt..hmm mam nadzieje ze zrozumiem pytanie, u mnie na studiach jezyk był zupełnie na marginesie, uwsteczniłam się, jestem na poziomie 0!!!
alimama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 318
Dołączył: czw, 17 maj 07 - 09:33
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 14,332




post wto, 15 kwi 2008 - 14:50
Post #8

czy mamboo to może pani Basia? perfekt..hmm mam nadzieje ze zrozumiem pytanie, u mnie na studiach jezyk był zupełnie na marginesie, uwsteczniłam się, jestem na poziomie 0!!!


--------------------



mamboo
wto, 15 kwi 2008 - 22:34
Tak, to ja icon_smile.gif
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post wto, 15 kwi 2008 - 22:34
Post #9

Tak, to ja icon_smile.gif

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
alimama
śro, 16 kwi 2008 - 09:23
Pani Basiu, pisałam do pani maila, szukam korepetytora:)icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
alimama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 318
Dołączył: czw, 17 maj 07 - 09:33
SkÄ…d: Polska
Nr użytkownika: 14,332




post śro, 16 kwi 2008 - 09:23
Post #10

Pani Basiu, pisałam do pani maila, szukam korepetytora:)icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

--------------------



kejt.chmiel
nie, 27 kwi 2008 - 18:20
CYTAT(mcda @ Mon, 14 Apr 2008 - 13:23) *
Poziom "po lektoracie", niezależnie od tego, czy trwał 2, czy 4 lata, nie mówi kompletnie nic, bo lektorat może zaczynać się od różnych poziomów zaawansowania, równie dobrze od A1, jak i od C1.
Co, tak czy inaczej, nie zmienia faktu, że ten "perfect" średnio mi pasuje, bo wiem jak wygląda i na jakim poziomie zdawany jest egzamin z języka do doktoratu icon_wink.gif
Więcej konkretów.

Tak czy inaczej, Ms. MEZ ma absolutną rację z tą samodzielną pracą nad językim.


Jak koleżanka powie od jakiego zaczynała to będzie można w miare prosto wywnioskować, bo średnio rok nauki to jeden stopień TELC'a. No ale nie czepiam się, wiem jak to uczenie może wyglądać w praktyce icon_smile.gif
kejt.chmiel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,987
Dołączył: sob, 19 sie 06 - 09:38
Nr użytkownika: 7,083




post nie, 27 kwi 2008 - 18:20
Post #11

CYTAT(mcda @ Mon, 14 Apr 2008 - 13:23) *
Poziom "po lektoracie", niezależnie od tego, czy trwał 2, czy 4 lata, nie mówi kompletnie nic, bo lektorat może zaczynać się od różnych poziomów zaawansowania, równie dobrze od A1, jak i od C1.
Co, tak czy inaczej, nie zmienia faktu, że ten "perfect" średnio mi pasuje, bo wiem jak wygląda i na jakim poziomie zdawany jest egzamin z języka do doktoratu icon_wink.gif
Więcej konkretów.

Tak czy inaczej, Ms. MEZ ma absolutną rację z tą samodzielną pracą nad językim.


Jak koleżanka powie od jakiego zaczynała to będzie można w miare prosto wywnioskować, bo średnio rok nauki to jeden stopień TELC'a. No ale nie czepiam się, wiem jak to uczenie może wyglądać w praktyce icon_smile.gif

--------------------
Kejt, mama Pe (25.10.2006)
> jÄ™zyk angielski-szukam pomocy
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 17:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama