Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Rwa kulszowa - ratunku

> 
CrazyMary
nie, 20 sty 2008 - 19:29
To dopiero czwarty miesiąc ciąży, a mnie dopadło. Koleżanka mnie nastraszyła że nie powinno się z tym chodzić ani siedzieć tylko leżeć. W pierwszej ciąży też miałam rwę, ale znacznie pozniej, poza tym nie chodziłam do pracy, więc było mniej uciążliwe.

Zastanawiam się czy iść do lekarza, ale przeciez i tak nie mogę brac żadnych leków. Zwolnienie mi da? Ale to przecież pewnie nie minie do konca ciąży, to będę pół roku na zwolnieniu z powodu rwy? Jestem lekko podłamana. Miałaś któraś z was rwę w ciąży i ją jakos leczyła? Help !

Powinnam cwiczyć czy raczej się nie ruszać, nie chcę sobie narobić kłopotów na przyszłość ...
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post nie, 20 sty 2008 - 19:29
Post #1

To dopiero czwarty miesiąc ciąży, a mnie dopadło. Koleżanka mnie nastraszyła że nie powinno się z tym chodzić ani siedzieć tylko leżeć. W pierwszej ciąży też miałam rwę, ale znacznie pozniej, poza tym nie chodziłam do pracy, więc było mniej uciążliwe.

Zastanawiam się czy iść do lekarza, ale przeciez i tak nie mogę brac żadnych leków. Zwolnienie mi da? Ale to przecież pewnie nie minie do konca ciąży, to będę pół roku na zwolnieniu z powodu rwy? Jestem lekko podłamana. Miałaś któraś z was rwę w ciąży i ją jakos leczyła? Help !

Powinnam cwiczyć czy raczej się nie ruszać, nie chcę sobie narobić kłopotów na przyszłość ...

--------------------


Gosia z edziecka
nie, 20 sty 2008 - 21:31
Mnie męczył taki ból (w ciąży) jak mi dzieciowce naciskały na jakieś nerwy. Poszukaj w necie, kiedyś w Dziecku pisali co robić. Tyle że to było w późniejszej ciąży, generalnie chodziło o to, żeby dziecko zmieniło pozycję. Tyle, że Twoje dziecko jeszcze małe, więc nie wiem czy to ten sam powód rwy. A lekarza zawsze warto zapytać.

Tu dziewczyny coÅ› piszÄ…:
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...amp;v=2&s=0

Ten post edytował Gośka z edziecka nie, 20 sty 2008 - 21:54
Gosia z edziecka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,811
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 22:22
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 366




post nie, 20 sty 2008 - 21:31
Post #2

Mnie męczył taki ból (w ciąży) jak mi dzieciowce naciskały na jakieś nerwy. Poszukaj w necie, kiedyś w Dziecku pisali co robić. Tyle że to było w późniejszej ciąży, generalnie chodziło o to, żeby dziecko zmieniło pozycję. Tyle, że Twoje dziecko jeszcze małe, więc nie wiem czy to ten sam powód rwy. A lekarza zawsze warto zapytać.

Tu dziewczyny coÅ› piszÄ…:
https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...amp;v=2&s=0
cydorka
pon, 21 sty 2008 - 09:02
CYTAT(CrazyMary @ nie, 20 sty 2008 - 19:29) *
To dopiero czwarty miesiąc ciąży, a mnie dopadło. Koleżanka mnie nastraszyła że nie powinno się z tym chodzić ani siedzieć tylko leżeć. W pierwszej ciąży też miałam rwę, ale znacznie pozniej, poza tym nie chodziłam do pracy, więc było mniej uciążliwe.

Zastanawiam się czy iść do lekarza, ale przeciez i tak nie mogę brac żadnych leków. Zwolnienie mi da? Ale to przecież pewnie nie minie do konca ciąży, to będę pół roku na zwolnieniu z powodu rwy? Jestem lekko podłamana. Miałaś któraś z was rwę w ciąży i ją jakos leczyła? Help !

Powinnam cwiczyć czy raczej się nie ruszać, nie chcę sobie narobić kłopotów na przyszłość ...


wiesz co crazy, w poprzedniej ciąży to jak mnie dorwało .. czekaj rodziłam w połowie maja dopadlo pod koniec grudnia........
no będzie jakiś koniec 4 miesiąca
to trzymało do końca niestety, leków nie wolno, mi pomagały masaże i ćwiczenia ale to najlepiej iśc do dobrego fizykoterapeuty niech on powie co wolno
u mnie tak było niestety, ze jak wróciłam do pracy w styczniu to po miesiącu wylądowałam na zwolnieniu- do końca nie tylko z powodu rwy ale ja miałam takie kłopoty, ze pewnie i na samą rwę bym dostała,
mnie mordowała głównie prawa strona, cała noga, momentami traciłam czucie w nodze totalnie, tak, ze strach było chodzić....
generalnie marsz do rehabilitanta bym powiedziała

cyd

cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post pon, 21 sty 2008 - 09:02
Post #3

CYTAT(CrazyMary @ nie, 20 sty 2008 - 19:29) *
To dopiero czwarty miesiąc ciąży, a mnie dopadło. Koleżanka mnie nastraszyła że nie powinno się z tym chodzić ani siedzieć tylko leżeć. W pierwszej ciąży też miałam rwę, ale znacznie pozniej, poza tym nie chodziłam do pracy, więc było mniej uciążliwe.

Zastanawiam się czy iść do lekarza, ale przeciez i tak nie mogę brac żadnych leków. Zwolnienie mi da? Ale to przecież pewnie nie minie do konca ciąży, to będę pół roku na zwolnieniu z powodu rwy? Jestem lekko podłamana. Miałaś któraś z was rwę w ciąży i ją jakos leczyła? Help !

Powinnam cwiczyć czy raczej się nie ruszać, nie chcę sobie narobić kłopotów na przyszłość ...


wiesz co crazy, w poprzedniej ciąży to jak mnie dorwało .. czekaj rodziłam w połowie maja dopadlo pod koniec grudnia........
no będzie jakiś koniec 4 miesiąca
to trzymało do końca niestety, leków nie wolno, mi pomagały masaże i ćwiczenia ale to najlepiej iśc do dobrego fizykoterapeuty niech on powie co wolno
u mnie tak było niestety, ze jak wróciłam do pracy w styczniu to po miesiącu wylądowałam na zwolnieniu- do końca nie tylko z powodu rwy ale ja miałam takie kłopoty, ze pewnie i na samą rwę bym dostała,
mnie mordowała głównie prawa strona, cała noga, momentami traciłam czucie w nodze totalnie, tak, ze strach było chodzić....
generalnie marsz do rehabilitanta bym powiedziała

cyd

CrazyMary
pon, 21 sty 2008 - 09:24
Dzięki dziewczyny. Dziś lepszy nastrój bo z rwą zdecydowanie lepiej, nie boli aż tak jak wczoraj. Może więc bedzie się odzywać tylko co kilka dni... Tak czy siak pewnie trzeba będzie iść do lekarza. A pracować to bym chciała, zwłaszcza że to taki mało poważny powód mi się wydaje, tyle że u*****liwy...

Cydorka - u mnie też prawa strona, ale nie jest tak poważnie żebym czucie traciła, tylko ból z biodra do uda.
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post pon, 21 sty 2008 - 09:24
Post #4

Dzięki dziewczyny. Dziś lepszy nastrój bo z rwą zdecydowanie lepiej, nie boli aż tak jak wczoraj. Może więc bedzie się odzywać tylko co kilka dni... Tak czy siak pewnie trzeba będzie iść do lekarza. A pracować to bym chciała, zwłaszcza że to taki mało poważny powód mi się wydaje, tyle że u*****liwy...

Cydorka - u mnie też prawa strona, ale nie jest tak poważnie żebym czucie traciła, tylko ból z biodra do uda.

--------------------


moko.
piÄ…, 25 sty 2008 - 15:06
też mnie rwa dopadła ok 4 m-ca, trzymała do końca ciązy, po ciazy rwa ujawnia się 2 razy do roku, poboli kilka dni i przechodzi i tak za kilka m-cy znów pojawia się. Mam maści itp ale nic nie pomaga
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 25 sty 2008 - 15:06
Post #5

też mnie rwa dopadła ok 4 m-ca, trzymała do końca ciązy, po ciazy rwa ujawnia się 2 razy do roku, poboli kilka dni i przechodzi i tak za kilka m-cy znów pojawia się. Mam maści itp ale nic nie pomaga

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
konto_usunięte
piÄ…, 25 sty 2008 - 15:55
mnie tez rwie 21.gif
tylko, że z przerwami.
i też prawa noga.
tak, jak Cyd, czasem jak wstaję, to mi się po prostu noga "zacina", bezwład totalny.
troche lepiej po masażu, ciepłej kąpieli.
ale-jak juz pisałam- to są u mnie jednodniowe epizody. pojawia się i znika.

też polecam fizykoterapeutę(najlepiej przystojnego 08.gif )
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post piÄ…, 25 sty 2008 - 15:55
Post #6

mnie tez rwie 21.gif
tylko, że z przerwami.
i też prawa noga.
tak, jak Cyd, czasem jak wstaję, to mi się po prostu noga "zacina", bezwład totalny.
troche lepiej po masażu, ciepłej kąpieli.
ale-jak juz pisałam- to są u mnie jednodniowe epizody. pojawia się i znika.

też polecam fizykoterapeutę(najlepiej przystojnego 08.gif )

--------------------

CrazyMary
piÄ…, 25 sty 2008 - 16:30
CYTAT(rzodkiewka @ piÄ…, 25 sty 2008 - 17:55) *
też polecam fizykoterapeutę(najlepiej przystojnego 08.gif )


icon_mrgreen.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post piÄ…, 25 sty 2008 - 16:30
Post #7

CYTAT(rzodkiewka @ piÄ…, 25 sty 2008 - 17:55) *
też polecam fizykoterapeutę(najlepiej przystojnego 08.gif )


icon_mrgreen.gif

--------------------


beata.kz1
śro, 06 lut 2008 - 17:57
Mnie dopadlo w 8 miesiacu.Tak bolalo(tez z prawej strony),ze ciagnelam noge.Pomagaly masaze,ale na krotko.Na pocieszenie dla wszystkich obolalych ale juz po rozwiazaniu-bierzcie 2 tabletki no-spy.Mija natychmiast.
beata.kz1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 13
Dołączył: czw, 31 sty 08 - 14:50
Nr użytkownika: 17,932




post śro, 06 lut 2008 - 17:57
Post #8

Mnie dopadlo w 8 miesiacu.Tak bolalo(tez z prawej strony),ze ciagnelam noge.Pomagaly masaze,ale na krotko.Na pocieszenie dla wszystkich obolalych ale juz po rozwiazaniu-bierzcie 2 tabletki no-spy.Mija natychmiast.
konto_usunięte
śro, 06 lut 2008 - 18:59
CYTAT(beata.kz1 @ śro, 06 lut 2008 - 17:57) *
bierzcie 2 tabletki no-spy.Mija natychmiast.


na mnie i kilogram nospy by nie zadziałał 08.gif
brałam przez calutką ciążę po 3-6 dziennie, ani na skurcze nie pomagała, ani korelacji z rwą nie zauważyłam.
ale ja to ja 08.gif
konto_usunięte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,236
Dołączył: pią, 05 sty 07 - 19:24
Nr użytkownika: 9,663




post śro, 06 lut 2008 - 18:59
Post #9

CYTAT(beata.kz1 @ śro, 06 lut 2008 - 17:57) *
bierzcie 2 tabletki no-spy.Mija natychmiast.


na mnie i kilogram nospy by nie zadziałał 08.gif
brałam przez calutką ciążę po 3-6 dziennie, ani na skurcze nie pomagała, ani korelacji z rwą nie zauważyłam.
ale ja to ja 08.gif

--------------------



Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 13 gru 2016 - 10:02
Post #10

Jesli płód naciska na nerwy to chrooba jest bardziej do zaleczenia niż do wyleczenia. Zerknij sobie na stronę:
https://www.kulszowa.pl/rwa/rwa-kulszowa-w-ciazy/
Jest ryzyko,że choroba będzie trwała do rozwiązania. Jeśli czujesz spory dyskomfort powinnaś udać się do lekarza aby przypisał Ci odpowiednie działania oraz leki, które mogą zmniejszyć Twój dyskomfort.

Pocieszę Cię,że ja również to miałam i jakoś żyję.
wesop
czw, 29 gru 2016 - 13:26
Nawet w ciąży można robić naświetlania lampami (z tego co wiem). Ale pewnie dojdzie do rozwiązania, zanim się dostaniesz z NFZ-u...

A poza tym rwę trzeba było leczyć od razy po pierwszej ciąży! W końcu Cię poskłada i nie będziesz mogła w ogóle wstać z łóżka icon_sad.gif.
wesop


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: czw, 29 gru 16 - 13:05
Nr użytkownika: 48,624




post czw, 29 gru 2016 - 13:26
Post #11

Nawet w ciąży można robić naświetlania lampami (z tego co wiem). Ale pewnie dojdzie do rozwiązania, zanim się dostaniesz z NFZ-u...

A poza tym rwę trzeba było leczyć od razy po pierwszej ciąży! W końcu Cię poskłada i nie będziesz mogła w ogóle wstać z łóżka icon_sad.gif.
Meey66
piÄ…, 02 lut 2018 - 11:53
Cześć. Ja właśnie też niestety mam w ostatnim czasie z tym problem... Czy jesteście może w stanie polecić mi jakieś naprawdę dobre i sprawdzone metody na ćwiczenia rwy kulszowej? Ja właśnie poszukuję czegoś naprawdę sprawdzonego w tym zakresie tematycznym... Czy uważacie, że na przykład coś stąd byłoby według Was dobrym rozwiązaniem https://wylecz.to/pl/choroby/uklad-kostno-s...1397472717.html ? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym icon_smile.gif Z całą pewnością mi się przydadzą icon_smile.gif

Ten post edytował Meey66 nie, 11 lut 2018 - 14:06
Meey66


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: czw, 25 sty 18 - 12:20
Nr użytkownika: 51,383




post piÄ…, 02 lut 2018 - 11:53
Post #12

Cześć. Ja właśnie też niestety mam w ostatnim czasie z tym problem... Czy jesteście może w stanie polecić mi jakieś naprawdę dobre i sprawdzone metody na ćwiczenia rwy kulszowej? Ja właśnie poszukuję czegoś naprawdę sprawdzonego w tym zakresie tematycznym... Czy uważacie, że na przykład coś stąd byłoby według Was dobrym rozwiązaniem https://wylecz.to/pl/choroby/uklad-kostno-s...1397472717.html ? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady i sugestie w tym obszarze tematycznym icon_smile.gif Z całą pewnością mi się przydadzą icon_smile.gif

--------------------
Zabawne jak rzeczywistość ściąga z powrotem na ziemię.
Mamineczka
śro, 14 mar 2018 - 20:45
Zdecydowanie nie powinnas tego lekcewazyc... ja bym na twoimmiejscu poszla na sesje do kapsuly floatingowej... bardzo fajne rozwiazanie na bole miesni sciegien stawow czy kregoslupa.. poczytaj sobie i nie zastanawiaj sie bo szkoda zdrowia.. ja osobiscie chodze do Jura flowating w Częstochowie i bardzo sobie chwale icon_biggrin.gif
Mamineczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 77
Dołączył: czw, 17 mar 16 - 09:50
Nr użytkownika: 47,275




post śro, 14 mar 2018 - 20:45
Post #13

Zdecydowanie nie powinnas tego lekcewazyc... ja bym na twoimmiejscu poszla na sesje do kapsuly floatingowej... bardzo fajne rozwiazanie na bole miesni sciegien stawow czy kregoslupa.. poczytaj sobie i nie zastanawiaj sie bo szkoda zdrowia.. ja osobiscie chodze do Jura flowating w Częstochowie i bardzo sobie chwale icon_biggrin.gif
Freuli16
piÄ…, 14 wrz 2018 - 12:45
Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...
Freuli16


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pią, 14 wrz 18 - 12:16
Nr użytkownika: 52,047




post piÄ…, 14 wrz 2018 - 12:45
Post #14

Ja mam to samo zdanie co mój poprzednik. Nic dodać oraz nic ująć...

--------------------
Każdy pragnie żyć długo, ale nikt nie chciałby starości.
> Rwa kulszowa - ratunku
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 06:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama