Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wymioty po NAN 2 z kleikiem ryzowym

> 
Cleo
sob, 29 wrz 2007 - 20:58
Hej
Jeszcze ciągne to karmienie piersią, ale jak wychodzę gdzies dalej, to często Hance zostawialam mleko w proszku- dotad byl to NAN 1 z tymi LPC itd... Potem byal dluzsza przerwa i dzis musialam na pol dnia wyjsc. Kupilam NAN 2 z kleikiem ryzowym. Mąż jej dał, wypiła 100 ml, zadowolona.
Jak wrocilam, to ejszcze ja nakarmilam z piersi. Tymczasem wieczorem zwymiotowała -to nie bylo 'ulanie' jak zykle, tylko normalne wymioty zlaewajace moje ubranie, jej ubranie, przewijak i podloge. Wytarlam, wykąpalam. Podnioslam i..znowu to samo!
Balam sie już ją do pionu brac, zreszta zasypiala w powietrzu -polozylismy ją i spi, ale ja zostalam z napoczętym pudelkiem tego mleka i pytaniem: czy to normalne? czy to wina zlego numeru (jeszcze nie skonczyla 5 miesiecy, ale tam napisane, ze po 4...), czy to wina kleiku czy czegooo???
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 20:58
Post #1

Hej
Jeszcze ciągne to karmienie piersią, ale jak wychodzę gdzies dalej, to często Hance zostawialam mleko w proszku- dotad byl to NAN 1 z tymi LPC itd... Potem byal dluzsza przerwa i dzis musialam na pol dnia wyjsc. Kupilam NAN 2 z kleikiem ryzowym. Mąż jej dał, wypiła 100 ml, zadowolona.
Jak wrocilam, to ejszcze ja nakarmilam z piersi. Tymczasem wieczorem zwymiotowała -to nie bylo 'ulanie' jak zykle, tylko normalne wymioty zlaewajace moje ubranie, jej ubranie, przewijak i podloge. Wytarlam, wykąpalam. Podnioslam i..znowu to samo!
Balam sie już ją do pionu brac, zreszta zasypiala w powietrzu -polozylismy ją i spi, ale ja zostalam z napoczętym pudelkiem tego mleka i pytaniem: czy to normalne? czy to wina zlego numeru (jeszcze nie skonczyla 5 miesiecy, ale tam napisane, ze po 4...), czy to wina kleiku czy czegooo???


--------------------
ulcik
sob, 29 wrz 2007 - 21:30
może to dla niej za ciężkie mleko ( kleik ) i brzuch nie potrafi tego przerobić ? a może za dużo zjadła ?

u.
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
Skąd: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 21:30
Post #2

może to dla niej za ciężkie mleko ( kleik ) i brzuch nie potrafi tego przerobić ? a może za dużo zjadła ?

u.

--------------------
mamboo
sob, 29 wrz 2007 - 21:41
O ile Nan 1 Zośce służył, to niestety już Nan 2 był zbyt ciężki. Nawet nie próbowałam już podawać tego z kleikiem. Według moich doświadczeń lżej strawny jest Bebilon 2.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 21:41
Post #3

O ile Nan 1 Zośce służył, to niestety już Nan 2 był zbyt ciężki. Nawet nie próbowałam już podawać tego z kleikiem. Według moich doświadczeń lżej strawny jest Bebilon 2.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
Cleo
sob, 29 wrz 2007 - 21:49
Ojejku:( a ja mialam w glowie jakies informacje, ze dobrze to z kleikiem dac, bo 'dziecko się bardziej naje'=przespi noc icon_wink.gif
Mamboo- ale co się jej dzialo po tym? Myslicie, ze po tych 2-krotnych wymiotach juz bedzie ok? boje się ją teraz nakarmic, jak sie obudzi icon_sad.gif
no to -kto chce ode mnie ten NAN2 z kleikiem, hm?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 21:49
Post #4

Ojejku:( a ja mialam w glowie jakies informacje, ze dobrze to z kleikiem dac, bo 'dziecko się bardziej naje'=przespi noc icon_wink.gif
Mamboo- ale co się jej dzialo po tym? Myslicie, ze po tych 2-krotnych wymiotach juz bedzie ok? boje się ją teraz nakarmic, jak sie obudzi icon_sad.gif
no to -kto chce ode mnie ten NAN2 z kleikiem, hm?

--------------------
Cleo
sob, 29 wrz 2007 - 21:53
W takim razie, moze skoro po NAN 1 nic Hance nie było, będe na razie to kupowac, skoro i ta okazjonalnie proszkowe mleko jada?
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 21:53
Post #5

W takim razie, moze skoro po NAN 1 nic Hance nie było, będe na razie to kupowac, skoro i ta okazjonalnie proszkowe mleko jada?

--------------------
mamboo
sob, 29 wrz 2007 - 22:47
Zośka nie wymiotowała, ale zdecydowanie bolał ją brzuch. Poza tym u nas nigdy nie sprawdzała się teoria dotyczącego dłuższego spania po mleku z kleikiem, a ponieważ i tak zawsze świetnie przybierała na wadze nie karmię jej kaszkami na mleku wogóle - pediatra też nie widzi takiej potrzeby.
Z uwagi na to, że podobnie jak Łukasz, Zosia ma skłonności do reakcji alergicznych, najchętniej karmię ją Bebilonem Pepti 2.
mamboo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,510
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 09:04
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 373

GG:


post sob, 29 wrz 2007 - 22:47
Post #6

Zośka nie wymiotowała, ale zdecydowanie bolał ją brzuch. Poza tym u nas nigdy nie sprawdzała się teoria dotyczącego dłuższego spania po mleku z kleikiem, a ponieważ i tak zawsze świetnie przybierała na wadze nie karmię jej kaszkami na mleku wogóle - pediatra też nie widzi takiej potrzeby.
Z uwagi na to, że podobnie jak Łukasz, Zosia ma skłonności do reakcji alergicznych, najchętniej karmię ją Bebilonem Pepti 2.

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
malinowa i Malin...
sob, 29 wrz 2007 - 23:28
Z tego co zrozumiałam Cleo - to dzisiaj zafundowałąś Hance dwie zmiany - rodzaj mleka i do tego zagęszczone kleikiem. Daj jej teraz odpocząc od nowości, wróć do NAN1, a po jakiś 2 tygodniach spróbuj samego NAN2 a kleik zostaw sobie na później i wprowadzaj w niewielkiej ilości. Adaś ma prawie 7 lat a na Nutramigenie 1 jedzie do tej pory.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post sob, 29 wrz 2007 - 23:28
Post #7

Z tego co zrozumiałam Cleo - to dzisiaj zafundowałąś Hance dwie zmiany - rodzaj mleka i do tego zagęszczone kleikiem. Daj jej teraz odpocząc od nowości, wróć do NAN1, a po jakiś 2 tygodniach spróbuj samego NAN2 a kleik zostaw sobie na później i wprowadzaj w niewielkiej ilości. Adaś ma prawie 7 lat a na Nutramigenie 1 jedzie do tej pory.

--------------------
Cleo
nie, 30 wrz 2007 - 09:44
dzieki Danka! faktycznie -nie pomyslalam, ze to aż dwie zmiany!

Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 30 wrz 2007 - 09:44
Post #8

dzieki Danka! faktycznie -nie pomyslalam, ze to aż dwie zmiany!



--------------------
Mika
nie, 30 wrz 2007 - 09:46
jeśli za pierwszym razem nie zwymiotowała to może nie to?
kupowałam każdy rodzaj Nana i na Antonie nie robiło to różnicy
prawdę mówiąc nawet nie zwracałam uwagi czy to 2 czy 2R
zaczynaliśmy od razu od 2,dostawał tylko na kolację
chlustał wieczorem ale było to spowodowane spływającym katarem

jedno co przychodzi mi na myśl to fakt,że Nan 2 z kleikiem może być bardziej treściwy,a tym samym dłużej trawiony
może stąd to chlustanie? -mózg chciałby jeść,a brzuszek jeszcze nie strawił wcześniejszej porcji?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 30 wrz 2007 - 09:46
Post #9

jeśli za pierwszym razem nie zwymiotowała to może nie to?
kupowałam każdy rodzaj Nana i na Antonie nie robiło to różnicy
prawdę mówiąc nawet nie zwracałam uwagi czy to 2 czy 2R
zaczynaliśmy od razu od 2,dostawał tylko na kolację
chlustał wieczorem ale było to spowodowane spływającym katarem

jedno co przychodzi mi na myśl to fakt,że Nan 2 z kleikiem może być bardziej treściwy,a tym samym dłużej trawiony
może stąd to chlustanie? -mózg chciałby jeść,a brzuszek jeszcze nie strawił wcześniejszej porcji?

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Cleo
nie, 30 wrz 2007 - 11:19
Tzn.jak to: 'za pierwszym razem'?
Wczora pierwszy raz w zyciu dostala mleko z nr 2 i zarazem z kleikiem. I zwymiotowala parę godzin po zjedzeniu tegoż.
Cleo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,055
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 18:10
Skąd: Okolica Stołeczna;)
Nr użytkownika: 955

GG:


post nie, 30 wrz 2007 - 11:19
Post #10

Tzn.jak to: 'za pierwszym razem'?
Wczora pierwszy raz w zyciu dostala mleko z nr 2 i zarazem z kleikiem. I zwymiotowala parę godzin po zjedzeniu tegoż.

--------------------
Mika
nie, 30 wrz 2007 - 11:24
CYTAT(Cleo @ sob, 29 wrz 2007 - 20:58) *
Potem byal dluzsza przerwa i dzis musialam na pol dnia wyjsc. Kupilam NAN 2 z kleikiem ryzowym. Mąż jej dał, wypiła 100 ml, zadowolona.
Jak wrocilam, to ejszcze ja nakarmilam z piersi. Tymczasem wieczorem zwymiotowała -to nie bylo 'ulanie' jak zykle, tylko normalne wymioty zlaewajace moje ubranie, jej ubranie, przewijak i podloge. Wytarlam, wykąpalam. Podnioslam i..znowu to samo!


zrozumiałam,że Ty wyszłaś,mąż dał i i było ok,potem wróciłaś,nakarmiłaś z piersi i wieczorem kolejny raz dałaś Nan po którym wymiotowała

pewna nie jestem,ale chyba gdyby to była wina mleka zrzuciłaby szybciej jak po kilku godzinach
nie wiem,trzeba by było lekarza zapytać
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 30 wrz 2007 - 11:24
Post #11

CYTAT(Cleo @ sob, 29 wrz 2007 - 20:58) *
Potem byal dluzsza przerwa i dzis musialam na pol dnia wyjsc. Kupilam NAN 2 z kleikiem ryzowym. Mąż jej dał, wypiła 100 ml, zadowolona.
Jak wrocilam, to ejszcze ja nakarmilam z piersi. Tymczasem wieczorem zwymiotowała -to nie bylo 'ulanie' jak zykle, tylko normalne wymioty zlaewajace moje ubranie, jej ubranie, przewijak i podloge. Wytarlam, wykąpalam. Podnioslam i..znowu to samo!


zrozumiałam,że Ty wyszłaś,mąż dał i i było ok,potem wróciłaś,nakarmiłaś z piersi i wieczorem kolejny raz dałaś Nan po którym wymiotowała

pewna nie jestem,ale chyba gdyby to była wina mleka zrzuciłaby szybciej jak po kilku godzinach
nie wiem,trzeba by było lekarza zapytać

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
mazianka81
wto, 08 sty 2008 - 16:19
[font="Arial Black"][/font]

Dziewczyny ratunku!!
mam 5tyg corcie ze skaza bialkowa. a, ze mam malo pokarmu, musze ja dokarmiac.Lekarz zalecil Bebilon Pepti i dzisiaj je go podalam pierwszy raz. Niestety mala wszystko zwymiotowala, potem byla glodna, to jej jeszcze troche dalam i to tez zwymiotowala. Wkoncu dalam jej Nan 1 ( to jej wczesniej dawalam ) i jest ok. Ale Nan1 ma bialko a ona jest uczulona.Co robic, czy mala moze byc uczulona na Bebilon Pepti?
mazianka81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: wto, 08 sty 08 - 15:56
Nr użytkownika: 17,516

GG:


post wto, 08 sty 2008 - 16:19
Post #12

[font="Arial Black"][/font]

Dziewczyny ratunku!!
mam 5tyg corcie ze skaza bialkowa. a, ze mam malo pokarmu, musze ja dokarmiac.Lekarz zalecil Bebilon Pepti i dzisiaj je go podalam pierwszy raz. Niestety mala wszystko zwymiotowala, potem byla glodna, to jej jeszcze troche dalam i to tez zwymiotowala. Wkoncu dalam jej Nan 1 ( to jej wczesniej dawalam ) i jest ok. Ale Nan1 ma bialko a ona jest uczulona.Co robic, czy mala moze byc uczulona na Bebilon Pepti?
TAQILLA
śro, 09 sty 2008 - 06:00
mazianka a skad pewnośc u 5tyg dzieciaczka, ze ma skazę białkową? icon_eek.gif Z reguły to swiństwo ujawnia sie gdzieś w okolicach 3 miesiąca ale może się nie znam....
Czy po Nan1 wysypuje ją, ma suchą szorstką skórkę? Skonsultowałabym napewno wszystko jeszcze raz z pediatrą.....
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post śro, 09 sty 2008 - 06:00
Post #13

mazianka a skad pewnośc u 5tyg dzieciaczka, ze ma skazę białkową? icon_eek.gif Z reguły to swiństwo ujawnia sie gdzieś w okolicach 3 miesiąca ale może się nie znam....
Czy po Nan1 wysypuje ją, ma suchą szorstką skórkę? Skonsultowałabym napewno wszystko jeszcze raz z pediatrą.....


--------------------
Olivia 2007
LilySnape
wto, 22 sty 2008 - 19:42
U nas były wymioty po kleiku kukurydzianym, gdy mały miał ok. 5 mies. 2 tyg.
Za wcześnie wprowadziłam ten kleik. Na opakowaniu pisało, że po 5 miesiącu, ale dla mojego synka to było za wcześnie.
LilySnape


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,600
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 14:56
Skąd: z Marcinkowa ;)
Nr użytkownika: 7,163




post wto, 22 sty 2008 - 19:42
Post #14

U nas były wymioty po kleiku kukurydzianym, gdy mały miał ok. 5 mies. 2 tyg.
Za wcześnie wprowadziłam ten kleik. Na opakowaniu pisało, że po 5 miesiącu, ale dla mojego synka to było za wcześnie.

--------------------
Marcin, 25.05.2007
> Wymioty po NAN 2 z kleikiem ryzowym
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:14
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama