Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Alternatywa dla telewizora itp

, Porady
> , Porady
Kasiula0969
piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:13
Witajcie drogie mamy !

Jestem młodą mamą dwójki dzieci. Lena ma 4 latka, a Szymon w grudniu kończy 2.

Problem dotyczy mojej córki.
Nie mogę znaleźć sposobu żeby oderwać ją od telewizora (wychowanie babci )-czasem zaprowadzę ją do koleżanek ale tam też oprócz zabaw oglądają telewizję... Bajki nie zawsze są odpowiednie dla takich małych dzieci...

Wolałabym, żeby moje dziecko robiło coś w kierunku rozwoju. Wiem że jest młoda. Ale Zapewne można się bawić i rozwijać jednocześnie.

Drogie Mamy co radzicie ? icon_smile.gif

Kasia
Kasiula0969


Grupa: Zbanowani
Postów: 2
Dołączył: pią, 13 wrz 13 - 12:59
Nr użytkownika: 42,873




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:13
Post #1

Witajcie drogie mamy !

Jestem młodą mamą dwójki dzieci. Lena ma 4 latka, a Szymon w grudniu kończy 2.

Problem dotyczy mojej córki.
Nie mogę znaleźć sposobu żeby oderwać ją od telewizora (wychowanie babci )-czasem zaprowadzę ją do koleżanek ale tam też oprócz zabaw oglądają telewizję... Bajki nie zawsze są odpowiednie dla takich małych dzieci...

Wolałabym, żeby moje dziecko robiło coś w kierunku rozwoju. Wiem że jest młoda. Ale Zapewne można się bawić i rozwijać jednocześnie.

Drogie Mamy co radzicie ? icon_smile.gif

Kasia
xxyy
piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:42
W domu wylaczyc telewizor, i zapraszac kolezanki do domu zamiast posylac.


Muzyka, audiobooki.

Piszesz wychowanie babci, a sama jej wlaczasz icon_wink.gif
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:42
Post #2

W domu wylaczyc telewizor, i zapraszac kolezanki do domu zamiast posylac.


Muzyka, audiobooki.

Piszesz wychowanie babci, a sama jej wlaczasz icon_wink.gif
rysa154
piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:56
nie właczać i tyle, najpierw pewnie będzie marudzić, potem przywyknie i będziesz mogła wybierać jej bajki, pojedyncze nie ciurkiem jak lecą.

powinna sobie znaleźć zajęcie, jeśli nie to polecam gry planszowe, rysowanie, zabawe klockami
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:56
Post #3

nie właczać i tyle, najpierw pewnie będzie marudzić, potem przywyknie i będziesz mogła wybierać jej bajki, pojedyncze nie ciurkiem jak lecą.

powinna sobie znaleźć zajęcie, jeśli nie to polecam gry planszowe, rysowanie, zabawe klockami

--------------------


Pogoda
piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:59
Schować telewizor. Przynajmniej na miesiąc. Zrobi dobrze całej rodzinie.

Nie, nie żartuję.
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 13:59
Post #4

Schować telewizor. Przynajmniej na miesiąc. Zrobi dobrze całej rodzinie.

Nie, nie żartuję.
Mama_7454
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:24
[edit: moderacja]

i ban za uporczywe spamowanie 21.gif


Ten post edytował Agnieszka AZJ pią, 13 wrz 2013 - 15:49
Mama_7454


Grupa: Zbanowani
Postów: 7
Dołączył: śro, 11 wrz 13 - 10:42
Nr użytkownika: 42,850




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:24
Post #5

[edit: moderacja]

i ban za uporczywe spamowanie 21.gif
Kasiula0969
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:32
[edit: moderacja]

i również ban
Kasiula0969


Grupa: Zbanowani
Postów: 2
Dołączył: pią, 13 wrz 13 - 12:59
Nr użytkownika: 42,873




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:32
Post #6

[edit: moderacja]

i również ban
Dabriza
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:43
I jak szybko wiadomo ku czemu wÄ…tek zmierza.....
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:43
Post #7

I jak szybko wiadomo ku czemu wÄ…tek zmierza.....

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
Pogoda
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:48
ech.... A mogło być tak pięknie, a tu tak szybko dziewczyny pokazały wszystkie karty... 02.gif
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:48
Post #8

ech.... A mogło być tak pięknie, a tu tak szybko dziewczyny pokazały wszystkie karty... 02.gif
Dabriza
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:49
CYTAT(Pogoda @ Fri, 13 Sep 2013 - 16:48) *
ech.... A mogło być tak pięknie, a tu tak szybko dziewczyny pokazały wszystkie karty... 02.gif

Ja i tak jestem zdziwiona ,że odczekały całe 8 minut przed kolejnym postem w wiadomym temacie;)
Dabriza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,978
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 10:52
SkÄ…d: Beskidy
Nr użytkownika: 25,600




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:49
Post #9

CYTAT(Pogoda @ Fri, 13 Sep 2013 - 16:48) *
ech.... A mogło być tak pięknie, a tu tak szybko dziewczyny pokazały wszystkie karty... 02.gif

Ja i tak jestem zdziwiona ,że odczekały całe 8 minut przed kolejnym postem w wiadomym temacie;)

--------------------
Kinga ( 30.01.2008) i Anna ( 18.08.2009)
" gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo "
Owidiusz
xxyy
piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:50
CYTAT(Kasiula0969 @ Fri, 13 Sep 2013 - 16:32) *
Czy inne mamy mają jakieś skuteczniejsze sposoby ? a może jakieś uzupełnienie do tych ?


Oczywiscie, np ksiazki 04.gif
xxyy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,788
Dołączył: pon, 30 kwi 07 - 20:21
Nr użytkownika: 13,535




post piÄ…, 13 wrz 2013 - 15:50
Post #10

CYTAT(Kasiula0969 @ Fri, 13 Sep 2013 - 16:32) *
Czy inne mamy mają jakieś skuteczniejsze sposoby ? a może jakieś uzupełnienie do tych ?


Oczywiscie, np ksiazki 04.gif
morigan
sob, 14 wrz 2013 - 08:58
a tak na powaznie, temat ciekawy, nie jestem za zabraniem tv do konca, co to da? klotnie, sprzeczki, placz... tv nie jest zły ale w ograniczonnych ilosciach, samam niektore bajki lubie icon_wink.gif nie zartuje, moj młody je oglada a ja razem z nim icon_smile.gif najlepiej ograniczyc czas na bajki albo wprowadzic stala porę, godzinne dziennie lub np. zawsze po podwieczorku... w tv jest teraz tyle kanałow ze szok, bajki dla 4-latków są ok, np. Dora, umi zumi,... hehehe tytulow nie pamietam ale jest pelno bajek uczących czegos.
A co robic z resztą czasu? gry planszowe, zabawy tematyczne, ksiazki, muzyka (moze jakis instrument) ale nie łudzmyu sie 4-latek potrzebuje naszego wsparcia przy wymyslaniu zajec i tutaj pojawia sie pytanie czy my jako rodzice mamy na to czas i chęci bo jezeli nie to nie miejmy pretensji do dzieci ze tv ogladają
morigan


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 533
Dołączył: czw, 06 gru 07 - 09:23
Nr użytkownika: 17,126

GG:


post sob, 14 wrz 2013 - 08:58
Post #11

a tak na powaznie, temat ciekawy, nie jestem za zabraniem tv do konca, co to da? klotnie, sprzeczki, placz... tv nie jest zły ale w ograniczonnych ilosciach, samam niektore bajki lubie icon_wink.gif nie zartuje, moj młody je oglada a ja razem z nim icon_smile.gif najlepiej ograniczyc czas na bajki albo wprowadzic stala porę, godzinne dziennie lub np. zawsze po podwieczorku... w tv jest teraz tyle kanałow ze szok, bajki dla 4-latków są ok, np. Dora, umi zumi,... hehehe tytulow nie pamietam ale jest pelno bajek uczących czegos.
A co robic z resztą czasu? gry planszowe, zabawy tematyczne, ksiazki, muzyka (moze jakis instrument) ale nie łudzmyu sie 4-latek potrzebuje naszego wsparcia przy wymyslaniu zajec i tutaj pojawia sie pytanie czy my jako rodzice mamy na to czas i chęci bo jezeli nie to nie miejmy pretensji do dzieci ze tv ogladają

--------------------

rysa154
sob, 14 wrz 2013 - 12:51
Moim zdaniem dzieci zupełnie nie potrzebują naszej pomocy w wymyslaniu zabaw.jedynie niektóre lubią jak rodzic uczestniczy w zabawie a inne nie.
Jak wylaczysz tv to zobaczysz że znajdą sobie zajęcie.
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post sob, 14 wrz 2013 - 12:51
Post #12

Moim zdaniem dzieci zupełnie nie potrzebują naszej pomocy w wymyslaniu zabaw.jedynie niektóre lubią jak rodzic uczestniczy w zabawie a inne nie.
Jak wylaczysz tv to zobaczysz że znajdą sobie zajęcie.

--------------------


Pogoda
sob, 14 wrz 2013 - 15:20
CYTAT
4-latek potrzebuje naszego wsparcia przy wymyslaniu zajec


Moja czterolatka nie ma żadnych problemów i świetnie sobie sama organizuje czas. Owszem, czasm przychodzą do mnie i proszą, żeby się z nimi bawić. Ale to nie dlatego, że same nie wiedzą co robić i się nudzą, tylko dlatego, że mają potrzebę bycia ze mną... Generalnie Lila jest tak dominująca osobowością, że ona wie dokładnie w co chce się ze mną bawić. Więcej nawet - w tzw. zabawach "fabularnych" daje mi konkretną postać do zagrania i jeszcze dyskutuje mi kwestie, które powinnam wypowiadać - czasem bardzo się denerwuje kiedy je przekręcam 08.gif
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post sob, 14 wrz 2013 - 15:20
Post #13

CYTAT
4-latek potrzebuje naszego wsparcia przy wymyslaniu zajec


Moja czterolatka nie ma żadnych problemów i świetnie sobie sama organizuje czas. Owszem, czasm przychodzą do mnie i proszą, żeby się z nimi bawić. Ale to nie dlatego, że same nie wiedzą co robić i się nudzą, tylko dlatego, że mają potrzebę bycia ze mną... Generalnie Lila jest tak dominująca osobowością, że ona wie dokładnie w co chce się ze mną bawić. Więcej nawet - w tzw. zabawach "fabularnych" daje mi konkretną postać do zagrania i jeszcze dyskutuje mi kwestie, które powinnam wypowiadać - czasem bardzo się denerwuje kiedy je przekręcam 08.gif
morigan
sob, 14 wrz 2013 - 15:51
no wlasnie chodzi mi tatuj przede wszystkim o naszą obecnosc w czasie zabaw dzieci, jedynak lubi rowniez bawic sie z kims, czyli z rodzicem, bo innego wyboru nie ma, my stosujemy przewaznie wieczory rodzinne czyli np. granie w gry planszowe, czytanie bajek, zabwy w lego, jednak gdy wracam z pracy nie zawsze mam siły zucic sie w wir zabaw z dzieckiem bo nawet mama to nie maszyna odpoczac musi, dlatego jak wybieram tv dla dziecka to wybieram mądrze, tak aby z tego tv cos wynikało
morigan


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 533
Dołączył: czw, 06 gru 07 - 09:23
Nr użytkownika: 17,126

GG:


post sob, 14 wrz 2013 - 15:51
Post #14

no wlasnie chodzi mi tatuj przede wszystkim o naszą obecnosc w czasie zabaw dzieci, jedynak lubi rowniez bawic sie z kims, czyli z rodzicem, bo innego wyboru nie ma, my stosujemy przewaznie wieczory rodzinne czyli np. granie w gry planszowe, czytanie bajek, zabwy w lego, jednak gdy wracam z pracy nie zawsze mam siły zucic sie w wir zabaw z dzieckiem bo nawet mama to nie maszyna odpoczac musi, dlatego jak wybieram tv dla dziecka to wybieram mądrze, tak aby z tego tv cos wynikało

--------------------

Anita i Paweł
śro, 18 wrz 2013 - 19:33
CYTAT(Pogoda @ Sat, 14 Sep 2013 - 16:20) *
Moja czterolatka nie ma żadnych problemów i świetnie sobie sama organizuje czas. Owszem, czasm przychodzą do mnie i proszą, żeby się z nimi bawić. Ale to nie dlatego, że same nie wiedzą co robić i się nudzą, tylko dlatego, że mają potrzebę bycia ze mną... Generalnie Lila jest tak dominująca osobowością, że ona wie dokładnie w co chce się ze mną bawić. Więcej nawet - w tzw. zabawach "fabularnych" daje mi konkretną postać do zagrania i jeszcze dyskutuje mi kwestie, które powinnam wypowiadać - czasem bardzo się denerwuje kiedy je przekręcam 08.gif


Nie wiem czy moja porada tutaj będzie pomocna, ale ja np. wykorzystałam to w czym sama się specjalizowałam będąc maluchem. Pokój duży mamy... duży icon_wink.gif Sporą część wykorzystaliśmy na zrobienie 'namiotu' z różnych elementów - krzeseł, kocy, stolika. Genraelnie zrobiliśmy nasz mały bunkier i maluchy mają tam swoje zabawki. Telewizja - owszem, ale gdy przychodzi powiedzmy godzina 19:00 mamy stałą zabawę w siedzenie w namiocie, gdzie czytamy sobie bajki, głównie o zwierzakach. Może to wydawać się niesamowite, ale to dopiero dało mi i mężowi trochę spookoju icon_smile.gif
Anita i Paweł


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: wto, 25 cze 13 - 17:22
Nr użytkownika: 42,396




post śro, 18 wrz 2013 - 19:33
Post #15

CYTAT(Pogoda @ Sat, 14 Sep 2013 - 16:20) *
Moja czterolatka nie ma żadnych problemów i świetnie sobie sama organizuje czas. Owszem, czasm przychodzą do mnie i proszą, żeby się z nimi bawić. Ale to nie dlatego, że same nie wiedzą co robić i się nudzą, tylko dlatego, że mają potrzebę bycia ze mną... Generalnie Lila jest tak dominująca osobowością, że ona wie dokładnie w co chce się ze mną bawić. Więcej nawet - w tzw. zabawach "fabularnych" daje mi konkretną postać do zagrania i jeszcze dyskutuje mi kwestie, które powinnam wypowiadać - czasem bardzo się denerwuje kiedy je przekręcam 08.gif


Nie wiem czy moja porada tutaj będzie pomocna, ale ja np. wykorzystałam to w czym sama się specjalizowałam będąc maluchem. Pokój duży mamy... duży icon_wink.gif Sporą część wykorzystaliśmy na zrobienie 'namiotu' z różnych elementów - krzeseł, kocy, stolika. Genraelnie zrobiliśmy nasz mały bunkier i maluchy mają tam swoje zabawki. Telewizja - owszem, ale gdy przychodzi powiedzmy godzina 19:00 mamy stałą zabawę w siedzenie w namiocie, gdzie czytamy sobie bajki, głównie o zwierzakach. Może to wydawać się niesamowite, ale to dopiero dało mi i mężowi trochę spookoju icon_smile.gif
netty5
czw, 19 wrz 2013 - 00:13
CYTAT(morigan @ Sat, 14 Sep 2013 - 14:51) *
no wlasnie chodzi mi tatuj przede wszystkim o naszÄ… obecnosc w czasie zabaw dzieci, jedynak lubi rowniez bawic sie z kims, czyli z rodzicem, bo innego wyboru nie ma,


hehehe ja to mam dobrze .....
netty5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,492
Dołączył: wto, 24 lip 07 - 12:17
SkÄ…d: pomorskie
Nr użytkownika: 15,528

GG:


post czw, 19 wrz 2013 - 00:13
Post #16

CYTAT(morigan @ Sat, 14 Sep 2013 - 14:51) *
no wlasnie chodzi mi tatuj przede wszystkim o naszÄ… obecnosc w czasie zabaw dzieci, jedynak lubi rowniez bawic sie z kims, czyli z rodzicem, bo innego wyboru nie ma,


hehehe ja to mam dobrze .....

--------------------
Zaba2
wto, 13 maj 2014 - 21:24
A może wspólne gry i zabawy edukacyjne? Dzieci najlepiej się uczą bawiąc, wtedy najchętniej zadają pytania i się rozwijają.
Zaba2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 07 maj 14 - 22:08
Nr użytkownika: 44,016




post wto, 13 maj 2014 - 21:24
Post #17

A może wspólne gry i zabawy edukacyjne? Dzieci najlepiej się uczą bawiąc, wtedy najchętniej zadają pytania i się rozwijają.
Paula.
wto, 13 maj 2014 - 22:37
My telewizora nie mamy wcale. Co oczywiście nie znaczy, że dziewczynki w ogóle nie oglądają bajek, ale nie ma nawyku włączania tv i wlepiania a się w niego. W sumie bajki są u nas oglądane w takich porach, w jakich ja oglądałam, gdy byłam dzieckiem, czyli w soboty i niedziele rano, a w tygodniu w okolicach godziny 19.
A co do samodzielnej zabawy to moja 2,5 latka świetnie potrafi się sama bawić. Obserwując w tym zakresie starszą i młodszą dochodzę do wniosku, że to kwestia charakteru, mała lubi sobie pobyć czasem sama, więc chętnie bawi się sama, duża lubi mieć publikę, więc dobrowolnie sama spędza czas dopiero odkąd nauczyła się czytać książki, a i to lubi gdy robimy razem i co wieczór upomina się o wspólne czytanie.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 13 maj 2014 - 22:37
Post #18

My telewizora nie mamy wcale. Co oczywiście nie znaczy, że dziewczynki w ogóle nie oglądają bajek, ale nie ma nawyku włączania tv i wlepiania a się w niego. W sumie bajki są u nas oglądane w takich porach, w jakich ja oglądałam, gdy byłam dzieckiem, czyli w soboty i niedziele rano, a w tygodniu w okolicach godziny 19.
A co do samodzielnej zabawy to moja 2,5 latka świetnie potrafi się sama bawić. Obserwując w tym zakresie starszą i młodszą dochodzę do wniosku, że to kwestia charakteru, mała lubi sobie pobyć czasem sama, więc chętnie bawi się sama, duża lubi mieć publikę, więc dobrowolnie sama spędza czas dopiero odkąd nauczyła się czytać książki, a i to lubi gdy robimy razem i co wieczór upomina się o wspólne czytanie.

--------------------
Paula
aisha1111
śro, 14 maj 2014 - 00:14
u nas bajki są od 19.30 do 20 (lub kilka minut po - nie wyłączę dziecku bajki minutę przed zakończeniem). potem czytamy bajki. w ciągu dnia frajdą jest narysować własną planszę do gry i potem gramy w planszówki własnej roboty. z innych zajęć:
-kolorowanki
- wierszyki
- piaskownica
- zabawa w dodawanie i odejmowanie na chodniku (rysujemy kredą kwadraty jeden za drugim, numerujemy. rzut kostką do gry i skaczemy określoną liczbę oczek +/- 2 albo 3 albo 4)
- rower
- lego (tutaj mamy zabawę fabularyzowaną, bo mały buduje z lego coś tam a potem odgrywa scenki, ostatnio bitwa pod Grunwaldem 29.gif )
- mały majsterkowicz (wkręcanie plastikowych śrub, walenie młotkiem po płocie, w weekendy prawdziwe remonty z tatą)
- zajmowanie się ogródkiem (plewienie, podlewanie kwiatów)
- plastelina
- normalne gry planszowe
- i wiele innych w zależności od humoru, pomysłu itp.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post śro, 14 maj 2014 - 00:14
Post #19

u nas bajki są od 19.30 do 20 (lub kilka minut po - nie wyłączę dziecku bajki minutę przed zakończeniem). potem czytamy bajki. w ciągu dnia frajdą jest narysować własną planszę do gry i potem gramy w planszówki własnej roboty. z innych zajęć:
-kolorowanki
- wierszyki
- piaskownica
- zabawa w dodawanie i odejmowanie na chodniku (rysujemy kredą kwadraty jeden za drugim, numerujemy. rzut kostką do gry i skaczemy określoną liczbę oczek +/- 2 albo 3 albo 4)
- rower
- lego (tutaj mamy zabawę fabularyzowaną, bo mały buduje z lego coś tam a potem odgrywa scenki, ostatnio bitwa pod Grunwaldem 29.gif )
- mały majsterkowicz (wkręcanie plastikowych śrub, walenie młotkiem po płocie, w weekendy prawdziwe remonty z tatą)
- zajmowanie się ogródkiem (plewienie, podlewanie kwiatów)
- plastelina
- normalne gry planszowe
- i wiele innych w zależności od humoru, pomysłu itp.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



Maciejka
śro, 14 maj 2014 - 10:39
Od lat nie mamy telewizora. Oczywiście mamy telewizję, bo mamy komputer. Ale zdecydowanie stwierdzam, ze brak telewizora pomógl nam się odtwlewizyjnić. icon_wink.gif I z perspektywy czasu widzę, ze jak chłopcy byli mali włączalam i tv dla świętego spokoju. To nie dzieci mają z tym problem tylko my najczęściej. Tak jak z komputerem. Pozwalam im często grać o wiele za dużo, bo wtedy JA mam wolne. Oni się nie tluką, nie szlaejąpo domu tylko siedzą w pokoju. co jakiś czas wpuszczam sie w taki kanał. A potem to odkręcam.
Maciejka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,889
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 19:32
SkÄ…d: Lublin
Nr użytkownika: 358

GG:


post śro, 14 maj 2014 - 10:39
Post #20

Od lat nie mamy telewizora. Oczywiście mamy telewizję, bo mamy komputer. Ale zdecydowanie stwierdzam, ze brak telewizora pomógl nam się odtwlewizyjnić. icon_wink.gif I z perspektywy czasu widzę, ze jak chłopcy byli mali włączalam i tv dla świętego spokoju. To nie dzieci mają z tym problem tylko my najczęściej. Tak jak z komputerem. Pozwalam im często grać o wiele za dużo, bo wtedy JA mam wolne. Oni się nie tluką, nie szlaejąpo domu tylko siedzą w pokoju. co jakiś czas wpuszczam sie w taki kanał. A potem to odkręcam.

--------------------
Maciejka


> Alternatywa dla telewizora itp, Porady
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 11:59
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama