Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Wyjazd na zieloną szkołę i problemy organizacyjne na miejscu.

> 
kachaaa
śro, 25 kwi 2012 - 21:31
Ogromna prośba o pomoc .
Wrzaskun pojechał na zieloną szkołę , na 5 dni i jest kilka spraw które mnie niepokoją.
1. W pokojach zimno 15 stopni - po naszej interwencji dziś - są od pn a jest środa- dostali grzejniki - jeden na dwa pokoje !
2. Mieli dostać jakiś ful wypaśny autokar - tak nas zapewniano - dostali bez klimy i toalety na 6 h jazdy - dzieciaki na końcu autokaru słabły , problem z zatrzymaniem się do toalety
i jest jeszcze parę drobiazgów ale to już drobiazgi .
Boję sie że większość z 60- orga dzieciaków się pochoruje dość mocno - podobno pierwszego dnia sie nie kąpali bo była zimna woda i w/w brak ogrzewania.
Nie chce wyjść na jakąś czepialską ale chodzi o zdrowie dzieci i kurka wodna tania ona nie była. Poradżcie .

kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post śro, 25 kwi 2012 - 21:31
Post #1

Ogromna prośba o pomoc .
Wrzaskun pojechał na zieloną szkołę , na 5 dni i jest kilka spraw które mnie niepokoją.
1. W pokojach zimno 15 stopni - po naszej interwencji dziś - są od pn a jest środa- dostali grzejniki - jeden na dwa pokoje !
2. Mieli dostać jakiś ful wypaśny autokar - tak nas zapewniano - dostali bez klimy i toalety na 6 h jazdy - dzieciaki na końcu autokaru słabły , problem z zatrzymaniem się do toalety
i jest jeszcze parę drobiazgów ale to już drobiazgi .
Boję sie że większość z 60- orga dzieciaków się pochoruje dość mocno - podobno pierwszego dnia sie nie kąpali bo była zimna woda i w/w brak ogrzewania.
Nie chce wyjść na jakąś czepialską ale chodzi o zdrowie dzieci i kurka wodna tania ona nie była. Poradżcie .



--------------------




ulla
śro, 25 kwi 2012 - 21:41
Jak już wyjechali to w opcjach masz niewiele:
- pojechać i zabrać dziecko
- zaskarżyć szkołę/firmę organizującą wyjazd po powrocie


Nie ma dobrych rad. Trzeba było sprawdzać przed wyjazdem, bo nigdy najtaniej nie jest najlepiej, nigdy bardzo korzystnie cenowo, na pierwszy rzut oka, nie znaczy dobrze. Realna cena usługi i sprawdzona firma, to zazwyczaj jakieś minimum gwarancji; nie wiem, jak było w Waszym przypadku.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 25 kwi 2012 - 21:41
Post #2

Jak już wyjechali to w opcjach masz niewiele:
- pojechać i zabrać dziecko
- zaskarżyć szkołę/firmę organizującą wyjazd po powrocie


Nie ma dobrych rad. Trzeba było sprawdzać przed wyjazdem, bo nigdy najtaniej nie jest najlepiej, nigdy bardzo korzystnie cenowo, na pierwszy rzut oka, nie znaczy dobrze. Realna cena usługi i sprawdzona firma, to zazwyczaj jakieś minimum gwarancji; nie wiem, jak było w Waszym przypadku.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
agnese
śro, 25 kwi 2012 - 22:30
rozumiem, ze to ten 10-latek pojechał icon_smile.gif

w sumie to nie wiele możesz na odległość- nie wiem pod czym śpią tzn czy kołdry czy śpiwory, ale jak ma śpiwór to niech owinie się na noc kocem (o ile są) i wtedy wejdzie w śpiwór - lepiej grzeje niż przykrycie śpiwory, bo temperatura mało zachęcająca

zabieranie mija sie z celem, bo to już bliżej końca, jak dali radę przez te 3 dni to te dwa też,a le ja po powrocie bym nie odpuściła, bo pewne warunki muszą być zachowane
agnese


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,091
Dołączył: pią, 10 kwi 09 - 20:19
Nr użytkownika: 26,621




post śro, 25 kwi 2012 - 22:30
Post #3

rozumiem, ze to ten 10-latek pojechał icon_smile.gif

w sumie to nie wiele możesz na odległość- nie wiem pod czym śpią tzn czy kołdry czy śpiwory, ale jak ma śpiwór to niech owinie się na noc kocem (o ile są) i wtedy wejdzie w śpiwór - lepiej grzeje niż przykrycie śpiwory, bo temperatura mało zachęcająca

zabieranie mija sie z celem, bo to już bliżej końca, jak dali radę przez te 3 dni to te dwa też,a le ja po powrocie bym nie odpuściła, bo pewne warunki muszą być zachowane

--------------------
F. 2008
A. 2011
basiaw
śro, 25 kwi 2012 - 23:06
Wg mnie możesz jeszcze teraz załatwić wszystko. Sama niejednokrotnie zmieniałam autokar jeśli był niezgodny z umową czy też hotel. Jak coś to pisz pomogę chętnie, ps mam nadzieję że to biuro podrózy organizowało.
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post śro, 25 kwi 2012 - 23:06
Post #4

Wg mnie możesz jeszcze teraz załatwić wszystko. Sama niejednokrotnie zmieniałam autokar jeśli był niezgodny z umową czy też hotel. Jak coś to pisz pomogę chętnie, ps mam nadzieję że to biuro podrózy organizowało.

--------------------

kachaaa
śro, 25 kwi 2012 - 23:43
Organizowało biuro podróży , wiem na pewno że mają duzo lepsze autokary a nam dali najgorszy , choć nauczycielki na zebraniu zapewniali nas ze będzie wypaśny
nie wiem pod czym śpią dokłądnie , jutro się dowiem , śpiworów nie zabierali
zabierać go nie będę bo on zachwycony icon_smile.gif tylko narzeka na to straszne zimno i mówi zę śpi w polarze
ulla - no właśnie najtaniej wg mnie to niekoniecznie - wycieczka 500 zł pojechało ich 60- cioro , czyli jak na zieloną szkołę to tak powiedziałabym umiarkowanie na tyle ze domagać się mozemy ciepła i lepszego autokaru icon_smile.gif

nie dostaliśmy zadnych umów tylko charmonogram wycieczki więć nic nie wiem czy mogę domagać sie ciepła czyli grzejnika w każdym pokoju a nie jednego na dwa i autokaru choć ze sprawna klimatyzacją bo okien otwieranych brak

moze ja jutro do tego biura pójdę ? tylko co mówić ?
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post śro, 25 kwi 2012 - 23:43
Post #5

Organizowało biuro podróży , wiem na pewno że mają duzo lepsze autokary a nam dali najgorszy , choć nauczycielki na zebraniu zapewniali nas ze będzie wypaśny
nie wiem pod czym śpią dokłądnie , jutro się dowiem , śpiworów nie zabierali
zabierać go nie będę bo on zachwycony icon_smile.gif tylko narzeka na to straszne zimno i mówi zę śpi w polarze
ulla - no właśnie najtaniej wg mnie to niekoniecznie - wycieczka 500 zł pojechało ich 60- cioro , czyli jak na zieloną szkołę to tak powiedziałabym umiarkowanie na tyle ze domagać się mozemy ciepła i lepszego autokaru icon_smile.gif

nie dostaliśmy zadnych umów tylko charmonogram wycieczki więć nic nie wiem czy mogę domagać sie ciepła czyli grzejnika w każdym pokoju a nie jednego na dwa i autokaru choć ze sprawna klimatyzacją bo okien otwieranych brak

moze ja jutro do tego biura pójdę ? tylko co mówić ?


--------------------




Fragosia
czw, 26 kwi 2012 - 08:49
Kachaa mój tez w tym tygodniu na wyjeździe, ale 3 dniowym.
Koszt 5 dniowego zaproponowano nam za 600,00 zł- więc część rodziców nie przeskoczyła tej ceny.

Myślę, że w tym momencie to już tak jak napisała Ulla nie ma dobrych rozwiązań.
Dzisiaj jest czwartek- jutro pewnie wracają, zobaczysz jak ogólne wrażenia
i wtedy z innymi rodzicami możecie spisac zażalenia do organizatora.

A tak z ciekawości zapytam: gdzie oni są?
Fragosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,876
Dołączył: pią, 23 cze 06 - 12:27
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,387

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 08:49
Post #6

Kachaa mój tez w tym tygodniu na wyjeździe, ale 3 dniowym.
Koszt 5 dniowego zaproponowano nam za 600,00 zł- więc część rodziców nie przeskoczyła tej ceny.

Myślę, że w tym momencie to już tak jak napisała Ulla nie ma dobrych rozwiązań.
Dzisiaj jest czwartek- jutro pewnie wracają, zobaczysz jak ogólne wrażenia
i wtedy z innymi rodzicami możecie spisac zażalenia do organizatora.

A tak z ciekawości zapytam: gdzie oni są?

--------------------
Mama Asi 20.11.2003 i Arusia 06.09.2001
kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 08:57
Olsztyn i okolice.
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 08:57
Post #7

Olsztyn i okolice.

--------------------




Wiewi
czw, 26 kwi 2012 - 10:10
a ja bym do tego biura pojechała, taka jedna noc może być decydująca, autokar też teraz czas załatwić na powrót porządny.
a zażalenie po powrocie swoją drogą bym złożyła.

ps. no muszę... Kachaaa wyjaśnij który to pojechał? Wrzaskun? ten który wg. paseczka ma niecałe 3 lata? icon_biggrin.gif
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post czw, 26 kwi 2012 - 10:10
Post #8

a ja bym do tego biura pojechała, taka jedna noc może być decydująca, autokar też teraz czas załatwić na powrót porządny.
a zażalenie po powrocie swoją drogą bym złożyła.

ps. no muszę... Kachaaa wyjaśnij który to pojechał? Wrzaskun? ten który wg. paseczka ma niecałe 3 lata? icon_biggrin.gif

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 13:05
no co ty Gibon czwartoklasista icon_smile.gif
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 13:05
Post #9

no co ty Gibon czwartoklasista icon_smile.gif

--------------------




kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 14:35
czy określenie Autokar LUX - oznacza ze oprócz klimatyzacji posiada też toaletę ?
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 14:35
Post #10

czy określenie Autokar LUX - oznacza ze oprócz klimatyzacji posiada też toaletę ?

--------------------




skanna
czw, 26 kwi 2012 - 15:05
CYTAT(kachaaa @ Thu, 26 Apr 2012 - 14:35) *
czy określenie Autokar LUX - oznacza ze oprócz klimatyzacji posiada też toaletę ?


Moim skromnym zdaniem autokary klasy lux mają WC, klimę, barek i video (czy tam dvd -możliwość oglądania filmów w każdym razie)
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 26 kwi 2012 - 15:05
Post #11

CYTAT(kachaaa @ Thu, 26 Apr 2012 - 14:35) *
czy określenie Autokar LUX - oznacza ze oprócz klimatyzacji posiada też toaletę ?


Moim skromnym zdaniem autokary klasy lux mają WC, klimę, barek i video (czy tam dvd -możliwość oglądania filmów w każdym razie)

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
Wiewi
czw, 26 kwi 2012 - 15:45
no skoro LUX to na mój chłopski icon_wink.gif rozum klima i wc to oczywista oczywistość. Choć powinien mieć pewnie wszystko to co Skanna wymieniła.
a co, macie w umowie wpisany autokar LUX? to już są konkrety do których możesz się odwołać.
ps. no ten Wrzaskun w pierwszym poście sprawił u mnie wytrzeszcz icon_biggrin.gif
ps 2. Byłaś/dzwoniłaś dziś do biura?
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post czw, 26 kwi 2012 - 15:45
Post #12

no skoro LUX to na mój chłopski icon_wink.gif rozum klima i wc to oczywista oczywistość. Choć powinien mieć pewnie wszystko to co Skanna wymieniła.
a co, macie w umowie wpisany autokar LUX? to już są konkrety do których możesz się odwołać.
ps. no ten Wrzaskun w pierwszym poście sprawił u mnie wytrzeszcz icon_biggrin.gif
ps 2. Byłaś/dzwoniłaś dziś do biura?

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 17:56
icon_smile.gif oj myla mi sie bo obaj powinni mieć na imię Wrzaskun icon_smile.gif
byłam o 14 , byłam po 15 - cisza , nikt nie otwiera , dzwoniłam , pan powiedział ze biuro jutro nieczynne ale ma znaleśc dla mnie czas , mam dzwonić o 8 zapewniał że odbierze ode mnie

https://www.teamtour.pl/ -

nie widziałam umowy , w szkole rozdali nam tylko program wycieczki a ja głupia nawet nie pomyślałam ze powinnam chcieć zobaczyć umowę

woda ciepła tylko rano i wieczorem - wrócili na obiad umorusani i nawet nie mieli jak się umyć - woda zimna
wczoraj wieczorem w pokojach było 15 stopni - jest zdjęcie

Nie mam pojęcia co w umowie . Mogę się na jakieś paragrafy powoływać . To będzie w kodeksie cywilnym - dobrze kojarzę ?
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 17:56
Post #13

icon_smile.gif oj myla mi sie bo obaj powinni mieć na imię Wrzaskun icon_smile.gif
byłam o 14 , byłam po 15 - cisza , nikt nie otwiera , dzwoniłam , pan powiedział ze biuro jutro nieczynne ale ma znaleśc dla mnie czas , mam dzwonić o 8 zapewniał że odbierze ode mnie

https://www.teamtour.pl/ -

nie widziałam umowy , w szkole rozdali nam tylko program wycieczki a ja głupia nawet nie pomyślałam ze powinnam chcieć zobaczyć umowę

woda ciepła tylko rano i wieczorem - wrócili na obiad umorusani i nawet nie mieli jak się umyć - woda zimna
wczoraj wieczorem w pokojach było 15 stopni - jest zdjęcie

Nie mam pojęcia co w umowie . Mogę się na jakieś paragrafy powoływać . To będzie w kodeksie cywilnym - dobrze kojarzę ?

--------------------




Wiewi
czw, 26 kwi 2012 - 18:16
to nie zielona szkoła tylko szkoła przetrwania icon_surprised.gif
No tak, mi też by nie przyszło do głowy sprawdzać umowę w takiej sytuacji.
a kontaktowałaś się ze szkołą? Ustosunkowali się jakoś do tego? Inni rodzice wiedzą? dzwonić masz o 8 dziś? czy jutro rano? I czego masz się w tej rozmowie dowiedzieć?
Na paragrafach siÄ™ niestety nie znam icon_sad.gif
Wiewi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,560
Dołączył: śro, 14 lut 07 - 10:29
SkÄ…d: tu
Nr użytkownika: 11,040




post czw, 26 kwi 2012 - 18:16
Post #14

to nie zielona szkoła tylko szkoła przetrwania icon_surprised.gif
No tak, mi też by nie przyszło do głowy sprawdzać umowę w takiej sytuacji.
a kontaktowałaś się ze szkołą? Ustosunkowali się jakoś do tego? Inni rodzice wiedzą? dzwonić masz o 8 dziś? czy jutro rano? I czego masz się w tej rozmowie dowiedzieć?
Na paragrafach siÄ™ niestety nie znam icon_sad.gif

--------------------
Moja Dziupla

If You wanna make the world a better place, take a look at Yourself, and then make a Change - MJ
kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 18:24
Ze szkołą się nie kontaktowałam , tylko od razu z biurem które organizuje ten wyjazd .
Dzwonić mam jutro o 8 rano.
Co do rodziców to nie ze wszystkimi mam kontakt , jak na razie z jedną mamą ustalamy , jak będę wiedziała konkrety to wtedy chce dzwonić
Dowiedzieć się nie wiem czego , generalnie to ja chciałam się spotkać , chce zobaczyć i przeczytać umowę , podobno kierowca non stop błądzi dziś jechali półtorej godziny zamiast 40 , skręca nie tam gdzie trzeba potem wykonuje jakieś manewry itp , ciekawa jestem co mi powie o temp w pokoju i ciepłej wodzie .
Kurka gdybym chciała to bym wysłała go na obóz pod namioty - i nazwała szkołą przetrwania ( choć ja to kiedyś jeździłam na takie wakacje i to był standard : ) a nie na zieloną szkołę
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 18:24
Post #15

Ze szkołą się nie kontaktowałam , tylko od razu z biurem które organizuje ten wyjazd .
Dzwonić mam jutro o 8 rano.
Co do rodziców to nie ze wszystkimi mam kontakt , jak na razie z jedną mamą ustalamy , jak będę wiedziała konkrety to wtedy chce dzwonić
Dowiedzieć się nie wiem czego , generalnie to ja chciałam się spotkać , chce zobaczyć i przeczytać umowę , podobno kierowca non stop błądzi dziś jechali półtorej godziny zamiast 40 , skręca nie tam gdzie trzeba potem wykonuje jakieś manewry itp , ciekawa jestem co mi powie o temp w pokoju i ciepłej wodzie .
Kurka gdybym chciała to bym wysłała go na obóz pod namioty - i nazwała szkołą przetrwania ( choć ja to kiedyś jeździłam na takie wakacje i to był standard : ) a nie na zieloną szkołę


--------------------




Mafia
czw, 26 kwi 2012 - 18:45
Mój mąż twierdzi, że LUX to jedynie oznacza tzw. wysoki pokład, natomiast nie jest to gwarancją toalety w autokarze. Autokar typu VIP - oznacza większą odległość między siedzeniami dla odmiany. 06.gif
Dla mnie toaleta nie jest obowiązkowa, bo jednak w czasie jazdy trzeba robić postoje, np. z powodu czasu pracy kierowcy. Natomiast brak klimy czy niesprawny nawiew byłby dla mnie problemem.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 26 kwi 2012 - 18:45
Post #16

Mój mąż twierdzi, że LUX to jedynie oznacza tzw. wysoki pokład, natomiast nie jest to gwarancją toalety w autokarze. Autokar typu VIP - oznacza większą odległość między siedzeniami dla odmiany. 06.gif
Dla mnie toaleta nie jest obowiązkowa, bo jednak w czasie jazdy trzeba robić postoje, np. z powodu czasu pracy kierowcy. Natomiast brak klimy czy niesprawny nawiew byłby dla mnie problemem.

--------------------
Mafia
wiewiórczak
czw, 26 kwi 2012 - 19:06
Kontakt z szkołą moim zdaniem konieczny, szkoła organizuje wyjazd, szkoła podpisuje umowę i szkoła musi reagować na nie spełnienie tych warunków.
Tam są nauczycielki, nie przeszkadza im brak ciepłej wody do mycia w porze obiadowej? icon_wink.gif
wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post czw, 26 kwi 2012 - 19:06
Post #17

Kontakt z szkołą moim zdaniem konieczny, szkoła organizuje wyjazd, szkoła podpisuje umowę i szkoła musi reagować na nie spełnienie tych warunków.
Tam są nauczycielki, nie przeszkadza im brak ciepłej wody do mycia w porze obiadowej? icon_wink.gif

--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
sylwia65
czw, 26 kwi 2012 - 22:09
Jako byly pilot wycieczek zagranicznych i pracownik Orbisu, jestem prawie pewna (ale nie mam dowodow) ze autokary LUX to wlasnie te z toaleta, klima, barkiem i video. Ale to bylo kilka lat temu.
sylwia65


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,202
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:36
SkÄ…d: London
Nr użytkownika: 17,537




post czw, 26 kwi 2012 - 22:09
Post #18

Jako byly pilot wycieczek zagranicznych i pracownik Orbisu, jestem prawie pewna (ale nie mam dowodow) ze autokary LUX to wlasnie te z toaleta, klima, barkiem i video. Ale to bylo kilka lat temu.

--------------------


sylwia65
czw, 26 kwi 2012 - 22:10
CYTAT(Mafia @ Thu, 26 Apr 2012 - 18:45) *
Mój mąż twierdzi, że LUX to jedynie oznacza tzw. wysoki pokład, natomiast nie jest to gwarancją toalety w autokarze. Autokar typu VIP - oznacza większą odległość między siedzeniami dla odmiany. 06.gif
Dla mnie toaleta nie jest obowiązkowa, bo jednak w czasie jazdy trzeba robić postoje, np. z powodu czasu pracy kierowcy. Natomiast brak klimy czy niesprawny nawiew byłby dla mnie problemem.


Ale kierowca jezeli mu to pasuje, moze jechac 8 godzin bez przerwy.
sylwia65


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,202
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:36
SkÄ…d: London
Nr użytkownika: 17,537




post czw, 26 kwi 2012 - 22:10
Post #19

CYTAT(Mafia @ Thu, 26 Apr 2012 - 18:45) *
Mój mąż twierdzi, że LUX to jedynie oznacza tzw. wysoki pokład, natomiast nie jest to gwarancją toalety w autokarze. Autokar typu VIP - oznacza większą odległość między siedzeniami dla odmiany. 06.gif
Dla mnie toaleta nie jest obowiązkowa, bo jednak w czasie jazdy trzeba robić postoje, np. z powodu czasu pracy kierowcy. Natomiast brak klimy czy niesprawny nawiew byłby dla mnie problemem.


Ale kierowca jezeli mu to pasuje, moze jechac 8 godzin bez przerwy.

--------------------


kachaaa
czw, 26 kwi 2012 - 22:31
CYTAT(sylwia65 @ Thu, 26 Apr 2012 - 23:10) *
Ale kierowca jezeli mu to pasuje, moze jechac 8 godzin bez przerwy.


a nie jest tak ze po 6 h musi 40 min przerwy zrobić ? No 6 h bez przerwy z 60 małymi pęcherzami opitymi colami, oranżadami w autokarze gdzie nawiew jest gorący lub nie ma wcale i brak WC ... hahaha juz sobie wyobrażam , nawet na zakazie by się zatrzymał po 4 h
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
SkÄ…d: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post czw, 26 kwi 2012 - 22:31
Post #20

CYTAT(sylwia65 @ Thu, 26 Apr 2012 - 23:10) *
Ale kierowca jezeli mu to pasuje, moze jechac 8 godzin bez przerwy.


a nie jest tak ze po 6 h musi 40 min przerwy zrobić ? No 6 h bez przerwy z 60 małymi pęcherzami opitymi colami, oranżadami w autokarze gdzie nawiew jest gorący lub nie ma wcale i brak WC ... hahaha juz sobie wyobrażam , nawet na zakazie by się zatrzymał po 4 h

--------------------




> Wyjazd na zielonÄ… szkoÅ‚Ä™ i problemy organizacyjne na miejscu.
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 18:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama