Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Chorwacja z dwulatkiem?!

> 
sloma
czw, 24 sty 2008 - 00:01
Witajcie.

Zastanawiamy się z żoną nad wyjazdem do Chorwacji w wakacje tego roku.
Mamy mieszane uczucia czy dziecko dobrze zniesie taki wyjazd. Z podróżowaniem samochodem generalnie nie mamy problemu (podróż nad polskie morze ze śląska bez problemu).
Bardziej chodzi mi o klimat, temperatury, biegunki i inne problemy zdrowotne.
Napiszcie trochÄ™ o swoich przygodach.

Pozdrawiam.
sloma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 23 sty 08 - 23:47
Nr użytkownika: 17,794




post czw, 24 sty 2008 - 00:01
Post #1

Witajcie.

Zastanawiamy się z żoną nad wyjazdem do Chorwacji w wakacje tego roku.
Mamy mieszane uczucia czy dziecko dobrze zniesie taki wyjazd. Z podróżowaniem samochodem generalnie nie mamy problemu (podróż nad polskie morze ze śląska bez problemu).
Bardziej chodzi mi o klimat, temperatury, biegunki i inne problemy zdrowotne.
Napiszcie trochÄ™ o swoich przygodach.

Pozdrawiam.
Silije
czw, 24 sty 2008 - 11:23
Byłam w Chorwacji z dzieckiem 7-miesięcznym i 4,5-letnim. Żadnych nieprzewidzianych "przygód" nie było. Klimat jednak nie był tak ostry, ponieważ wybraliśmy się w początkach września. Temperatura w sam raz na letnie szaleństwa. Podróżowaliśmy nocą, więc dzieci spały słodko w samochodzie. Morze bajeczne. Gotowaliśmy sobie sami (a dla niemowlęcia słoiczki), biegunek nie stwierdzono icon_wink.gif
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post czw, 24 sty 2008 - 11:23
Post #2

Byłam w Chorwacji z dzieckiem 7-miesięcznym i 4,5-letnim. Żadnych nieprzewidzianych "przygód" nie było. Klimat jednak nie był tak ostry, ponieważ wybraliśmy się w początkach września. Temperatura w sam raz na letnie szaleństwa. Podróżowaliśmy nocą, więc dzieci spały słodko w samochodzie. Morze bajeczne. Gotowaliśmy sobie sami (a dla niemowlęcia słoiczki), biegunek nie stwierdzono icon_wink.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
maja_to_ja
piÄ…, 25 sty 2008 - 00:31
Zaliczylam Bulgarie z roczniakiem (nawet urodziny mial w tamtejszej knajpie, byl tort od wlascicieli i ogolne szalenstwo, poludniowcy uwielbiaja dzieci;)) Zadnych problemow, zywienie sloiczkowe (jestem leniwa, poza tym w Bulgarii jadam tylko w knajpach;)) takze troche lokalnych specjalow odpowiednich dla dziecka... Trzeba generalnie pamietac o zabraniu lekow sprawdzonych (u nas sie nie przydaly) i bardzo mocnej i porzadnej ochronie przed sloncem... im szybciej dzieci zaczna poznawac swiat, tym lepiej:)
maja_to_ja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: pią, 05 paź 07 - 10:12
Nr użytkownika: 16,425




post piÄ…, 25 sty 2008 - 00:31
Post #3

Zaliczylam Bulgarie z roczniakiem (nawet urodziny mial w tamtejszej knajpie, byl tort od wlascicieli i ogolne szalenstwo, poludniowcy uwielbiaja dzieci;)) Zadnych problemow, zywienie sloiczkowe (jestem leniwa, poza tym w Bulgarii jadam tylko w knajpach;)) takze troche lokalnych specjalow odpowiednich dla dziecka... Trzeba generalnie pamietac o zabraniu lekow sprawdzonych (u nas sie nie przydaly) i bardzo mocnej i porzadnej ochronie przed sloncem... im szybciej dzieci zaczna poznawac swiat, tym lepiej:)
mama_do_kwadratu
piÄ…, 25 sty 2008 - 07:13
Byłam w Chorwacji z (dwoma) dwulatkami. Polecam wrzesień. Im bardziej na południe, tym ciekawiej.
Klimat korzystny, żadnych biegunek i innych sensacji.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post piÄ…, 25 sty 2008 - 07:13
Post #4

Byłam w Chorwacji z (dwoma) dwulatkami. Polecam wrzesień. Im bardziej na południe, tym ciekawiej.
Klimat korzystny, żadnych biegunek i innych sensacji.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
ewabi
piÄ…, 25 sty 2008 - 09:11
Osobiście nie widzę problemu w podróżowaniu z dwulatkiem nigdzie w Europie icon_smile.gif jak również w kilku innych bardziej odległych miejscach. Dodatkowo Chorwacja oferuje naprawdę bogaty wybór miejsc noclegowych o różnym standardzie, każdy coś dla siebie znajdzie. Mi też się chyba bardziej podobało na południu, chociaż Istria też ma w sobie coś takiego, niezwykle urokliwego. Będąc na Istrii można odwiedzić Słowenię icon_smile.gif Lubjana jest naprawdę urocza. Najbardziej jednak podobało mi się na Korculi, zwłaszcza w okolicach Stonu i Orebic.
Bardziej niż biegunki obawiałabym się klimatyzacji. Upały powodują, że włączamy ją w samochodzie i w apartamencie i trzeba to robić naprawdę rozważnie, bo w przeciwnym wypadku nietrudno o anginę.

Z tym wrześniem bym uważała o tyle, że Adriatyk bywa we wrześniu już dość chłodny, chyba że morskie kąpiele nie mają być zasadniczą przyjemnością. Nas to bardzo zaskoczyło w zeszłym roku, ale nasz "gospodarz" w Stonie zaśmiał się i powiedział, że Polacy kąpią się u nich i we wrześniu, oni (miejscowi) nie wchodzą do wody już po 15 sierpnia icon_biggrin.gif
ewabi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,860
Dołączył: wto, 13 lip 04 - 10:54
Nr użytkownika: 1,925




post piÄ…, 25 sty 2008 - 09:11
Post #5

Osobiście nie widzę problemu w podróżowaniu z dwulatkiem nigdzie w Europie icon_smile.gif jak również w kilku innych bardziej odległych miejscach. Dodatkowo Chorwacja oferuje naprawdę bogaty wybór miejsc noclegowych o różnym standardzie, każdy coś dla siebie znajdzie. Mi też się chyba bardziej podobało na południu, chociaż Istria też ma w sobie coś takiego, niezwykle urokliwego. Będąc na Istrii można odwiedzić Słowenię icon_smile.gif Lubjana jest naprawdę urocza. Najbardziej jednak podobało mi się na Korculi, zwłaszcza w okolicach Stonu i Orebic.
Bardziej niż biegunki obawiałabym się klimatyzacji. Upały powodują, że włączamy ją w samochodzie i w apartamencie i trzeba to robić naprawdę rozważnie, bo w przeciwnym wypadku nietrudno o anginę.

Z tym wrześniem bym uważała o tyle, że Adriatyk bywa we wrześniu już dość chłodny, chyba że morskie kąpiele nie mają być zasadniczą przyjemnością. Nas to bardzo zaskoczyło w zeszłym roku, ale nasz "gospodarz" w Stonie zaśmiał się i powiedział, że Polacy kąpią się u nich i we wrześniu, oni (miejscowi) nie wchodzą do wody już po 15 sierpnia icon_biggrin.gif

--------------------
Silije
piÄ…, 25 sty 2008 - 11:52
My byliśmy w środkowej Dalmacji i we wrześniu Adriatyk miał 26 stopni, czyli był i tak dużo cieplejszy niż Bałtyk w lipcowym szczycie. Grono dzieci pluskało się całymi dniami.
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post piÄ…, 25 sty 2008 - 11:52
Post #6

My byliśmy w środkowej Dalmacji i we wrześniu Adriatyk miał 26 stopni, czyli był i tak dużo cieplejszy niż Bałtyk w lipcowym szczycie. Grono dzieci pluskało się całymi dniami.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
aluc

Go??







post piÄ…, 25 sty 2008 - 11:58
Post #7

gdybyś mieszkał w Japonii, faktycznie Chorwacja dla dwulatka to byłoby trochę daleko 06.gif a raczej nie tyle dla dwulatka, co dla jego opiekunów

nie martw się i nie szukaj problemów, gdzie ich nie ma, dwulatek da sobie radę
sloma
piÄ…, 25 sty 2008 - 19:41
uff podniosło mnie to trochę na duchu
pojedziemy trzymajcie kciuki
sloma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 23 sty 08 - 23:47
Nr użytkownika: 17,794




post piÄ…, 25 sty 2008 - 19:41
Post #8

uff podniosło mnie to trochę na duchu
pojedziemy trzymajcie kciuki
Blacky
nie, 02 mar 2008 - 22:07
ByliÅ›my w Chorwacji w zeszÅ‚ym roku, miesiÄ…c po drugich urodzinach naszego synka we czwórkÄ™ – nas dwoje, Jurek oraz Magda, która miaÅ‚a wówczas 5,5 roku. MieliÅ›my, rzecz jasna, pewne obawy, jak maÅ‚y zniesie pobyt i przede wszystkim podróż, ale okazaÅ‚y siÄ™ bezzasadne, gdyż w samochodzie głównie smacznie sobie spaÅ‚ icon_wink.gif
Jurek nie wykazaÅ‚ wiÄ™kszego zainteresowania paÅ‚acem Dioklecjana w Splicie, wydawaÅ‚ siÄ™ za to absolutnie zachwycony morzem. Trudno mu siÄ™ dziwić, dalmatyÅ„skie wybrzeże potrafi oszoÅ‚omić widokami, zabytkami, atmosferÄ……
Dodam, że byliśmy tam we wrześniu, unikając największych upałów. Woda natomiast tak samo ciepła jak w pełni lata, Madzia praktycznie z niej nie wychodziła icon_wink.gif
Blacky


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 24
Dołączył: pią, 29 lut 08 - 17:43
Nr użytkownika: 18,504




post nie, 02 mar 2008 - 22:07
Post #9

ByliÅ›my w Chorwacji w zeszÅ‚ym roku, miesiÄ…c po drugich urodzinach naszego synka we czwórkÄ™ – nas dwoje, Jurek oraz Magda, która miaÅ‚a wówczas 5,5 roku. MieliÅ›my, rzecz jasna, pewne obawy, jak maÅ‚y zniesie pobyt i przede wszystkim podróż, ale okazaÅ‚y siÄ™ bezzasadne, gdyż w samochodzie głównie smacznie sobie spaÅ‚ icon_wink.gif
Jurek nie wykazaÅ‚ wiÄ™kszego zainteresowania paÅ‚acem Dioklecjana w Splicie, wydawaÅ‚ siÄ™ za to absolutnie zachwycony morzem. Trudno mu siÄ™ dziwić, dalmatyÅ„skie wybrzeże potrafi oszoÅ‚omić widokami, zabytkami, atmosferÄ……
Dodam, że byliśmy tam we wrześniu, unikając największych upałów. Woda natomiast tak samo ciepła jak w pełni lata, Madzia praktycznie z niej nie wychodziła icon_wink.gif
Aneczka
pon, 10 mar 2008 - 00:08
CYTAT(mama_do_kwadratu @ piÄ…, 25 sty 2008 - 09:13) *
Byłam w Chorwacji z (dwoma) dwulatkami. Polecam wrzesień. Im bardziej na południe, tym ciekawiej.
Klimat korzystny, żadnych biegunek i innych sensacji.

Super bylo, no nie?
Potem bylismy jeszcze z 4 letnia Marta i 1,5 roczna Paula, w czerwcu dla odmiany, troche sie obawialismy o kamieniste plaze, ale poszlo jak z platka.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post pon, 10 mar 2008 - 00:08
Post #10

CYTAT(mama_do_kwadratu @ piÄ…, 25 sty 2008 - 09:13) *
Byłam w Chorwacji z (dwoma) dwulatkami. Polecam wrzesień. Im bardziej na południe, tym ciekawiej.
Klimat korzystny, żadnych biegunek i innych sensacji.

Super bylo, no nie?
Potem bylismy jeszcze z 4 letnia Marta i 1,5 roczna Paula, w czerwcu dla odmiany, troche sie obawialismy o kamieniste plaze, ale poszlo jak z platka.


--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
mama_do_kwadratu
pon, 10 mar 2008 - 08:00
CYTAT(Aneczka @ pon, 10 mar 2008 - 00:08) *
Super bylo, no nie?
Potem bylismy jeszcze z 4 letnia Marta i 1,5 roczna Paula, w czerwcu dla odmiany, troche sie obawialismy o kamieniste plaze, ale poszlo jak z platka.


noooooooo, super icon_smile.gif

my potem jeszcze pojechaliśmy na Hvar (2 razy) i Pag.

Pozdrowienia dla Was, Aniu icon_smile.gif-
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 10 mar 2008 - 08:00
Post #11

CYTAT(Aneczka @ pon, 10 mar 2008 - 00:08) *
Super bylo, no nie?
Potem bylismy jeszcze z 4 letnia Marta i 1,5 roczna Paula, w czerwcu dla odmiany, troche sie obawialismy o kamieniste plaze, ale poszlo jak z platka.


noooooooo, super icon_smile.gif

my potem jeszcze pojechaliśmy na Hvar (2 razy) i Pag.

Pozdrowienia dla Was, Aniu icon_smile.gif-


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Aneczka
śro, 12 mar 2008 - 18:32
icon_razz.gif
My juz potem nie jechalismy do Chorwacji, choc nie ukrywam, ze planujemy. Tak sobie mysle, zeby po drodze do Czarnogory zatrzymac sie w Dubrowniku (salatka z osmiornicy!!!) na jakies dwa dni.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post śro, 12 mar 2008 - 18:32
Post #12

icon_razz.gif
My juz potem nie jechalismy do Chorwacji, choc nie ukrywam, ze planujemy. Tak sobie mysle, zeby po drodze do Czarnogory zatrzymac sie w Dubrowniku (salatka z osmiornicy!!!) na jakies dwa dni.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
.kasiula.
wto, 18 mar 2008 - 21:22
dziewczyny a możecie polecić jakieś noclegi?
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post wto, 18 mar 2008 - 21:22
Post #13

dziewczyny a możecie polecić jakieś noclegi?

--------------------

ruda_kasia
piÄ…, 21 mar 2008 - 11:43
a jakieś konkretne miejsce? ja ostatnio wypoczywałam u starszych państwa w małej miejscowości w okolicach Puli. Tyle że oni mówili tylko po chorwacku i troche po włosku, my sobie radziliśmy, bo jeździmy tam od lat, ale różnie może być.
Poz tym moge polecić moją ukochana rivierę opatijską.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post piÄ…, 21 mar 2008 - 11:43
Post #14

a jakieś konkretne miejsce? ja ostatnio wypoczywałam u starszych państwa w małej miejscowości w okolicach Puli. Tyle że oni mówili tylko po chorwacku i troche po włosku, my sobie radziliśmy, bo jeździmy tam od lat, ale różnie może być.
Poz tym moge polecić moją ukochana rivierę opatijską.
parasolka
czw, 03 kwi 2008 - 11:35
własnie podrzućcie jakieś namiary na kwatery
parasolka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,020
Dołączył: śro, 04 sie 04 - 11:12
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,982




post czw, 03 kwi 2008 - 11:35
Post #15

własnie podrzućcie jakieś namiary na kwatery

--------------------
Parasolka





Nic dwa razy siÄ™ nie zdarza
Eta
czw, 03 kwi 2008 - 12:54
Parasolka a w którą część Chorwacji się wybierasz?

My byliśmy 3 krotnie w Tucepi
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post czw, 03 kwi 2008 - 12:54
Post #16

Parasolka a w którą część Chorwacji się wybierasz?

My byliśmy 3 krotnie w Tucepi

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
Mafia
śro, 30 kwi 2008 - 10:08
Czy możecie mi napisac ile czasu zajmował Wam dojazd i skąd wyruszaliście? Właśnie zastanawiamy się jak zorganizować podróż, czy z noclegiem czy jechać do celu. Mamy do pokonania 1 200 km.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 30 kwi 2008 - 10:08
Post #17

Czy możecie mi napisac ile czasu zajmował Wam dojazd i skąd wyruszaliście? Właśnie zastanawiamy się jak zorganizować podróż, czy z noclegiem czy jechać do celu. Mamy do pokonania 1 200 km.

--------------------
Mafia
MoniZ
śro, 30 kwi 2008 - 20:53
dziewczyny jak chcecie jakies namiary tu jest fajna stronka i duzo apartamentow i nie tylko
https://www.chorwacja.retravel.pl/
MoniZ


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,708
Dołączył: czw, 06 lip 06 - 12:10
SkÄ…d: LESZNO
Nr użytkownika: 6,521

GG:


post śro, 30 kwi 2008 - 20:53
Post #18

dziewczyny jak chcecie jakies namiary tu jest fajna stronka i duzo apartamentow i nie tylko
https://www.chorwacja.retravel.pl/

--------------------


PAMI?TAM O MOICH ANIO?KACH (+11tc)-13 czerwiec 2006,(+5tc)-7 stycze? 2009
Aneczka
piÄ…, 02 maj 2008 - 18:02
My bylismy na w Marusici, to jest nieco na polnoc od Makarskiej Riwiery, jakies 5 km od Omisa. Nie pamietam juz gdzie znalazlam namiery, ale dzis znalazlam stronke: https://www.marusici.com/pl_houses.html
A za pierwszym razem bylismy W Punta Skala kolo Zadaru https://www.puntaskala.hr/engleski/app_pl.htm
Teraz od kilku lat korzystamy w www.limba.sk i z Chorwacji tez jest duzo ofert, choc to moze juz pozno na ten rok, tam jakos tak strasznie szybko rezerwuja.
Aneczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 731
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:38
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 534

GG:


post piÄ…, 02 maj 2008 - 18:02
Post #19

My bylismy na w Marusici, to jest nieco na polnoc od Makarskiej Riwiery, jakies 5 km od Omisa. Nie pamietam juz gdzie znalazlam namiery, ale dzis znalazlam stronke: https://www.marusici.com/pl_houses.html
A za pierwszym razem bylismy W Punta Skala kolo Zadaru https://www.puntaskala.hr/engleski/app_pl.htm
Teraz od kilku lat korzystamy w www.limba.sk i z Chorwacji tez jest duzo ofert, choc to moze juz pozno na ten rok, tam jakos tak strasznie szybko rezerwuja.

--------------------
mama Marty (2000), Pauliny (2003) i Franka (2013)
ruda_kasia
nie, 04 maj 2008 - 11:34
Maciu, myślę, że 1200 to jednym skokiem w nocy najlepiej. Dzieci śpią kierowcy jadą. Nie ma korków w okolicach wiednia.
A skąd jedziecie? Podobno mają w Słowenii wprowadzić winiety, co podroży podroż, do tej pory my zawsze jeździliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię. Może się okazać ze teraz nam zostanie Słowacja i Węgry.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post nie, 04 maj 2008 - 11:34
Post #20

Maciu, myślę, że 1200 to jednym skokiem w nocy najlepiej. Dzieci śpią kierowcy jadą. Nie ma korków w okolicach wiednia.
A skąd jedziecie? Podobno mają w Słowenii wprowadzić winiety, co podroży podroż, do tej pory my zawsze jeździliśmy przez Czechy, Austrię, Słowenię. Może się okazać ze teraz nam zostanie Słowacja i Węgry.
> Chorwacja z dwulatkiem?!
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 19 mar 2024 - 11:55
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama