Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
80 Stron V  « poprzednia 70 71 72 73 74 nastÄ™pna ostatnia   

Torty nie tylko dla dzieci

> 
anetadr
wto, 27 mar 2012 - 19:17
[użytkownik x], Twój tort jest fantastyczny! W ogóle tak sobie podglądam ten wątek i podziwiam Wasze prace icon_smile.gif.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post wto, 27 mar 2012 - 19:17
Post #1421

[użytkownik x], Twój tort jest fantastyczny! W ogóle tak sobie podglądam ten wątek i podziwiam Wasze prace icon_smile.gif.

Aneta


--------------------
Busia
sob, 31 mar 2012 - 20:54
Super torty robicie dziewczyny icon_smile.gif
Ja ostatnio takie dwa zrobiłam

Zygzak McQueen dla córci na urodzinki


oraz PlayStation dla syna mojej kuzynki

Busia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: sob, 04 lut 12 - 10:06
SkÄ…d: OÅ‚awa
Nr użytkownika: 39,290




post sob, 31 mar 2012 - 20:54
Post #1422

Super torty robicie dziewczyny icon_smile.gif
Ja ostatnio takie dwa zrobiłam

Zygzak McQueen dla córci na urodzinki


oraz PlayStation dla syna mojej kuzynki

Żabolek
wto, 17 kwi 2012 - 10:53
Piękne torty! Busia Play station rewelacja!

Czy możecie mi tak łopatologicznie wyjaśnic jak to jest z tymi masami? Jezeli na wierzchu klade marcepanową to juz pod tą masą ma byc tylko biszkopt bez kremu czy jak? Pierwszy raz będę robic tort z masa marcepanową i boje sie efektu.
I poprosze jakis fajny przepis na krem do środka blagam.gif Taki bez surowych jaj i alkoholu. Najlepiej jakis owocowy 06.gif
Żabolek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,467
Dołączył: śro, 09 sie 06 - 10:53
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 6,912




post wto, 17 kwi 2012 - 10:53
Post #1423

Piękne torty! Busia Play station rewelacja!

Czy możecie mi tak łopatologicznie wyjaśnic jak to jest z tymi masami? Jezeli na wierzchu klade marcepanową to juz pod tą masą ma byc tylko biszkopt bez kremu czy jak? Pierwszy raz będę robic tort z masa marcepanową i boje sie efektu.
I poprosze jakis fajny przepis na krem do środka blagam.gif Taki bez surowych jaj i alkoholu. Najlepiej jakis owocowy 06.gif

--------------------
Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadzasz sie, ze od tej chwili Twoje serce bedzie przebywalo poza Twoim cialem." K.Hadley

Mój Aniolek (7tydz) 04.2009

Jakub (25.04.2006)

Natalia(22.05.2010)
Aga H
wto, 17 kwi 2012 - 11:03
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 11:03
Post #1424

A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Dorott
wto, 17 kwi 2012 - 11:08
ja też szukam inspiracji na tort dla 6-latki

szczególnie krem ze śmietaną w roli głównej
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 11:08
Post #1425

ja też szukam inspiracji na tort dla 6-latki

szczególnie krem ze śmietaną w roli głównej


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Dorott
wto, 17 kwi 2012 - 11:11
CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 11:11
Post #1426

CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Dorott
wto, 17 kwi 2012 - 11:11
CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem

tort Barbii z kremem
Dorott


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,027
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 10:39
SkÄ…d: kujawsko-pomorskie
Nr użytkownika: 3,715

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 11:11
Post #1427

CYTAT(Aga H @ Tue, 17 Apr 2012 - 11:03) *
A czy na taki tort z lalką lepsza będzie masa marcepanowa, czy ta masa cukrowa z glukozy? Tą drugą już robiłam i raczej następnym razem też się uda. A jeśli marcepanowa, to możecie podać jakiś link do sprawdzonej jakościowo masy? Czasu mi dużo nie zostało.


Aga tu masz z kremem

tort Barbii z kremem


--------------------
Dorott, mama Weronisi 30.04.2006
dlaczego zachowujemy się tak nielogicznie? kochamy tych, którzy nas ranią a ranimy tych którzy nas kochają...


Blog Weroniki
Aga H
wto, 17 kwi 2012 - 13:43
Z kremem mi się średnio podoba, więc taki to tylko w ostateczności. Ale dzięki.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 17 kwi 2012 - 13:43
Post #1428

Z kremem mi się średnio podoba, więc taki to tylko w ostateczności. Ale dzięki.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
weda
czw, 19 kwi 2012 - 11:42
Żabolek ,pod masę cukrową czy marcepan koniecznie smaruj biszkopt masą najlepiej maslaną,wtedy ją wygładzisz i wierzch tortu jest ładniejszy,gładszy (ten marcepan znaczy) oraz masa maslana powoduje,ze marcepan lepiej przylega do tortu

jesli chcesz masę owocową to np.śmietanę 36% ubijasz z cukrem pudrem (lub nie ,zależy czy lubicie bardzo słodka) potem dodajesz lekko tężejącą galaretkę i np.owoce w kawałkach lub zmiksowane

AgaH,zależy na czym ci sie lepiej pracuje,dla mnie ciut plastyczniejsza jest masa cukrowa z dodatkiem CMC

Dorott,krem ze smeitaną w roli głównej to np samą śmietanę ubijasz z cukrem pudrem i dodajesz troszku rozpuszczonej żelatyny(nawet niekoniecznie,ja często nie daję) lub taka jak pisałam wyżej jesli owocowa,lub pod koniec ubijania śmietany dodajesz rozpuszczoną czekoladę
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post czw, 19 kwi 2012 - 11:42
Post #1429

Żabolek ,pod masę cukrową czy marcepan koniecznie smaruj biszkopt masą najlepiej maslaną,wtedy ją wygładzisz i wierzch tortu jest ładniejszy,gładszy (ten marcepan znaczy) oraz masa maslana powoduje,ze marcepan lepiej przylega do tortu

jesli chcesz masę owocową to np.śmietanę 36% ubijasz z cukrem pudrem (lub nie ,zależy czy lubicie bardzo słodka) potem dodajesz lekko tężejącą galaretkę i np.owoce w kawałkach lub zmiksowane

AgaH,zależy na czym ci sie lepiej pracuje,dla mnie ciut plastyczniejsza jest masa cukrowa z dodatkiem CMC

Dorott,krem ze smeitaną w roli głównej to np samą śmietanę ubijasz z cukrem pudrem i dodajesz troszku rozpuszczonej żelatyny(nawet niekoniecznie,ja często nie daję) lub taka jak pisałam wyżej jesli owocowa,lub pod koniec ubijania śmietany dodajesz rozpuszczoną czekoladę

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Żabolek
czw, 19 kwi 2012 - 12:06
Weda bardzo dziękuje!!! Zwłaszcza za info o tej masie maslanej (juz znalazłam przepis)
Żabolek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,467
Dołączył: śro, 09 sie 06 - 10:53
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 6,912




post czw, 19 kwi 2012 - 12:06
Post #1430

Weda bardzo dziękuje!!! Zwłaszcza za info o tej masie maslanej (juz znalazłam przepis)

--------------------
Kiedy decydujesz sie na dziecko, zgadzasz sie, ze od tej chwili Twoje serce bedzie przebywalo poza Twoim cialem." K.Hadley

Mój Aniolek (7tydz) 04.2009

Jakub (25.04.2006)

Natalia(22.05.2010)
milutka
wto, 01 maj 2012 - 02:29
Chcę zrobić tacie torcik na urodziny, może zrobię ten:


Co to za masa ta na wierzchu? tort był podpisany że jest adwokatowy, to jakaś masa na wierzchu jest?

A gdybym chciała zrobić straż pożarną, ale bez masy cukrowej, to jakbym robiła wierzch ze śmietany to się utrzyma?



I po raz setny, przepraszam, ale proszÄ™ jeszcze raz o przepis na lukier plastyczny.
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 01 maj 2012 - 02:29
Post #1431

Chcę zrobić tacie torcik na urodziny, może zrobię ten:


Co to za masa ta na wierzchu? tort był podpisany że jest adwokatowy, to jakaś masa na wierzchu jest?

A gdybym chciała zrobić straż pożarną, ale bez masy cukrowej, to jakbym robiła wierzch ze śmietany to się utrzyma?



I po raz setny, przepraszam, ale proszÄ™ jeszcze raz o przepis na lukier plastyczny.

--------------------
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 01 maj 2012 - 12:47
Post #1432

Milutka, możesz zrobić staraż pożarną wykonczoną kremem, stosując metodę jopkowania czyli wyciskania malutkich gwiazdek, jedna przy drugiej (krem w rękawie cukierniczym plus nakładka w kształcie gwiazdki).

A ten pierwszy tort to wylany jest po prostu masą o smaku adwokatowym i tak sobie ładnie przy rurkach stężał.icon_wink.gif Nie może być za rzadki, bo rurki go nie utrzymają w ryzach.icon_wink.gif

milutka
wto, 01 maj 2012 - 16:57
CYTAT(Blue @ Tue, 01 May 2012 - 13:47) *
Milutka, możesz zrobić staraż pożarną wykonczoną kremem, stosując metodę jopkowania czyli wyciskania malutkich gwiazdek, jedna przy drugiej (krem w rękawie cukierniczym plus nakładka w kształcie gwiazdki).

A ten pierwszy tort to wylany jest po prostu masą o smaku adwokatowym i tak sobie ładnie przy rurkach stężał.icon_wink.gif Nie może być za rzadki, bo rurki go nie utrzymają w ryzach.icon_wink.gif


Dzięki icon_smile.gif tak myślałam, że takie kleksy będzie trzeba robić icon_smile.gif
milutka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,082
Dołączył: pią, 23 maj 08 - 01:32
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 19,969




post wto, 01 maj 2012 - 16:57
Post #1433

CYTAT(Blue @ Tue, 01 May 2012 - 13:47) *
Milutka, możesz zrobić staraż pożarną wykonczoną kremem, stosując metodę jopkowania czyli wyciskania malutkich gwiazdek, jedna przy drugiej (krem w rękawie cukierniczym plus nakładka w kształcie gwiazdki).

A ten pierwszy tort to wylany jest po prostu masą o smaku adwokatowym i tak sobie ładnie przy rurkach stężał.icon_wink.gif Nie może być za rzadki, bo rurki go nie utrzymają w ryzach.icon_wink.gif


Dzięki icon_smile.gif tak myślałam, że takie kleksy będzie trzeba robić icon_smile.gif


--------------------
Tuni
pon, 07 maj 2012 - 15:54
A ja nie mogę się zdecydować co tym razem wykombinować dla mojego fana piłki nożnej i Scooby'ego.
W zeszłym roku było boisko piłkarskie, więc teraz mógłby być niby sam Scooby Doo, ale pasja piłkarska nie minęła, wręcz przybrała na sile.
Wymyśliłam, że tort zrobię w kształcie piłki a na górze posadzę ulepionego Scooby'ego ale jakoś nie jestem przekonana do tego pomysłu, no i jestem w kropce icon_rolleyes.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 07 maj 2012 - 15:54
Post #1434

A ja nie mogę się zdecydować co tym razem wykombinować dla mojego fana piłki nożnej i Scooby'ego.
W zeszłym roku było boisko piłkarskie, więc teraz mógłby być niby sam Scooby Doo, ale pasja piłkarska nie minęła, wręcz przybrała na sile.
Wymyśliłam, że tort zrobię w kształcie piłki a na górze posadzę ulepionego Scooby'ego ale jakoś nie jestem przekonana do tego pomysłu, no i jestem w kropce icon_rolleyes.gif
Aga H
wto, 08 maj 2012 - 14:20
chyba nareszcie uda mi się wstawić zdjęcia...

dla fanki planszówek na imprezę przedszkolaków:


Uploaded with ImageShack.us

A ten wymarzony na imprezÄ™ rodzinnÄ…:


Uploaded with ImageShack.us

A obok bezowy tort z daktylami i mascarpone - przepis podawałam kilka lat temu, tort nadal wychodzi i wszystkim smakuje.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 08 maj 2012 - 14:20
Post #1435

chyba nareszcie uda mi się wstawić zdjęcia...

dla fanki planszówek na imprezę przedszkolaków:


Uploaded with ImageShack.us

A ten wymarzony na imprezÄ™ rodzinnÄ…:


Uploaded with ImageShack.us

A obok bezowy tort z daktylami i mascarpone - przepis podawałam kilka lat temu, tort nadal wychodzi i wszystkim smakuje.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
weda
piÄ…, 11 maj 2012 - 12:05
AgaH,zlituj się,podaj przepis na bezowy jeszcze raz,gdzie ja go mam przeciez szukać?
tort-lala i tort-gra planszowa super ci wyszły

Tuni,zrób właśnie w kształcie piłki nożnej tak jak piszesz,scoobi moze byc na wierzchu lub obok,na ''trawie'' z masy
moze tez byc zwykły tort np.okrągły i na nim narysowany scoobi grający w piłkę(lub figurka sccobiego)
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post piÄ…, 11 maj 2012 - 12:05
Post #1436

AgaH,zlituj się,podaj przepis na bezowy jeszcze raz,gdzie ja go mam przeciez szukać?
tort-lala i tort-gra planszowa super ci wyszły

Tuni,zrób właśnie w kształcie piłki nożnej tak jak piszesz,scoobi moze byc na wierzchu lub obok,na ''trawie'' z masy
moze tez byc zwykły tort np.okrągły i na nim narysowany scoobi grający w piłkę(lub figurka sccobiego)

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Aga H
piÄ…, 11 maj 2012 - 12:14
weda - przepis na dole 37 strony tego wÄ…tku - smacznego.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post piÄ…, 11 maj 2012 - 12:14
Post #1437

weda - przepis na dole 37 strony tego wÄ…tku - smacznego.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
weda
piÄ…, 11 maj 2012 - 14:38
AgaH,dzieki,spisałam i bedę próbowała'mąż ma w pon urodziny (38,kiedy on sie tak zestarzał??)
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post piÄ…, 11 maj 2012 - 14:38
Post #1438

AgaH,dzieki,spisałam i bedę próbowała'mąż ma w pon urodziny (38,kiedy on sie tak zestarzał??)

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
Użytkownik usunięty

Go??







post piÄ…, 11 maj 2012 - 15:44
Post #1439

hehe, niektorzy faceci chcieliby mieć znowu 38 lat.icon_wink.gif A co wymyśliłaś na ten tort? Może cycki? icon_wink.gif
moko.
piÄ…, 11 maj 2012 - 18:30
CYTAT(Aga H @ Fri, 24 Oct 2008 - 21:26) *
Przeglądam kilka ostatnich stron i już sama nie wiem, czy tu się przepisy na torty wkleja, czy tylko fotki, ale mój dzisiejszy tort wyszedł tak pyszny, że muszę to opisać.

TORT BEZOWY Z DAKTYLAMI I MASCARPONE

porcja na mały tort
200g daktyli drobno posiekać i namoczyć w alkoholu - co najmniej 1 noc.

daktyle odsączyć, zmielić w maszynce do mięsa.

50g cukru pudru rozetrzeć z niewielką ilością alkoholu od daktyli (mi wchłonęło cały alkohol, głowę mam słabą, więc wesoło się produkowało przy oblizywaniu palców)
do tego dodać 250g serka mascarpone, dokładnie wymieszać (moim zdaniem wystarczy łyżką, mikser niepotrzebny)

część serka z cukrem dodać do mielonych daktyli - tyle, żeby się dobrze wymieszało i dało tym posmarować tort

ubić na sztywno 250ml śmietany kremówki 36%, dodać do tego resztę mascarpone i dokładnie zmiksować.

Warstwy tortu smarować najpierw kremem daktylowym, potem śmietanowym. Na wierzchu i na bokach tylko krem śmietanowy.
W oryginalnym przepisie były jeszcze orzechy włoskie - nie wiem, czy warto, nie dodawałam

Z wierzchu posypać kakao, ozdobić (w moim przypadku tylko delikatne kropki dookoła z jasnego kremu)

tort jest pyszny, że palce lizać. Alkoholu wyszło mi dużo, bo prawie 150ml spirytusu, ale gdy krem "przegryzie się" z bezami, to nie czuć go za mocno i jest naprawdę warty polecenia.

no i jeszcze jedna zaleta - około pół godziny roboty, gdy mamy już rozdrobnione i namoczone daktyle icon_smile.gif
jeśli u rodziców zostanie jakaś resztka do jutra, to wkleję zdjęcia. Dziś w trzy osoby zjedliśmy ponad połowę icon_smile.gif

Przepraszam, że zadam glupie pytanie, ale ja nie widze w tym przepisie bezy??? czy mi się zdaje?
Bo masÄ™ daktylowÄ… i mascarpone widzÄ™ a beza gdzie? Czy chodzi o to, ze przeklada siÄ™ biszkopt, platami bezowymi?
Wytłumaczcie mi 43.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 11 maj 2012 - 18:30
Post #1440

CYTAT(Aga H @ Fri, 24 Oct 2008 - 21:26) *
Przeglądam kilka ostatnich stron i już sama nie wiem, czy tu się przepisy na torty wkleja, czy tylko fotki, ale mój dzisiejszy tort wyszedł tak pyszny, że muszę to opisać.

TORT BEZOWY Z DAKTYLAMI I MASCARPONE

porcja na mały tort
200g daktyli drobno posiekać i namoczyć w alkoholu - co najmniej 1 noc.

daktyle odsączyć, zmielić w maszynce do mięsa.

50g cukru pudru rozetrzeć z niewielką ilością alkoholu od daktyli (mi wchłonęło cały alkohol, głowę mam słabą, więc wesoło się produkowało przy oblizywaniu palców)
do tego dodać 250g serka mascarpone, dokładnie wymieszać (moim zdaniem wystarczy łyżką, mikser niepotrzebny)

część serka z cukrem dodać do mielonych daktyli - tyle, żeby się dobrze wymieszało i dało tym posmarować tort

ubić na sztywno 250ml śmietany kremówki 36%, dodać do tego resztę mascarpone i dokładnie zmiksować.

Warstwy tortu smarować najpierw kremem daktylowym, potem śmietanowym. Na wierzchu i na bokach tylko krem śmietanowy.
W oryginalnym przepisie były jeszcze orzechy włoskie - nie wiem, czy warto, nie dodawałam

Z wierzchu posypać kakao, ozdobić (w moim przypadku tylko delikatne kropki dookoła z jasnego kremu)

tort jest pyszny, że palce lizać. Alkoholu wyszło mi dużo, bo prawie 150ml spirytusu, ale gdy krem "przegryzie się" z bezami, to nie czuć go za mocno i jest naprawdę warty polecenia.

no i jeszcze jedna zaleta - około pół godziny roboty, gdy mamy już rozdrobnione i namoczone daktyle icon_smile.gif
jeśli u rodziców zostanie jakaś resztka do jutra, to wkleję zdjęcia. Dziś w trzy osoby zjedliśmy ponad połowę icon_smile.gif

Przepraszam, że zadam glupie pytanie, ale ja nie widze w tym przepisie bezy??? czy mi się zdaje?
Bo masÄ™ daktylowÄ… i mascarpone widzÄ™ a beza gdzie? Czy chodzi o to, ze przeklada siÄ™ biszkopt, platami bezowymi?
Wytłumaczcie mi 43.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
> Torty nie tylko dla dzieci
Start new topic
Reply to this topic
80 Stron V  « poprzednia 70 71 72 73 74 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 11:23
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama