Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak rozpoznać wadę wzroku ?

, u siedmiolatka
> , u siedmiolatka
Tuni
pon, 01 paź 2012 - 12:34
Po czym poznać, że coś jest nie tak z oczkami?

Pytam, bo młody na bilanse wszystkie chodzi , nawet jak nie trzeba icon_smile.gif
Zawsze poza innymi badaniami, jest też takie gdzie dziecię czyta z odległości co jest na tablicy.
Nigdy problemów nie było.
Aż tu nagle pewnego dnia poszliśmy do okulisty bo coś młodemu wpało do oczka aż mu powieka spuchła no i mrugał okrutnie chyba ze dwa dni, pediatra wysłała nas do okulisty.
Najpierw zajrzała mu w oczka jakimś aparatem i stwierdziła, że nic nie ma ( w sensie ciała obcego, że pewnie już wypadło) ale jest "porysowana rogówka" Dostaliśmy receptę na krople i maść i prikaz kontroli za 2 tygodnie. W międzyczasie oczko przestało boleć, powieka niemal wóciła do normy -niemal, bo opuchlizna z całości zeszła, została tylko jakby kuleczka w jednym miejscu powieki. Mruganie dawno ustało, no może czasami się zdarzało tym jednym oczkiem, no ale w końcu coś tam jeszcze przeszkadza, więc chyba normalne, że jeszcze czasem oczkiem mrugnie. Tak mi się wydawało.

Poszliśmy do kontroli i najpierw pani zakropiła oczka 3razy, następnie oglądała tym aparatem co poprzednio, tym razem było dobrze, tzn porysowania nie było już. I już mieliśmy wychodzić a pani nagle zauważyła, że "co on tak mruga tym oczkiem?" (zaznaczam, że tym razem to już prawie nie mrugał a poprzednio mruganie nie podpadło jej wcale) "a to może zbadamy mu wzrok".
Kazała mu patrzeć na tablicę z literkami a potem założyła takie okularkie w których zmienia się szkła i pytała w których lepiej widzi.
Wniosek był taki, że młody ma wadę wzroku i musi nosić okularki.
Dodam, że obok gabinetu mieści się "zintegrowany" zakład okulistyczny gdzie w razie zakupu okularów u nich, wizyta u okulisty okazuje się być bezpłatna-co dodatkowo sieje we mnie wątpliwości.

No i teraz sie zastanawiam, nigdy żadnych niepokojących symptomów nie zaobserwowałam, do okulisty trafiliśmy z zupełnie innego powodu. To co, gdyby nie paproch w oku to wada by sobie trwała niezauważona?
No i przyznaję, że mam wątpliwości, bo pani przeprowadzała badanie w tych "okularkach" przy zakropionych oczkach, nie znam się ale jakoś mi się to wydaje dziwne.

Wybieram się z młodym do kontroli u innej okulisty ale zanim ta wizyta nastąpi , to ja osiwieję ze zmartwienia.
Nie wyobrażam sobie mojego ruchliwego dziecka w okularach, no boję się i już. 41.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 01 paź 2012 - 12:34
Post #1

Po czym poznać, że coś jest nie tak z oczkami?

Pytam, bo młody na bilanse wszystkie chodzi , nawet jak nie trzeba icon_smile.gif
Zawsze poza innymi badaniami, jest też takie gdzie dziecię czyta z odległości co jest na tablicy.
Nigdy problemów nie było.
Aż tu nagle pewnego dnia poszliśmy do okulisty bo coś młodemu wpało do oczka aż mu powieka spuchła no i mrugał okrutnie chyba ze dwa dni, pediatra wysłała nas do okulisty.
Najpierw zajrzała mu w oczka jakimś aparatem i stwierdziła, że nic nie ma ( w sensie ciała obcego, że pewnie już wypadło) ale jest "porysowana rogówka" Dostaliśmy receptę na krople i maść i prikaz kontroli za 2 tygodnie. W międzyczasie oczko przestało boleć, powieka niemal wóciła do normy -niemal, bo opuchlizna z całości zeszła, została tylko jakby kuleczka w jednym miejscu powieki. Mruganie dawno ustało, no może czasami się zdarzało tym jednym oczkiem, no ale w końcu coś tam jeszcze przeszkadza, więc chyba normalne, że jeszcze czasem oczkiem mrugnie. Tak mi się wydawało.

Poszliśmy do kontroli i najpierw pani zakropiła oczka 3razy, następnie oglądała tym aparatem co poprzednio, tym razem było dobrze, tzn porysowania nie było już. I już mieliśmy wychodzić a pani nagle zauważyła, że "co on tak mruga tym oczkiem?" (zaznaczam, że tym razem to już prawie nie mrugał a poprzednio mruganie nie podpadło jej wcale) "a to może zbadamy mu wzrok".
Kazała mu patrzeć na tablicę z literkami a potem założyła takie okularkie w których zmienia się szkła i pytała w których lepiej widzi.
Wniosek był taki, że młody ma wadę wzroku i musi nosić okularki.
Dodam, że obok gabinetu mieści się "zintegrowany" zakład okulistyczny gdzie w razie zakupu okularów u nich, wizyta u okulisty okazuje się być bezpłatna-co dodatkowo sieje we mnie wątpliwości.

No i teraz sie zastanawiam, nigdy żadnych niepokojących symptomów nie zaobserwowałam, do okulisty trafiliśmy z zupełnie innego powodu. To co, gdyby nie paproch w oku to wada by sobie trwała niezauważona?
No i przyznaję, że mam wątpliwości, bo pani przeprowadzała badanie w tych "okularkach" przy zakropionych oczkach, nie znam się ale jakoś mi się to wydaje dziwne.

Wybieram się z młodym do kontroli u innej okulisty ale zanim ta wizyta nastąpi , to ja osiwieję ze zmartwienia.
Nie wyobrażam sobie mojego ruchliwego dziecka w okularach, no boję się i już. 41.gif

Posty w temacie
Tuni   Jak rozpoznać wadÄ™ wzroku ?   pon, 01 paź 2012 - 12:34
Mafia   Oj tam oj tam, mój szeÅ›ciolatek nosi okulary od ...   pon, 01 paź 2012 - 13:02
Tuni   Wiesz mój wiecznie w ruchu, ja mam wizjÄ™, że up...   pon, 01 paź 2012 - 13:05
Mafia   Wiesz mój wiecznie w ruchu, ja mam wizjÄ™, że up...   pon, 01 paź 2012 - 13:08
Anilka   Karolina nosi od 3 roku życia. Podobnie jak u Maf...   pon, 01 paź 2012 - 13:30
agarad   Tuni , u nas tez wada "wyszÅ‚a" przy o...   pon, 01 paź 2012 - 13:30
Tuni   No dobra ale jak to jest z tym badaniem? Ja rozumi...   pon, 01 paź 2012 - 14:51
Anilka   No dobra ale jak to jest z tym badaniem? Ja rozumi...   wto, 02 paź 2012 - 09:11
Tuni   O i wyczytaÅ‚am też, że maÅ‚e dzieci majÄ… fizjo...   pon, 01 paź 2012 - 14:55
agarad   Czyli wnioskujÄ™, że ma nadwzrocznoÅ›c co czÄ™sto...   pon, 01 paź 2012 - 18:48
Tuni   No ale skoro to fizjologiczne to po co w ogóle za...   pon, 01 paź 2012 - 19:57
agarad   No ale skoro to fizjologiczne to po co w ogóle za...   pon, 01 paź 2012 - 21:15
Mafia   Mój ma nadwzroczność i ma okulary do noszenia c...   pon, 01 paź 2012 - 20:10
Tuni   Mafia , a od jakiej wady trzeba te okulary nosić?...   pon, 01 paź 2012 - 20:19
MamaJulki   jak ja z JulkÄ… chodzÄ™ do okulisty to zawsze jest...   pon, 01 paź 2012 - 20:34
agarad   jak ja z JulkÄ… chodzÄ™ do okulisty to zawsze jest...   pon, 01 paź 2012 - 21:19
Tuni   MamoJulki, już jesteÅ›my umówieni gdzie indziej,...   pon, 01 paź 2012 - 20:40
MamaJulki   Tuni wiem, że jesteÅ› umówiona ;) i wiem, że t...   pon, 01 paź 2012 - 21:28
Anilka   U Karoliny wada byÅ‚a duża. +3,5 i +5,75 do tego ...   wto, 02 paź 2012 - 08:58
harkon   U mojej córy wyszÅ‚a nadwzroczność dosyć póź...   wto, 02 paź 2012 - 09:21
Tuni   U mojej córy wyszÅ‚a nadwzroczność dosyć póź...   wto, 02 paź 2012 - 09:28
Tuni   Dzieki dziewczyny za odzew i wyjaÅ›nienia. MamoJul...   wto, 02 paź 2012 - 09:27
Anilka   Dzieki dziewczyny za odzew i wyjaÅ›nienia. MamoJul...   wto, 02 paź 2012 - 09:52
Tuni   Anilko , dziÄ™ki za cierpliwe rozwiewanie moich wÄ...   wto, 02 paź 2012 - 09:53
isaa   Tuni niedawno pisaÅ‚am o Joasi, której wyszÅ‚a na...   wto, 02 paź 2012 - 10:26
harkon   U Marysi wyszÅ‚o to jak miaÅ‚a 11 lat, choć gÅ‚ow...   wto, 02 paź 2012 - 10:31
Anilka   Tuni nie ma sprawy :) Dobrze pamiÄ™tam jak sama ni...   wto, 02 paź 2012 - 13:45
Mafia   ChcÄ™ tylko dopisać, ze po tym trzydniowym zakrap...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:04
MamaJulki   Tuni już mnie Anilka uprzedziÅ‚a ;) Mafia nieste...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:49
Anilka   Mafia atropina tak dziaÅ‚a na wszystkich. I wÅ‚aÅ›...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:50
Mafia   O rany, dobiÅ‚yÅ›cie mnie. :( Czarno widzÄ™ nadrab...   Å›ro, 03 paź 2012 - 09:52
> Jak rozpoznać wadÄ™ wzroku ?, u siedmiolatka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 10:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama