Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Ratunku! Zapalenie spojówki!

> 
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 25 maj 2006 - 08:52
Post #1

Kochane Babki! Pomóżcie... proszę...

Julia i Tymek mają zapalenie spojówki (ewidentne objawy - ropienie oczu, zaczerwienienie). Próbowałam się dzisiaj zapisać do przychodni - niemożliwe (nasza lekarka na urlopie, dyżurnie przyjmuje pani X i już ma wszystkie numerki zajęte icon_sad.gif ). Pragnę jak kania dżdżu recepty jedynie. Na Tobrex lub Biodacynę (które wcześniej były przepisywane). W domu mam Acecortin, który przepisała trzymiesięcznemu Tymkowie pediatra. Ale tam na ulotce stoi "dzieciom w wypadku ABSOLUTNEJ KONIECZNOŚCI". Wtedy nie podałam bo się bałam. Teraz też się boję...

Reszko kochana... ratunku! Czy mogÄ™ im ten Acecortin?

A może któraś z Was ma z tym doświadczenie?...

HELP...
roksana
czw, 25 maj 2006 - 10:00
Bardzo chciałabym pomóc bo tydzień temu przechodziłam z moim dzieckim to samo. Była sobota więc do lekarza szans nie ma tylko pogotowie. Zadzwoniłam do mojej lekarki i kazała przemywać rumiankiem lub świetlikiem i kupić w aptece krople do oczu na literkę S.... i to mój problem nie pamiętam nazwy, a krople mam w domu. W każdym razie są to krople, które kiedyś sprzedawane były bez recepty właśnie na zap. spojówek (takie pierwszej pomocy, stary lek, jeszcze moja mam pamieta). Spróbuj w aptece może sprzedadzę bez recepty, mojemu dziecku pomogły, nie trzeba było żadnych antybiotyków. A jeśli nie to powiedz, że recepta będzie dostarczona.
Jeśli możesz czekać to podam Ci nazwę po 15.

Kasia
mama Pauli (6) i Roksany (1)
roksana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: czw, 23 mar 06 - 11:31
Nr użytkownika: 5,331




post czw, 25 maj 2006 - 10:00
Post #2

Bardzo chciałabym pomóc bo tydzień temu przechodziłam z moim dzieckim to samo. Była sobota więc do lekarza szans nie ma tylko pogotowie. Zadzwoniłam do mojej lekarki i kazała przemywać rumiankiem lub świetlikiem i kupić w aptece krople do oczu na literkę S.... i to mój problem nie pamiętam nazwy, a krople mam w domu. W każdym razie są to krople, które kiedyś sprzedawane były bez recepty właśnie na zap. spojówek (takie pierwszej pomocy, stary lek, jeszcze moja mam pamieta). Spróbuj w aptece może sprzedadzę bez recepty, mojemu dziecku pomogły, nie trzeba było żadnych antybiotyków. A jeśli nie to powiedz, że recepta będzie dostarczona.
Jeśli możesz czekać to podam Ci nazwę po 15.

Kasia
mama Pauli (6) i Roksany (1)
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 25 maj 2006 - 10:11
Post #3

Dzięki roksano!

Pewnie chodzi Ci o Sulfonamid czy Sulfacetamid. To nie są antybiotyki, a sulfonamidy. Nie takie całkiem obojętne icon_smile.gif Sulfonamidem jest np. Bactrim icon_smile.gif
katiek
czw, 25 maj 2006 - 10:31
[użytkownik x] dzieci pod pachę i do szpitala na dyżur (czy oni dyżurują na ostro???). My byliśmy na Czerniakowskiej i pełna kultura-dzieci bez kolejki, badanie miłe i szybkie, młoda Tobrex dostała. pomógł. A teraz profilaktycznie jej Cusicrom zakraplam, bo ona trze oczy przez alegrię-wprowadza bakrerie i podrażnia-ma ropne zapalenie-dostaje antybiotyk w kroplach i kółeczko się robi błędne icon_sad.gif .
Buziaki dla Dzieciaków.
PS póki nie masz kropli to rumiankiem przemywaj i solą fizjologiczną do oczu zakraplaj żeby przepłukać
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 25 maj 2006 - 10:31
Post #4

[użytkownik x] dzieci pod pachę i do szpitala na dyżur (czy oni dyżurują na ostro???). My byliśmy na Czerniakowskiej i pełna kultura-dzieci bez kolejki, badanie miłe i szybkie, młoda Tobrex dostała. pomógł. A teraz profilaktycznie jej Cusicrom zakraplam, bo ona trze oczy przez alegrię-wprowadza bakrerie i podrażnia-ma ropne zapalenie-dostaje antybiotyk w kroplach i kółeczko się robi błędne icon_sad.gif .
Buziaki dla Dzieciaków.
PS póki nie masz kropli to rumiankiem przemywaj i solą fizjologiczną do oczu zakraplaj żeby przepłukać
roksana
czw, 25 maj 2006 - 10:35
Tak to te krople, podawałam przez dwa dni i pomogło, dodatkowo przemywałam rumiankiem.
A oczka miała czerwone, łzawiace i zaropiałe. Patrzeć nie mogłam.

Ale może faktycznie powinnaś do lekarza, kazde dziecko jest inne.

Pozdrawiam
roksana


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 38
Dołączył: czw, 23 mar 06 - 11:31
Nr użytkownika: 5,331




post czw, 25 maj 2006 - 10:35
Post #5

Tak to te krople, podawałam przez dwa dni i pomogło, dodatkowo przemywałam rumiankiem.
A oczka miała czerwone, łzawiace i zaropiałe. Patrzeć nie mogłam.

Ale może faktycznie powinnaś do lekarza, kazde dziecko jest inne.

Pozdrawiam
> Ratunku! Zapalenie spojówki!
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 08:57
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama