Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Potrawy w foremkach do sufletów czyli...

, "Znowu Nigella, tym razem chyba ekspresowo"
> , "Znowu Nigella, tym razem chyba ekspresowo"
Agnieszka AZJ
pon, 03 lis 2008 - 18:42
Chodzi za mną takie coś, które robila Nigella - jakiś rodzaj gulaszu czy innego mięsa z sosem w kokilkach, Przykrywała to ciastem francuskim i zapiekała.

Dziś wpadły mi w ręce takie foremki po całkiem przystepnej cenie, a w niedzielę mam gości. Zrobiłabym - tylko brakuje mi paru szczegółów. Mięcho w sumie mogę zrobic jakiekolwiek - na co mi przyjdzie ochota, ale w jakiej temperaturze to zapiekać i jak długo, żeby sie upiekło a nie spaliło.

Jesli któraś z Was ma "Nigellę ekspresowo" (zamówiłam sobie od rodziny pod choinkę, a księgarniach wszędzie zafoliowane leżą, więc nie mogę sprawdzić), to byłabym wdzięczna za pomoc.
Albo jakiegoś linka - szukałam na Youtubie, ale bez skutku icon_sad.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ wto, 04 lis 2008 - 21:56
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 03 lis 2008 - 18:42
Post #1

Chodzi za mną takie coś, które robila Nigella - jakiś rodzaj gulaszu czy innego mięsa z sosem w kokilkach, Przykrywała to ciastem francuskim i zapiekała.

Dziś wpadły mi w ręce takie foremki po całkiem przystepnej cenie, a w niedzielę mam gości. Zrobiłabym - tylko brakuje mi paru szczegółów. Mięcho w sumie mogę zrobic jakiekolwiek - na co mi przyjdzie ochota, ale w jakiej temperaturze to zapiekać i jak długo, żeby sie upiekło a nie spaliło.

Jesli któraś z Was ma "Nigellę ekspresowo" (zamówiłam sobie od rodziny pod choinkę, a księgarniach wszędzie zafoliowane leżą, więc nie mogę sprawdzić), to byłabym wdzięczna za pomoc.
Albo jakiegoś linka - szukałam na Youtubie, ale bez skutku icon_sad.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
wiesiołek
wto, 04 lis 2008 - 08:36
na temat Nigelli expresowo się nie wypowiem ,ale ciasto francuskie piecze się w wysokiej temperaturze- ponad 200stopni i dosc krótko: 15-20 minut - wskazówki na każdym opakowaniu z gotowym ciastem 29.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post wto, 04 lis 2008 - 08:36
Post #2

na temat Nigelli expresowo się nie wypowiem ,ale ciasto francuskie piecze się w wysokiej temperaturze- ponad 200stopni i dosc krótko: 15-20 minut - wskazówki na każdym opakowaniu z gotowym ciastem 29.gif
Agnieszka(mamaMi...
wto, 04 lis 2008 - 09:54
https://nigella-ekspresowo.blogspot.com/ to jedyne,co mam. Tam tez sa linki do "Nigella gryzie" i "Ucztuje".
W "Ekspresowo" nie znalazlam niestety poszukiwanego przez Ciebie Agnieszko przpisu, ale moze zle szukalam icon_confused.gif
Pozdrawiam

edit- z ciekawosci wygooglowalam haslo "nigella ciasto francuskie" i Twoj temacik wyswietlil mi sie jako piaty link, hihi 02.gif

Ten post edytował Agnieszka_mama_Mieszka wto, 04 lis 2008 - 09:56
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post wto, 04 lis 2008 - 09:54
Post #3

https://nigella-ekspresowo.blogspot.com/ to jedyne,co mam. Tam tez sa linki do "Nigella gryzie" i "Ucztuje".
W "Ekspresowo" nie znalazlam niestety poszukiwanego przez Ciebie Agnieszko przpisu, ale moze zle szukalam icon_confused.gif
Pozdrawiam

edit- z ciekawosci wygooglowalam haslo "nigella ciasto francuskie" i Twoj temacik wyswietlil mi sie jako piaty link, hihi 02.gif

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
Agnieszka AZJ
wto, 04 lis 2008 - 17:38
CYTAT(Agnieszka_mama_Mieszka @ Tue, 04 Nov 2008 - 09:54) *
https://nigella-ekspresowo.blogspot.com/ to jedyne,co mam. Tam tez sa linki do "Nigella gryzie" i "Ucztuje".
W "Ekspresowo" nie znalazlam niestety poszukiwanego przez Ciebie Agnieszko przpisu, ale moze zle szukalam icon_confused.gif


No własnie ja też tam nie znalazlam icon_sad.gif
Szukałam na Youtubie, ale tam na samą Nigellę wyskakuje strasznie dużo, a nie wiem, jakie mogłabym podać inne slowa kluczowe.

Trudno - poczekam, aż dostanę tę książkę, nie będę na gościach eksperymentować.

A tymczasem rozszerzam temat wątku: co można zrobić w foremkach do sufletów ( o takich jak tutaj ) - ale co nie byłoby sufletem. Jakieś zapiekanki albo inne pomysły ???
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 04 lis 2008 - 17:38
Post #4

CYTAT(Agnieszka_mama_Mieszka @ Tue, 04 Nov 2008 - 09:54) *
https://nigella-ekspresowo.blogspot.com/ to jedyne,co mam. Tam tez sa linki do "Nigella gryzie" i "Ucztuje".
W "Ekspresowo" nie znalazlam niestety poszukiwanego przez Ciebie Agnieszko przpisu, ale moze zle szukalam icon_confused.gif


No własnie ja też tam nie znalazlam icon_sad.gif
Szukałam na Youtubie, ale tam na samą Nigellę wyskakuje strasznie dużo, a nie wiem, jakie mogłabym podać inne slowa kluczowe.

Trudno - poczekam, aż dostanę tę książkę, nie będę na gościach eksperymentować.

A tymczasem rozszerzam temat wątku: co można zrobić w foremkach do sufletów ( o takich jak tutaj ) - ale co nie byłoby sufletem. Jakieś zapiekanki albo inne pomysły ???

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
kamami
wto, 04 lis 2008 - 18:31
Z książki
Zapiekanka z grzybami i boczkiem (2 porcje)
3 plastry boczku pokrojone na kawałki o szer. 2,5 cm
1 łyżeczka oleju czosnkowego
125 g pieczarek pokrojonych w kostkę o boku 0,5 cm
250 kurzych udek bez kości, pokrojonych w kostkę o boku 2,5 cm
25 g maki
0,5 łyżeczki suszonego tymianku
1 łyżka masła
300 ml gorącego bulionu drobiowego
1 łyżka wina Marsala
opakowanie rozwałkowanego francuskiego ciasta (23x40 cm)

Rozgrzej piekarnik dp 220C. Na patelni o ciężkim dnie smaż boczek, aż zrobi się chrupiący, dodaj pokrojone pieczarki i smaż je razem z boczkiem, aż zmiękną.
Obtocz kawałki kurczaka w mące i tymianku (możesz wrzucić składniki do mocnej foliowej torby i potrząśnąć). Na patelni z boczkiem i grzybami roztop masło i dodaj kawałki kurczaka razem z mąką, która została w torbie. Smaż, mieszając, aż mięso kurczaka zacznie się rumienić
Zalej zawartość patelni winem i wodą, wymieszaj, żeby składniki się połączyły, a następnie podgrzewaj 5 minut, aż sos zgęstnieje.
Weź 2 300 ml naczynia do zapiekanek (jeśli masz większe, nie szkodzi, po prostu będzie więcej powietrza między sosem a warstwą ciasta) i oklej obrzeże ciastem - mam na myśli pasek mniej więcej centymetrowej szer. Zmocz ciasto wodą, żeby się dobrze kleiło.
Wytnij z ciasta kółka nieco większe od naczyń do zapiekania, żeby z nich zrobić z nich przykrywki i rozłóż nadzienie do naczyń.
Jeszcze raz posmaruj ciasto wodą i przykryj zawartość naczynia wieczkami z ciasta, dociskając krawędzie palcami albo zębami widelca.
Wstaw zapiekaniki do piekarnika na 20 min. - obróć je o 180 sstopni w połowie pieczenia. Gotowe powinny pięknie urosnąć.
kamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 765
Dołączył: sob, 03 kwi 04 - 13:22
Nr użytkownika: 1,634




post wto, 04 lis 2008 - 18:31
Post #5

Z książki
Zapiekanka z grzybami i boczkiem (2 porcje)
3 plastry boczku pokrojone na kawałki o szer. 2,5 cm
1 łyżeczka oleju czosnkowego
125 g pieczarek pokrojonych w kostkę o boku 0,5 cm
250 kurzych udek bez kości, pokrojonych w kostkę o boku 2,5 cm
25 g maki
0,5 łyżeczki suszonego tymianku
1 łyżka masła
300 ml gorącego bulionu drobiowego
1 łyżka wina Marsala
opakowanie rozwałkowanego francuskiego ciasta (23x40 cm)

Rozgrzej piekarnik dp 220C. Na patelni o ciężkim dnie smaż boczek, aż zrobi się chrupiący, dodaj pokrojone pieczarki i smaż je razem z boczkiem, aż zmiękną.
Obtocz kawałki kurczaka w mące i tymianku (możesz wrzucić składniki do mocnej foliowej torby i potrząśnąć). Na patelni z boczkiem i grzybami roztop masło i dodaj kawałki kurczaka razem z mąką, która została w torbie. Smaż, mieszając, aż mięso kurczaka zacznie się rumienić
Zalej zawartość patelni winem i wodą, wymieszaj, żeby składniki się połączyły, a następnie podgrzewaj 5 minut, aż sos zgęstnieje.
Weź 2 300 ml naczynia do zapiekanek (jeśli masz większe, nie szkodzi, po prostu będzie więcej powietrza między sosem a warstwą ciasta) i oklej obrzeże ciastem - mam na myśli pasek mniej więcej centymetrowej szer. Zmocz ciasto wodą, żeby się dobrze kleiło.
Wytnij z ciasta kółka nieco większe od naczyń do zapiekania, żeby z nich zrobić z nich przykrywki i rozłóż nadzienie do naczyń.
Jeszcze raz posmaruj ciasto wodą i przykryj zawartość naczynia wieczkami z ciasta, dociskając krawędzie palcami albo zębami widelca.
Wstaw zapiekaniki do piekarnika na 20 min. - obróć je o 180 sstopni w połowie pieczenia. Gotowe powinny pięknie urosnąć.

--------------------
Michał (2001) Marek (2003)
Agnieszka AZJ
wto, 04 lis 2008 - 18:54
Kamami - dziękuję brawo_bis.gif

To teraz mam nastepne pytanie - co to jest Marsala i czym ją zastąpić ? icon_wink.gif

Edit:
doczytałam że Marsala to słodkie icon_eek.gif wino. Pewnie dałoby się ją zastąpic naszym miodem, ale do boczku i kurczaka ???

Ten post edytował Agnieszka AZJ wto, 04 lis 2008 - 18:56
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post wto, 04 lis 2008 - 18:54
Post #6

Kamami - dziękuję brawo_bis.gif

To teraz mam nastepne pytanie - co to jest Marsala i czym ją zastąpić ? icon_wink.gif

Edit:
doczytałam że Marsala to słodkie icon_eek.gif wino. Pewnie dałoby się ją zastąpic naszym miodem, ale do boczku i kurczaka ???

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
monte
śro, 05 lis 2008 - 01:20
Agnieszko, marsalę można zastąpić maderą, porto, sherry, itp. Chyba, że zależy Ci na zamienniku bezalkoholowym.
To wtedy nie wiem. 06.gif
monte


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,789
Dołączył: wto, 13 cze 06 - 19:09
Nr użytkownika: 6,254




post śro, 05 lis 2008 - 01:20
Post #7

Agnieszko, marsalę można zastąpić maderą, porto, sherry, itp. Chyba, że zależy Ci na zamienniku bezalkoholowym.
To wtedy nie wiem. 06.gif

--------------------
Sonia
Nadia

Z życia sióstr
marghe.
śro, 05 lis 2008 - 22:48
Agnieszko , jajka różne..
Bardzo Ci się spieszy?
W tej chwili nie dam rady zajrzeć do ksiązki, a coś niecoś bym Ci wpisała
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 05 lis 2008 - 22:48
Post #8

Agnieszko , jajka różne..
Bardzo Ci się spieszy?
W tej chwili nie dam rady zajrzeć do ksiązki, a coś niecoś bym Ci wpisała
Agnieszka AZJ
śro, 05 lis 2008 - 22:54
Wcale mi się nie spieszy icon_wink.gif
Juz sobie odpuścilam cudowanie w tych foremkach dla niedzielnych gości i mogę sobie spokojnie poeksperymentować w dowolnym momencie.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 05 lis 2008 - 22:54
Post #9

Wcale mi się nie spieszy icon_wink.gif
Juz sobie odpuścilam cudowanie w tych foremkach dla niedzielnych gości i mogę sobie spokojnie poeksperymentować w dowolnym momencie.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
pią, 21 lis 2008 - 08:27
może coś takiego

autor - Bajaderka

Jajka w szynce

300g pieczarek, startych na tarce lub drobniutko posiekanych
4 lyzki drobno posiekanej cebuli
1/2 lyzeczki soli
1/4 lyzeczki pieprzu
2 lyzki kwasnej smietany
lyzka drobno posiekanej zielonej pietruszki

12 plasterkow szynki
12 jajek

sposób przygotowania
Rozgrzac piekarnik do 200 st.C. Wglebienia muffinkowe* lekko wysmarowac maslem i kazdy wylozyc plasterkiem szynki, tak aby utworzyc kubeczek, szynka powinna rowniez lekko wystawac poza brzeg wglebienia.
Pieczarki i cebule podsmazyc na masle, az beda miekkie i caly plyn wyparuje, okolo 10 minut. Zdjac z palnika i dodac kwasna smietane i posiekana pietruszke, doprawic do smaku sola i pieprzem. Rownomiernie rozdzielic mase pieczarkowa pomiedzy szynkowe kubeczki, na gore wbic po jednym jajku i piec az bialko bedzie sciete, okolo 15 minut. Wyjac z piekarnika, lekko oproszyc sola i pieprzem i ostroznie wyjac z foremek. Mozna posypac dodatkowo szczypiorkiem.

reszta wieczorem

* w Twoim przypadku foremki do sufletów icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pią, 21 lis 2008 - 08:27
Post #10

może coś takiego

autor - Bajaderka

Jajka w szynce

300g pieczarek, startych na tarce lub drobniutko posiekanych
4 lyzki drobno posiekanej cebuli
1/2 lyzeczki soli
1/4 lyzeczki pieprzu
2 lyzki kwasnej smietany
lyzka drobno posiekanej zielonej pietruszki

12 plasterkow szynki
12 jajek

sposób przygotowania
Rozgrzac piekarnik do 200 st.C. Wglebienia muffinkowe* lekko wysmarowac maslem i kazdy wylozyc plasterkiem szynki, tak aby utworzyc kubeczek, szynka powinna rowniez lekko wystawac poza brzeg wglebienia.
Pieczarki i cebule podsmazyc na masle, az beda miekkie i caly plyn wyparuje, okolo 10 minut. Zdjac z palnika i dodac kwasna smietane i posiekana pietruszke, doprawic do smaku sola i pieprzem. Rownomiernie rozdzielic mase pieczarkowa pomiedzy szynkowe kubeczki, na gore wbic po jednym jajku i piec az bialko bedzie sciete, okolo 15 minut. Wyjac z piekarnika, lekko oproszyc sola i pieprzem i ostroznie wyjac z foremek. Mozna posypac dodatkowo szczypiorkiem.

reszta wieczorem

* w Twoim przypadku foremki do sufletów icon_smile.gif
Agnieszka AZJ
pią, 21 lis 2008 - 09:34
Podoba mi się icon_smile.gif Dawaj więcej.

Tylko tak się zastanawiam - czy jak wstawię te 12 foremek do piekarnika, to one mi się równo zapieką czy trzeba je "w trakcie" poprzestawiać, żeby te ze środka trafiły na brzeg i odwrotnie. W tej kwestii pozostaje metoda prób i błędów.

Nigella też robiła jajka w tych foremkach z dodatkiem oliwy truflowej.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pią, 21 lis 2008 - 09:34
Post #11

Podoba mi się icon_smile.gif Dawaj więcej.

Tylko tak się zastanawiam - czy jak wstawię te 12 foremek do piekarnika, to one mi się równo zapieką czy trzeba je "w trakcie" poprzestawiać, żeby te ze środka trafiły na brzeg i odwrotnie. W tej kwestii pozostaje metoda prób i błędów.

Nigella też robiła jajka w tych foremkach z dodatkiem oliwy truflowej.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
> Potrawy w foremkach do sufletów czyli..., "Znowu Nigella, tym razem chyba ekspresowo"
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 20:54
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama