Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jaka wanna.

> 
Tuni
śro, 19 lis 2003 - 13:53
Czeka nas kupno wanny, więc wszelkie porady są mile widziane.
Zdązyłam się już zorientować, że wykonane są z róznych materiałów. Czekam więc na opinie, jaka lepsza: akrylowa, czy taka tradycyjna metalowa pokryta emalią. Która lepsza i dlaczego?
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 19 lis 2003 - 13:53
Post #1

Czeka nas kupno wanny, więc wszelkie porady są mile widziane.
Zdązyłam się już zorientować, że wykonane są z róznych materiałów. Czekam więc na opinie, jaka lepsza: akrylowa, czy taka tradycyjna metalowa pokryta emalią. Która lepsza i dlaczego?
Małgoś.dz
śro, 19 lis 2003 - 14:31
Tunisku, ja może nie z konkretną poradą, jaką wannę wybrać, ale za to zapraszam do lektury na temat wanien i materiałów z jakich są wykonane. Są tam podane wady i zalety tychże wanien.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 19 lis 2003 - 14:31
Post #2

Tunisku, ja może nie z konkretną poradą, jaką wannę wybrać, ale za to zapraszam do lektury na temat wanien i materiałów z jakich są wykonane. Są tam podane wady i zalety tychże wanien.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
Małgoś.dz
śro, 19 lis 2003 - 14:36
Znalazłam jeszcze to.

Przypomniała mi się jedna rzecz dotycząca wanien akrylowych. Ważne dla tych (kobiet), które w domu samodzielnie farbują włosy. Otóż moja znajoma, po takim samodzielnym zabiegu fryzjerskim w domu, dokonanym nad wanną akrylową - zafundowała sobie kolorowe łaty na wannie, których nijak nie mogła się pozbyć.
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post śro, 19 lis 2003 - 14:36
Post #3

Znalazłam jeszcze to.

Przypomniała mi się jedna rzecz dotycząca wanien akrylowych. Ważne dla tych (kobiet), które w domu samodzielnie farbują włosy. Otóż moja znajoma, po takim samodzielnym zabiegu fryzjerskim w domu, dokonanym nad wanną akrylową - zafundowała sobie kolorowe łaty na wannie, których nijak nie mogła się pozbyć.

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
wiesiołek
śro, 19 lis 2003 - 14:49
Ja szłam po niskich kosztach , dlatego wybrałam stalową , ale firmy Kaldewey ( czy jakoś tak), bo ma grubszą emalię od tych z Olkusza.

Przy zakupie wanny stalowej zdecydowanie polecam kupno nośnika styropianowego, pomaga to wyizolować wane i akustycznie (jak się woda leje to nie musi słuchać cały pion w bloku) i przede wszystkim termicznie (możesz sobie długo leżeć w ciepłej wodzie). Poza tym taki nośnik ułatwia obudowanie wanny , bo zwykle jest od razu pokryty siatką i wartwą kleju do przyklejenia glazury i ma wyrobiony skos.

A jeśli ktoś chce wannę o nietypowym kształcie to musi wybrać akryl, bo stalowe są proste , jak konstrukcja cepa icon_wink.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 19 lis 2003 - 14:49
Post #4

Ja szłam po niskich kosztach , dlatego wybrałam stalową , ale firmy Kaldewey ( czy jakoś tak), bo ma grubszą emalię od tych z Olkusza.

Przy zakupie wanny stalowej zdecydowanie polecam kupno nośnika styropianowego, pomaga to wyizolować wane i akustycznie (jak się woda leje to nie musi słuchać cały pion w bloku) i przede wszystkim termicznie (możesz sobie długo leżeć w ciepłej wodzie). Poza tym taki nośnik ułatwia obudowanie wanny , bo zwykle jest od razu pokryty siatką i wartwą kleju do przyklejenia glazury i ma wyrobiony skos.

A jeśli ktoś chce wannę o nietypowym kształcie to musi wybrać akryl, bo stalowe są proste , jak konstrukcja cepa icon_wink.gif
Tuni
śro, 19 lis 2003 - 14:54
Ale szybki odzew icon_razz.gif , dzięki Wam dziewczyny.
Małgosiu już lecę czytać.
Wiesiu, intuicyjnie wydawało mi się, że stalowa lepsza, jakaś taka trwalsza mi się wydaje, ale ostatecznie pewnie zdecyduję się po lekturze jaką zadała mi Małgosia icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 19 lis 2003 - 14:54
Post #5

Ale szybki odzew icon_razz.gif , dzięki Wam dziewczyny.
Małgosiu już lecę czytać.
Wiesiu, intuicyjnie wydawało mi się, że stalowa lepsza, jakaś taka trwalsza mi się wydaje, ale ostatecznie pewnie zdecyduję się po lekturze jaką zadała mi Małgosia icon_smile.gif
aluc

Go??







post śro, 19 lis 2003 - 16:45
Post #6

mnie w zasadzie jedna rzecz do akrylowej przekonała - a mianowicie to, że jest ciepła icon_biggrin.gif

najbardziej nienawidzę wleźć do wanny z gorącą wodą i mieć ciągle lodowaty metal pod tyłkiem i plecami icon_biggrin.gif
Dorotka
śro, 19 lis 2003 - 16:52
CYTAT(wiesia)
.

A jeÅ›li ktoÅ› chce wannÄ™ o nietypowym ksztaÅ‚cie to  musi wybrać akryl, bo stalowe sÄ… proste , jak konstrukcja cepa  :wink:

A ja się z tym nie zgodzę, bo do tej pory miliśmy wannę stalową firmy Roca. Owszem prostokątna, ale wewnątrz pięknie profilowana, antypoślizgowe dno i rączki po bokach ułatwiające usadowienie się wewnątrz jak i wychodzenie icon_wink.gif Z czystym sumieniem polecam wszystkim icon_lol.gif Do tego stponia jest wspaniała, ze identyczne (tylko w różnych rozmiarach) kupili sobie zarówno moi rodzice, jak i teście a także znajomi icon_lol.gif

A tak sie prezentuje icon_biggrin.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post śro, 19 lis 2003 - 16:52
Post #7

CYTAT(wiesia)
.

A jeÅ›li ktoÅ› chce wannÄ™ o nietypowym ksztaÅ‚cie to  musi wybrać akryl, bo stalowe sÄ… proste , jak konstrukcja cepa  :wink:

A ja się z tym nie zgodzę, bo do tej pory miliśmy wannę stalową firmy Roca. Owszem prostokątna, ale wewnątrz pięknie profilowana, antypoślizgowe dno i rączki po bokach ułatwiające usadowienie się wewnątrz jak i wychodzenie icon_wink.gif Z czystym sumieniem polecam wszystkim icon_lol.gif Do tego stponia jest wspaniała, ze identyczne (tylko w różnych rozmiarach) kupili sobie zarówno moi rodzice, jak i teście a także znajomi icon_lol.gif

A tak sie prezentuje icon_biggrin.gif

--------------------
agabr
śro, 19 lis 2003 - 17:15
polecam plastikowa tzn akrylowa , z polka na pupe, bardzo wygodne i pazury mozna sobie zrobic albo inny peeling. Bryndza
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 19 lis 2003 - 17:15
Post #8

polecam plastikowa tzn akrylowa , z polka na pupe, bardzo wygodne i pazury mozna sobie zrobic albo inny peeling. Bryndza
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 19 lis 2003 - 18:11
Post #9

[post usunięty]
wiesiołek
czw, 20 lis 2003 - 08:34
CYTAT(Dorotka)
CYTAT(wiesia)
.

A jeÅ›li ktoÅ› chce wannÄ™ o nietypowym ksztaÅ‚cie to  musi wybrać akryl, bo stalowe sÄ… proste , jak konstrukcja cepa  :wink:

A ja się z tym nie zgodzę, bo do tej pory miliśmy wannę stalową firmy Roca.


No właśnie o tę prostokątność mi chodzi, bo innych stalowych nie widziałam.

I jeszcze raz- wanna stalowa jest zimna tylko wtedy jeśli nie dokupimy nośnika styropianowego, z nośnikiem problemu nie ma, a cena i tak na korzyść stalowej.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 20 lis 2003 - 08:34
Post #10

CYTAT(Dorotka)
CYTAT(wiesia)
.

A jeÅ›li ktoÅ› chce wannÄ™ o nietypowym ksztaÅ‚cie to  musi wybrać akryl, bo stalowe sÄ… proste , jak konstrukcja cepa  :wink:

A ja się z tym nie zgodzę, bo do tej pory miliśmy wannę stalową firmy Roca.


No właśnie o tę prostokątność mi chodzi, bo innych stalowych nie widziałam.

I jeszcze raz- wanna stalowa jest zimna tylko wtedy jeśli nie dokupimy nośnika styropianowego, z nośnikiem problemu nie ma, a cena i tak na korzyść stalowej.
Marghe
czw, 20 lis 2003 - 14:52
Marghe co najwyżej może sobie pazury pomalowac.. w wannie emaliowanej - bo na inna nas było nie stac.. A teraz musiałaby skuwac kafelki co by sie jej pozbyć. Wanna ta, jednakoż posiada sporą zaletę - jest wielka. Nawet cos takiego jak 2 metrowy mąz mieści sie w niej w miarę wygodnie (to znaczy wystatją mu TYLKO nogi).
M.
Teraz kupiłabym akrylową, sama nie wiem dlaczego icon_biggrin.gif
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post czw, 20 lis 2003 - 14:52
Post #11

Marghe co najwyżej może sobie pazury pomalowac.. w wannie emaliowanej - bo na inna nas było nie stac.. A teraz musiałaby skuwac kafelki co by sie jej pozbyć. Wanna ta, jednakoż posiada sporą zaletę - jest wielka. Nawet cos takiego jak 2 metrowy mąz mieści sie w niej w miarę wygodnie (to znaczy wystatją mu TYLKO nogi).
M.
Teraz kupiłabym akrylową, sama nie wiem dlaczego icon_biggrin.gif
aluc

Go??







post czw, 20 lis 2003 - 14:54
Post #12

CYTAT(wiesia)
I jeszcze raz- wanna stalowa  jest zimna tylko wtedy jeÅ›li nie dokupimy noÅ›nika styropianowego, z noÅ›nikiem problemu nie ma, a cena  i tak na korzyść stalowej.


ale jest twarda w dotyku

akryl jednak milej mi na zmysły działa icon_biggrin.gif
wiesiołek
czw, 20 lis 2003 - 15:00
CYTAT(aluc)
akryl jednak milej mi na zmysły działa icon_biggrin.gif


Aluc, jesteś niemożebna icon_lol.gif icon_lol.gif

A jakby tak do stalowej w nośniku styropianowym, wypełnionej pianką z lampką szampana wejść, na półeczce obok lapkę naftową z olejkiem do aromatoterapii zapalić - to przejdzie w temacie działania na zmysły czy też nie icon_question.gif icon_rolleyes.gif icon_question.gif
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 20 lis 2003 - 15:00
Post #13

CYTAT(aluc)
akryl jednak milej mi na zmysły działa icon_biggrin.gif


Aluc, jesteś niemożebna icon_lol.gif icon_lol.gif

A jakby tak do stalowej w nośniku styropianowym, wypełnionej pianką z lampką szampana wejść, na półeczce obok lapkę naftową z olejkiem do aromatoterapii zapalić - to przejdzie w temacie działania na zmysły czy też nie icon_question.gif icon_rolleyes.gif icon_question.gif
aluc

Go??







post czw, 20 lis 2003 - 15:02
Post #14

... a pod tyłkiem jak twardo tak twardo icon_mrgreen.gif

akrylu bronić będę jak lew, bo jestem szczęśliwą posiadaczką takiej jednej 90X180, co to się napełnia godzinę icon_lol.gif
wiesiołek
czw, 20 lis 2003 - 15:13
CYTAT(aluc)
... a pod tyłkiem jak twardo tak twardo icon_mrgreen.gif


PoddajÄ™ siÄ™. icon_wink.gif icon_cry.gif icon_lol.gif

wiesia- właścicielka nieczułego icon_redface.gif tyłka icon_redface.gif , co to nie czuje różnicy w twardości wanny akrylowej i stalowej (kąpałam się i w jednych i drugich)
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 20 lis 2003 - 15:13
Post #15

CYTAT(aluc)
... a pod tyłkiem jak twardo tak twardo icon_mrgreen.gif


PoddajÄ™ siÄ™. icon_wink.gif icon_cry.gif icon_lol.gif

wiesia- właścicielka nieczułego icon_redface.gif tyłka icon_redface.gif , co to nie czuje różnicy w twardości wanny akrylowej i stalowej (kąpałam się i w jednych i drugich)
Dorotka
piÄ…, 21 lis 2003 - 10:05
CYTAT(wiesia)
wiesia- wÅ‚aÅ›cicielka nieczuÅ‚ego  :oops: tyÅ‚ka  :oops: , co to nie czuje różnicy w twardoÅ›ci wanny akrylowej i stalowej (kÄ…paÅ‚am siÄ™ i w jednych i drugich)

Wiesiu nie ty jedna nie odczuwasz różnicy w twardości wink.gif
Jak pisałam do tej pory miałam stalową i nie odczuwałam jej jako specjalnie twardą icon_lol.gif Teraz mam wielka akrylową z bąbelkami i nie odczuwam jej jako miękką icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Dorotka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,656
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 17:34
Nr użytkownika: 266




post piÄ…, 21 lis 2003 - 10:05
Post #16

CYTAT(wiesia)
wiesia- wÅ‚aÅ›cicielka nieczuÅ‚ego  :oops: tyÅ‚ka  :oops: , co to nie czuje różnicy w twardoÅ›ci wanny akrylowej i stalowej (kÄ…paÅ‚am siÄ™ i w jednych i drugich)

Wiesiu nie ty jedna nie odczuwasz różnicy w twardości wink.gif
Jak pisałam do tej pory miałam stalową i nie odczuwałam jej jako specjalnie twardą icon_lol.gif Teraz mam wielka akrylową z bąbelkami i nie odczuwam jej jako miękką icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

--------------------
dzidek5
wto, 19 lip 2011 - 17:36
Post usunięty przez moderatora. Reklama
dzidek5


Grupa: Zbanowani
Postów: 35
Dołączył: czw, 02 lip 09 - 12:48
Nr użytkownika: 28,053




post wto, 19 lip 2011 - 17:36
Post #17

Post usunięty przez moderatora. Reklama
vikav
pią, 12 paź 2018 - 21:59
My mamy małą łazienkę, i mimo tego zdecydowaliśmy, że jednak wanna będzie w naszej łazience najlepszym rozwiązaniem. Mamy wannę prostokątną i do tego parawan, w razie potrzeby zawsze można skorzystać z natrysku.
vikav


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: pon, 05 cze 17 - 07:09
Nr użytkownika: 49,717




post pią, 12 paź 2018 - 21:59
Post #18

My mamy małą łazienkę, i mimo tego zdecydowaliśmy, że jednak wanna będzie w naszej łazience najlepszym rozwiązaniem. Mamy wannę prostokątną i do tego parawan, w razie potrzeby zawsze można skorzystać z natrysku.
Misiulek12
piÄ…, 13 gru 2019 - 11:20
Wybór wanny to raczej indywidualna sprawa. Dużo zależy od ilości miejsca na taką, teraz można kupić wanny o różnych kształtach. Do takich potem będzie wam potrzebna obudowa, jeśli nie chcecie żeby była płytkami zabudowana. Na https://www.ceneo.pl/Obudowy_do_wanien myślę, że bez problemu taką obudowę wybierzecie. Kwestia kształtu, ceny, wybór tam jest bardzo duży, mnóstwo ofert i pod względem cenowym warto też tam poszukać.
Misiulek12


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: pon, 16 lip 18 - 21:41
Nr użytkownika: 51,873




post piÄ…, 13 gru 2019 - 11:20
Post #19

Wybór wanny to raczej indywidualna sprawa. Dużo zależy od ilości miejsca na taką, teraz można kupić wanny o różnych kształtach. Do takich potem będzie wam potrzebna obudowa, jeśli nie chcecie żeby była płytkami zabudowana. Na https://www.ceneo.pl/Obudowy_do_wanien myślę, że bez problemu taką obudowę wybierzecie. Kwestia kształtu, ceny, wybór tam jest bardzo duży, mnóstwo ofert i pod względem cenowym warto też tam poszukać.
> Jaka wanna.
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 00:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama