Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Sylwestrowe menu

, szukam natchnienia
> , szukam natchnienia
justin
pon, 28 gru 2009 - 07:05
w tym roku Sylwester w domu z gośćmi.
Szukam przepisów, rad. Wiem, że jesteście niezawodne więc prosze o pomoc.
Co przygotować. Co na ciepło, na zimno. Będą 4 osoby dorosłe i 4 dzieciaków.
Usmiecham sie ładnie i proszę o ułożenie menu icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 07:05
Post #1

w tym roku Sylwester w domu z gośćmi.
Szukam przepisów, rad. Wiem, że jesteście niezawodne więc prosze o pomoc.
Co przygotować. Co na ciepło, na zimno. Będą 4 osoby dorosłe i 4 dzieciaków.
Usmiecham sie ładnie i proszę o ułożenie menu icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
cilla
pon, 28 gru 2009 - 10:03
Polecam pastę do bagietki. Pierwszy raz jadłam ją u koleżanki i zaraz wzięłam przepis. Robiłam ją na naszą parapetówkę, na urodziny Karolinki a także na naszą rocznicę ślubu. I już paru osobom dałam przepis. icon_smile.gif

ser feta light - teraz się nazywa favita (tak jest w oryginalnym przepisie od koleżanki, ja tylko raz trafiłam na light, bo tak to nie było)
pół słoiczka pomidorów suszonych z zalewie
i do tego czosnek swieży wg uznania (jak kto lubi)

Czosnek drobniutko posiekać, pomidory też rozdrobnić trochę, zmieszać dokładnie z serem. Bagietkę pociąć na małe (ale nie za cienkie- ja kroję na ok. 4 cm) kawałeczki i posmarować. Zamiast bagietki może być bułka wecka albo sztangle. Z chlebem też próbowalam, ale wydaje mi się za ciężki.
cilla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,470
Dołączył: sob, 27 sty 07 - 18:45
Nr użytkownika: 10,360




post pon, 28 gru 2009 - 10:03
Post #2

Polecam pastę do bagietki. Pierwszy raz jadłam ją u koleżanki i zaraz wzięłam przepis. Robiłam ją na naszą parapetówkę, na urodziny Karolinki a także na naszą rocznicę ślubu. I już paru osobom dałam przepis. icon_smile.gif

ser feta light - teraz się nazywa favita (tak jest w oryginalnym przepisie od koleżanki, ja tylko raz trafiłam na light, bo tak to nie było)
pół słoiczka pomidorów suszonych z zalewie
i do tego czosnek swieży wg uznania (jak kto lubi)

Czosnek drobniutko posiekać, pomidory też rozdrobnić trochę, zmieszać dokładnie z serem. Bagietkę pociąć na małe (ale nie za cienkie- ja kroję na ok. 4 cm) kawałeczki i posmarować. Zamiast bagietki może być bułka wecka albo sztangle. Z chlebem też próbowalam, ale wydaje mi się za ciężki.


--------------------

justin
pon, 28 gru 2009 - 10:05
cilla, i to wszystko, posmarować i na stół? Czy jeszcze np. do piekarnika żeby zapiec ?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 10:05
Post #3

cilla, i to wszystko, posmarować i na stół? Czy jeszcze np. do piekarnika żeby zapiec ?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
cilla
pon, 28 gru 2009 - 10:06
Posmarować i na stół. icon_smile.gif
cilla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,470
Dołączył: sob, 27 sty 07 - 18:45
Nr użytkownika: 10,360




post pon, 28 gru 2009 - 10:06
Post #4

Posmarować i na stół. icon_smile.gif

--------------------

cilla
pon, 28 gru 2009 - 10:09
Aaa i jeszcze polecam zawijańce z ciasta francuskiego, umieściłam przepis w tym wątku Z przygotowaniem całego menu nie pomogę, ale te dwie przekąski mam sprawdzone. icon_smile.gif
cilla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,470
Dołączył: sob, 27 sty 07 - 18:45
Nr użytkownika: 10,360




post pon, 28 gru 2009 - 10:09
Post #5

Aaa i jeszcze polecam zawijańce z ciasta francuskiego, umieściłam przepis w tym wątku Z przygotowaniem całego menu nie pomogę, ale te dwie przekąski mam sprawdzone. icon_smile.gif

--------------------

Ika
pon, 28 gru 2009 - 10:10
Śliwki suszone owinięte plastrami wędzonego boczku - przebijasz wykałaczką i na kilka minut do piekarnika. Hit każdej imprezy, a robi się toto w 15 minut.

Inny patent - pieczarki faszerowane, też zapiekane. Faszerujesz czym lubisz - siekasz pieczarkowe ogonki z fetą, albo z jajkiem na twardo albo z czym tam chcesz. Z wierzchu można posypać bułką tartą albo startym serem żółtym. I zapiec.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 28 gru 2009 - 10:10
Post #6

Śliwki suszone owinięte plastrami wędzonego boczku - przebijasz wykałaczką i na kilka minut do piekarnika. Hit każdej imprezy, a robi się toto w 15 minut.

Inny patent - pieczarki faszerowane, też zapiekane. Faszerujesz czym lubisz - siekasz pieczarkowe ogonki z fetą, albo z jajkiem na twardo albo z czym tam chcesz. Z wierzchu można posypać bułką tartą albo startym serem żółtym. I zapiec.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
fafura
pon, 28 gru 2009 - 10:44
odgrzebany wątek z ubiegłego roku tutaj

Osobiście polecam koreczki (ser, wędlina, papryczki, oliwki itp)- czasochłonne, więc choć pyszne, nie będzie ich w tym roku na naszym stole. Robię paszteciki drożdżowe z wkładem z mięsa mielonego i pieczarek (+ barszczyk). Sałatki będą dwie: z makaronu i kurczaka oraz ryżowa z tuńczykiem.
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
Skąd: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post pon, 28 gru 2009 - 10:44
Post #7

odgrzebany wątek z ubiegłego roku tutaj

Osobiście polecam koreczki (ser, wędlina, papryczki, oliwki itp)- czasochłonne, więc choć pyszne, nie będzie ich w tym roku na naszym stole. Robię paszteciki drożdżowe z wkładem z mięsa mielonego i pieczarek (+ barszczyk). Sałatki będą dwie: z makaronu i kurczaka oraz ryżowa z tuńczykiem.


--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
justin
pon, 28 gru 2009 - 10:54
fafura podaj przepis na te paszteciki drożdżowe proszę icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 10:54
Post #8

fafura podaj przepis na te paszteciki drożdżowe proszę icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
fafura
pon, 28 gru 2009 - 11:15
Na pamięć przepisu nie znam, zapisany mam w domu (ew. wieczorem wrzucę). Przepis znalazłam na maluchach- ale nie pamiętam czyjego autorstwa on był. Przepis podany był na 50 sztuk, ja zrobiłam z połowy. To pamiętam icon_wink.gif no i nie tyle pamiętam, co wiem , że pyszne wyszły!
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
Skąd: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post pon, 28 gru 2009 - 11:15
Post #9

Na pamięć przepisu nie znam, zapisany mam w domu (ew. wieczorem wrzucę). Przepis znalazłam na maluchach- ale nie pamiętam czyjego autorstwa on był. Przepis podany był na 50 sztuk, ja zrobiłam z połowy. To pamiętam icon_wink.gif no i nie tyle pamiętam, co wiem , że pyszne wyszły!

--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
justin
pon, 28 gru 2009 - 11:37
fafura to czekam wieczorem icon_smile.gif
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 11:37
Post #10

fafura to czekam wieczorem icon_smile.gif

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
anetadr
pon, 28 gru 2009 - 13:05
Justin, jeśli Fafura nie wrzuci przepisu na paszteciki, to polecam ten przepis. W oryginale jest jako nadzienie kapusta z grzybami, ale można dać dowolne inne. Wychodzą przepyszne. Będę je robić w tym roku na Sylwestra.

Aneta
anetadr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 5,092
Dołączył: śro, 17 wrz 03 - 14:42
Skąd: Już nie Zagłębie
Nr użytkownika: 1,055




post pon, 28 gru 2009 - 13:05
Post #11

Justin, jeśli Fafura nie wrzuci przepisu na paszteciki, to polecam ten przepis. W oryginale jest jako nadzienie kapusta z grzybami, ale można dać dowolne inne. Wychodzą przepyszne. Będę je robić w tym roku na Sylwestra.

Aneta

--------------------
wiewiórczak
pon, 28 gru 2009 - 14:31
Kulki serowe, można zrobić wcześniej i wyciągnąć w dowolnej chwili, kolorystycznie pycha i smakowo także.
Plasterki szynki z nadzieniem chrzanowym, też można wcześniej przygotować i podać w dowolnej chwili.
wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post pon, 28 gru 2009 - 14:31
Post #12

Kulki serowe, można zrobić wcześniej i wyciągnąć w dowolnej chwili, kolorystycznie pycha i smakowo także.
Plasterki szynki z nadzieniem chrzanowym, też można wcześniej przygotować i podać w dowolnej chwili.

--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
Meggi
pon, 28 gru 2009 - 14:38
U mnie co roku najlepiej schodzą jajeczka faszerowane szyneczką 06.gif

Jajka gotuję na twardo, studzę, przekrajam na pół wyjmuję żółtka które przecieram z majonezem solą i pieprzem do takiej gotowej masy wrzucam pokrojona w drobna kosteczkę szynkę konserwową lub gotowana ważne (dla mnie icon_wink.gif ) by była chuda icon_smile.gif nadziewam tym połóweczki jajek i co najmniej na 2-3 godzinki do lodówki.
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 14:38
Post #13

U mnie co roku najlepiej schodzą jajeczka faszerowane szyneczką 06.gif

Jajka gotuję na twardo, studzę, przekrajam na pół wyjmuję żółtka które przecieram z majonezem solą i pieprzem do takiej gotowej masy wrzucam pokrojona w drobna kosteczkę szynkę konserwową lub gotowana ważne (dla mnie icon_wink.gif ) by była chuda icon_smile.gif nadziewam tym połóweczki jajek i co najmniej na 2-3 godzinki do lodówki.

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



fafura
pon, 28 gru 2009 - 14:57
CYTAT(wiewiórczak @ Mon, 28 Dec 2009 - 14:31) *
Kulki serowe, można zrobić wcześniej i wyciągnąć w dowolnej chwili, kolorystycznie pycha i smakowo także.


To ja poproszę przepis na kulki!
A plastry szynki z nadzieniem jajeczno-chrzanowym robię w galarecie- ale to najczęściej na Wielkanoc.
fafura


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,309
Dołączył: śro, 19 gru 07 - 15:42
Skąd: znad klawiatury
Nr użytkownika: 17,273




post pon, 28 gru 2009 - 14:57
Post #14

CYTAT(wiewiórczak @ Mon, 28 Dec 2009 - 14:31) *
Kulki serowe, można zrobić wcześniej i wyciągnąć w dowolnej chwili, kolorystycznie pycha i smakowo także.


To ja poproszę przepis na kulki!
A plastry szynki z nadzieniem jajeczno-chrzanowym robię w galarecie- ale to najczęściej na Wielkanoc.


--------------------

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"To, że w głowie kłębi mi się milion myśli, to jeszcze nie powód, żeby je wypowiadać." (K.N.)
użytkownik usunięty

Go??







post pon, 28 gru 2009 - 15:14
Post #15

[post usunięty]
justin
pon, 28 gru 2009 - 15:24
Rosa, wow, podziwiam. Ale pyszności.

Co oznacza grać na wii ???
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
Skąd: a stąd
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 15:24
Post #16

Rosa, wow, podziwiam. Ale pyszności.

Co oznacza grać na wii ???

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Litka
pon, 28 gru 2009 - 15:26
Rosa chetnie bym poskakała z Wami na Wii, żeby potem móc podjeść te pyszności icon_smile.gif
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 15:26
Post #17

Rosa chetnie bym poskakała z Wami na Wii, żeby potem móc podjeść te pyszności icon_smile.gif
wiewiórczak
pon, 28 gru 2009 - 15:38
CYTAT(fafura @ Mon, 28 Dec 2009 - 14:57) *
To ja poproszę przepis na kulki!
A plastry szynki z nadzieniem jajeczno-chrzanowym robię w galarecie- ale to najczęściej na Wielkanoc.


Fafura, niczym nie zalewam, ubijam śmietanę dodaję chrzanu i soku z cytryny, ew. żelatynę latem, smaruję plasterek szynki i zwijam, układam na sałacie, na wierzchu robię X z pasków papryki.


Kulki:
25 dag sera morskiego
1 niebieski lazur
1 serek topiony
1 bryndza
1 kozi serek

Ser żółty ścieram na drobnych oczkach, wszystko pozostałe dodaję i wyrabiam mikserem (istnieje wariant przepuścić wszystko przez maszynkę), robię w palcach kulki wielkości orzecha włoskiego i obtaczam w 3 posypkach: szczypiorek, papryka słodka, orzechy. Układam na okrągłej tacce rzędami, przykrywam folią i do lodówki i pychota.

wiewiórczak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,654
Dołączył: śro, 30 maj 07 - 17:51
Nr użytkownika: 14,671




post pon, 28 gru 2009 - 15:38
Post #18

CYTAT(fafura @ Mon, 28 Dec 2009 - 14:57) *
To ja poproszę przepis na kulki!
A plastry szynki z nadzieniem jajeczno-chrzanowym robię w galarecie- ale to najczęściej na Wielkanoc.


Fafura, niczym nie zalewam, ubijam śmietanę dodaję chrzanu i soku z cytryny, ew. żelatynę latem, smaruję plasterek szynki i zwijam, układam na sałacie, na wierzchu robię X z pasków papryki.


Kulki:
25 dag sera morskiego
1 niebieski lazur
1 serek topiony
1 bryndza
1 kozi serek

Ser żółty ścieram na drobnych oczkach, wszystko pozostałe dodaję i wyrabiam mikserem (istnieje wariant przepuścić wszystko przez maszynkę), robię w palcach kulki wielkości orzecha włoskiego i obtaczam w 3 posypkach: szczypiorek, papryka słodka, orzechy. Układam na okrągłej tacce rzędami, przykrywam folią i do lodówki i pychota.



--------------------
Uświadamiasz sobie, że jesteś w średnim wieku, kiedy wspomnienia stają się ważniejsze od marzeń.
semi
pon, 28 gru 2009 - 20:44
CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 28 Dec 2009 - 15:14) *
cytowany post usunięto

Rosa, nie dręcz ludzi, co?? 29.gif

06.gif

Justin, ja wiem, ze jajka nadziewane to raczej na Wielkanoc, ale my lubimy i na sylwestrowym stole też są:

1) jajka na twardo na pół, żółtka ucierasz z parmezanem, niewielką ilością majonezu (służy jako lepiszcze;) i dosmaczasz białym pieprzem (wyłącznie). nadzienie do białek a na wierzch kawior-ja daje po odrobinie czarnego i czerwonego, ładniej wygląda niż jednokolorowy.

2) jajka na twardo na pół, żółtka mieszasz z podsmażonymi pokrojonymi drobno pieczarkami, majonezem i drobno pokrojonymi oliwkami i nakładasz w białka.


i jeszcze "szaszłyki" na zimno róznego typu - taki rodzaj koreczka tylko na szaszłykowy m patyczku, praktyczniejszy - pomidorki koktajlowe, kawałki sera, marynowana kukurydza, czosnek i co tam tylko fantazja podpowie




Ten post edytował emi pon, 28 gru 2009 - 20:44
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pon, 28 gru 2009 - 20:44
Post #19

CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 28 Dec 2009 - 15:14) *
cytowany post usunięto

Rosa, nie dręcz ludzi, co?? 29.gif

06.gif

Justin, ja wiem, ze jajka nadziewane to raczej na Wielkanoc, ale my lubimy i na sylwestrowym stole też są:

1) jajka na twardo na pół, żółtka ucierasz z parmezanem, niewielką ilością majonezu (służy jako lepiszcze;) i dosmaczasz białym pieprzem (wyłącznie). nadzienie do białek a na wierzch kawior-ja daje po odrobinie czarnego i czerwonego, ładniej wygląda niż jednokolorowy.

2) jajka na twardo na pół, żółtka mieszasz z podsmażonymi pokrojonymi drobno pieczarkami, majonezem i drobno pokrojonymi oliwkami i nakładasz w białka.


i jeszcze "szaszłyki" na zimno róznego typu - taki rodzaj koreczka tylko na szaszłykowy m patyczku, praktyczniejszy - pomidorki koktajlowe, kawałki sera, marynowana kukurydza, czosnek i co tam tylko fantazja podpowie




--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

Agnieszka AZJ
pon, 28 gru 2009 - 21:34
CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 28 Dec 2009 - 15:14) *
cytowany post usunięto


No właśnie nienie.gif

Ten post edytował Agnieszka AZJ pon, 28 gru 2009 - 21:36
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 28 gru 2009 - 21:34
Post #20

CYTAT(użytkownik usunięty @ Mon, 28 Dec 2009 - 15:14) *
cytowany post usunięto


No właśnie nienie.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
> Sylwestrowe menu, szukam natchnienia
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 00:56
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama