Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Szczelina odbytu

> 
katiek
czw, 04 lis 2004 - 22:55
Kingusię z powodu świeżej krwi w kupce skierowała pediatra do chirurga. Dziś byłyśmy i po ekspresowej wizycie (tak ze 4-5 min łącznie z wywiadem, rozebraniem dziecka, badaniem, lekami do wypisania i ubraniem tegoż dziecka) pani doktor stwierdziłą szczelinę odbytu. Nawet mi pokazywała gdzie no ale ja się nie za bardzo znam icon_confused.gif . Mała dostała Posterisan w czopkach i mści i nasiadówki z kory dębu (jak jej to zrobić?? w nocniku?????)
Czy któraś z was miała taką diagnozę u dziecka? Ile trwało leczenie? I czy to diabelstwo nie nawraca?
Na kontrolÄ™ idziemy za 3 tygodnie..
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post czw, 04 lis 2004 - 22:55
Post #1

Kingusię z powodu świeżej krwi w kupce skierowała pediatra do chirurga. Dziś byłyśmy i po ekspresowej wizycie (tak ze 4-5 min łącznie z wywiadem, rozebraniem dziecka, badaniem, lekami do wypisania i ubraniem tegoż dziecka) pani doktor stwierdziłą szczelinę odbytu. Nawet mi pokazywała gdzie no ale ja się nie za bardzo znam icon_confused.gif . Mała dostała Posterisan w czopkach i mści i nasiadówki z kory dębu (jak jej to zrobić?? w nocniku?????)
Czy któraś z was miała taką diagnozę u dziecka? Ile trwało leczenie? I czy to diabelstwo nie nawraca?
Na kontrolÄ™ idziemy za 3 tygodnie..
Doruśka
czw, 04 lis 2004 - 22:57
Katiek,a czy to sie powtarza? ta krew? bo Kalinka kiedys miał zatwardzenie i też krew,ale myśle,ze to pękła jakaś zyłka bo sie nie powtórzyło.moze u was też tak jest?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 04 lis 2004 - 22:57
Post #2

Katiek,a czy to sie powtarza? ta krew? bo Kalinka kiedys miał zatwardzenie i też krew,ale myśle,ze to pękła jakaś zyłka bo sie nie powtórzyło.moze u was też tak jest?
katiek
piÄ…, 05 lis 2004 - 10:05
U nas pojawiło sie ze 3 razy i lekarka profilaktycznie nas wysłała bo podejrzewała bardziej polipa. Za to inna pediatra w ogóle zlekceważyła jak jej powiedziałam. Jeśli Kalinka miała kilka razy to chyba warto sprawdzić dla własnego spokoju.
Pozdrawiam
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 05 lis 2004 - 10:05
Post #3

U nas pojawiło sie ze 3 razy i lekarka profilaktycznie nas wysłała bo podejrzewała bardziej polipa. Za to inna pediatra w ogóle zlekceważyła jak jej powiedziałam. Jeśli Kalinka miała kilka razy to chyba warto sprawdzić dla własnego spokoju.
Pozdrawiam
Doruśka
piÄ…, 05 lis 2004 - 12:30
Nie,u nas tylko raz było.dlatego myslałam,ze i u was moze też
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 05 lis 2004 - 12:30
Post #4

Nie,u nas tylko raz było.dlatego myslałam,ze i u was moze też
i.
piÄ…, 05 lis 2004 - 20:20
Jurek miał szczelinę i leczenie podobne, czli czopki Posterisan (1/2 czopka rano i wieczorem) + maść. Leczenie trwało 14 dni.
Szczelina nie odnawia się jeśli nie ma zatwardzeń - dlatego bardzo trzeba dbać o dietę.
Ja również miałam szczelinę, ale u mnie tak łatwo nie poszło. Czopki nie pomogły i musiałam mieć wymrażaną icon_rolleyes.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post piÄ…, 05 lis 2004 - 20:20
Post #5

Jurek miał szczelinę i leczenie podobne, czli czopki Posterisan (1/2 czopka rano i wieczorem) + maść. Leczenie trwało 14 dni.
Szczelina nie odnawia się jeśli nie ma zatwardzeń - dlatego bardzo trzeba dbać o dietę.
Ja również miałam szczelinę, ale u mnie tak łatwo nie poszło. Czopki nie pomogły i musiałam mieć wymrażaną icon_rolleyes.gif
katiek
piÄ…, 05 lis 2004 - 22:50
Ilka a mozesz coś więcej napisać o tej diecie bo na kolejnej ekspresowej wizycie niewiele się dowiem.
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post piÄ…, 05 lis 2004 - 22:50
Post #6

Ilka a mozesz coś więcej napisać o tej diecie bo na kolejnej ekspresowej wizycie niewiele się dowiem.
i.
sob, 06 lis 2004 - 18:38
Generalnie dużo soków, owoców i warzyw (z wyłączeniem bananów i marchwi). Zabronione jest kakao (do picia, czekolada czy słodycze), które bardzo zatwardza.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post sob, 06 lis 2004 - 18:38
Post #7

Generalnie dużo soków, owoców i warzyw (z wyłączeniem bananów i marchwi). Zabronione jest kakao (do picia, czekolada czy słodycze), które bardzo zatwardza.
> Szczelina odbytu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 14:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama