Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna  

czy lubicie kuchnie japonska i dlaczego sushi

> 
malinowa i Malin...
śro, 10 lis 2004 - 21:47
Kochana Agnieszko nie wszystko się zawija. Ta różowa ryba to pewnie łosoś. Biała nie wiem. A o sushi można sobie poczytać np na
www.akasaka.pl
a swoja droga, eKachna tak się nie robi. icon_cry.gif Juz nigdzie sushi nie zamówię, w domu nie zrobię a slinię się jak pies.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post śro, 10 lis 2004 - 21:47
Post #21

Kochana Agnieszko nie wszystko się zawija. Ta różowa ryba to pewnie łosoś. Biała nie wiem. A o sushi można sobie poczytać np na
www.akasaka.pl
a swoja droga, eKachna tak się nie robi. icon_cry.gif Juz nigdzie sushi nie zamówię, w domu nie zrobię a slinię się jak pies.

--------------------
agabr
śro, 10 lis 2004 - 21:58
Danuto Droga ja wiem ze nie wszystkie ale mnie to zawijanie wlasnie nie wychodzi .B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post śro, 10 lis 2004 - 21:58
Post #22

Danuto Droga ja wiem ze nie wszystkie ale mnie to zawijanie wlasnie nie wychodzi .B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
siłaczka
śro, 10 lis 2004 - 22:01
Nie no właśnie maków nie robię (czyli nie zawijam). W zasadzie żaden problem ale nam bardziej smakuję takie. Ta ryba to oczywiście łosoś a biała to halibut. Kurka, tylko zdjęcie za duże, trochę rozciąga stronę ale ja bez męża komputerowe dno jestem więc proszę moderatora o wyrozumiałość. Jak wróci to zmieni.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 10 lis 2004 - 22:01
Post #23

Nie no właśnie maków nie robię (czyli nie zawijam). W zasadzie żaden problem ale nam bardziej smakuję takie. Ta ryba to oczywiście łosoś a biała to halibut. Kurka, tylko zdjęcie za duże, trochę rozciąga stronę ale ja bez męża komputerowe dno jestem więc proszę moderatora o wyrozumiałość. Jak wróci to zmieni.
malinowa i Malin...
śro, 10 lis 2004 - 22:02
No bo to jest wyższa szkoła jazdy. Może jak przyjadę do W-wy to spróbujemy zrobić? Roska się przyłączy, bo ona też nie umie. icon_lol.gif
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post śro, 10 lis 2004 - 22:02
Post #24

No bo to jest wyższa szkoła jazdy. Może jak przyjadę do W-wy to spróbujemy zrobić? Roska się przyłączy, bo ona też nie umie. icon_lol.gif

--------------------
siłaczka
śro, 10 lis 2004 - 22:59
Danka, jestem za icon_lol.gif . Możemy sobie sushiparty zrobić icon_lol.gif Tylko już w grudniu. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu Mariannie zrobią badania w końcu i może, może...kto wie...będę mogła nie tylko zrobić ale również zjeść?
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 10 lis 2004 - 22:59
Post #25

Danka, jestem za icon_lol.gif . Możemy sobie sushiparty zrobić icon_lol.gif Tylko już w grudniu. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu Mariannie zrobią badania w końcu i może, może...kto wie...będę mogła nie tylko zrobić ale również zjeść?
lisboa
czw, 11 lis 2004 - 01:14
eKachna... pieeeeeeeekne... icon_biggrin.gif ......
jeszcze raz wyrazy glebokiego uznania i podziwu!
lisboa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 71
Dołączył: wto, 07 wrz 04 - 15:39
Nr użytkownika: 2,073




post czw, 11 lis 2004 - 01:14
Post #26

eKachna... pieeeeeeeekne... icon_biggrin.gif ......
jeszcze raz wyrazy glebokiego uznania i podziwu!
Abotak
czw, 11 lis 2004 - 10:43
Lubimy i popelniamy icon_biggrin.gif
Acz nie mam do tej kuchni czcicielskiego stosunku to pare lat wspolmieszkania z Japonkami i kupa japonskich znajomych obecnie ( w tym jeden autentyczny Chef sushi icon_rolleyes.gif icon_cool.gif ) zrobily swoje icon_smile.gif
Popelniam glownie nori-maki.
Dzieci sie na tym wychowaly icon_cool.gif , maz zabiera jako lunch do pracy a w mojej przyszywanej angielskiej rodzinie slyne podobno z sernika, makowca, szarlotki i sushi icon_eek.gif icon_wink.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 11 lis 2004 - 10:43
Post #27

Lubimy i popelniamy icon_biggrin.gif
Acz nie mam do tej kuchni czcicielskiego stosunku to pare lat wspolmieszkania z Japonkami i kupa japonskich znajomych obecnie ( w tym jeden autentyczny Chef sushi icon_rolleyes.gif icon_cool.gif ) zrobily swoje icon_smile.gif
Popelniam glownie nori-maki.
Dzieci sie na tym wychowaly icon_cool.gif , maz zabiera jako lunch do pracy a w mojej przyszywanej angielskiej rodzinie slyne podobno z sernika, makowca, szarlotki i sushi icon_eek.gif icon_wink.gif
Mama Mojzesza
czw, 11 lis 2004 - 14:50
ja lubie icon_biggrin.gif od czasu do czasu, ale na co dzien nie moglabym jesc icon_confused.gif kiedys w Japonii zachwycona tamtejsza kuchnia powiedzialam moim gospodarzom, ze uwielbiam, no i pozniej codziennie jadlam surowe ryby/glony pod rozna postacia/niewiadomo co jeszcze. Najlepsze jest to ze nigdy nie wiadomo czego sie spodziewac, siegam po ciasteczko a ono rybami zalatuje, albo z glonow jest zrobione icon_lol.gif Po pewnym czasie mialam bardzo silna potrzebe zjedzenia jakiejs ordynarnej bulki z kielbasa, pamietam ze gdy zobaczylam McDonalda chcialam tam biec po prostu... icon_lol.gif
A teraz mi troche brakuje tej japonskiej kuchni, dzieki dziewczyny za przepisy sprobuje cos zrobic, moze sie uda icon_rolleyes.gif ? We wroclawiu byla japonska restauracja (taka sobie ale zawsze) ale zlikwidowali, moze ktos wie czy przeniesli czy zamkneli na dobre??
Cymru, a nie mialas problemow hmm natury zoladkowej?? ja mialam straszne icon_confused.gif
aha, a sushi nie bardzo mi smakowalo, za ostre, wolalam inne potrawy, nie wiem czemu akurat sushi jest takie slawne, wziawszy pod uwage bogactwo japonskiej kuchni.
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post czw, 11 lis 2004 - 14:50
Post #28

ja lubie icon_biggrin.gif od czasu do czasu, ale na co dzien nie moglabym jesc icon_confused.gif kiedys w Japonii zachwycona tamtejsza kuchnia powiedzialam moim gospodarzom, ze uwielbiam, no i pozniej codziennie jadlam surowe ryby/glony pod rozna postacia/niewiadomo co jeszcze. Najlepsze jest to ze nigdy nie wiadomo czego sie spodziewac, siegam po ciasteczko a ono rybami zalatuje, albo z glonow jest zrobione icon_lol.gif Po pewnym czasie mialam bardzo silna potrzebe zjedzenia jakiejs ordynarnej bulki z kielbasa, pamietam ze gdy zobaczylam McDonalda chcialam tam biec po prostu... icon_lol.gif
A teraz mi troche brakuje tej japonskiej kuchni, dzieki dziewczyny za przepisy sprobuje cos zrobic, moze sie uda icon_rolleyes.gif ? We wroclawiu byla japonska restauracja (taka sobie ale zawsze) ale zlikwidowali, moze ktos wie czy przeniesli czy zamkneli na dobre??
Cymru, a nie mialas problemow hmm natury zoladkowej?? ja mialam straszne icon_confused.gif
aha, a sushi nie bardzo mi smakowalo, za ostre, wolalam inne potrawy, nie wiem czemu akurat sushi jest takie slawne, wziawszy pod uwage bogactwo japonskiej kuchni.
użytkownik usunięty

Go??







post czw, 11 lis 2004 - 15:07
Post #29

[post usunięty]
Doruśka
czw, 11 lis 2004 - 18:28
Ja w jakimś konkursie wygrałam ksiazke Kuchnia Japońska,ale jakoś mi nie po drodze było z gotowaniem tegoz,
suszi nie jadłam ani nic innego.
Ania,a moze jeszcze jest we Wrocławiu? bysmy posżły?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 11 lis 2004 - 18:28
Post #30

Ja w jakimś konkursie wygrałam ksiazke Kuchnia Japońska,ale jakoś mi nie po drodze było z gotowaniem tegoz,
suszi nie jadłam ani nic innego.
Ania,a moze jeszcze jest we Wrocławiu? bysmy posżły?
Graz
czw, 11 lis 2004 - 20:58
CYTAT(eKachna)
Szukam ryby maślanej, podobno świetna.



Tak, świetna. Świetnie przeczyszcza. Jak juz znajdziesz, to ostroznie, cala moja rodzina miała niezły rozstrój żołądka po maslanej.

Sushi jadłam raz w zyciu, smakowało mi. Co prawda nie w Japonii, ale zdaniem mojej kompanki-Japonki - tak powinno wyglądac i smakowac sushi. W Polsce nie jadłam, odstarszaja ceny i czasem niechlubne dla knajpek powieści.

A skoro mowa o japońskim żarełku, to może ktoś próbował fugu, czyli ryby kolcobrzuchej? Kucharze musza miec specjalne uprawnienia do jej przyrządzania. Ktow wie, daleczego?

Graz jedząca tuńczyka
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post czw, 11 lis 2004 - 20:58
Post #31

CYTAT(eKachna)
Szukam ryby maślanej, podobno świetna.



Tak, świetna. Świetnie przeczyszcza. Jak juz znajdziesz, to ostroznie, cala moja rodzina miała niezły rozstrój żołądka po maslanej.

Sushi jadłam raz w zyciu, smakowało mi. Co prawda nie w Japonii, ale zdaniem mojej kompanki-Japonki - tak powinno wyglądac i smakowac sushi. W Polsce nie jadłam, odstarszaja ceny i czasem niechlubne dla knajpek powieści.

A skoro mowa o japońskim żarełku, to może ktoś próbował fugu, czyli ryby kolcobrzuchej? Kucharze musza miec specjalne uprawnienia do jej przyrządzania. Ktow wie, daleczego?

Graz jedząca tuńczyka

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

agabr
czw, 11 lis 2004 - 21:08
Maslana jadlam nad polskim morzem w postaci wedzonej wyborna.B
Graz a nam ten no nic nie bylo po.B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 11 lis 2004 - 21:08
Post #32

Maslana jadlam nad polskim morzem w postaci wedzonej wyborna.B
Graz a nam ten no nic nie bylo po.B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Graz
czw, 11 lis 2004 - 21:16
Aga, my tez maslana nad Bałtykiem jedlismy, dopiero po posiłku spytałam pana skąd ta ryba jest, odrzekl, że : "Aaaa, gdzieś spod Wietnamu". icon_eek.gif
Szymek za przeproszeniem dwa dni - tam, gdzie usiadł, tam zostawiał tłustą plamę. Załozyłam Mu pampersa icon_rolleyes.gif
Taka to maslana.....
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post czw, 11 lis 2004 - 21:16
Post #33

Aga, my tez maslana nad Bałtykiem jedlismy, dopiero po posiłku spytałam pana skąd ta ryba jest, odrzekl, że : "Aaaa, gdzieś spod Wietnamu". icon_eek.gif
Szymek za przeproszeniem dwa dni - tam, gdzie usiadł, tam zostawiał tłustą plamę. Załozyłam Mu pampersa icon_rolleyes.gif
Taka to maslana.....

--------------------

Szymek 2001
WojtuÅ› 2004
Mikołaj 2010

mama4
piÄ…, 12 lis 2004 - 03:59
Ja bardzo lubię jeść. Nawet nie myślę o tym, aby próbować zrobić takie sushi. Ale na szczęście po drugiej stronie ulicy mam sklep, gdzie po prostu mogę je kupić.

A to dla agnieszkibryndzy, chociaż przepis nie wygląda na typowo japoński, to jest z zielona herbatą i imbirem:

https://www.foodtv.ca/recipes/recipedetails...cipe%5F4020.asp
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post piÄ…, 12 lis 2004 - 03:59
Post #34

Ja bardzo lubię jeść. Nawet nie myślę o tym, aby próbować zrobić takie sushi. Ale na szczęście po drugiej stronie ulicy mam sklep, gdzie po prostu mogę je kupić.

A to dla agnieszkibryndzy, chociaż przepis nie wygląda na typowo japoński, to jest z zielona herbatą i imbirem:

https://www.foodtv.ca/recipes/recipedetails...cipe%5F4020.asp

--------------------
Marta,
z piatka
Doruśka
piÄ…, 12 lis 2004 - 08:38
We Wrocławiu mozna kupić rybę maślaną.mrozoną,zatem nie za zbytnio so suszi prawda?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 08:38
Post #35

We Wrocławiu mozna kupić rybę maślaną.mrozoną,zatem nie za zbytnio so suszi prawda?
siłaczka
piÄ…, 12 lis 2004 - 08:45
Czemu nie za zbytnio? Mrożona jak najbardziej się nadaje.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post piÄ…, 12 lis 2004 - 08:45
Post #36

Czemu nie za zbytnio? Mrożona jak najbardziej się nadaje.
addera
piÄ…, 12 lis 2004 - 08:50
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Nie lubiÄ™ i dlatego nie sushi  ;)
Za to sake mi owszem, podeszÅ‚o  ;)


Mam taki sam stosunek do sushi i sake icon_wink.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post piÄ…, 12 lis 2004 - 08:50
Post #37

CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Nie lubiÄ™ i dlatego nie sushi  ;)
Za to sake mi owszem, podeszÅ‚o  ;)


Mam taki sam stosunek do sushi i sake icon_wink.gif

--------------------



agabr
piÄ…, 12 lis 2004 - 09:17
CYTAT(Martka)
Ja bardzo lubiÄ™ jeść. Nawet nie myÅ›lÄ™ o tym, aby próbować zrobić takie sushi. Ale na szczęście po drugiej stronie ulicy mam sklep, gdzie po prostu mogÄ™ je kupić.  

A to dla agnieszkibryndzy, chociaż przepis nie wygląda na typowo japoński, to jest z zielona herbatą i imbirem:
https://www.foodtv.ca/recipes/recipedetails/recipe%5F4020.asp
Martka ozloce Cie tak tak to moje ciastecka!!!!!!.B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 09:17
Post #38

CYTAT(Martka)
Ja bardzo lubiÄ™ jeść. Nawet nie myÅ›lÄ™ o tym, aby próbować zrobić takie sushi. Ale na szczęście po drugiej stronie ulicy mam sklep, gdzie po prostu mogÄ™ je kupić.  

A to dla agnieszkibryndzy, chociaż przepis nie wygląda na typowo japoński, to jest z zielona herbatą i imbirem:
https://www.foodtv.ca/recipes/recipedetails/recipe%5F4020.asp
Martka ozloce Cie tak tak to moje ciastecka!!!!!!.B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
Doruśka
piÄ…, 12 lis 2004 - 09:29
Ha! Ekachno,ja myślałam,ze do suszi sa potrzebne świeże ryby.dlatego. icon_smile.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 09:29
Post #39

Ha! Ekachno,ja myślałam,ze do suszi sa potrzebne świeże ryby.dlatego. icon_smile.gif
agabr
piÄ…, 12 lis 2004 - 09:42
Dorusiu i dobrze myslalas. zupelnie inny smak ma ryba lowiona 2 h temu a inny taka rozmrozona.B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post piÄ…, 12 lis 2004 - 09:42
Post #40

Dorusiu i dobrze myslalas. zupelnie inny smak ma ryba lowiona 2 h temu a inny taka rozmrozona.B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
> czy lubicie kuchnie japonska i dlaczego sushi
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 12:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama