Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Podwyższony urobilinogen w moczu???

> 
Elzbieta

Go??







post piÄ…, 18 lip 2003 - 17:50
Post #1

No właśnie czy miałyscie coś takiego? Przeczytałam w necie że to moze być objaw żółtaczki icon_eek.gif Odebrałam dziś wynik z laboratorim a nie zastałam lekarza i nie wiem o co chodzi. Dodam ze mój mąż ma Hbs +, ja robiłam badania na to pare razy w ciązy i miałam Ujemne, ale nie jestem zaszczepiona więc ten wynik mnie przeraza
Elżbieta i niunia 39 tydz
jackaplacka
piÄ…, 18 lip 2003 - 20:51
A dlaczego sie nie zaszczepilas??? Wynik moze owszem swiadczyc o zoltaczce lub o zakazeniu hbs-em (wirusem zoltaczki wszczepiennej- WZW- wirusowe zapalenie watroby) ale rownie dobrze moze byc spowodowane uciskiem dziecka na narzad odpowiedzialny za regulacje stezenia urobilonegenu (nie pamietam ktory icon_redface.gif ). Kobietko jesli sie do tej pory nie zarazilas czego Ci z calego serca zycze to zrob to czym predzej po urodzeniu! I malej dzidzi tez sprawdz koniecznie hbs wogole jak pojdziesz rodzic to poinformuj personel o mezu o tym ze ty nie wiesz jaki masz hbs...powinni zbadac tobie (ale plus moze wyjsc niekoniecznie od razu po zarazeniu moze uplynac 6 tyg lub nawet miesiecy) a dziecku podac immunoglobuliny na to swinstwo zeby nie zarazilo sie od ciebie badz meza. W przypadku matek hbs plus zawsze podaja immunoglobuliny jesli chodzi o ojcow to nie wiem ale na boga nie pojme dlaczego sie nie zaszczepilas wiedzac o mezu...Dla dobra dziecka powinnas wiedziec jaki ty masz hbs zebys mogla wiedziec jak postepowac i zeby inni mogli tobie i dzidzi zapewnic dobra odpowiednia opieke...Zycze powodzenia jesli chcesz wyslij maila.
jackaplacka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 125
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 18:41
SkÄ…d: polska-dabrowa gornicza
Nr użytkownika: 529

GG:


post piÄ…, 18 lip 2003 - 20:51
Post #2

A dlaczego sie nie zaszczepilas??? Wynik moze owszem swiadczyc o zoltaczce lub o zakazeniu hbs-em (wirusem zoltaczki wszczepiennej- WZW- wirusowe zapalenie watroby) ale rownie dobrze moze byc spowodowane uciskiem dziecka na narzad odpowiedzialny za regulacje stezenia urobilonegenu (nie pamietam ktory icon_redface.gif ). Kobietko jesli sie do tej pory nie zarazilas czego Ci z calego serca zycze to zrob to czym predzej po urodzeniu! I malej dzidzi tez sprawdz koniecznie hbs wogole jak pojdziesz rodzic to poinformuj personel o mezu o tym ze ty nie wiesz jaki masz hbs...powinni zbadac tobie (ale plus moze wyjsc niekoniecznie od razu po zarazeniu moze uplynac 6 tyg lub nawet miesiecy) a dziecku podac immunoglobuliny na to swinstwo zeby nie zarazilo sie od ciebie badz meza. W przypadku matek hbs plus zawsze podaja immunoglobuliny jesli chodzi o ojcow to nie wiem ale na boga nie pojme dlaczego sie nie zaszczepilas wiedzac o mezu...Dla dobra dziecka powinnas wiedziec jaki ty masz hbs zebys mogla wiedziec jak postepowac i zeby inni mogli tobie i dzidzi zapewnic dobra odpowiednia opieke...Zycze powodzenia jesli chcesz wyslij maila.

--------------------
jackaplacka (agata) mama jacuszka ur. 8 kwietnia 2001 i michaszka ur. 2 wrzesnia 2003
Elżbieta

Go??







post piÄ…, 18 lip 2003 - 21:58
Post #3

Jackoplacko dzięki za informacje. Nie mogłam sie zaszczepić bo o dodatnim hbs męża dowiedziałam się pod koniec drugiego miesiąca ciąży, lekarz odradził mi wtedy szczepionkę, całą ciążę niemal co miesiąc robiłam badania i nic nie wykryło,ale przeraził mnie ten ostatni wynik moczu.Mam nadzieję że to jednak tylko jakiś ucisk. Lekarz i położna wiedzą o całej sprawie, mówili ,że dziecko po porodzie i tak będzie na to badane, a skoro ja nie jestem zarażona to nie chcieli wpisać w karcie wyników męza.Całą ciąże się trzęse o ten Hbs, choć wiem że nawet jak ja sie nie zarażę to jest ryzyko dla dziecka.Oczywiście, podczas porodu i tak wszystkim o tym przypomnię, ale nie wiem co mam robic teraz, znów powtarzać badania, cały weekend przede mną, dopierow w poniedziałek pójdę do połoznej, zwariuję do tego czasu.
W każdym razie wielkie dzięki, dałaś mi jakaś nadzieję
Elżbieta i niunia 39tydz
> Podwyższony urobilinogen w moczu???
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 16 kwi 2024 - 14:27
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama