Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Concor i Concor Cor

, Czy to ten sam lek ?
> , Czy to ten sam lek ?
~Luna~
pon, 23 sie 2010 - 22:20
Na przełomie maja/czerwca zaliczyłam pobyt w szpitalu na kardiologii.
Stwierdzono tachykardiÄ™ i nerwicÄ™ , na jedno przepisano Concor, na drugie Pramolan.
Leczenie w obecnych dawkach (concor 2x2,5mg, pramolan 2x1), ma potrwać na razie pół roku, potem ponowne badania i próba zmniejszenia dawek.

Po recepty chodzÄ™ do lekarza rodzinnego.
Ostatnio lekarce coś się pomyliło, zamiast Concor wypisała mi Concor Cor.
Różnicę w nazwie leku, zauważyłam dopiero po przyjściu z apteki.
Zaraz się tam wróciłam, myśląc że to w aptece zaszła pomyłka w wydaniu leku, ale farmaceutka sprawdziła receptę i przepisany był lek Concor Cor, powiedziała również , że skład leków jest taki sam i że mogę przyjmować ten Concor Cor zamiast zwykłego Concor'u.

Piszę bo nie mam doświadczenia w przyjmowaniu leków i w ich zamiennikach - to moje pierwsze leki "stałe" w życiu, trochę mam stracha icon_redface.gif

Czy faktycznie Concor i Concor Cor to to samo ???, a może powinnam pójść dopytać lekarkę ?

Szukałam informacji w necie , ale wszystko co znalazłam , to wypowiedzi takich samych laików jak ja.
Jedni piszą o szerszym spektrum działania Concor Cor, drudzy temu zaprzeczają - sama już nie wiem , łykać ten Concor Cor czy nie icon_rolleyes.gif
Zwykłego Concor'u zostały mi 3 tabletki, więc proszę o szybką radę , bo jakby co to muszę pójść po receptę , a moja lekarka jest tylko 2 x w tygodniu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post pon, 23 sie 2010 - 22:20
Post #1

Na przełomie maja/czerwca zaliczyłam pobyt w szpitalu na kardiologii.
Stwierdzono tachykardiÄ™ i nerwicÄ™ , na jedno przepisano Concor, na drugie Pramolan.
Leczenie w obecnych dawkach (concor 2x2,5mg, pramolan 2x1), ma potrwać na razie pół roku, potem ponowne badania i próba zmniejszenia dawek.

Po recepty chodzÄ™ do lekarza rodzinnego.
Ostatnio lekarce coś się pomyliło, zamiast Concor wypisała mi Concor Cor.
Różnicę w nazwie leku, zauważyłam dopiero po przyjściu z apteki.
Zaraz się tam wróciłam, myśląc że to w aptece zaszła pomyłka w wydaniu leku, ale farmaceutka sprawdziła receptę i przepisany był lek Concor Cor, powiedziała również , że skład leków jest taki sam i że mogę przyjmować ten Concor Cor zamiast zwykłego Concor'u.

Piszę bo nie mam doświadczenia w przyjmowaniu leków i w ich zamiennikach - to moje pierwsze leki "stałe" w życiu, trochę mam stracha icon_redface.gif

Czy faktycznie Concor i Concor Cor to to samo ???, a może powinnam pójść dopytać lekarkę ?

Szukałam informacji w necie , ale wszystko co znalazłam , to wypowiedzi takich samych laików jak ja.
Jedni piszą o szerszym spektrum działania Concor Cor, drudzy temu zaprzeczają - sama już nie wiem , łykać ten Concor Cor czy nie icon_rolleyes.gif
Zwykłego Concor'u zostały mi 3 tabletki, więc proszę o szybką radę , bo jakby co to muszę pójść po receptę , a moja lekarka jest tylko 2 x w tygodniu.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Ika
pon, 23 sie 2010 - 22:42
To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 23 sie 2010 - 22:42
Post #2

To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Tigerek
pon, 23 sie 2010 - 22:51
Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post pon, 23 sie 2010 - 22:51
Post #3

Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
~Luna~
wto, 24 sie 2010 - 09:49
CYTAT(Ika @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:42) *
To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.

Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.

CYTAT(Tigerek @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:51) *
Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif

icon_eek.gif , no to Å‚adnie icon_neutral.gif
Mam jeszcze Hydroxyzynę 25mg, której jeszcze nigdy nie zażywałam (przepisał mi ją inny lekarz, a potem lekarz ze szpitala zalecił Pramolan).
Może więc Pramolan zamienić na Hydroxyzynę ? - czytałam że jest mniej szkodliwa.
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post wto, 24 sie 2010 - 09:49
Post #4

CYTAT(Ika @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:42) *
To ten sam lek, różni się ilością tabletek w blistrze i dawkami. Jeśli dobrze pamiętam, to jeden ma też podzielne tabletki a drugi nie.

Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.

CYTAT(Tigerek @ Mon, 23 Aug 2010 - 23:51) *
Za to nie tak dawno pramolan był na liście leków szkodzących sercu... dostawałam na bezsenność i potem nie można go było w całym rejonie kupić. W hurtowni była informacja, że został wycofany icon_neutral.gif

icon_eek.gif , no to Å‚adnie icon_neutral.gif
Mam jeszcze Hydroxyzynę 25mg, której jeszcze nigdy nie zażywałam (przepisał mi ją inny lekarz, a potem lekarz ze szpitala zalecił Pramolan).
Może więc Pramolan zamienić na Hydroxyzynę ? - czytałam że jest mniej szkodliwa.

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Ika
wto, 24 sie 2010 - 09:52
CYTAT(AQA @ Tue, 24 Aug 2010 - 08:49) *
Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.


Dlatego napisałam "o ile pamiętam", bo tej podzielności nie byłam pewna.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 24 sie 2010 - 09:52
Post #5

CYTAT(AQA @ Tue, 24 Aug 2010 - 08:49) *
Ika oba leki wyglądają tak samo, małe serduszka z podziałką na środku, kolor i kształt identyczny.
Prześledziłam również skład obu leków, wydają się być takie same , nie rozumiem więc skąd ten dodatek "Cor" w nazwie i o dwie tabletki mniej w opakowaniu.


Dlatego napisałam "o ile pamiętam", bo tej podzielności nie byłam pewna.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Tigerek
wto, 24 sie 2010 - 14:29
Hydroxyzyna na pewno bezpieczniejsza, ostatnio dostała ją nawet moja babcia po operacji, cukrzyk z problemami z sercem i nerkami i spokojnie to bierze icon_wink.gif

A dodatek COR może oznaczać po prostu, że producent zamówił sobie nowego specjalistę od nazw i wyglądu opakowań i stąd ten cyrk icon_wink.gif - ewentualnie to inny producent lub inny właściciel zakładu produkcji icon_wink.gif - nieraz przez takie stresy przechodziłam.
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post wto, 24 sie 2010 - 14:29
Post #6

Hydroxyzyna na pewno bezpieczniejsza, ostatnio dostała ją nawet moja babcia po operacji, cukrzyk z problemami z sercem i nerkami i spokojnie to bierze icon_wink.gif

A dodatek COR może oznaczać po prostu, że producent zamówił sobie nowego specjalistę od nazw i wyglądu opakowań i stąd ten cyrk icon_wink.gif - ewentualnie to inny producent lub inny właściciel zakładu produkcji icon_wink.gif - nieraz przez takie stresy przechodziłam.

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Ewelinek
wto, 24 sie 2010 - 21:13
Concor i Concor Cor to ten sam lek. Concor w dawce 2,5mg nie jest już dostępny - dawkę 2,5mg można nabyć tylko pod nazwą Concor Cor.

W linku wykaz Concorów dopuszczonych do obrotu na rok 2010
https://www.wykazlekow.pl/?do=simple_search

Możesz spokojnie zażywać Concor Cor icon_smile.gif

W przypadku gdy na recepcie widnieje zapis Concor 2,5mg i tak wydaje siÄ™ Concor Cor 2,5mg.

Pozdr
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post wto, 24 sie 2010 - 21:13
Post #7

Concor i Concor Cor to ten sam lek. Concor w dawce 2,5mg nie jest już dostępny - dawkę 2,5mg można nabyć tylko pod nazwą Concor Cor.

W linku wykaz Concorów dopuszczonych do obrotu na rok 2010
https://www.wykazlekow.pl/?do=simple_search

Możesz spokojnie zażywać Concor Cor icon_smile.gif

W przypadku gdy na recepcie widnieje zapis Concor 2,5mg i tak wydaje siÄ™ Concor Cor 2,5mg.

Pozdr
~Luna~
śro, 25 sie 2010 - 13:18
Dziękuję za odpowiedzi icon_biggrin.gif
Jestem już spokojniejsza icon_smile.gif

Fajnie, że istnieją takie fora, gdzie zawsze można liczyć na radę i pomoc przytul.gif
~Luna~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,096
Dołączył: pią, 24 paź 08 - 14:27
Nr użytkownika: 22,986




post śro, 25 sie 2010 - 13:18
Post #8

Dziękuję za odpowiedzi icon_biggrin.gif
Jestem już spokojniejsza icon_smile.gif

Fajnie, że istnieją takie fora, gdzie zawsze można liczyć na radę i pomoc przytul.gif

--------------------
Mama od sierpnia 2005r.
Aga78
śro, 25 sie 2010 - 20:34
Pramolan nie jest zalecany jedynie w przypadku tzw. zespołu długiego QT (rzadkie schorzenie zwykle dziedziczone genetycznie polegające na skłonności do groźnych arytmii).
W pozostałych przypadkach może być bezpiecznie stosowany.

Co do concor i concor cor - tak jak pisano wcześniej - potwierdzam, zawiera taką samą substancję czynną.

Pozdrawiam !
Aga78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,256
Dołączył: pią, 10 mar 06 - 12:53
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk, kiedyÅ› nad morzem :)
Nr użytkownika: 5,195




post śro, 25 sie 2010 - 20:34
Post #9

Pramolan nie jest zalecany jedynie w przypadku tzw. zespołu długiego QT (rzadkie schorzenie zwykle dziedziczone genetycznie polegające na skłonności do groźnych arytmii).
W pozostałych przypadkach może być bezpiecznie stosowany.

Co do concor i concor cor - tak jak pisano wcześniej - potwierdzam, zawiera taką samą substancję czynną.

Pozdrawiam !

--------------------
Ika
śro, 25 sie 2010 - 20:57
Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 25 sie 2010 - 20:57
Post #10

Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Ewelinek
śro, 25 sie 2010 - 22:52
CYTAT(Ika @ Wed, 25 Aug 2010 - 19:57) *
Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif


Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif
Ewelinek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,676
Dołączył: wto, 25 lip 06 - 09:39
SkÄ…d: 3city
Nr użytkownika: 6,709




post śro, 25 sie 2010 - 22:52
Post #11

CYTAT(Ika @ Wed, 25 Aug 2010 - 19:57) *
Nie no, tę samą substancję czynną - bisoprolol - to ma jeszcze wiele innych leków icon_wink.gif


Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif
Ika
wto, 31 sie 2010 - 12:27
CYTAT(Ewelinek @ Wed, 25 Aug 2010 - 21:52) *
Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif


No nie, ale chodziło mi o to, że samo posiadanie tej samej substancji czynnej nie sprawia, że są to takie same leki icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post wto, 31 sie 2010 - 12:27
Post #12

CYTAT(Ewelinek @ Wed, 25 Aug 2010 - 21:52) *
Tyle, że żaden więcej nie nazywa się Concor ani Concor Cor icon_razz.gif


No nie, ale chodziło mi o to, że samo posiadanie tej samej substancji czynnej nie sprawia, że są to takie same leki icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
> Concor i Concor Cor, Czy to ten sam lek ?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama