Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Przepis na "szybkie pierniki"

> 
asiam23
śro, 24 lis 2010 - 21:09
Pomozcie prosze,

Poszukuje sprawdzonego przepisu na pierniki, najlepiej takie, ktore im dluzej stoja tym bardziej miekkie. Ciasto najdluzej moze lezec w lodowce 3-4 dni, bo w przyszlym tygodniu paczka jedzie do Polski do rodzicow i bardzo chcialabym im upiec.
W zeszlym roku znalazlam na Maluchach fajny przepis ale glupia nie zapisalam 37.gif
Prosze pomozcie. blagam.gif
asiam23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 692
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 15:31
Skąd: cardiff
Nr użytkownika: 25,608

GG:


post śro, 24 lis 2010 - 21:09
Post #1

Pomozcie prosze,

Poszukuje sprawdzonego przepisu na pierniki, najlepiej takie, ktore im dluzej stoja tym bardziej miekkie. Ciasto najdluzej moze lezec w lodowce 3-4 dni, bo w przyszlym tygodniu paczka jedzie do Polski do rodzicow i bardzo chcialabym im upiec.
W zeszlym roku znalazlam na Maluchach fajny przepis ale glupia nie zapisalam 37.gif
Prosze pomozcie. blagam.gif

--------------------



Joanna 81
śro, 24 lis 2010 - 22:34
sprawdzone, najlepsze, spełniające Twoje wymogi icon_wink.gif

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 24 lis 2010 - 22:34
Post #2

sprawdzone, najlepsze, spełniające Twoje wymogi icon_wink.gif

https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
asiam23
czw, 25 lis 2010 - 11:23
Widzialam ten przepis ale znow sie zgapilam. Ciasto nie musi lezec w lodowce okolo 4 tyg.??
asiam23


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 692
Dołączył: pią, 20 lut 09 - 15:31
Skąd: cardiff
Nr użytkownika: 25,608

GG:


post czw, 25 lis 2010 - 11:23
Post #3

Widzialam ten przepis ale znow sie zgapilam. Ciasto nie musi lezec w lodowce okolo 4 tyg.??

--------------------



moko.
czw, 25 lis 2010 - 13:02
W tym roku mam zamiar upiec Pierniczki jak Alpejskie z mojego ulubionego blogu.
Ciasto musi leżeć w lodówce 24h. Piecze się ok 2 tyg przed świetami, ale po upieczeniu są w miarę miękkie. A po kilku dniach to niebo w gębie.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 25 lis 2010 - 13:02
Post #4

W tym roku mam zamiar upiec Pierniczki jak Alpejskie z mojego ulubionego blogu.
Ciasto musi leżeć w lodówce 24h. Piecze się ok 2 tyg przed świetami, ale po upieczeniu są w miarę miękkie. A po kilku dniach to niebo w gębie.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Joanna 81
czw, 25 lis 2010 - 18:27
CYTAT(asiam23 @ Thu, 25 Nov 2010 - 11:23) *
Widzialam ten przepis ale znow sie zgapilam. Ciasto nie musi lezec w lodowce okolo 4 tyg.??


nie musi icon_wink.gif
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post czw, 25 lis 2010 - 18:27
Post #5

CYTAT(asiam23 @ Thu, 25 Nov 2010 - 11:23) *
Widzialam ten przepis ale znow sie zgapilam. Ciasto nie musi lezec w lodowce okolo 4 tyg.??


nie musi icon_wink.gif

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
tissaia
pią, 26 lis 2010 - 18:36
Sprawdzone, szybkie, pyszne. zawsze się udają ;0

Składniki
50 dag mąki
20 dag cukru pudru
20 dag miodu

12 dag masła lub margaryny
1 jajo
1 dag sody oczyszczanej
2 łyżki stołowe przypraw korzennych do piernika

Mąkę wymieszać z sodą (1 dag sody to mniej więcej czubata łyżeczka
do herbaty), zrobić wgłębienie na środku, wlać miód, dodać przyprawy korzenne, cukier, miękkie masło i jajo. (Miód, jeśli nie jest płynny, można też wcześniej podgrzać razem z masłem, cukrem i korzeniami, a potem ostudzić i połączyć z mąką.).
Zagnieść ciasto jak na pierogi. Wyrabiać aż będzie gładkie i jednolite w przekroju. Różnej grubości pierniczki można wykrawać i piec od razu, ale surowe ciasto nadaje się również do dłuższego przechowywania w chłodnym miejscu (w przykrytej szklanej lub kamionkowej misie albo po prostu owinięte w folię spożywczą).
Ciastka należy piec w średnio nagrzanym piekarniku około 10 minut. Trzeba uważać, żeby nie zrumieniły się zbyt mocno, ponieważ z powodu skarmelizowania miodu mogą stać się zbyt twarde i nabrać nieco goryczki.
Pierwszego dnia po upieczeniu pierniczki są bardzo twarde, doskonałe stają się po dwóch - trzech dniach, gdy nabiorą wilgoci i zmiękną.
Można je długo przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku lub zawiązanym woreczku foliowym. Należy tylko pamiętać, żeby przed jedzeniem zostawić je na dwa dni odkryte w miseczce albo koszyczku, żeby mogły wchłonąć wilgoć z powietrza. Wkładanie cząstek jabłek lub skórek pomarańczy, które mają wpłynąć na miękkość pierniczków nie jest konieczne, chyba że mieszkanie jest mocno ogrzewane i bardzo suche. Kilka dni przed podaniem (lub nawet wcześniej) można pierniczki dowolnie polukrować. Świetnie się też prezentują na choince.

Uwaga:
Zamiast cukru pudru można użyć zwykłego cukru, ale wówczas kryształki będą widoczne w ciasteczkach.
Amatorzy mniej słodkich wypieków powinni raczej zredukować ilość cukru do 10-15 dag, szczególnie, jeśli pierniki mają być lukrowane.

smacznego!

tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post pią, 26 lis 2010 - 18:36
Post #6

Sprawdzone, szybkie, pyszne. zawsze się udają ;0

Składniki
50 dag mąki
20 dag cukru pudru
20 dag miodu

12 dag masła lub margaryny
1 jajo
1 dag sody oczyszczanej
2 łyżki stołowe przypraw korzennych do piernika

Mąkę wymieszać z sodą (1 dag sody to mniej więcej czubata łyżeczka
do herbaty), zrobić wgłębienie na środku, wlać miód, dodać przyprawy korzenne, cukier, miękkie masło i jajo. (Miód, jeśli nie jest płynny, można też wcześniej podgrzać razem z masłem, cukrem i korzeniami, a potem ostudzić i połączyć z mąką.).
Zagnieść ciasto jak na pierogi. Wyrabiać aż będzie gładkie i jednolite w przekroju. Różnej grubości pierniczki można wykrawać i piec od razu, ale surowe ciasto nadaje się również do dłuższego przechowywania w chłodnym miejscu (w przykrytej szklanej lub kamionkowej misie albo po prostu owinięte w folię spożywczą).
Ciastka należy piec w średnio nagrzanym piekarniku około 10 minut. Trzeba uważać, żeby nie zrumieniły się zbyt mocno, ponieważ z powodu skarmelizowania miodu mogą stać się zbyt twarde i nabrać nieco goryczki.
Pierwszego dnia po upieczeniu pierniczki są bardzo twarde, doskonałe stają się po dwóch - trzech dniach, gdy nabiorą wilgoci i zmiękną.
Można je długo przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku lub zawiązanym woreczku foliowym. Należy tylko pamiętać, żeby przed jedzeniem zostawić je na dwa dni odkryte w miseczce albo koszyczku, żeby mogły wchłonąć wilgoć z powietrza. Wkładanie cząstek jabłek lub skórek pomarańczy, które mają wpłynąć na miękkość pierniczków nie jest konieczne, chyba że mieszkanie jest mocno ogrzewane i bardzo suche. Kilka dni przed podaniem (lub nawet wcześniej) można pierniczki dowolnie polukrować. Świetnie się też prezentują na choince.

Uwaga:
Zamiast cukru pudru można użyć zwykłego cukru, ale wówczas kryształki będą widoczne w ciasteczkach.
Amatorzy mniej słodkich wypieków powinni raczej zredukować ilość cukru do 10-15 dag, szczególnie, jeśli pierniki mają być lukrowane.

smacznego!



--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
basiaw
nie, 19 gru 2010 - 22:56
Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post nie, 19 gru 2010 - 22:56
Post #7

Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!

--------------------

Xenna
pon, 20 gru 2010 - 14:08
CYTAT(basiaw @ Sun, 19 Dec 2010 - 22:56) *
Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!

A w jakiej temperaturze piekłaś pierniczki?
Xenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,617
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 10:40
Skąd: Świebodzice
Nr użytkownika: 15,654




post pon, 20 gru 2010 - 14:08
Post #8

CYTAT(basiaw @ Sun, 19 Dec 2010 - 22:56) *
Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!

A w jakiej temperaturze piekłaś pierniczki?
ewik.
pon, 20 gru 2010 - 17:29
CYTAT(moko. @ Thu, 25 Nov 2010 - 13:02) *
W tym roku mam zamiar upiec Pierniczki jak Alpejskie z mojego ulubionego blogu.
Ciasto musi leżeć w lodówce 24h. Piecze się ok 2 tyg przed świetami, ale po upieczeniu są w miarę miękkie. A po kilku dniach to niebo w gębie.

Dzięki moko. icon_smile.gif upiekłam w zeszłym tyg, dobrze, że schowałam na strychu bo zjedlibyśmy wszystkie 06.gif A teraz pakujemy w paczuszki dla rodziny na święta icon_smile.gif
ewik.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,556
Dołączył: czw, 19 sty 06 - 12:46
Skąd: mazowieckie
Nr użytkownika: 4,633




post pon, 20 gru 2010 - 17:29
Post #9

CYTAT(moko. @ Thu, 25 Nov 2010 - 13:02) *
W tym roku mam zamiar upiec Pierniczki jak Alpejskie z mojego ulubionego blogu.
Ciasto musi leżeć w lodówce 24h. Piecze się ok 2 tyg przed świetami, ale po upieczeniu są w miarę miękkie. A po kilku dniach to niebo w gębie.

Dzięki moko. icon_smile.gif upiekłam w zeszłym tyg, dobrze, że schowałam na strychu bo zjedlibyśmy wszystkie 06.gif A teraz pakujemy w paczuszki dla rodziny na święta icon_smile.gif


--------------------
O. 2006 Ł. 2010
basiaw
pon, 20 gru 2010 - 17:59
Ja piekłam w 180 stopni z termoobiegiem przez 7 min. A te z marmoladą 10- 12 min. Jutro znów muszę upiec icon_smile.gif chłopcy zjedli...
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post pon, 20 gru 2010 - 17:59
Post #10

Ja piekłam w 180 stopni z termoobiegiem przez 7 min. A te z marmoladą 10- 12 min. Jutro znów muszę upiec icon_smile.gif chłopcy zjedli...

--------------------

naples
pon, 20 gru 2010 - 18:03
Wszystkie przepisy, które miałam lub znalazłam na pierniczki były z miodem, którego nie lubię, ale udało mi się znaleźć bez icon_smile.gif Jutro będzie hurtowe pieczenie.
Podaję przepis, może komuś posłuży.

Składniki na ciasto:
- 200g mąki tortowej
- 1/3 szklanki cukru
- 1 cukier wanilinowy
- 2 żółtka
- 100g masła

Składniki na polewę (można zrobić dowolną, wedle własnego upodobania):
- 250g cukru pudru
- 1 białko
- sok z 1/2 cytryny
- barwnik spożywczy

Przygotowanie:
Zagnieść ciasto, rozwałkować na grubość 1/2cm, za pomocą foremek wyciąć ciasteczka, wstawić do nagrzanego piekarnika, piec ok 15-20min w temp. 180'C. Polewę ubić mikserem, białko z cukrem, do tego sok z cytryny, wymieszać z barwnikiem spożywczym, każdy kolor osobno. Ciasteczka po upieczeniu ułożyć na drucianym rusztowaniu (najlepiej z piekarnika) i posmarować polewą przy pomocy pędzelka.
naples


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,203
Dołączył: wto, 03 cze 08 - 14:53
Nr użytkownika: 20,141




post pon, 20 gru 2010 - 18:03
Post #11

Wszystkie przepisy, które miałam lub znalazłam na pierniczki były z miodem, którego nie lubię, ale udało mi się znaleźć bez icon_smile.gif Jutro będzie hurtowe pieczenie.
Podaję przepis, może komuś posłuży.

Składniki na ciasto:
- 200g mąki tortowej
- 1/3 szklanki cukru
- 1 cukier wanilinowy
- 2 żółtka
- 100g masła

Składniki na polewę (można zrobić dowolną, wedle własnego upodobania):
- 250g cukru pudru
- 1 białko
- sok z 1/2 cytryny
- barwnik spożywczy

Przygotowanie:
Zagnieść ciasto, rozwałkować na grubość 1/2cm, za pomocą foremek wyciąć ciasteczka, wstawić do nagrzanego piekarnika, piec ok 15-20min w temp. 180'C. Polewę ubić mikserem, białko z cukrem, do tego sok z cytryny, wymieszać z barwnikiem spożywczym, każdy kolor osobno. Ciasteczka po upieczeniu ułożyć na drucianym rusztowaniu (najlepiej z piekarnika) i posmarować polewą przy pomocy pędzelka.

--------------------
-Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie...
Auguste Bekannte

-Ludzie, którzy nie mają własnego życia, zawsze muszą wściubiać nos w cudze...
-Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane...

Carlos Ruíz Zafón
~just~
pon, 20 gru 2010 - 18:17
O rany! Przeczytalam "sposob na szybkie panienki".

Asiam udanych wypiekow!

Znaczy przepis...

Ten post edytował ~just~ pon, 20 gru 2010 - 18:30
~just~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 689
Dołączył: nie, 20 maj 07 - 19:26
Skąd: To tu to tam
Nr użytkownika: 14,438

GG:


post pon, 20 gru 2010 - 18:17
Post #12

O rany! Przeczytalam "sposob na szybkie panienki".

Asiam udanych wypiekow!

Znaczy przepis...
Xenna
wto, 21 gru 2010 - 19:42
CYTAT(basiaw @ Mon, 20 Dec 2010 - 17:59) *
Ja piekłam w 180 stopni z termoobiegiem przez 7 min. A te z marmoladą 10- 12 min. Jutro znów muszę upiec icon_smile.gif chłopcy zjedli...

Bardzo Ci dziękujęicon_smile.gifWłaśnie zastanawiałam się w jakiej temp. powinnam piec pierniczki z termoobiegiem.
Ale musiały być pyszne,ze już ich nie masz,to tylko dowód,że są przepyszne i koniecznie należy je zrobić!
Xenna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,617
Dołączył: pią, 03 sie 07 - 10:40
Skąd: Świebodzice
Nr użytkownika: 15,654




post wto, 21 gru 2010 - 19:42
Post #13

CYTAT(basiaw @ Mon, 20 Dec 2010 - 17:59) *
Ja piekłam w 180 stopni z termoobiegiem przez 7 min. A te z marmoladą 10- 12 min. Jutro znów muszę upiec icon_smile.gif chłopcy zjedli...

Bardzo Ci dziękujęicon_smile.gifWłaśnie zastanawiałam się w jakiej temp. powinnam piec pierniczki z termoobiegiem.
Ale musiały być pyszne,ze już ich nie masz,to tylko dowód,że są przepyszne i koniecznie należy je zrobić!
basiaw
wto, 21 gru 2010 - 22:05
Oj trzeba upiec, trzeba icon_smile.gif
Ja dziś upiekłam drugą turę icon_smile.gif Są przepyszne.
basiaw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,478
Dołączył: śro, 28 gru 05 - 19:15
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 4,392




post wto, 21 gru 2010 - 22:05
Post #14

Oj trzeba upiec, trzeba icon_smile.gif
Ja dziś upiekłam drugą turę icon_smile.gif Są przepyszne.

--------------------

blaire
śro, 22 gru 2010 - 06:39
Tiss, myślisz, że zrobione dziś wieczorem, ewentualnie jutro do południa będą się nadawały na święta?
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 22 gru 2010 - 06:39
Post #15

Tiss, myślisz, że zrobione dziś wieczorem, ewentualnie jutro do południa będą się nadawały na święta?

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
szantrapa
śro, 22 gru 2010 - 09:13
CYTAT(blaire @ Wed, 22 Dec 2010 - 06:39) *
Tiss, myślisz, że zrobione dziś wieczorem, ewentualnie jutro do południa będą się nadawały na święta?



Ja też bardzo jestem ciekawa. Bardzo 37.gif
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 22 gru 2010 - 09:13
Post #16

CYTAT(blaire @ Wed, 22 Dec 2010 - 06:39) *
Tiss, myślisz, że zrobione dziś wieczorem, ewentualnie jutro do południa będą się nadawały na święta?



Ja też bardzo jestem ciekawa. Bardzo 37.gif

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
semi
śro, 22 gru 2010 - 18:56
Musza się nadawać, bo ja własnie zaczynam robić! przepis sobie przytwierdziłam na lodówke, mam składniki, nie mam natomiast wagi i będzie trochę na oko.
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post śro, 22 gru 2010 - 18:56
Post #17

Musza się nadawać, bo ja własnie zaczynam robić! przepis sobie przytwierdziłam na lodówke, mam składniki, nie mam natomiast wagi i będzie trochę na oko.

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

tissaia
śro, 22 gru 2010 - 19:00
Będą, będą! Na pewno! One już na drugi dzień się nadają! Czego dowodem jest fakt, ze piekłam przedwczoraj ( no, w sumie to wczoraj w nocy ) a już połowy nie ma icon_wink.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 22 gru 2010 - 19:00
Post #18

Będą, będą! Na pewno! One już na drugi dzień się nadają! Czego dowodem jest fakt, ze piekłam przedwczoraj ( no, w sumie to wczoraj w nocy ) a już połowy nie ma icon_wink.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
tissaia
śro, 22 gru 2010 - 19:01
emi -może Ci się wobec tego przydac kalkulator icon_wink.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 22 gru 2010 - 19:01
Post #19

emi -może Ci się wobec tego przydac kalkulator icon_wink.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
tissaia
śro, 22 gru 2010 - 19:04
CYTAT(basiaw @ Sun, 19 Dec 2010 - 22:56) *
Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!



Cieszę się, że przepis się przydał icon_smile.gif
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post śro, 22 gru 2010 - 19:04
Post #20

CYTAT(basiaw @ Sun, 19 Dec 2010 - 22:56) *
Tissaia zrobiłam pierniczki z Twojego przepisu i są świetne! Rewelacja, szybko się je robi, ja zrobiłam połowę suchych i połowę z dżemem. Bardzo smaczne, polecam!



Cieszę się, że przepis się przydał icon_smile.gif

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
> Przepis na "szybkie pierniki"
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 19 kwi 2024 - 08:05
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama