Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Opieka na "zielonej szkole"

> 
Tuni
wto, 11 lut 2014 - 11:41
Szukam obecnie ośrodka gdzie mogłyby pojechać nasze dzieci w ramach "zielonej szkoły".
Niektóre ośrodki oferują całodobową opiekę kadry pedagogicznej. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym kosztem i zastanawiam się czy to jakiś wymóg czy raczej dodatek .
No i w sumie po co, przecież dzieci jadą z nauczycielami ze szkoły.
Może mnie ktoś oświecić? icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 11 lut 2014 - 11:41
Post #1

Szukam obecnie ośrodka gdzie mogłyby pojechać nasze dzieci w ramach "zielonej szkoły".
Niektóre ośrodki oferują całodobową opiekę kadry pedagogicznej. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym kosztem i zastanawiam się czy to jakiś wymóg czy raczej dodatek .
No i w sumie po co, przecież dzieci jadą z nauczycielami ze szkoły.
Może mnie ktoś oświecić? icon_smile.gif
aniakuleczka
wto, 11 lut 2014 - 12:03
Wydaje mi się, że to taki 'dodatek', który ma skusić nauczycieli właśnie, że będą mieli jakieś wsparcie w organizacji zielonej szkoły.
Tamci ludzie nie przejmą od strony formalnej opieki nad dziećmi.

szukasz ośrodka czy raczej firmy, która to zorganizuje? mam dwie zaprzyjaźnione jeżeli chcesz mogę Ci polecić na priv.
aniakuleczka


Grupa: Moderatorzy
Postów: 3,484
Dołączył: pon, 23 sie 10 - 22:47
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 34,112




post wto, 11 lut 2014 - 12:03
Post #2

Wydaje mi się, że to taki 'dodatek', który ma skusić nauczycieli właśnie, że będą mieli jakieś wsparcie w organizacji zielonej szkoły.
Tamci ludzie nie przejmą od strony formalnej opieki nad dziećmi.

szukasz ośrodka czy raczej firmy, która to zorganizuje? mam dwie zaprzyjaźnione jeżeli chcesz mogę Ci polecić na priv.

--------------------


Fajnie być mamą,
tylko po kim ona jest taka uparta? :)
Kaszanka
wto, 11 lut 2014 - 12:07
Dokładnie tak wygląda sprawa jak pisze Ania. Moje koleżanki nauczycielki przestrzegają przed niepotrzebnym kosztem, rodzice pokusili sie z nadzieją, że dzieci będą miały więcej atrakcji, ale wcale tak nie było, robili to samo co mieliby zaplanowane z nauczycielkami, a panie i tak musiały wszędzie z nimi chodzić, w nocy i tak nie spały tylko czuwały, bo to one były odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
Kaszanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,745
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 11:58
Nr użytkownika: 858




post wto, 11 lut 2014 - 12:07
Post #3

Dokładnie tak wygląda sprawa jak pisze Ania. Moje koleżanki nauczycielki przestrzegają przed niepotrzebnym kosztem, rodzice pokusili sie z nadzieją, że dzieci będą miały więcej atrakcji, ale wcale tak nie było, robili to samo co mieliby zaplanowane z nauczycielkami, a panie i tak musiały wszędzie z nimi chodzić, w nocy i tak nie spały tylko czuwały, bo to one były odpowiedzialne za bezpieczeństwo.
Litka
wto, 11 lut 2014 - 14:42
To Ty szukasz zielonej szkoły dla klasy, a nie wychowawca?
A koszty trzeba ciąć jak najbardziej, mogę Ci podać parę namiarów, ale po feriach, bo mam w pracy wszystko. Najtaniej bez pomocy biura.
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post wto, 11 lut 2014 - 14:42
Post #4

To Ty szukasz zielonej szkoły dla klasy, a nie wychowawca?
A koszty trzeba ciąć jak najbardziej, mogę Ci podać parę namiarów, ale po feriach, bo mam w pracy wszystko. Najtaniej bez pomocy biura.
Tuni
wto, 11 lut 2014 - 14:47
Aniu, ja poproszÄ™ o te namiary icon_smile.gif

Co do opieki w ośrodku, to wychowawczyni powiedziała, ze mamy szukać tylko takiego z kadrą. To bardzo zawęża krąg poszukiwań, mamy dużo mniejszy wybór icon_sad.gif

Myslałam, że to jakiś odgórny wymóg ale z tego co czytam wynika, że to "prośba" pani.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 11 lut 2014 - 14:47
Post #5

Aniu, ja poproszÄ™ o te namiary icon_smile.gif

Co do opieki w ośrodku, to wychowawczyni powiedziała, ze mamy szukać tylko takiego z kadrą. To bardzo zawęża krąg poszukiwań, mamy dużo mniejszy wybór icon_sad.gif

Myslałam, że to jakiś odgórny wymóg ale z tego co czytam wynika, że to "prośba" pani.
Litka
wto, 11 lut 2014 - 15:12
Zawsze możecie powiedzieć, że taka opcja jest droższa i może ciągnąć za sobą to, że nie wszystkie dzieci pojadą, a dobrze, aby wszystkie skorzystały z takiej integracji.

Sama wyszłaś z propozycją poszukania oferty wycieczki czy zostało Ci to "zlecone"?
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post wto, 11 lut 2014 - 15:12
Post #6

Zawsze możecie powiedzieć, że taka opcja jest droższa i może ciągnąć za sobą to, że nie wszystkie dzieci pojadą, a dobrze, aby wszystkie skorzystały z takiej integracji.

Sama wyszłaś z propozycją poszukania oferty wycieczki czy zostało Ci to "zlecone"?
Tuni
wto, 11 lut 2014 - 15:33
Litka, pani powiedziała żeby rodzice coś znaleźli. Odzew był marny, więc ostatecznie spadło to na trójkę klasową.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post wto, 11 lut 2014 - 15:33
Post #7

Litka, pani powiedziała żeby rodzice coś znaleźli. Odzew był marny, więc ostatecznie spadło to na trójkę klasową.
ulla
śro, 12 lut 2014 - 15:07
Szkoła Weroniki od lat współpracuje z tą samą firmą przy organizacji "zielonej szkoły".
Zasada jest zawsze ta sama, to znaczy dobra, ciekawa wycieczka (jej założenia i miejsce określa szkoła), dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, atrakcje turystyczne na miejscu (+ przewodnik, tam gdzie potrzebny) i w 100% wyłączna opieka nauczycieli ze szkoły.
Cena mimo wieloletniej współpracy niekoniecznie jest szczególnie atrakcyjna, ale w zamian mamy pewność, że autokary, którymi jadą dzieci są bezpieczne na tyle na ile to możliwe oczywiście, a miejsce gdzie jadą, czyste, bezpieczne i zgodne z oczekiwaniami.

ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 12 lut 2014 - 15:07
Post #8

Szkoła Weroniki od lat współpracuje z tą samą firmą przy organizacji "zielonej szkoły".
Zasada jest zawsze ta sama, to znaczy dobra, ciekawa wycieczka (jej założenia i miejsce określa szkoła), dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, atrakcje turystyczne na miejscu (+ przewodnik, tam gdzie potrzebny) i w 100% wyłączna opieka nauczycieli ze szkoły.
Cena mimo wieloletniej współpracy niekoniecznie jest szczególnie atrakcyjna, ale w zamian mamy pewność, że autokary, którymi jadą dzieci są bezpieczne na tyle na ile to możliwe oczywiście, a miejsce gdzie jadą, czyste, bezpieczne i zgodne z oczekiwaniami.



--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Tuni
śro, 12 lut 2014 - 15:23
Ulla, a mogłabyś wysłać namiary? Miejscowość i nazwa ośrodka wystarczy , "wyguglam" sobie icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 12 lut 2014 - 15:23
Post #9

Ulla, a mogłabyś wysłać namiary? Miejscowość i nazwa ośrodka wystarczy , "wyguglam" sobie icon_smile.gif
agarad
śro, 12 lut 2014 - 16:23
A nie możemy tu się podzielić takimi informacjami?

Ja też mogę podać ośrodki / z kadrą icon_smile.gif / w którym było moje dzieci.
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post śro, 12 lut 2014 - 16:23
Post #10

A nie możemy tu się podzielić takimi informacjami?

Ja też mogę podać ośrodki / z kadrą icon_smile.gif / w którym było moje dzieci.

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

ulla
śro, 12 lut 2014 - 16:39
CYTAT(Tuni @ Wed, 12 Feb 2014 - 13:23) *
Ulla, a mogłabyś wysłać namiary? Miejscowość i nazwa ośrodka wystarczy , "wyguglam" sobie icon_smile.gif



Sprawdzę gdzie byli i Ci wyślę, jeżeli znajdę dokładne namiary. Być może coś gdzieś mi zostało, czego nie wyrzuciłam.

W pierwszej klasie byli na krótkiej wycieczce na początek - dwa dni w Beskidy, Bielsko-Biała, krótki wypad w góry i Park Miniatur w Inwałdzie. Potem na wiosnę chyba był Szlak Orlich Gniazd, w drugiej Warszawa, w trzeciej Sandomierz i Roztocze.
Teraz jadą dalej - Wielkopolska i Pałuki. Znaczy Biskupin, Gniezno, Kruszwica, Poznań.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 12 lut 2014 - 16:39
Post #11

CYTAT(Tuni @ Wed, 12 Feb 2014 - 13:23) *
Ulla, a mogłabyś wysłać namiary? Miejscowość i nazwa ośrodka wystarczy , "wyguglam" sobie icon_smile.gif



Sprawdzę gdzie byli i Ci wyślę, jeżeli znajdę dokładne namiary. Być może coś gdzieś mi zostało, czego nie wyrzuciłam.

W pierwszej klasie byli na krótkiej wycieczce na początek - dwa dni w Beskidy, Bielsko-Biała, krótki wypad w góry i Park Miniatur w Inwałdzie. Potem na wiosnę chyba był Szlak Orlich Gniazd, w drugiej Warszawa, w trzeciej Sandomierz i Roztocze.
Teraz jadą dalej - Wielkopolska i Pałuki. Znaczy Biskupin, Gniezno, Kruszwica, Poznań.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Tuni
śro, 12 lut 2014 - 17:41
Agaradzie, dawaj icon_smile.gif

Ulla, to ja poproszÄ™ to Bielsko i Beskidy icon_smile.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 12 lut 2014 - 17:41
Post #12

Agaradzie, dawaj icon_smile.gif

Ulla, to ja poproszÄ™ to Bielsko i Beskidy icon_smile.gif
ulla
śro, 12 lut 2014 - 19:17
CYTAT(Tuni @ Wed, 12 Feb 2014 - 15:41) *
Ulla, to ja poproszÄ™ to Bielsko i Beskidy icon_smile.gif



Tuni, nie gwarantuję, że znajdę namiary, jak nie znajdę, to ostatecznie mogę zadzwonić do byłej wychowawczyni Weroniki i zapytać. Wiem, że wtedy gdy pojechali w Beskidy, dlatego, że grupa była niezbyt duża, mieszkali w pensjonacie.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post śro, 12 lut 2014 - 19:17
Post #13

CYTAT(Tuni @ Wed, 12 Feb 2014 - 15:41) *
Ulla, to ja poproszÄ™ to Bielsko i Beskidy icon_smile.gif



Tuni, nie gwarantuję, że znajdę namiary, jak nie znajdę, to ostatecznie mogę zadzwonić do byłej wychowawczyni Weroniki i zapytać. Wiem, że wtedy gdy pojechali w Beskidy, dlatego, że grupa była niezbyt duża, mieszkali w pensjonacie.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Tuni
śro, 12 lut 2014 - 19:31
Ulla, u nas pojedzie około 60 dzieci + wychowawcy. Jeśli ten "Twój" pensjonat ich nie pomieści, to nawet nie szukaj.
I dzięki za zaangażowanie.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post śro, 12 lut 2014 - 19:31
Post #14

Ulla, u nas pojedzie około 60 dzieci + wychowawcy. Jeśli ten "Twój" pensjonat ich nie pomieści, to nawet nie szukaj.
I dzięki za zaangażowanie.
> Opieka na "zielonej szkole"
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama