Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pieprzyk,znamiÄ™ u starszego dziecka

, jak z tym usuwaniem jest
> , jak z tym usuwaniem jest
Lila_
śro, 07 mar 2012 - 13:18
Dziewczyny mam właśnie pytanie dotyczące znamion- czy usuwałyście u swoich starszych dzieci?
Jak to wyglądało?


Karol ma dość spory na głowie i raczej należy coś z tym zrobić ale potwornie się boję że pójdę do kogoś kto mu zamiast pomóc to zaszkodzi icon_confused.gif
Będę wdzieczna za wszelkie informacje - jak i gdzie usuwałyście
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 07 mar 2012 - 13:18
Post #1

Dziewczyny mam właśnie pytanie dotyczące znamion- czy usuwałyście u swoich starszych dzieci?
Jak to wyglądało?


Karol ma dość spory na głowie i raczej należy coś z tym zrobić ale potwornie się boję że pójdę do kogoś kto mu zamiast pomóc to zaszkodzi icon_confused.gif
Będę wdzieczna za wszelkie informacje - jak i gdzie usuwałyście

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

jaAga*
śro, 07 mar 2012 - 14:06
Moja młodsza córka miała usuwane znamię barwnikowe z łopatki rok temu.
Poszłam do dermatologa, ona obejrzała pod dermoskopem (czy jak to się zwie), znamie miało czerwoną obwódkę, stwierdziła nierówność brzegów, jakiś stan zapalny czy coś w tym stylu i dała skierowanie do chirurga dziecięcego z zaleceniem usunięcia.
U chirurga byłyśmy raz- wyznaczył datę zabiegu, Młoda nie leżała w szpitalu, przyjechalismy tylko na zabieg, był w znieczuleniu miejscowym-było lepiej niż myślałam, choć jej płacz po ukłuciu igłą było słychać chyba na całym piętrze. Po ok. 2 tygodniach był wynik histo.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post śro, 07 mar 2012 - 14:06
Post #2

Moja młodsza córka miała usuwane znamię barwnikowe z łopatki rok temu.
Poszłam do dermatologa, ona obejrzała pod dermoskopem (czy jak to się zwie), znamie miało czerwoną obwódkę, stwierdziła nierówność brzegów, jakiś stan zapalny czy coś w tym stylu i dała skierowanie do chirurga dziecięcego z zaleceniem usunięcia.
U chirurga byłyśmy raz- wyznaczył datę zabiegu, Młoda nie leżała w szpitalu, przyjechalismy tylko na zabieg, był w znieczuleniu miejscowym-było lepiej niż myślałam, choć jej płacz po ukłuciu igłą było słychać chyba na całym piętrze. Po ok. 2 tygodniach był wynik histo.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
marghe.
śro, 07 mar 2012 - 14:30
CYTAT(Lila_ @ Wed, 07 Mar 2012 - 15:18) *
Dziewczyny mam właśnie pytanie dotyczące znamion- czy usuwałyście u swoich starszych dzieci?
Jak to wyglądało?
Karol ma dość spory na głowie i raczej należy coś z tym zrobić ale potwornie się boję że pójdę do kogoś kto mu zamiast pomóc to zaszkodzi icon_confused.gif
Będę wdzieczna za wszelkie informacje - jak i gdzie usuwałyście

Gaba ma dwa. Też na głowie. Jeden naprawdę spory.
Chirurg chciał ciąć natychmiast (iks lat temu)
Dermatolog kazała obserwować

To obserwujÄ™.
Nie zmieniają się, więc na razie daję im spokój
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 07 mar 2012 - 14:30
Post #3

CYTAT(Lila_ @ Wed, 07 Mar 2012 - 15:18) *
Dziewczyny mam właśnie pytanie dotyczące znamion- czy usuwałyście u swoich starszych dzieci?
Jak to wyglądało?
Karol ma dość spory na głowie i raczej należy coś z tym zrobić ale potwornie się boję że pójdę do kogoś kto mu zamiast pomóc to zaszkodzi icon_confused.gif
Będę wdzieczna za wszelkie informacje - jak i gdzie usuwałyście

Gaba ma dwa. Też na głowie. Jeden naprawdę spory.
Chirurg chciał ciąć natychmiast (iks lat temu)
Dermatolog kazała obserwować

To obserwujÄ™.
Nie zmieniają się, więc na razie daję im spokój
Mafia
śro, 07 mar 2012 - 15:25
Mój nastolatek ma zmiany melaninowe, w tym jedną miał dużą (ponad 2cm średnicy) na owłosionej skórze głowy. Po konsultacjach u 3 lekarzy (dermatolog, chirurg i oknkolog), zdecydowaliśmy się na usunięcie jej. Mimo upływu czasu (chyba 2,5 roku), miejsce nadal nie jest owłosione.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post śro, 07 mar 2012 - 15:25
Post #4

Mój nastolatek ma zmiany melaninowe, w tym jedną miał dużą (ponad 2cm średnicy) na owłosionej skórze głowy. Po konsultacjach u 3 lekarzy (dermatolog, chirurg i oknkolog), zdecydowaliśmy się na usunięcie jej. Mimo upływu czasu (chyba 2,5 roku), miejsce nadal nie jest owłosione.

--------------------
Mafia
Lila_
śro, 07 mar 2012 - 21:29
dermatolog zaleciła nam usunięcie ale odesłała do Krakowa do kliniki a tam niestety dzieci nie przyjmują i utknęłam w miejscu icon_sad.gif

te znamiona to usuwali zwykli chirurdzy czy onkolodzy?

gdyby to o mnie chodziło to nie byłoby problemu ale,że o dziecko to trochę panikuję 37.gif
Lila_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,656
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 01:03
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 319




post śro, 07 mar 2012 - 21:29
Post #5

dermatolog zaleciła nam usunięcie ale odesłała do Krakowa do kliniki a tam niestety dzieci nie przyjmują i utknęłam w miejscu icon_sad.gif

te znamiona to usuwali zwykli chirurdzy czy onkolodzy?

gdyby to o mnie chodziło to nie byłoby problemu ale,że o dziecko to trochę panikuję 37.gif

--------------------
czy naprawd? ?pieszymy si? kocha? ludzi skoro wiemy jak szybko odchodz?...


potrójna mama - Karol (08.1999) Emilia (07.2002) i Alicja (10.2012)

mim0za
czw, 08 mar 2012 - 09:00
Moja córka miała usuwane pieprzyka z ucha (bo ciągle podrażniała go grzebieniem) w wieku 10 lat. W zeszłym roku kolejnego z nogi (zminiał kolor na słońcu). Oba przez chirurga w gabinecie zabiegowym.
mim0za


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,560
Dołączył: czw, 14 gru 06 - 14:34
Nr użytkownika: 9,076




post czw, 08 mar 2012 - 09:00
Post #6

Moja córka miała usuwane pieprzyka z ucha (bo ciągle podrażniała go grzebieniem) w wieku 10 lat. W zeszłym roku kolejnego z nogi (zminiał kolor na słońcu). Oba przez chirurga w gabinecie zabiegowym.
Mafia
czw, 08 mar 2012 - 11:33
Mojemu synowi usuwał chirurg.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post czw, 08 mar 2012 - 11:33
Post #7

Mojemu synowi usuwał chirurg.

--------------------
Mafia
> Pieprzyk,znamiÄ™ u starszego dziecka, jak z tym usuwaniem jest
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 12:33
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama