Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

podziekowanie dla pań,czyli tak zwany prezent

> 
ciao
piÄ…, 12 cze 2009 - 13:59
Jak to wyglada w waszych przedszkolach
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post piÄ…, 12 cze 2009 - 13:59
Post #1

Jak to wyglada w waszych przedszkolach

--------------------
Brak polskich literowek
alatanta

Go??







post piÄ…, 12 cze 2009 - 19:54
Post #2

.....
ewela
piÄ…, 12 cze 2009 - 20:02
ehhh nikt nie liczy na prezenty. Przeciez to jest ich praca.

Czy lakarzowi jak ktos dziękuje to się z tym tak obnosi?


Jesli rodzic ma życzenie podziękować na współpracę, za opiekę, za pomoc w wychowaniu to jest tylko i wyłącznie jego gest.

Ale wiecie co najbardziej ucieszy nauczyciela...................jak rodzice docenia w końcu jego pracę i trud włożony w wychowanie.

Pani sprzątaczce tez należy podziękowac.................bo tyłek naszemu dziecku wycierała, żygi ze stolika sprzątała........


Moje dziecko jest juz wypisane z przedszkola............ale na odchodne Panie dostały czekoladki i laurki od Emilki.(4panie,4 czekolady).

Pozdrawiam
Ewelka
ewela


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,315
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 22:53
SkÄ…d: tutejszy raj
Nr użytkownika: 2,475

GG:


post piÄ…, 12 cze 2009 - 20:02
Post #3

ehhh nikt nie liczy na prezenty. Przeciez to jest ich praca.

Czy lakarzowi jak ktos dziękuje to się z tym tak obnosi?


Jesli rodzic ma życzenie podziękować na współpracę, za opiekę, za pomoc w wychowaniu to jest tylko i wyłącznie jego gest.

Ale wiecie co najbardziej ucieszy nauczyciela...................jak rodzice docenia w końcu jego pracę i trud włożony w wychowanie.

Pani sprzątaczce tez należy podziękowac.................bo tyłek naszemu dziecku wycierała, żygi ze stolika sprzątała........


Moje dziecko jest juz wypisane z przedszkola............ale na odchodne Panie dostały czekoladki i laurki od Emilki.(4panie,4 czekolady).

Pozdrawiam
Ewelka
alatanta

Go??







post piÄ…, 12 cze 2009 - 20:40
Post #4

......
ciao
sob, 13 cze 2009 - 13:26
Niki bedzie przechodzila do nastepnej grupy i kupilam kawe,jakies czekoladki chociaz tak prawde mowiac nie mialabym ochoty im nic dawac,jakos sobie na to nie zasluguja ale z drugiej strony bedzie tam szla (moze) moja mlodsza coreczka i jakis "dobry sled" chcialabym po sobie zostawic
ciao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,908
Dołączył: czw, 27 sty 05 - 18:23
SkÄ…d: Krakow
Nr użytkownika: 2,595




post sob, 13 cze 2009 - 13:26
Post #5

Niki bedzie przechodzila do nastepnej grupy i kupilam kawe,jakies czekoladki chociaz tak prawde mowiac nie mialabym ochoty im nic dawac,jakos sobie na to nie zasluguja ale z drugiej strony bedzie tam szla (moze) moja mlodsza coreczka i jakis "dobry sled" chcialabym po sobie zostawic

--------------------
Brak polskich literowek
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 13 cze 2009 - 17:36
Post #6

https://dziecko.onet.pl/28103,0,0,prawie_ja...,1,artykul.html

--------------------
.uzytkownik.usun...
sob, 13 cze 2009 - 17:50
CYTAT(alatanta @ Fri, 12 Jun 2009 - 19:54) *
właśnie jesteśmy chwile "przed" szykuje się feta... w ubiegłych latach panie podostawały takie prezenty jakie sobie życzyły ... jakaś bransoletka, koc ...
niestety u nas będą zawiedzione... szykujemy tylko symboliczne kwiaty. Za to będzie impreza pożegnalna na której będą wszyscy- dzieci, rodzice zaproszeni są wszyscy pracownicy przedszkola, z palaczem łącznie



Alatanta, i wg. mnie tak powinno być. Żadnych prezentów. Co najwyżej kwiaty albo bombonierka. I finito. Dawno temu, kedy wylądowałam na rocznych praktykach w szkole właśnie to mnie przerażało. Żeromski wył w mojej głowie bo choć to nie Obrzydłówek ino miasto Stołeczne a jaja i sery zamieniono na rajstopki i diabli wiedzą co jeszcze - klimat zasadniczo był ten sam. Nigdy nie potrafiłam się w nim znaleźć i nie biorąc prezentów zapisałam się w pamięci rodziców jako chamka/oryginał/dziwaczka totalna.

Fakty są jednak takie, że nauczyciele - czy to przedszkolni czy z jakiej innej placówki - pobierają za swą pracę wynagrodzenie.

K
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post sob, 13 cze 2009 - 17:50
Post #7

CYTAT(alatanta @ Fri, 12 Jun 2009 - 19:54) *
właśnie jesteśmy chwile "przed" szykuje się feta... w ubiegłych latach panie podostawały takie prezenty jakie sobie życzyły ... jakaś bransoletka, koc ...
niestety u nas będą zawiedzione... szykujemy tylko symboliczne kwiaty. Za to będzie impreza pożegnalna na której będą wszyscy- dzieci, rodzice zaproszeni są wszyscy pracownicy przedszkola, z palaczem łącznie



Alatanta, i wg. mnie tak powinno być. Żadnych prezentów. Co najwyżej kwiaty albo bombonierka. I finito. Dawno temu, kedy wylądowałam na rocznych praktykach w szkole właśnie to mnie przerażało. Żeromski wył w mojej głowie bo choć to nie Obrzydłówek ino miasto Stołeczne a jaja i sery zamieniono na rajstopki i diabli wiedzą co jeszcze - klimat zasadniczo był ten sam. Nigdy nie potrafiłam się w nim znaleźć i nie biorąc prezentów zapisałam się w pamięci rodziców jako chamka/oryginał/dziwaczka totalna.

Fakty są jednak takie, że nauczyciele - czy to przedszkolni czy z jakiej innej placówki - pobierają za swą pracę wynagrodzenie.

K
Aga H
sob, 13 cze 2009 - 20:41
Ja się pod Zwierzo podpiszę - nie po to nam płacą, żebyśmy oczekiwali prezentów. Mnie okropnie drażni, że rodzice próbują coś wcisnąć by uzyskać... no nie wiem - przepuszczenie do kolejnej klasy? Zauważyli, ze ja niczego nie przyjmę, to teraz sugerują, że może dziecko do mnie na korepetycje przyjdzie - no szlag mnie trafia. Może to nie to samo, co prezent na zakończenie roku, ale moim zdaniem granica niewielka, zwłaszcza patrząc w kontekście w jakim napisała ciao_848 to dla mnie już granicy nie ma.


Z drugiej strony - wychowawcą nie jestem, pracuję w gimnazjum i gdy widzę wysiłki trzecioklasistów, by fajnemu wychowawcy jakiś pożegnalny prezent kupić, to ich rozumiem. Może to tradycja, może pomysł rodziców, ale może jednak inicjatywa samych uczniów? Uważam, ze taki np długopis z wygrawerowaną dedykacją, czy podziękowaniem od klasy jest czymś miłym. Byle nie było to wymuszone i nie wiadomo jak kosztowne.

Ja po prostu nie potrafię przyjmować prezentów icon_smile.gif
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post sob, 13 cze 2009 - 20:41
Post #8

Ja się pod Zwierzo podpiszę - nie po to nam płacą, żebyśmy oczekiwali prezentów. Mnie okropnie drażni, że rodzice próbują coś wcisnąć by uzyskać... no nie wiem - przepuszczenie do kolejnej klasy? Zauważyli, ze ja niczego nie przyjmę, to teraz sugerują, że może dziecko do mnie na korepetycje przyjdzie - no szlag mnie trafia. Może to nie to samo, co prezent na zakończenie roku, ale moim zdaniem granica niewielka, zwłaszcza patrząc w kontekście w jakim napisała ciao_848 to dla mnie już granicy nie ma.


Z drugiej strony - wychowawcą nie jestem, pracuję w gimnazjum i gdy widzę wysiłki trzecioklasistów, by fajnemu wychowawcy jakiś pożegnalny prezent kupić, to ich rozumiem. Może to tradycja, może pomysł rodziców, ale może jednak inicjatywa samych uczniów? Uważam, ze taki np długopis z wygrawerowaną dedykacją, czy podziękowaniem od klasy jest czymś miłym. Byle nie było to wymuszone i nie wiadomo jak kosztowne.

Ja po prostu nie potrafię przyjmować prezentów icon_smile.gif

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Kocisława zwana...
nie, 14 cze 2009 - 09:15
Ja żadnych prezentów nie daję.Nie wiem jak cała grupa bo Młoda przestaje chodzić do przedszkola gdzieś w połowie czerwca. Sama też nie przyjmuję,co jest związane i z moją niechęcią do takieo obdarowywania i z zakazem mojej dyrektorki(chwała jej za to)
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
SkÄ…d: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post nie, 14 cze 2009 - 09:15
Post #9

Ja żadnych prezentów nie daję.Nie wiem jak cała grupa bo Młoda przestaje chodzić do przedszkola gdzieś w połowie czerwca. Sama też nie przyjmuję,co jest związane i z moją niechęcią do takieo obdarowywania i z zakazem mojej dyrektorki(chwała jej za to)

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
Ryjek
nie, 14 cze 2009 - 10:05
Jako jedna z 3jki rodziców ze żlobka dzieci, ktore odchodza do przedszkola wymysliłam skromny prezent: kartka ze scrapem buziek (10 dzieci) + kawa+bombonierka. Kartke zrobie sama, a koszt kawy i bombonierki to ok. 30PLN wiec składka po 3PLN icon_smile.gif MYsle ze nie bedzie to wielki wydatek a miły prezent dla 5 opiekunek na zakonczenie icon_smile.gif
Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post nie, 14 cze 2009 - 10:05
Post #10

Jako jedna z 3jki rodziców ze żlobka dzieci, ktore odchodza do przedszkola wymysliłam skromny prezent: kartka ze scrapem buziek (10 dzieci) + kawa+bombonierka. Kartke zrobie sama, a koszt kawy i bombonierki to ok. 30PLN wiec składka po 3PLN icon_smile.gif MYsle ze nie bedzie to wielki wydatek a miły prezent dla 5 opiekunek na zakonczenie icon_smile.gif

--------------------
Ryjek



justin
nie, 14 cze 2009 - 10:11
Ryjek, pochwalisz siÄ™ jak robisz taka karteczkÄ™?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post nie, 14 cze 2009 - 10:11
Post #11

Ryjek, pochwalisz siÄ™ jak robisz taka karteczkÄ™?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Ryjek
nie, 14 cze 2009 - 22:27
Oczywiscie icon_smile.gif Bedzie podobna do tych ksiag co teraz robie icon_smile.gif

Ryjek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,888
Dołączył: śro, 14 cze 06 - 15:10
SkÄ…d: Bogatynia
Nr użytkownika: 6,265

GG:


post nie, 14 cze 2009 - 22:27
Post #12

Oczywiscie icon_smile.gif Bedzie podobna do tych ksiag co teraz robie icon_smile.gif



--------------------
Ryjek



~anula~
nie, 14 cze 2009 - 22:37
CYTAT(alatanta @ Fri, 12 Jun 2009 - 20:54) *
właśnie jesteśmy chwile "przed" szykuje się feta... w ubiegłych latach panie podostawały takie prezenty jakie sobie życzyły ... jakaś bransoletka, koc ...
niestety u nas będą zawiedzione... szykujemy tylko symboliczne kwiaty. Za to będzie impreza pożegnalna na której będą wszyscy- dzieci, rodzice zaproszeni są wszyscy pracownicy przedszkola, z palaczem łącznie


Nie no serio, piszesz? naprawdę prezenty były i to jeszcze wg ŻYCZEŃ ??? w przedszkolu? świat się wali jak słowo daję a my sami sobie dołki kopiemy....
~anula~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,091
Dołączył: nie, 26 lut 06 - 15:01
SkÄ…d: lubelskie
Nr użytkownika: 5,060

GG:


post nie, 14 cze 2009 - 22:37
Post #13

CYTAT(alatanta @ Fri, 12 Jun 2009 - 20:54) *
właśnie jesteśmy chwile "przed" szykuje się feta... w ubiegłych latach panie podostawały takie prezenty jakie sobie życzyły ... jakaś bransoletka, koc ...
niestety u nas będą zawiedzione... szykujemy tylko symboliczne kwiaty. Za to będzie impreza pożegnalna na której będą wszyscy- dzieci, rodzice zaproszeni są wszyscy pracownicy przedszkola, z palaczem łącznie


Nie no serio, piszesz? naprawdę prezenty były i to jeszcze wg ŻYCZEŃ ??? w przedszkolu? świat się wali jak słowo daję a my sami sobie dołki kopiemy....

--------------------
Madulka


justin
pon, 15 cze 2009 - 22:35
CYTAT(Ryjek @ Sun, 14 Jun 2009 - 23:27) *
Oczywiscie icon_smile.gif Bedzie podobna do tych ksiag co teraz robie icon_smile.gif



coś więcej napiszesz?
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post pon, 15 cze 2009 - 22:35
Post #14

CYTAT(Ryjek @ Sun, 14 Jun 2009 - 23:27) *
Oczywiscie icon_smile.gif Bedzie podobna do tych ksiag co teraz robie icon_smile.gif



coś więcej napiszesz?

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
.uzytkownik.usun...
sob, 20 cze 2009 - 09:00
CYTAT(~anula~ @ Sun, 14 Jun 2009 - 22:37) *
Nie no serio, piszesz? naprawdę prezenty były i to jeszcze wg ŻYCZEŃ ??? w przedszkolu? świat się wali jak słowo daję a my sami sobie dołki kopiemy....



Ta, sama też się zdziwiłam. Ale ja w ogóle dziwna jestem. Kiedy wychowawczyni pod koniec maturalnej klasy zażyczyła sobie na koniec roku bransoletki srebrnej ino grubej - zbojkotowałam, zapewne po chamsku. Trudno. Jakoś pewnych rzeczy nie pojmuję i już nie pojmę.

K
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post sob, 20 cze 2009 - 09:00
Post #15

CYTAT(~anula~ @ Sun, 14 Jun 2009 - 22:37) *
Nie no serio, piszesz? naprawdę prezenty były i to jeszcze wg ŻYCZEŃ ??? w przedszkolu? świat się wali jak słowo daję a my sami sobie dołki kopiemy....



Ta, sama też się zdziwiłam. Ale ja w ogóle dziwna jestem. Kiedy wychowawczyni pod koniec maturalnej klasy zażyczyła sobie na koniec roku bransoletki srebrnej ino grubej - zbojkotowałam, zapewne po chamsku. Trudno. Jakoś pewnych rzeczy nie pojmuję i już nie pojmę.

K
CrazyMary
sob, 20 cze 2009 - 09:50
CYTAT(Zwierzo. @ Sat, 20 Jun 2009 - 10:00) *
Ta, sama też się zdziwiłam. Ale ja w ogóle dziwna jestem. Kiedy wychowawczyni pod koniec maturalnej klasy zażyczyła sobie na koniec roku bransoletki srebrnej ino grubej - zbojkotowałam, zapewne po chamsku. Trudno. Jakoś pewnych rzeczy nie pojmuję i już nie pojmę.

K

Nasza polonistka w liceum życzyła sobie depilator. icon_rolleyes.gif
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post sob, 20 cze 2009 - 09:50
Post #16

CYTAT(Zwierzo. @ Sat, 20 Jun 2009 - 10:00) *
Ta, sama też się zdziwiłam. Ale ja w ogóle dziwna jestem. Kiedy wychowawczyni pod koniec maturalnej klasy zażyczyła sobie na koniec roku bransoletki srebrnej ino grubej - zbojkotowałam, zapewne po chamsku. Trudno. Jakoś pewnych rzeczy nie pojmuję i już nie pojmę.

K

Nasza polonistka w liceum życzyła sobie depilator. icon_rolleyes.gif

--------------------


.uzytkownik.usun...
sob, 20 cze 2009 - 09:57
CYTAT(CrazyMary @ Sat, 20 Jun 2009 - 09:50) *
Nasza polonistka w liceum życzyła sobie depilator. icon_rolleyes.gif



O, jeszcze lepiej. Ciekawam czy o wibratory też proszą. diabel.gif

K
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post sob, 20 cze 2009 - 09:57
Post #17

CYTAT(CrazyMary @ Sat, 20 Jun 2009 - 09:50) *
Nasza polonistka w liceum życzyła sobie depilator. icon_rolleyes.gif



O, jeszcze lepiej. Ciekawam czy o wibratory też proszą. diabel.gif

K
alatanta

Go??







post sob, 20 cze 2009 - 19:58
Post #18

.......
mama_do_kwadratu
sob, 20 cze 2009 - 20:08
U mnie już nadgorliwe mamuśki sugerowały, że na konie c trzeciej klasy trzeba kupić jakiś porządny prezent. Złoto na przykład.
Po moim trupie.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 20 cze 2009 - 20:08
Post #19

U mnie już nadgorliwe mamuśki sugerowały, że na konie c trzeciej klasy trzeba kupić jakiś porządny prezent. Złoto na przykład.
Po moim trupie.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
candace
sob, 20 cze 2009 - 20:36
U mnie były kwiaty - dla wszystkich. ale kwiaty kupowali rodzice tych dzieci co odchodzą, że moja zostaje to ja tylko uczestniczyłam w pożegnaniu czyli oglądaniu występów. w moim przedszkolu pani dyrektor na pierwszym spotkaniu mówi , że to ich praca i jak ktoś ma pieniadze niech na cele przedszkola da albo cos pozytecznego kupi...

a matka która sie o każdą złotówkę "rzucała" : po co im kino? po co im teatr? była oburzona bo jak nic nie damy to sie dziećmi nie zajmą idiot.gif wallbash.gif bangin.gif

koleżanka z pracy mówiła, że u jej córki w gimnazjum złote kolczyki kupowali: pani miała przypadkowa rozmowę z jedna z matek..
candace


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,286
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 14:14
SkÄ…d: szuwarkowo
Nr użytkownika: 14,238




post sob, 20 cze 2009 - 20:36
Post #20

U mnie były kwiaty - dla wszystkich. ale kwiaty kupowali rodzice tych dzieci co odchodzą, że moja zostaje to ja tylko uczestniczyłam w pożegnaniu czyli oglądaniu występów. w moim przedszkolu pani dyrektor na pierwszym spotkaniu mówi , że to ich praca i jak ktoś ma pieniadze niech na cele przedszkola da albo cos pozytecznego kupi...

a matka która sie o każdą złotówkę "rzucała" : po co im kino? po co im teatr? była oburzona bo jak nic nie damy to sie dziećmi nie zajmą idiot.gif wallbash.gif bangin.gif

koleżanka z pracy mówiła, że u jej córki w gimnazjum złote kolczyki kupowali: pani miała przypadkowa rozmowę z jedna z matek..

--------------------
"To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach" - Mała Mi do Ryjka

Mam podzielną uwagę, potrafię ignorować wiele osób jednocześnie.
> podziekowanie dla paÅ„,czyli tak zwany prezent
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 19 kwi 2024 - 19:27
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama