Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna  

PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA:(

> 
OLA77
pią, 02 gru 2011 - 17:09
CYTAT(Ariannae @ Fri, 02 Dec 2011 - 01:00) *
Ola co to napisałaś, wskazuje na to, że Lena nie ma jeszcze w pełni ustabilizowanej wymowy głoski l, tzn. jeszcze w pewnych wyrazach zastępuje ją głoską łatwiejszą. Ale skoro ta głoska już jest, to lada moment powinna być wszędzie, ewentualnie logopeda popracuje nad jej utrwalaniem w wyrazach, w określonym sąsiedztwie fonetycznym.
Piszesz, że Lenka wymawia sz,ż,cz,dż - brawo!
Na opanowanie głoski r ma jeszcze 11 miesięcy, więc nie martwiłabym się tym.
Jeżeli wszystkie głoski Lena wymawia prawidłowo, to jak na razie, rozwój jej mowy jest w porządku, ale może być tak, że niektóre głoski są deformowane (w czasie ich wymawiania język układa się nieprawidłowo) i wówczas konieczne jest ich wywołanie i utrwalenie. Czasem rodzice nie słyszą seplenienia swoich dzieci, albo dostrzegają tylko jedną wadę, gdy jest ich w rzeczywistości więcej.
Może logopedka uznała, że pewne głoski Lena wymawia źle, a przyczyną tego jest krótkie wędzidełko?

Masować wędzidełko można tak:
Namocz palce w ciepłej wodzie (kciuk i wskazujący), chwyć nimi delikatnie wędzidełko i rozcieraj (taki gest, jak pokazujemy, że liczymy pieniądze) - nie wiem, czy jasno to opisuję?
Można także po uchwyceniu wędzidełka delikatnie podciągać je do góry.
+ ćwiczenie podnoszenia języka do góry (przy otwartej buzi!)

Ola ale gdyby kolejna logopedka uznała, że trzeba podciąć, to nie ma sie czego bać. Zabieg trwa 5 min, ze znieczuleniem miejscowym, bez zakładania szwów.

dzisiaj poczyniłam pierwszą próbę masowania tego nieszczęsnego wędzidełka:( - próba się nie powiodła. Nie wiem jak mam się do tego zabrać. Jak chciałam wsadzić jej palce pod język- usłyszałam- o nic z tego. Paszczę zamknęła i koniec:(


edit. dopatrzyłam sie , że jak Lena mocno ten język wywala na brode to robi jej się delikatne serducho:(

Ten post edytował OLA77 pią, 02 gru 2011 - 17:42
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post pią, 02 gru 2011 - 17:09
Post #21

CYTAT(Ariannae @ Fri, 02 Dec 2011 - 01:00) *
Ola co to napisałaś, wskazuje na to, że Lena nie ma jeszcze w pełni ustabilizowanej wymowy głoski l, tzn. jeszcze w pewnych wyrazach zastępuje ją głoską łatwiejszą. Ale skoro ta głoska już jest, to lada moment powinna być wszędzie, ewentualnie logopeda popracuje nad jej utrwalaniem w wyrazach, w określonym sąsiedztwie fonetycznym.
Piszesz, że Lenka wymawia sz,ż,cz,dż - brawo!
Na opanowanie głoski r ma jeszcze 11 miesięcy, więc nie martwiłabym się tym.
Jeżeli wszystkie głoski Lena wymawia prawidłowo, to jak na razie, rozwój jej mowy jest w porządku, ale może być tak, że niektóre głoski są deformowane (w czasie ich wymawiania język układa się nieprawidłowo) i wówczas konieczne jest ich wywołanie i utrwalenie. Czasem rodzice nie słyszą seplenienia swoich dzieci, albo dostrzegają tylko jedną wadę, gdy jest ich w rzeczywistości więcej.
Może logopedka uznała, że pewne głoski Lena wymawia źle, a przyczyną tego jest krótkie wędzidełko?

Masować wędzidełko można tak:
Namocz palce w ciepłej wodzie (kciuk i wskazujący), chwyć nimi delikatnie wędzidełko i rozcieraj (taki gest, jak pokazujemy, że liczymy pieniądze) - nie wiem, czy jasno to opisuję?
Można także po uchwyceniu wędzidełka delikatnie podciągać je do góry.
+ ćwiczenie podnoszenia języka do góry (przy otwartej buzi!)

Ola ale gdyby kolejna logopedka uznała, że trzeba podciąć, to nie ma sie czego bać. Zabieg trwa 5 min, ze znieczuleniem miejscowym, bez zakładania szwów.

dzisiaj poczyniłam pierwszą próbę masowania tego nieszczęsnego wędzidełka:( - próba się nie powiodła. Nie wiem jak mam się do tego zabrać. Jak chciałam wsadzić jej palce pod język- usłyszałam- o nic z tego. Paszczę zamknęła i koniec:(


edit. dopatrzyłam sie , że jak Lena mocno ten język wywala na brode to robi jej się delikatne serducho:(

--------------------
Ariannae
pią, 02 gru 2011 - 19:16
Ola najlepiej, żeby ktoś Ci ten masaż zademonstrował, bo tak z samych opisów może być trudno.
Inna sprawa, że niektóre dzieci go nie tolerują. Gdy mojemu starszemu synowi chciałam zaserwować masaż logopedyczny, prosił, ze złami w oczach, bym tego nie robiła. Pozwolił sobie dotknąć język, ale po 1 sekundzie błagał o litość.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post pią, 02 gru 2011 - 19:16
Post #22

Ola najlepiej, żeby ktoś Ci ten masaż zademonstrował, bo tak z samych opisów może być trudno.
Inna sprawa, że niektóre dzieci go nie tolerują. Gdy mojemu starszemu synowi chciałam zaserwować masaż logopedyczny, prosił, ze złami w oczach, bym tego nie robiła. Pozwolił sobie dotknąć język, ale po 1 sekundzie błagał o litość.

--------------------


OLA77
sob, 03 gru 2011 - 09:40
CYTAT(Ariannae @ Fri, 02 Dec 2011 - 21:16) *
Ola najlepiej, żeby ktoś Ci ten masaż zademonstrował, bo tak z samych opisów może być trudno.
Inna sprawa, że niektóre dzieci go nie tolerują. Gdy mojemu starszemu synowi chciałam zaserwować masaż logopedyczny, prosił, ze złami w oczach, bym tego nie robiła. Pozwolił sobie dotknąć język, ale po 1 sekundzie błagał o litość.

ok:)

A nie wiesz w jaki sposób odbywa się taki zabieg? Czy oni jakoś ten język podtrzymują i ciachają?
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post sob, 03 gru 2011 - 09:40
Post #23

CYTAT(Ariannae @ Fri, 02 Dec 2011 - 21:16) *
Ola najlepiej, żeby ktoś Ci ten masaż zademonstrował, bo tak z samych opisów może być trudno.
Inna sprawa, że niektóre dzieci go nie tolerują. Gdy mojemu starszemu synowi chciałam zaserwować masaż logopedyczny, prosił, ze złami w oczach, bym tego nie robiła. Pozwolił sobie dotknąć język, ale po 1 sekundzie błagał o litość.

ok:)

A nie wiesz w jaki sposób odbywa się taki zabieg? Czy oni jakoś ten język podtrzymują i ciachają?

--------------------
Ariannae
nie, 04 gru 2011 - 10:45
Najpierw lekarz znieczula - zastrzykiem lub po prostu wkłada pod język wacik nasączony środkiem znieczulającym.
Następnie osoba kładzie się na kozetce, lekarz przytrzymuje język pęsetą (szczypcami - nie wiem jak to się fachowo nazywa), a drugą ręką przecina wędzidełko (skalpelem lub nożyczkami), potem znów wacik pod język i po chwili można (a nawet trzeba) iść na lody.
Po zabiegu należy ćwiczyć unoszenie języka, gdyż nieprawidłowe nawyki płaskiego układanie nadal pozostają.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post nie, 04 gru 2011 - 10:45
Post #24

Najpierw lekarz znieczula - zastrzykiem lub po prostu wkłada pod język wacik nasączony środkiem znieczulającym.
Następnie osoba kładzie się na kozetce, lekarz przytrzymuje język pęsetą (szczypcami - nie wiem jak to się fachowo nazywa), a drugą ręką przecina wędzidełko (skalpelem lub nożyczkami), potem znów wacik pod język i po chwili można (a nawet trzeba) iść na lody.
Po zabiegu należy ćwiczyć unoszenie języka, gdyż nieprawidłowe nawyki płaskiego układanie nadal pozostają.

--------------------


OLA77
nie, 04 gru 2011 - 20:17
CYTAT(Ariannae @ Sun, 04 Dec 2011 - 12:45) *
Najpierw lekarz znieczula - zastrzykiem lub po prostu wkłada pod język wacik nasączony środkiem znieczulającym.
Następnie osoba kładzie się na kozetce, lekarz przytrzymuje język pęsetą (szczypcami - nie wiem jak to się fachowo nazywa), a drugą ręką przecina wędzidełko (skalpelem lub nożyczkami), potem znów wacik pod język i po chwili można (a nawet trzeba) iść na lody.
Po zabiegu należy ćwiczyć unoszenie języka, gdyż nieprawidłowe nawyki płaskiego układanie nadal pozostają.

41.gif 41.gif - dla mnie okropne:(
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 20:17
Post #25

CYTAT(Ariannae @ Sun, 04 Dec 2011 - 12:45) *
Najpierw lekarz znieczula - zastrzykiem lub po prostu wkłada pod język wacik nasączony środkiem znieczulającym.
Następnie osoba kładzie się na kozetce, lekarz przytrzymuje język pęsetą (szczypcami - nie wiem jak to się fachowo nazywa), a drugą ręką przecina wędzidełko (skalpelem lub nożyczkami), potem znów wacik pod język i po chwili można (a nawet trzeba) iść na lody.
Po zabiegu należy ćwiczyć unoszenie języka, gdyż nieprawidłowe nawyki płaskiego układanie nadal pozostają.

41.gif 41.gif - dla mnie okropne:(

--------------------
Ariannae
nie, 04 gru 2011 - 20:45
Wiesz, dla mnie też, ale ja w ogóle nie mogę patrzeć na jakikolwiek zabieg, nawet na pobieranie krwi.
Dlatego nie uważam, że każde skrócone wędzidełko trzeba podcinać na dzień dobry.
Ale dzieci z reguły nie wspominają źle tego zabiegu.
Są takie dzieciaczki, które ładnie współpracują z lekarzem, rozumieją, że pod języczkiem mają niteczkę, która jest za krótka i trzeba ją trochę przeciąć.
Natomiast mój starszy syn miał podcięte zaraz po urodzeniu, bo nie mógł ssać i dobrze, że tak się stało, bo teraz za nic by się na to nie zgodził.

Ola spróbuj na początek ćwiczyć sprawność języczka, może obejdzie się bez zabiegu.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post nie, 04 gru 2011 - 20:45
Post #26

Wiesz, dla mnie też, ale ja w ogóle nie mogę patrzeć na jakikolwiek zabieg, nawet na pobieranie krwi.
Dlatego nie uważam, że każde skrócone wędzidełko trzeba podcinać na dzień dobry.
Ale dzieci z reguły nie wspominają źle tego zabiegu.
Są takie dzieciaczki, które ładnie współpracują z lekarzem, rozumieją, że pod języczkiem mają niteczkę, która jest za krótka i trzeba ją trochę przeciąć.
Natomiast mój starszy syn miał podcięte zaraz po urodzeniu, bo nie mógł ssać i dobrze, że tak się stało, bo teraz za nic by się na to nie zgodził.

Ola spróbuj na początek ćwiczyć sprawność języczka, może obejdzie się bez zabiegu.

--------------------


grubassek:)
nie, 04 gru 2011 - 20:48
Olu radzę najpierw to skonsuktowac z lekarzem... a dokladnie z laryngologiem...
to niby prosty zabieg ale bardzo nieprzyjemny dla dziecka. kacperek mial podcinane wędzidełko kilka m-cy temu i lekarz nie byl zadowolony ze musi taki zabieg wykonywac trzylatkowi, bo jak twierdzi lekarz pediatra powinien wychwycic ten problem juz u niemowlaka i wowczas dziecko nie mialoby takich przykrych wspomnieńicon_sad.gif(((
no i po takim zabiegu konieczne są ćwiczenia językowe, bo bardzo często dochodzi do zrostów i zabieg trzeba powtarzac..
grubassek:)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 14:03
Skąd: .
Nr użytkownika: 18,200




post nie, 04 gru 2011 - 20:48
Post #27

Olu radzę najpierw to skonsuktowac z lekarzem... a dokladnie z laryngologiem...
to niby prosty zabieg ale bardzo nieprzyjemny dla dziecka. kacperek mial podcinane wędzidełko kilka m-cy temu i lekarz nie byl zadowolony ze musi taki zabieg wykonywac trzylatkowi, bo jak twierdzi lekarz pediatra powinien wychwycic ten problem juz u niemowlaka i wowczas dziecko nie mialoby takich przykrych wspomnieńicon_sad.gif(((
no i po takim zabiegu konieczne są ćwiczenia językowe, bo bardzo często dochodzi do zrostów i zabieg trzeba powtarzac..

--------------------
Eliszka
nie, 04 gru 2011 - 21:55
Mam pytanie do specjalistek :
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post nie, 04 gru 2011 - 21:55
Post #28

Mam pytanie do specjalistek :
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

Ariannae
wto, 06 gru 2011 - 10:22
CYTAT(Eliszka @ Sun, 04 Dec 2011 - 21:55) *
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?


Tak.
Aczkolwiek przy braku serduszka wędzidełko także może być zbyt krótkie.
Ariannae


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,235
Dołączył: czw, 06 wrz 07 - 14:57
Nr użytkownika: 16,088




post wto, 06 gru 2011 - 10:22
Post #29

CYTAT(Eliszka @ Sun, 04 Dec 2011 - 21:55) *
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?


Tak.
Aczkolwiek przy braku serduszka wędzidełko także może być zbyt krótkie.


--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post wto, 06 gru 2011 - 10:26
Post #30

[post usunięty]
OLA77
pią, 30 gru 2011 - 16:29
dzisiaj mieliśmy wizyte prywatną u innego logopedy. Faktem jest, że wędzidełko jest przykrótkie, ale język Lenki dość mocno elastyczny. Na dzień dzisiejszy mamy ćwiczyc bo przy jej cieniutkim wędzidełku jest szansa na naciągnięcie go. Mam nadzieje, że tak będzie.
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post pią, 30 gru 2011 - 16:29
Post #31

dzisiaj mieliśmy wizyte prywatną u innego logopedy. Faktem jest, że wędzidełko jest przykrótkie, ale język Lenki dość mocno elastyczny. Na dzień dzisiejszy mamy ćwiczyc bo przy jej cieniutkim wędzidełku jest szansa na naciągnięcie go. Mam nadzieje, że tak będzie.

--------------------
ajlonka
pią, 30 gru 2011 - 20:37
Ola super wieści i powodzenia w ćwiczeniu.
Wczoraj właśnie myślałam o Was bo przy robieniu porządku w papierach znalazłam kartkę od logopedy, którą dostaliśmy dla Adasia i były tam ćwiczenia języka. trzymam kciuki
ajlonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,528
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 16:59
Skąd: DG
Nr użytkownika: 13,062




post pią, 30 gru 2011 - 20:37
Post #32

Ola super wieści i powodzenia w ćwiczeniu.
Wczoraj właśnie myślałam o Was bo przy robieniu porządku w papierach znalazłam kartkę od logopedy, którą dostaliśmy dla Adasia i były tam ćwiczenia języka. trzymam kciuki

--------------------




OLA77
pią, 30 gru 2011 - 20:52
CYTAT(ajlonka @ Fri, 30 Dec 2011 - 22:37) *
Ola super wieści i powodzenia w ćwiczeniu.
Wczoraj właśnie myślałam o Was bo przy robieniu porządku w papierach znalazłam kartkę od logopedy, którą dostaliśmy dla Adasia i były tam ćwiczenia języka. trzymam kciuki

dzięki ajlonka:) Póki co chodzi o wygimnastykowanie języka, mam nadzieje że takimi domowymi ćwiczeniami damy radę. A jakie wy mieliście te ćwiczenia robić?
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post pią, 30 gru 2011 - 20:52
Post #33

CYTAT(ajlonka @ Fri, 30 Dec 2011 - 22:37) *
Ola super wieści i powodzenia w ćwiczeniu.
Wczoraj właśnie myślałam o Was bo przy robieniu porządku w papierach znalazłam kartkę od logopedy, którą dostaliśmy dla Adasia i były tam ćwiczenia języka. trzymam kciuki

dzięki ajlonka:) Póki co chodzi o wygimnastykowanie języka, mam nadzieje że takimi domowymi ćwiczeniami damy radę. A jakie wy mieliście te ćwiczenia robić?

--------------------
ajlonka
śro, 04 sty 2012 - 22:14
nie dostałam na maila poście dobrze, że zajrzałam.

Ola my musieliśmy ćwiczyć podniebienie miękkie, nasze ćwiczenia dotyczyły podniebienia miękkiego, tak żeby wyćwiczyć/poprawić jego ruchomość.

Jak chcesz mogę zeskanować to co mam od logopedy co dotyczy, m inn ćwiczeń języka i podesłać na maila
ajlonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,528
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 16:59
Skąd: DG
Nr użytkownika: 13,062




post śro, 04 sty 2012 - 22:14
Post #34

nie dostałam na maila poście dobrze, że zajrzałam.

Ola my musieliśmy ćwiczyć podniebienie miękkie, nasze ćwiczenia dotyczyły podniebienia miękkiego, tak żeby wyćwiczyć/poprawić jego ruchomość.

Jak chcesz mogę zeskanować to co mam od logopedy co dotyczy, m inn ćwiczeń języka i podesłać na maila

--------------------




OLA77
czw, 05 sty 2012 - 07:09
CYTAT(ajlonka @ Thu, 05 Jan 2012 - 00:14) *
nie dostałam na maila poście dobrze, że zajrzałam.

Ola my musieliśmy ćwiczyć podniebienie miękkie, nasze ćwiczenia dotyczyły podniebienia miękkiego, tak żeby wyćwiczyć/poprawić jego ruchomość.

Jak chcesz mogę zeskanować to co mam od logopedy co dotyczy, m inn ćwiczeń języka i podesłać na maila

pewnie, że chce.
oletka77@interia.pl
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 05 sty 2012 - 07:09
Post #35

CYTAT(ajlonka @ Thu, 05 Jan 2012 - 00:14) *
nie dostałam na maila poście dobrze, że zajrzałam.

Ola my musieliśmy ćwiczyć podniebienie miękkie, nasze ćwiczenia dotyczyły podniebienia miękkiego, tak żeby wyćwiczyć/poprawić jego ruchomość.

Jak chcesz mogę zeskanować to co mam od logopedy co dotyczy, m inn ćwiczeń języka i podesłać na maila

pewnie, że chce.
oletka77@interia.pl

--------------------
vanilla-ice
czw, 05 sty 2012 - 18:54
U mojego synka zaraz po urodzeniu pediatra stwierdził, że ma za krótkie wędzidełko i należałoby podciąć. Mówił, ze im wczesniej tym lepiej, bo później mogą być problemy z mową. Podcieliśmy mu jak miał 3 miesiace, nie potrzebny jest tu chirurg, nam podcinała laryngolog, znieczuliła miejscowo jakimś płynem i podcieła nożyczkami. Wędzidelko nie jest unerwione i bardzo słabo ukrwione, synek płakał kilka minut po zabegu, kilka kropelek krwi pociekło. Nie taki diabeł straszny icon_wink.gif Szkoda tylko, ze córeczka już taka duża, bo pewnie będzie przezywala :/
vanilla-ice


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: czw, 05 sty 12 - 11:48
Nr użytkownika: 38,941




post czw, 05 sty 2012 - 18:54
Post #36

U mojego synka zaraz po urodzeniu pediatra stwierdził, że ma za krótkie wędzidełko i należałoby podciąć. Mówił, ze im wczesniej tym lepiej, bo później mogą być problemy z mową. Podcieliśmy mu jak miał 3 miesiace, nie potrzebny jest tu chirurg, nam podcinała laryngolog, znieczuliła miejscowo jakimś płynem i podcieła nożyczkami. Wędzidelko nie jest unerwione i bardzo słabo ukrwione, synek płakał kilka minut po zabegu, kilka kropelek krwi pociekło. Nie taki diabeł straszny icon_wink.gif Szkoda tylko, ze córeczka już taka duża, bo pewnie będzie przezywala :/

--------------------
mama na etacie :)
OLA77
czw, 05 sty 2012 - 20:00
CYTAT(vanilla-ice @ Thu, 05 Jan 2012 - 20:54) *
U mojego synka zaraz po urodzeniu pediatra stwierdził, że ma za krótkie wędzidełko i należałoby podciąć. Mówił, ze im wczesniej tym lepiej, bo później mogą być problemy z mową. Podcieliśmy mu jak miał 3 miesiace, nie potrzebny jest tu chirurg, nam podcinała laryngolog, znieczuliła miejscowo jakimś płynem i podcieła nożyczkami. Wędzidelko nie jest unerwione i bardzo słabo ukrwione, synek płakał kilka minut po zabegu, kilka kropelek krwi pociekło. Nie taki diabeł straszny icon_wink.gif Szkoda tylko, ze córeczka już taka duża, bo pewnie będzie przezywala :/

no własnie to mnie najbardziej wkur...a, że nikt wczesniej nam o tym nie powiedział icon_sad.gif
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post czw, 05 sty 2012 - 20:00
Post #37

CYTAT(vanilla-ice @ Thu, 05 Jan 2012 - 20:54) *
U mojego synka zaraz po urodzeniu pediatra stwierdził, że ma za krótkie wędzidełko i należałoby podciąć. Mówił, ze im wczesniej tym lepiej, bo później mogą być problemy z mową. Podcieliśmy mu jak miał 3 miesiace, nie potrzebny jest tu chirurg, nam podcinała laryngolog, znieczuliła miejscowo jakimś płynem i podcieła nożyczkami. Wędzidelko nie jest unerwione i bardzo słabo ukrwione, synek płakał kilka minut po zabegu, kilka kropelek krwi pociekło. Nie taki diabeł straszny icon_wink.gif Szkoda tylko, ze córeczka już taka duża, bo pewnie będzie przezywala :/

no własnie to mnie najbardziej wkur...a, że nikt wczesniej nam o tym nie powiedział icon_sad.gif

--------------------
gravida
pią, 06 sty 2012 - 16:02
CYTAT(Eliszka @ Mon, 05 Dec 2011 - 04:55) *
Mam pytanie do specjalistek :
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?


Moim zdaniem nie. Czasami taki sam efekt jest przy obniżonym napięciu mięśniowym...

gravida


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,536
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 06:28
Nr użytkownika: 30,154




post pią, 06 sty 2012 - 16:02
Post #38

CYTAT(Eliszka @ Mon, 05 Dec 2011 - 04:55) *
Mam pytanie do specjalistek :
Czy serduszko na końcu języka ZAWSZE świadczy o zbyt krótkim wędzidełku?


Moim zdaniem nie. Czasami taki sam efekt jest przy obniżonym napięciu mięśniowym...



--------------------
ajlonka
pon, 09 sty 2012 - 12:59
Ola wysłałam, jakby nie doszło daj proszę znać icon_smile.gif
ajlonka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,528
Dołączył: śro, 18 kwi 07 - 16:59
Skąd: DG
Nr użytkownika: 13,062




post pon, 09 sty 2012 - 12:59
Post #39

Ola wysłałam, jakby nie doszło daj proszę znać icon_smile.gif

--------------------




OLA77
pon, 09 sty 2012 - 15:49
CYTAT(ajlonka @ Mon, 09 Jan 2012 - 14:59) *
Ola wysłałam, jakby nie doszło daj proszę znać icon_smile.gif

doszło doszło, wielkie dzięki:)
OLA77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,534
Dołączył: nie, 11 mar 07 - 09:53
Skąd: KRAKóW
Nr użytkownika: 11,847

GG:


post pon, 09 sty 2012 - 15:49
Post #40

CYTAT(ajlonka @ Mon, 09 Jan 2012 - 14:59) *
Ola wysłałam, jakby nie doszło daj proszę znać icon_smile.gif

doszło doszło, wielkie dzięki:)

--------------------
> PODCIĘCIE WĘDZIDEŁKA:(
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pią, 29 mar 2024 - 11:55
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama