Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Co może oznaczać wysokie OB?

> 
siłaczka
śro, 04 mar 2009 - 20:45
Młodemu wczoraj robiłam badania, w zasadzie tak pro forma, przy okazji robienia Mariannie, bo ona miała strasznie złe wyniki ostatnio ( ob 70, crp wysokie, aso wysokie..). No miał facet gorączkę dwa razy w poprzednim tygodniu ale to epizody były a wygląda i zachowuje się normalnie. Tzn. jest u*****liwy standardowo. Tymczasem dziś odbieram wyniki z drżącym sercem bo się martwię Manią, ona znów gorączkuje już czwartą dobę, tymczasem wyniki Mani poprawiają się a młody cały rozmaz ma nieprawidłowy. No i to OB 55.... Wizytę u lekarza umówiłam na piątek dopiero. Cholera, ktoś ma jakiś pomysł co może dawać takie OB? Ząbkowanie podobno odpada, za wysokie.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 04 mar 2009 - 20:45
Post #1

Młodemu wczoraj robiłam badania, w zasadzie tak pro forma, przy okazji robienia Mariannie, bo ona miała strasznie złe wyniki ostatnio ( ob 70, crp wysokie, aso wysokie..). No miał facet gorączkę dwa razy w poprzednim tygodniu ale to epizody były a wygląda i zachowuje się normalnie. Tzn. jest u*****liwy standardowo. Tymczasem dziś odbieram wyniki z drżącym sercem bo się martwię Manią, ona znów gorączkuje już czwartą dobę, tymczasem wyniki Mani poprawiają się a młody cały rozmaz ma nieprawidłowy. No i to OB 55.... Wizytę u lekarza umówiłam na piątek dopiero. Cholera, ktoś ma jakiś pomysł co może dawać takie OB? Ząbkowanie podobno odpada, za wysokie.
użytkownik usunięty

Go??







post śro, 04 mar 2009 - 20:48
Post #2

[post usunięty]
Siulka
śro, 04 mar 2009 - 21:04
?

Ten post edytował Siulka śro, 11 sty 2012 - 17:52
Siulka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 129
Dołączył: czw, 06 gru 07 - 21:21
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 17,132




post śro, 04 mar 2009 - 21:04
Post #3

?
mama_do_kwadratu
śro, 04 mar 2009 - 21:38
a jakie ma CRP?
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 04 mar 2009 - 21:38
Post #4

a jakie ma CRP?

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
siłaczka
śro, 04 mar 2009 - 22:17
Kurde no własnie na badaniach nie ma crp. Młody ma rok i dwa miesiące.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post śro, 04 mar 2009 - 22:17
Post #5

Kurde no własnie na badaniach nie ma crp. Młody ma rok i dwa miesiące.
renata19750702
czw, 05 mar 2009 - 09:11
A robiłaś synkowi badania moczu przy okazji? Może to by dało jakąś odpowiedź?
renata19750702


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,546
Dołączył: wto, 05 cze 07 - 09:52
SkÄ…d: podkarpackie
Nr użytkownika: 14,764




post czw, 05 mar 2009 - 09:11
Post #6

A robiłaś synkowi badania moczu przy okazji? Może to by dało jakąś odpowiedź?

--------------------
Maria Katarzyna ,Jan Aleksander


Dziś wiem, życie cudem jest. Co chcę, mogę z niego mieć, jak dźwięk słyszę jego głos, co dzień pragnę bardziej go.
siłaczka
czw, 05 mar 2009 - 18:06
W moczu nie ma nic. Jutro idę z nim do lekarza. Na ostatniej wizycie miała lekko zaczerwienione ucho bo miał katar, może to to? Ale kataru juz nie ma.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post czw, 05 mar 2009 - 18:06
Post #7

W moczu nie ma nic. Jutro idę z nim do lekarza. Na ostatniej wizycie miała lekko zaczerwienione ucho bo miał katar, może to to? Ale kataru juz nie ma.
cydorka
czw, 05 mar 2009 - 22:04
a daj sobie kobieto spokój z ob
jezeli juz robić to crp
na świecie odchodzi sie od wykonywania jedynie ob jako parametru bo jest tak mało specyficzny
Kasiu co to znaczy że ma rozmaz nie tak?
małe dzieci maja zupełnie inne proporcje krwinek białych niż dorośli, tak koło 6-7 roku życia to się zmienia i rozmaz przypomina rozmaz dorosłego człowieka
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post czw, 05 mar 2009 - 22:04
Post #8

a daj sobie kobieto spokój z ob
jezeli juz robić to crp
na świecie odchodzi sie od wykonywania jedynie ob jako parametru bo jest tak mało specyficzny
Kasiu co to znaczy że ma rozmaz nie tak?
małe dzieci maja zupełnie inne proporcje krwinek białych niż dorośli, tak koło 6-7 roku życia to się zmienia i rozmaz przypomina rozmaz dorosłego człowieka
cyd
Silije
czw, 05 mar 2009 - 22:49
Emilka miała wysokie i OB i CRP (ponad 30) w zeszłym roku po pójściu do przedszkola. I często gorączkowała bez innych objawów - przebadaliśmy calutką i nie znaleźliśmy NIC dziś myślę, że to był taki szokowa reakcja organizmu na nagłe zetknięcie z wieloma wirusami i bakteriami, że walczył w ciemno ze wszystkim naraz.
Obie dziewczyny w listopadzie miały zapalenie płuc i ich rozmaz z morfologią też był długo pokręcony.

Nie musi być nic dramatycznego, maluchy walczą z tyloma zarazkami, które starszy wyćwiczony organizm traktuje już obojętnie przytul.gif

Ten post edytował Silije czw, 05 mar 2009 - 22:49
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post czw, 05 mar 2009 - 22:49
Post #9

Emilka miała wysokie i OB i CRP (ponad 30) w zeszłym roku po pójściu do przedszkola. I często gorączkowała bez innych objawów - przebadaliśmy calutką i nie znaleźliśmy NIC dziś myślę, że to był taki szokowa reakcja organizmu na nagłe zetknięcie z wieloma wirusami i bakteriami, że walczył w ciemno ze wszystkim naraz.
Obie dziewczyny w listopadzie miały zapalenie płuc i ich rozmaz z morfologią też był długo pokręcony.

Nie musi być nic dramatycznego, maluchy walczą z tyloma zarazkami, które starszy wyćwiczony organizm traktuje już obojętnie przytul.gif

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale
siłaczka
piÄ…, 06 mar 2009 - 17:26
Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post piÄ…, 06 mar 2009 - 17:26
Post #10

Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?
marghe.
piÄ…, 06 mar 2009 - 17:38
Byłaś u laryngologa?

Z uszami nie ma żartów. Wydaje mi się, że bym podała ten antybiotyk
Może skonsultowałabym z jeszcze jednym lekarzem..
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post piÄ…, 06 mar 2009 - 17:38
Post #11

Byłaś u laryngologa?

Z uszami nie ma żartów. Wydaje mi się, że bym podała ten antybiotyk
Może skonsultowałabym z jeszcze jednym lekarzem..
agarad
piÄ…, 06 mar 2009 - 17:39
CYTAT(siłaczka @ Fri, 06 Mar 2009 - 16:26) *
Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?


Z uszami poszłabym jednak do laryngologa (jeśli ten dzisiejszy lekarz nim nie był icon_wink.gif ).
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post piÄ…, 06 mar 2009 - 17:39
Post #12

CYTAT(siłaczka @ Fri, 06 Mar 2009 - 16:26) *
Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?


Z uszami poszłabym jednak do laryngologa (jeśli ten dzisiejszy lekarz nim nie był icon_wink.gif ).

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

agarad
piÄ…, 06 mar 2009 - 17:41
pisałyśmy równocześnie z marge icon_smile.gif
koniecznie laryngolog
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
SkÄ…d: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post piÄ…, 06 mar 2009 - 17:41
Post #13

pisałyśmy równocześnie z marge icon_smile.gif
koniecznie laryngolog

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

ulla
piÄ…, 06 mar 2009 - 18:00

CYTAT(siłaczka @ Fri, 06 Mar 2009 - 18:26) *
Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?



Hmm...zaczerwienione to nie zawsze ostry stan zapalny. Ja po dwóch zapaleniach uszu zaczęłam leczyć uszne problemy bezantybiotykowo - znaczy Dicortineff do uszu (co cztery godziny)...a jak katar się przeciągał to i do nosa. Pomagało.

Nie pomogło jak kiedyś z przeziębienia zrobiła się angina ropna, i na uszy rzuciło się mocno (znaczy stan zapalny był ewidentny, no i uszy ją bolały), ale też wtedy była poważnie chora, z wysoką gorączką i innymi atrakcjami.

Znaczy ja bym antybiotyku nie podała, ale też poszła do laryngologa i od jego zaleceń uzależniła sposób leczenia.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post piÄ…, 06 mar 2009 - 18:00
Post #14


CYTAT(siłaczka @ Fri, 06 Mar 2009 - 18:26) *
Byłam u lekarza. Uszy zaczerwienione i w związku z tym, ze kataru juz nie ma a te uszy tydzień temu miał juz niewyraźne dostał antybiotyk. A ja głupia jestem: podac czy nie? On w sumie jak na niego patrzę to zdrowy jest... Ale przecież może dojśc do powikłań. Manię właśnie leczyłam z ropnego zapalenia uszu.. Co byście zrobiły?



Hmm...zaczerwienione to nie zawsze ostry stan zapalny. Ja po dwóch zapaleniach uszu zaczęłam leczyć uszne problemy bezantybiotykowo - znaczy Dicortineff do uszu (co cztery godziny)...a jak katar się przeciągał to i do nosa. Pomagało.

Nie pomogło jak kiedyś z przeziębienia zrobiła się angina ropna, i na uszy rzuciło się mocno (znaczy stan zapalny był ewidentny, no i uszy ją bolały), ale też wtedy była poważnie chora, z wysoką gorączką i innymi atrakcjami.

Znaczy ja bym antybiotyku nie podała, ale też poszła do laryngologa i od jego zaleceń uzależniła sposób leczenia.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
siłaczka
piÄ…, 06 mar 2009 - 19:46
Macie rację, umówiłam sie na jutro do laryngologa. Dzieciak zbyt zdrowy żeby mu tak antybiotyk bez mrugniecia okiem. Z drugiej strony ja teraz mocno mogę panikować. Miesiąc temu podobnie było z Mania, antybiotyku poczatkowo mimo zaleceń nie podałam, aż doszło do ropnego zapalenia. 12 dni augmentinu nie pomogło do końca a poza tym osłabiona tym antybolem teraz ma 6 dobę gorączkę.., i juz zaropiałe oczy więc pewnie jutro drugi antybiotyk, nie ma rady. Dlatego tak sie boję o Ignaca.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post piÄ…, 06 mar 2009 - 19:46
Post #15

Macie rację, umówiłam sie na jutro do laryngologa. Dzieciak zbyt zdrowy żeby mu tak antybiotyk bez mrugniecia okiem. Z drugiej strony ja teraz mocno mogę panikować. Miesiąc temu podobnie było z Mania, antybiotyku poczatkowo mimo zaleceń nie podałam, aż doszło do ropnego zapalenia. 12 dni augmentinu nie pomogło do końca a poza tym osłabiona tym antybolem teraz ma 6 dobę gorączkę.., i juz zaropiałe oczy więc pewnie jutro drugi antybiotyk, nie ma rady. Dlatego tak sie boję o Ignaca.
Siulka
piÄ…, 06 mar 2009 - 19:54
icon_biggrin.gif

Ten post edytował Siulka śro, 11 sty 2012 - 17:53
Siulka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 129
Dołączył: czw, 06 gru 07 - 21:21
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 17,132




post piÄ…, 06 mar 2009 - 19:54
Post #16

icon_biggrin.gif
siłaczka
sob, 07 mar 2009 - 17:14
Laryngolog nie widzi wskazań do podania antybiotyku icon_biggrin.gif . Nawet kropli żadnych nie dał. To chyba nie będę leczyć badań zamiast dziecka icon_wink.gif

Ten post edytował siłaczka sob, 07 mar 2009 - 17:16
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post sob, 07 mar 2009 - 17:14
Post #17

Laryngolog nie widzi wskazań do podania antybiotyku icon_biggrin.gif . Nawet kropli żadnych nie dał. To chyba nie będę leczyć badań zamiast dziecka icon_wink.gif
gosiek289
pon, 23 mar 2009 - 12:36
dopiero teraz to znalazłam
oj coÅ› siÄ™ dzieje nie tak jak powinno
mój ( 3 latka) synek miał OB 95/120 CRP 8,76 jak zdiagnozowano obustronne zapalenie płuc - po tygodni pobycie w szpitalu spadło do 55/80,a CRP 0,04 a po następnym tygodniu w szpitalu 20/45 - jak na razie i tak ma jeszcze b. duze
gosiek289


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: czw, 01 wrz 05 - 12:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 3,577

GG:


post pon, 23 mar 2009 - 12:36
Post #18

dopiero teraz to znalazłam
oj coÅ› siÄ™ dzieje nie tak jak powinno
mój ( 3 latka) synek miał OB 95/120 CRP 8,76 jak zdiagnozowano obustronne zapalenie płuc - po tygodni pobycie w szpitalu spadło do 55/80,a CRP 0,04 a po następnym tygodniu w szpitalu 20/45 - jak na razie i tak ma jeszcze b. duze


--------------------
reszka

Go??







post pon, 23 mar 2009 - 13:13
Post #19

Nie wierzę, że jedynym objawem zapalenia płuc było wysokie OB.
Leczy siÄ™ pacjenta, a nie wynik badania.
gosiek289
pon, 23 mar 2009 - 13:45
no nie - ale tematem postu jest OB - a więc na ten temat pisałam
objawów było kilka
zdjęcie RTG
osłuchowo słyszała tylko moja prywatna lekarka ( dlaltego nas skierowała do szpitala) - w szpitalu nie słyszeli - ale na zdjęciu widzieli, ponoć jedna lekarka czasami słyszała
a jeszcze jednym z objawów - mimo brania antybiotyków na zap. oskrzeli i gardła - wzrosła gorączka do prawie 40 stopni i zwiększał się kaszel


a wynik OB swiadczy o stanie zapalnym - im wyższy tym większy stan zapalny - jeżeli spada OB a nie słychać szmerów w płucach - bo jest to tzw. bezobjawowe zapalenie płuc widoczne tylko na RTG to znaczy że efekt leczenia jest skuteczny
przecież nikt nie będzie robił co tydzień RTG a krew można badać
gosiek289


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 37
Dołączył: czw, 01 wrz 05 - 12:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 3,577

GG:


post pon, 23 mar 2009 - 13:45
Post #20

no nie - ale tematem postu jest OB - a więc na ten temat pisałam
objawów było kilka
zdjęcie RTG
osłuchowo słyszała tylko moja prywatna lekarka ( dlaltego nas skierowała do szpitala) - w szpitalu nie słyszeli - ale na zdjęciu widzieli, ponoć jedna lekarka czasami słyszała
a jeszcze jednym z objawów - mimo brania antybiotyków na zap. oskrzeli i gardła - wzrosła gorączka do prawie 40 stopni i zwiększał się kaszel


a wynik OB swiadczy o stanie zapalnym - im wyższy tym większy stan zapalny - jeżeli spada OB a nie słychać szmerów w płucach - bo jest to tzw. bezobjawowe zapalenie płuc widoczne tylko na RTG to znaczy że efekt leczenia jest skuteczny
przecież nikt nie będzie robił co tydzień RTG a krew można badać


--------------------
> Co może oznaczać wysokie OB?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 29 mar 2024 - 12:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama