Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

4 godziny pracy przy komputerze w ciąży

, obowiÄ…zek pracodawcy czy wniosek pracownicy-jak to w praktyce wyglÄ…da
> , obowiÄ…zek pracodawcy czy wniosek pracownicy-jak to w praktyce wyglÄ…da
Carrie
piÄ…, 07 mar 2008 - 09:56
Tak jak w temacie.

PracujÄ™ bite 8 godzin dziennie przy komputerze.Na tym moja praca polega w 90 %.Analizy, raporty,wprowadzanie danych - nawet dyspozycje, polecenia i komunikaty odbieram drogÄ… mailowÄ….
Nie chcę iść na zwolnienie - mimo iż to jest często praktykowane-dopóki bedę się dobrze czuła.Natomiast wiem,że prawo pracy zakazuje pracowania ciężarnej w wymuszonej pozycji ( moja taka wlasnie jest) przy monitorze ekranowym wiecej niz 4 godziny na dobę.Juz poinformowałam mojego pracodawcę o ciąży jakieś 3 tygodnie temu.Zaświadczenie od lekarza też poszlo do kadr.I co, kto teraz powinień wykonać ruch w kierunku dopasowania warunkow pracy do mojego stanu?Sama mam sobie obowiązki pozmieniać??Ustawa mówi,że pracodawca jest zobowiązany to zrobić natychmiast jak się dowie o stanie pracownicy.U mnie cisza.Bezpośredni przełożony siedzi jak przysłowiowa mysz pod miotłą.Od momentu ostatniej rozmowy, w ktorej został poinformowany - nabrał wody w usta.Zasadniczo temat nie jest w ogóle poruszany.O ile kontakt do tej pory był życzliwy - teraz nie ma nawet pytania jak się czuję. Naturalne dla mnie jest,że trzeba się zwyczajne naradzić i opracować plan dlaszej pracy.Nie jestem królewną i nie oczekuję pobłażliwości ale faktycznie po 6 godzinach siedzenia nie czuję się najlepiej.Wobec powyższego czy to ja mam wystąpić z oficjalnym pismem? Jak to jest praktykowane?Czy ktos z Was sam występował o zmianę warunkow, czy pracodawca od razu działał? Pytam, bo nie ma doświadczenia, a nie chcę zagrac jak słon w składzie porcelany i pogrązyc się.Dzięki.
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post piÄ…, 07 mar 2008 - 09:56
Post #1

Tak jak w temacie.

PracujÄ™ bite 8 godzin dziennie przy komputerze.Na tym moja praca polega w 90 %.Analizy, raporty,wprowadzanie danych - nawet dyspozycje, polecenia i komunikaty odbieram drogÄ… mailowÄ….
Nie chcę iść na zwolnienie - mimo iż to jest często praktykowane-dopóki bedę się dobrze czuła.Natomiast wiem,że prawo pracy zakazuje pracowania ciężarnej w wymuszonej pozycji ( moja taka wlasnie jest) przy monitorze ekranowym wiecej niz 4 godziny na dobę.Juz poinformowałam mojego pracodawcę o ciąży jakieś 3 tygodnie temu.Zaświadczenie od lekarza też poszlo do kadr.I co, kto teraz powinień wykonać ruch w kierunku dopasowania warunkow pracy do mojego stanu?Sama mam sobie obowiązki pozmieniać??Ustawa mówi,że pracodawca jest zobowiązany to zrobić natychmiast jak się dowie o stanie pracownicy.U mnie cisza.Bezpośredni przełożony siedzi jak przysłowiowa mysz pod miotłą.Od momentu ostatniej rozmowy, w ktorej został poinformowany - nabrał wody w usta.Zasadniczo temat nie jest w ogóle poruszany.O ile kontakt do tej pory był życzliwy - teraz nie ma nawet pytania jak się czuję. Naturalne dla mnie jest,że trzeba się zwyczajne naradzić i opracować plan dlaszej pracy.Nie jestem królewną i nie oczekuję pobłażliwości ale faktycznie po 6 godzinach siedzenia nie czuję się najlepiej.Wobec powyższego czy to ja mam wystąpić z oficjalnym pismem? Jak to jest praktykowane?Czy ktos z Was sam występował o zmianę warunkow, czy pracodawca od razu działał? Pytam, bo nie ma doświadczenia, a nie chcę zagrac jak słon w składzie porcelany i pogrązyc się.Dzięki.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM

Posty w temacie
carrie   4 godziny pracy przy komputerze w ciąży   piÄ…, 07 mar 2008 - 09:56
Gruszka   Carrie, ja miaÅ‚am dokÅ‚adnie taka sytuacjÄ™ jak T...   piÄ…, 07 mar 2008 - 11:03
carrie   A no wÅ‚aÅ›nie - pismo mam juz prawie gotowe.Sama ...   piÄ…, 07 mar 2008 - 11:10
Gruszka   Wynagrodzenia obciąć Ci nie mogÄ…, zmienic etatu...   piÄ…, 07 mar 2008 - 13:14
moko.   carrie twoje wynagrodzenie nie może ulec zmianie....   piÄ…, 07 mar 2008 - 13:35
Mika   carrie twoje wynagrodzenie nie może ulec zmianie....   piÄ…, 07 mar 2008 - 13:56
carrie   DziÄ™ki dziewczyny - ja wiem,że wynagrodzenie zos...   piÄ…, 07 mar 2008 - 14:14
Gruszka   No to w sumie powinnaÅ› siÄ™ cieszyć :) popracuje...   piÄ…, 07 mar 2008 - 15:52
moko.   Carrie tylko nie daj siebie przekonać tzn. pewnie...   piÄ…, 07 mar 2008 - 17:34
carrie   hehehe - życie bywa przewrotne Do tej pory byÅ‚a...   piÄ…, 07 mar 2008 - 21:22
moko.   Ano wÅ‚asnie Carrie ! Powodzenia.   piÄ…, 07 mar 2008 - 21:42
carrie   Rozmowa z Dyr odbyta ( dluuuuuga) W HR zgÅ‚oszone,...   pon, 10 mar 2008 - 14:53
Gruszka   Trzymam :)   pon, 10 mar 2008 - 16:21
moko.   Bedzie dobrze :D trzymam kciuki.   pon, 10 mar 2008 - 18:06
carrie   Ehhh, nawet nie wiem jak napisać... Moja dyr po ...   pon, 10 mar 2008 - 19:40
moko.   Carrie w tej sytuacji nie Å‚am siÄ™, bo Twoi przeÅ...   pon, 10 mar 2008 - 20:19
carrie   Moko na zwolnienie nie bÄ™dÄ™ uciekać bo to do po...   pon, 10 mar 2008 - 21:34
moko.   ech ;-( Pismem sie zwróć i czekaj na odpowiedź.   wto, 11 mar 2008 - 12:19
Gruszka   Carrie, jakos myslaÅ‚am, że bÄ™dzie dobrze. Kurcz...   wto, 11 mar 2008 - 14:15
CrazyMary   Sprawa jest ciężka i rozumiem walkÄ™ o swoje pra...   wto, 11 mar 2008 - 20:04
myszka   I czy to dotyczy tylko komputera - czyli pozostaÅ‚...   Å›ro, 12 mar 2008 - 09:53
cydorka   I czy to dotyczy tylko komputera - czyli pozostaÅ‚...   Å›ro, 12 mar 2008 - 09:57
moko.   Crazy ja wiem,ze pracodawca ma problem, ale wydaje...   Å›ro, 12 mar 2008 - 09:59
Gruszka   SÅ‚uchajcie, ale ustawodawca, gdy wymysÅ‚aÅ‚ ten p...   Å›ro, 12 mar 2008 - 11:11
carrie   Chwila chwila! Ja siÄ™ chciaÅ‚am naradzić z ...   Å›ro, 12 mar 2008 - 13:57
Gruszka   No i tak trzymac Carrie!   Å›ro, 12 mar 2008 - 14:30
> 4 godziny pracy przy komputerze w ciąży, obowiÄ…zek pracodawcy czy wniosek pracownicy-jak to w praktyce wyglÄ…da
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 13:51
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama