Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Podwyższone monocyty u dziecka a białaczka

> 
Agalu
wto, 17 gru 2013 - 17:47
W zeszłą środę mojego prawie 5 latka bolał mocno z rana brzuch, potem w dzień był osowiały nawet się zdrzemnął ,miał lekką gorączkę ,trochę bolała go głowa ,w czwartek poszlismy do lekrza i dostalismy skierowanie na badanie moczu
Sama poprosiłam o morfologie bo dawno nie miał, lekarka w pierwszej chwili mówi że profilaktycznie to nie ma po co ,bo np. żeby wykluczyć białaczkę to sie nie robi bo w tydzień się rozwija

Zdziwiłam się że ona tak o tej białeczce zaraz ,bo przecież morfologia chyba wiele innych dolegliwości obrazuje
Ale jak już tak powiedziała ,to jej mówię ,ze Tomek jest w grupie ryzyka jeśli chodzi o białaczkę bo z meża strony rodziny 3 osoby umarł yw tym jendo dziecko na białaczkę, to ona zaraz dała skierowanie na morfologie z rozmazem i jeszcze crp

I się okazał o że monocyty są podwyższone w rozmazie norma do 7 on ma 13
crp 6 przy normie do 5

Dziś poszłam z wynikami, lekarka odrazu powiedziała, że trochę ją martwią te monocyty i mówi "bo wie Pani to mogą być sprawy białaczkowe" ale nie muszą, ale trzeba powtórzyć i mam iść znowu w czwartek na morfologię z rozmazem i crp
powiedziała że mogą być też przy infekcji podwyższone

no i mnie baba nastraszyła okrutnie
Tomek nadal jest przeziębiony i nie wiem czy dalej nie będą te monocyty podwyższone

Czy Wasze dzieci przy infekjach miały też takie parapmetry podwyżoszne?
Czy mam sie bać??

Ten post edytował Agalu wto, 17 gru 2013 - 17:50
Agalu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,502
Dołączył: wto, 02 maj 06 - 17:42
SkÄ…d: RUMIA
Nr użytkownika: 5,724

GG:


post wto, 17 gru 2013 - 17:47
Post #1

W zeszłą środę mojego prawie 5 latka bolał mocno z rana brzuch, potem w dzień był osowiały nawet się zdrzemnął ,miał lekką gorączkę ,trochę bolała go głowa ,w czwartek poszlismy do lekrza i dostalismy skierowanie na badanie moczu
Sama poprosiłam o morfologie bo dawno nie miał, lekarka w pierwszej chwili mówi że profilaktycznie to nie ma po co ,bo np. żeby wykluczyć białaczkę to sie nie robi bo w tydzień się rozwija

Zdziwiłam się że ona tak o tej białeczce zaraz ,bo przecież morfologia chyba wiele innych dolegliwości obrazuje
Ale jak już tak powiedziała ,to jej mówię ,ze Tomek jest w grupie ryzyka jeśli chodzi o białaczkę bo z meża strony rodziny 3 osoby umarł yw tym jendo dziecko na białaczkę, to ona zaraz dała skierowanie na morfologie z rozmazem i jeszcze crp

I się okazał o że monocyty są podwyższone w rozmazie norma do 7 on ma 13
crp 6 przy normie do 5

Dziś poszłam z wynikami, lekarka odrazu powiedziała, że trochę ją martwią te monocyty i mówi "bo wie Pani to mogą być sprawy białaczkowe" ale nie muszą, ale trzeba powtórzyć i mam iść znowu w czwartek na morfologię z rozmazem i crp
powiedziała że mogą być też przy infekcji podwyższone

no i mnie baba nastraszyła okrutnie
Tomek nadal jest przeziębiony i nie wiem czy dalej nie będą te monocyty podwyższone

Czy Wasze dzieci przy infekjach miały też takie parapmetry podwyżoszne?
Czy mam sie bać??

--------------------





Posty w temacie
Agalu   Podwyższone monocyty u dziecka a biaÅ‚aczka   wto, 17 gru 2013 - 17:47
ulla   Chyba panikujesz. A to, bez wzglÄ™du na stan dziec...   wto, 17 gru 2013 - 17:58
Agalu   Chyba panikujesz. A to, bez wzglÄ™du na stan dziec...   wto, 17 gru 2013 - 21:33
dankin-82   spokojnie, powtórzcie badania i ja bym jednak sko...   wto, 17 gru 2013 - 20:00
Agalu   ja bym jednak skonsultowaÅ‚a z innym lekarzem, jak...   wto, 17 gru 2013 - 21:36
Anitczak   JeÅ›li pozostaÅ‚e parametry sÄ… w normie to podwyÅ...   wto, 17 gru 2013 - 20:09
an.toÅ›ka   ZrobiÅ‚abym ponownie badanie krwi, ale odczekaÅ‚ab...   Å›ro, 18 gru 2013 - 06:01
> Podwyższone monocyty u dziecka a biaÅ‚aczka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 18:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama