Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Wgląd do akt do księgi wieczystej

, kto może?
> , kto może?
Mrówa
wto, 06 kwi 2010 - 19:52
No właśnie. Jestem współwłaścicielem nieruchomości na której stoją dwa budynki mieszkalne. Część lokali jest już sprzedana ale nie wszystkie mają wpis do Ksiąg Wieczystych. I teraz muszę dostarczyć pismo do wszystkich współwłaścicieli (ustawa mnie obliguje) jednak nie mam informacji o tych, którzy wpisów nie mają (wiem na 100%, że tacy są). Jak to ugryźć?
W czytelni KW pani nie chciała przyjąć ode mnie wniosku o wgląd do akt bo jak to określiła - NIE MAM PRAWA grzebać w cudzych aktach, mogę oglądać tylko swoje.
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post wto, 06 kwi 2010 - 19:52
Post #1

No właśnie. Jestem współwłaścicielem nieruchomości na której stoją dwa budynki mieszkalne. Część lokali jest już sprzedana ale nie wszystkie mają wpis do Ksiąg Wieczystych. I teraz muszę dostarczyć pismo do wszystkich współwłaścicieli (ustawa mnie obliguje) jednak nie mam informacji o tych, którzy wpisów nie mają (wiem na 100%, że tacy są). Jak to ugryźć?
W czytelni KW pani nie chciała przyjąć ode mnie wniosku o wgląd do akt bo jak to określiła - NIE MAM PRAWA grzebać w cudzych aktach, mogę oglądać tylko swoje.


--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
mama_do_kwadratu
wto, 06 kwi 2010 - 21:51
księgi są jawne przecież
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post wto, 06 kwi 2010 - 21:51
Post #2

księgi są jawne przecież

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Mrówa
wto, 06 kwi 2010 - 22:34
Księgi tak ale czy akta do nich również? Raczej nie bo zgodę na wgląd do akt wydaje sędzia. I teraz czy mi jako współwłaścicielowi nieruchomości takie prawo przysługuje?
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post wto, 06 kwi 2010 - 22:34
Post #3

Księgi tak ale czy akta do nich również? Raczej nie bo zgodę na wgląd do akt wydaje sędzia. I teraz czy mi jako współwłaścicielowi nieruchomości takie prawo przysługuje?

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
gosiagosia
wto, 06 kwi 2010 - 23:38
a nie mozesz przejsc sie po tych ludziach i doreczyc osobiscie ?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 06 kwi 2010 - 23:38
Post #4

a nie mozesz przejsc sie po tych ludziach i doreczyc osobiscie ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Mrówa
śro, 07 kwi 2010 - 09:38
CYTAT(gosiagosia @ Wed, 07 Apr 2010 - 00:38) *
a nie mozesz przejsc sie po tych ludziach i doreczyc osobiscie ?

Nie ponieważ to są nowe bloki i nie wszyscy już mieszkają/bywją. Nawet nie wiem które to są mieszkania z tych sprzedanych (bo niesprzedanych jest prawie połowa) oczekujących na wpis do KW.
Generalnie brakuje mi namiarów na kilkanaście osób (z około 100 właścicieli).

Ten post edytował Mrówa śro, 07 kwi 2010 - 09:42
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post śro, 07 kwi 2010 - 09:38
Post #5

CYTAT(gosiagosia @ Wed, 07 Apr 2010 - 00:38) *
a nie mozesz przejsc sie po tych ludziach i doreczyc osobiscie ?

Nie ponieważ to są nowe bloki i nie wszyscy już mieszkają/bywją. Nawet nie wiem które to są mieszkania z tych sprzedanych (bo niesprzedanych jest prawie połowa) oczekujących na wpis do KW.
Generalnie brakuje mi namiarów na kilkanaście osób (z około 100 właścicieli).

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
Tigerek
śro, 07 kwi 2010 - 14:59
Ja składałam wniosek o wgląd do swoich, ale wyszukiwarka "ichnia" domagała się jedynie numeru księgi. I mogłam "biegać" po całym zasobie...
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post śro, 07 kwi 2010 - 14:59
Post #6

Ja składałam wniosek o wgląd do swoich, ale wyszukiwarka "ichnia" domagała się jedynie numeru księgi. I mogłam "biegać" po całym zasobie...

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
Mrówa
śro, 07 kwi 2010 - 15:36
CYTAT(Tigerek @ Wed, 07 Apr 2010 - 15:59) *
Ja składałam wniosek o wgląd do swoich, ale wyszukiwarka "ichnia" domagała się jedynie numeru księgi. I mogłam "biegać" po całym zasobie...

Tigerek ... ale mówisz o wglądzie do Księgi Wieczystej czy do akt do tejże? Bo w aktach są wszystkie dokumenty, na podstawie których sąd dokonał wpisów w KW (na przykład akt notarialny itp.). Tych danych w systemie raczej nie ma tylko w teczkach.
Mi chodzi o akta bo potrzebuję info na temat osób, które już są właścicielami a jeszcze NIE mają wpisu w KW.

Czyżby była luka w prawie nie przewidująca takiej sytuacji?

BÅ‚agam ... pomocy!
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post śro, 07 kwi 2010 - 15:36
Post #7

CYTAT(Tigerek @ Wed, 07 Apr 2010 - 15:59) *
Ja składałam wniosek o wgląd do swoich, ale wyszukiwarka "ichnia" domagała się jedynie numeru księgi. I mogłam "biegać" po całym zasobie...

Tigerek ... ale mówisz o wglądzie do Księgi Wieczystej czy do akt do tejże? Bo w aktach są wszystkie dokumenty, na podstawie których sąd dokonał wpisów w KW (na przykład akt notarialny itp.). Tych danych w systemie raczej nie ma tylko w teczkach.
Mi chodzi o akta bo potrzebuję info na temat osób, które już są właścicielami a jeszcze NIE mają wpisu w KW.

Czyżby była luka w prawie nie przewidująca takiej sytuacji?

BÅ‚agam ... pomocy!

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
Tigerek
śro, 07 kwi 2010 - 16:04
To nie do akt był dostęp icon_sad.gif
Tigerek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,506
Dołączył: nie, 12 paź 08 - 15:06
Nr użytkownika: 22,497




post śro, 07 kwi 2010 - 16:04
Post #8

To nie do akt był dostęp icon_sad.gif

--------------------
Nie zapomnimy... [*] (17.12.2013r, 11t.c.; 13.04.2014r., 5t.c.)
trylinka
śro, 07 kwi 2010 - 21:32
Księgę z dokumentami (z aktami do niej) ma prawo oglądać tylko właściciel.
Ja również miałam problem z otrzymaniem dokumentacji do księgi nieruchomości, której byłam współwłaścicielem (4 właścicieli). Dostałam je po awanturze u prezesa sądu i dzięki sędziowskim koneksjom rodzinnym. Ale tak nie powinno być. Proponuję jednak się poawanturować.
trylinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,243
Dołączył: śro, 27 wrz 06 - 10:17
Nr użytkownika: 7,690




post śro, 07 kwi 2010 - 21:32
Post #9

Księgę z dokumentami (z aktami do niej) ma prawo oglądać tylko właściciel.
Ja również miałam problem z otrzymaniem dokumentacji do księgi nieruchomości, której byłam współwłaścicielem (4 właścicieli). Dostałam je po awanturze u prezesa sądu i dzięki sędziowskim koneksjom rodzinnym. Ale tak nie powinno być. Proponuję jednak się poawanturować.
Mrówa
śro, 07 kwi 2010 - 21:49
Qrcze ...
A może w takim razie ktoś mi podpowie w jaki sposób mogę zdobyć namiary na współwłaścicieli, których nie ma jeszcze w KW? No bo jeśli ustawa obliguje mnie do powiadomienia wszystkich współwłaścicieli na piśmie to prawo powinno przewidywać jakiś sposób uzyskania danych. Czy niekoniecznie?
Mrówa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,212
Dołączył: nie, 09 gru 07 - 07:52
Skąd: północ
Nr użytkownika: 17,157




post śro, 07 kwi 2010 - 21:49
Post #10

Qrcze ...
A może w takim razie ktoś mi podpowie w jaki sposób mogę zdobyć namiary na współwłaścicieli, których nie ma jeszcze w KW? No bo jeśli ustawa obliguje mnie do powiadomienia wszystkich współwłaścicieli na piśmie to prawo powinno przewidywać jakiś sposób uzyskania danych. Czy niekoniecznie?

--------------------
"Prawa ręka to jest ta ... jak się śpi na brzuchu to od ściany" KMN
ruda_kasia
czw, 08 kwi 2010 - 10:55
Jak ich nie ma w KW to nie są współwłaścicielami, gdyż bowiem odrębna własność lokalu i współwłasność udziału w nieruchomości z tym związana konstytuuje się po wpisie do KW. Ergo - wystarczy informacja z KW.
Poza tematem - do akt KW ma dostęp właściciel lub jego pełnomocnik w teorii, w praktyce, każdy sprytny w dużej czytelni icon_wink.gif, jeśli poprosi o księgę papierową.
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post czw, 08 kwi 2010 - 10:55
Post #11

Jak ich nie ma w KW to nie są współwłaścicielami, gdyż bowiem odrębna własność lokalu i współwłasność udziału w nieruchomości z tym związana konstytuuje się po wpisie do KW. Ergo - wystarczy informacja z KW.
Poza tematem - do akt KW ma dostęp właściciel lub jego pełnomocnik w teorii, w praktyce, każdy sprytny w dużej czytelni icon_wink.gif, jeśli poprosi o księgę papierową.
> WglÄ…d do akt do ksiÄ™gi wieczystej, kto może?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 16:18
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama