Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Operacja laserowa oczu

> 
truska
nie, 25 lis 2007 - 23:35
Nie wiem czy juz był taki temat,
szukałam ale nie znalazłam


Jestem krótkowidzem mam wadę -4 i mam pytanko
czy ktos z was zrobił sobie laserową operację oczu
a jak tak to gdzie ? i u kogo? i jakÄ… metodÄ…?

I ogólnie jaka jest wasza opinia na ten temat

truska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,679
Dołączył: pią, 05 sie 05 - 10:17
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 3,468

GG:


post nie, 25 lis 2007 - 23:35
Post #1

Nie wiem czy juz był taki temat,
szukałam ale nie znalazłam


Jestem krótkowidzem mam wadę -4 i mam pytanko
czy ktos z was zrobił sobie laserową operację oczu
a jak tak to gdzie ? i u kogo? i jakÄ… metodÄ…?

I ogólnie jaka jest wasza opinia na ten temat



--------------------
"Nie bój sie du?ych kroków - nie pokonasz przepa?ci dwoma ma?ymi" David Lloyd George

Swietokrzyskie na weekend

13.10.2005- Weroniczka

16.10.2007 Wiktorek

21.07.2013 Nikodem
cos_cos
pon, 26 lis 2007 - 18:46
Był już temat poruszany icon_wink.gif
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...amp;hl=laserowa
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...amp;hl=laserowa

Ja ogólnie na razie się zastanawiam, ale jeżeli moja wada będzie się nadal powiększać to się skuszę za parę lat.

Mam wadÄ™ -4,25, noszÄ™ okulary -3,5.
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post pon, 26 lis 2007 - 18:46
Post #2

Był już temat poruszany icon_wink.gif
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...amp;hl=laserowa
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...amp;hl=laserowa

Ja ogólnie na razie się zastanawiam, ale jeżeli moja wada będzie się nadal powiększać to się skuszę za parę lat.

Mam wadÄ™ -4,25, noszÄ™ okulary -3,5.

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
truska
wto, 27 lis 2007 - 14:27
Nadineru dzieki za linki
truska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,679
Dołączył: pią, 05 sie 05 - 10:17
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 3,468

GG:


post wto, 27 lis 2007 - 14:27
Post #3

Nadineru dzieki za linki

--------------------
"Nie bój sie du?ych kroków - nie pokonasz przepa?ci dwoma ma?ymi" David Lloyd George

Swietokrzyskie na weekend

13.10.2005- Weroniczka

16.10.2007 Wiktorek

21.07.2013 Nikodem
truska
wto, 27 lis 2007 - 14:27
Nadineru dzieki za linki
truska


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,679
Dołączył: pią, 05 sie 05 - 10:17
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 3,468

GG:


post wto, 27 lis 2007 - 14:27
Post #4

Nadineru dzieki za linki

--------------------
"Nie bój sie du?ych kroków - nie pokonasz przepa?ci dwoma ma?ymi" David Lloyd George

Swietokrzyskie na weekend

13.10.2005- Weroniczka

16.10.2007 Wiktorek

21.07.2013 Nikodem
irminka2
śro, 28 lis 2007 - 08:17
Nadineru, piszesz ,że jak sie wada będzie pogłębiać to zrobisz zabieg.
Z tego co mi mówił okulista wada musi być stabilna,żeby można było operować ,jeśli sie pogłebia nie wolno nic z tym robić.
Sama mam -8, ale ja już stara baba jestem i nic z tym robić nie będę,pytałam z myslą o synu.Niestety u niego wada sie pogłebia i narazie zakazano nam o tym mysleć.

irmina
irminka2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,828
Dołączył: pon, 16 cze 03 - 08:58
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 830

GG:


post śro, 28 lis 2007 - 08:17
Post #5

Nadineru, piszesz ,że jak sie wada będzie pogłębiać to zrobisz zabieg.
Z tego co mi mówił okulista wada musi być stabilna,żeby można było operować ,jeśli sie pogłebia nie wolno nic z tym robić.
Sama mam -8, ale ja już stara baba jestem i nic z tym robić nie będę,pytałam z myslą o synu.Niestety u niego wada sie pogłebia i narazie zakazano nam o tym mysleć.

irmina
aluc

Go??







post śro, 28 lis 2007 - 09:19
Post #6

musi być stabilna, potwierdzam

ja w dalszym ciągu nie zamierzam robić, wybór pomiędzy stanem na dzisiaj (-3,5 i -7,5 korygowane okularami -4 i -6) a ewentualnym "akurat u pani cóś nam nie wyszło" zdecydowanie przemawia na rzecz stanu na dziś
cos_cos
śro, 28 lis 2007 - 19:17
Irmina tak, wiem.
Chodzi mi mniej więcej o to, że ona się pogłębia coraz wolniej, ale jednak.
Jeżeli mi się zatrzyma np. na -7 to się skuszę na tą operację.
A jeżeli mi się zatrzyma na takim poziomie jak mam (od... marca 2006 noszę takie same okulary, mimo iż wada pogłębiła mi się o 0,25.)
to odpuszczÄ™ chyba.
Kiedyś mi się poglębiało o 0.5 w ciągu jakiś 10 miesięcy. Teraz zwalnia, liczę, że się szybko zatrzyma na stałe;)
cos_cos


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,354
Dołączył: czw, 08 gru 05 - 16:26
SkÄ…d: z tam tond
Nr użytkownika: 4,242




post śro, 28 lis 2007 - 19:17
Post #7

Irmina tak, wiem.
Chodzi mi mniej więcej o to, że ona się pogłębia coraz wolniej, ale jednak.
Jeżeli mi się zatrzyma np. na -7 to się skuszę na tą operację.
A jeżeli mi się zatrzyma na takim poziomie jak mam (od... marca 2006 noszę takie same okulary, mimo iż wada pogłębiła mi się o 0,25.)
to odpuszczÄ™ chyba.
Kiedyś mi się poglębiało o 0.5 w ciągu jakiś 10 miesięcy. Teraz zwalnia, liczę, że się szybko zatrzyma na stałe;)

--------------------
zmiana nicka czasem jest bardzo potrzebna.
ulla
nie, 02 gru 2007 - 16:31
A ja sobie odpuściłam myślenie o operacji. Już mnie nie kusi perspektywa życia bez okularów. Głównie dlatego, że pomimo wady i pomimo tego, że okulary mam, to ich prawie nie noszę, bo nie lubię. I tak mam, znaczy zakładam od czasu do czasu, od prawie dwudziestu lat (wcześniej, w szkole podstawowej nosiłam cały czas). A mimo to, obecne okulary to prawe +1, lewe +1,5 (0,5 cylinder i 1 sfera), a licealne były p +2, l +3. Operacja i tak nie sprawi, że zacznę być obuoczna, bo tego lewego nie da się całkiem usprawnić, więc nie mam się o co bić.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 02 gru 2007 - 16:31
Post #8

A ja sobie odpuściłam myślenie o operacji. Już mnie nie kusi perspektywa życia bez okularów. Głównie dlatego, że pomimo wady i pomimo tego, że okulary mam, to ich prawie nie noszę, bo nie lubię. I tak mam, znaczy zakładam od czasu do czasu, od prawie dwudziestu lat (wcześniej, w szkole podstawowej nosiłam cały czas). A mimo to, obecne okulary to prawe +1, lewe +1,5 (0,5 cylinder i 1 sfera), a licealne były p +2, l +3. Operacja i tak nie sprawi, że zacznę być obuoczna, bo tego lewego nie da się całkiem usprawnić, więc nie mam się o co bić.


--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
serafina
pon, 03 gru 2007 - 19:50
Moj brat mial ta operacje w zeszlym roku i jest bardzo zadowolony,wczesniej byl slepy jak kret i bez okularow widzial tylko cienie i kontury a teraz nie nosi ich wcale i potrafi przeczytac nawet najdrobniejszy maczek icon_smile.gif
serafina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: śro, 18 paź 06 - 11:02
Nr użytkownika: 8,047




post pon, 03 gru 2007 - 19:50
Post #9

Moj brat mial ta operacje w zeszlym roku i jest bardzo zadowolony,wczesniej byl slepy jak kret i bez okularow widzial tylko cienie i kontury a teraz nie nosi ich wcale i potrafi przeczytac nawet najdrobniejszy maczek icon_smile.gif

--------------------


Demoiselle
śro, 05 gru 2007 - 10:28
Witam,

ja mialam laserową korekcję 2 lata temu metodą PRK. Przez 3 dni po zabiegu bolała koszmarnie ale było warto! Teraz mam idealny wzrok i zero problemów. Przy decyzji o zabiegu ważnym jest kilka elementów. Przede wszystkim wada musi być stabilna, poza tym rogówka musi mieć odpowiednią grubość i nie może być zbyt sucha. Ja tak miałam i przez pół roku musiałam nawilżać oczy. A zabieg robiłam w Warszawie w prywatnej klinice Mavit.
Demoiselle


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,088
Dołączył: wto, 03 paź 06 - 11:51
Skąd: Trójmiasto
Nr użytkownika: 7,789

GG:


post śro, 05 gru 2007 - 10:28
Post #10

Witam,

ja mialam laserową korekcję 2 lata temu metodą PRK. Przez 3 dni po zabiegu bolała koszmarnie ale było warto! Teraz mam idealny wzrok i zero problemów. Przy decyzji o zabiegu ważnym jest kilka elementów. Przede wszystkim wada musi być stabilna, poza tym rogówka musi mieć odpowiednią grubość i nie może być zbyt sucha. Ja tak miałam i przez pół roku musiałam nawilżać oczy. A zabieg robiłam w Warszawie w prywatnej klinice Mavit.

--------------------
Mo?esz nauczy? si? od swoich dzieci o wiele wi?cej, ani?eli one naucz? si? od ciebie. Poprzez ciebie poznaj? ?wiat, który ju? przemin??, ty w nich natomiast odkrywasz ?wiat, który w?a?nie si? rodzi.
> Operacja laserowa oczu
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 08:22
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama