Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Drożdzówki, dróżdżówy i inne w tym klimacie

> 
Siunia
sob, 12 lip 2003 - 00:37
Dziewczyny szukam łatwego i szybkiego przepisu na jakąś pyszniutką drożdżówkę, bułeczki drożdżowe czy inne takie.
Nie ukrywam, że liczę coś na styl Wiesiowych (dzięki za przepisy w innych watkach), czyli
wszystko wrzucić do michy, wymiksować, ewentualnie odstawic do wyrośnięcia. Potem tylko przelać na blachę czy foremke , upiec i wcinać icon_wink.gif

Zna ktoÅ› coÅ› tak prostego?
Bo moje dziecię starsze potrafi w ciagu kilku minut obmyślic sztański plan zbrodni na swoim młodszym bracie. Mało tego, potrafi szybko, na szczęście jak dotąd nieskutecznie go wykonać. Muszę Ja mieć stale "na oku" zatem ...
musi to być w stylu "1-2" i ciasto do piekarnika icon_wink.gif
- Siunia
ps. na diecie jestem to sycę oczy przepisami. A dziś w sklepie widziałam takie cudne ciacha drożdżowe, że .... Były w folii zapakowane, to se pomacałam ...icon_wink.gif Mniam ...
Siunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,152
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 01:11
Nr użytkownika: 132




post sob, 12 lip 2003 - 00:37
Post #1

Dziewczyny szukam łatwego i szybkiego przepisu na jakąś pyszniutką drożdżówkę, bułeczki drożdżowe czy inne takie.
Nie ukrywam, że liczę coś na styl Wiesiowych (dzięki za przepisy w innych watkach), czyli
wszystko wrzucić do michy, wymiksować, ewentualnie odstawic do wyrośnięcia. Potem tylko przelać na blachę czy foremke , upiec i wcinać icon_wink.gif

Zna ktoÅ› coÅ› tak prostego?
Bo moje dziecię starsze potrafi w ciagu kilku minut obmyślic sztański plan zbrodni na swoim młodszym bracie. Mało tego, potrafi szybko, na szczęście jak dotąd nieskutecznie go wykonać. Muszę Ja mieć stale "na oku" zatem ...
musi to być w stylu "1-2" i ciasto do piekarnika icon_wink.gif
- Siunia
ps. na diecie jestem to sycę oczy przepisami. A dziś w sklepie widziałam takie cudne ciacha drożdżowe, że .... Były w folii zapakowane, to se pomacałam ...icon_wink.gif Mniam ...
lea

Go??







post sob, 12 lip 2003 - 10:26
Post #2

To ja podaję przepis na placek drożdżówy z owocami i kruszonką icon_smile.gif

zaczyn drożdżowy :
5dkg drożdży
1/2 szkl. mleka o temperaturze pokojowej
2 Å‚yzki mÄ…ki tortowej
1 Å‚yzka cukru
szczypta soli

to wszystko razem zostawić w miseczce czy rondelku do wyrośnięcia

ciasto :
70dkg mÄ…ki tortowej
1/2 roztopionej margaryny
2 jaja
1/2 szkl. cukru

ciasto zarobić z wyrośnietym zaczynem i pozostwaic odpocząc pod ściereczka jakieś 30min. W międzyczasie z 1 kostki margaryny lub masła , maki i cukru przygotować kruszonkę. Siuniu nie podam Ci dokładnych proporcji maki i cukru, poprostu sypie po równo tyle aż mie pod palcami robia sie grudki kruszonki.

Wypoczęte ciasto wlewam na wczęśniej wysmarowaną iw wysypana mąką blachę kładę jakiekolwiek owoce sezonowe, sypię kruszonką i do piekarnika na ok 170-180C piec ok. godziny ale różnie bywa, poprostu trzeba zaglądać do piekarnika. Ciasto można piec bez kruszonki i zawsze wychodzi icon_smile.gif

pozdrawiam - lea
Renata
sob, 12 lip 2003 - 18:18
Bardzo chętnie podzielę się przepisem, który znalazłam na edziecku i jest
rewelacyjny ! Z tego ciasta mozna wyczarować wszystko icon_wink.gifa rogaliki sa
doskonałe icon_smile.gif
3 szklanki mÄ…ki
kostka dobrej margaryny lub masła
5dag drozdży
1/2szklanki mleka
1łyżka czubata cukru
2 jajka
powidła, czekolada, wiśnie, truskawki...na nadzienie
Drożdże rozrobić w ciepłym mleku z cukrem, po wyrośnięciu dodać jajka, tłuszcz
i makę. Na co najmniej 2 godziny włożyc do lodówki. Rozwałkować, kroić na
trójkaty,kwadraty... kłasć nadzienie i zawijać rogaliki.
Zostawić na pół godziny do wyrośnięciai piec w temp.180stopni na złoty kolor.
Smacznego !
Renata


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 23
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 01:57
SkÄ…d: Birmingham, Alabama
Nr użytkownika: 641

GG:


post sob, 12 lip 2003 - 18:18
Post #3

Bardzo chętnie podzielę się przepisem, który znalazłam na edziecku i jest
rewelacyjny ! Z tego ciasta mozna wyczarować wszystko icon_wink.gifa rogaliki sa
doskonałe icon_smile.gif
3 szklanki mÄ…ki
kostka dobrej margaryny lub masła
5dag drozdży
1/2szklanki mleka
1łyżka czubata cukru
2 jajka
powidła, czekolada, wiśnie, truskawki...na nadzienie
Drożdże rozrobić w ciepłym mleku z cukrem, po wyrośnięciu dodać jajka, tłuszcz
i makę. Na co najmniej 2 godziny włożyc do lodówki. Rozwałkować, kroić na
trójkaty,kwadraty... kłasć nadzienie i zawijać rogaliki.
Zostawić na pół godziny do wyrośnięciai piec w temp.180stopni na złoty kolor.
Smacznego !
Basza
śro, 16 lip 2003 - 23:56
Siuniu, mam coś dla Ciebie- żebyś nie musiała dotykać, ale i pokosztować. Kto powiedział,że drożdżówka bez mleka i jaj nie wyjdzie?
Chlebek tostowy
500 g mÄ…ki pszennej tortowej
40 g drożdży świeżych
2 łyżeczki cukru
1 łyżeczka soli
4 łyżki oleju
250 g ciepłej przegotowanej wody
Dobrze wyrobić jak ciasto drożdżowe, wyłożyć do blaszki keksowej poczekać aż podwoi objętość, piec 30 minut 200°C. Jest trochę mniej rumiane niż to z mlekiem i jajkiem.
icon_arrow.gif Można używać do zapiekanek z margaryną bezmleczną i dżemem jabłkowym w maszynce podobnej do gofrownicy
icon_arrow.gif Na bazie tego przepisu można piec małe rogaliki z nadzieniem, na jakie dziecko nie jest uczulone np. jabłka, odsączone wiśnie z kompotu.
icon_arrow.gif Jak zamiast oleju dodamy porządną łyżkę margaryny bezmlecznej, 5 łyżeczek cukru, porządną garść rodzynek, a jeszcze lepiej bakalii do keksu - (oczywiście sprawdzając pomału czy maluch nie uczulony) to drożdżówa pyszna - zapewniam Cię, zdrowi jeszcze szybciej wsuwają niż alergicy icon_lol.gif
icon_arrow.gif Z tego przepisu robiłam też pierożki na wigilię z kapustą i pieczarkami pieczone w piekarniku.
icon_arrow.gif Ciasto można jeszcze rozwałkować tak na 1,5 cm posypać cynamonem, cukrem i garścią rodzynek, zwinąc jak roladę i dopiero włożyć do blaszki, zaczekać aż urośnie i piec jak w przepisie.Smacznego
Basza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 169
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 23:29
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 369




post śro, 16 lip 2003 - 23:56
Post #4

Siuniu, mam coś dla Ciebie- żebyś nie musiała dotykać, ale i pokosztować. Kto powiedział,że drożdżówka bez mleka i jaj nie wyjdzie?
Chlebek tostowy
500 g mÄ…ki pszennej tortowej
40 g drożdży świeżych
2 łyżeczki cukru
1 łyżeczka soli
4 łyżki oleju
250 g ciepłej przegotowanej wody
Dobrze wyrobić jak ciasto drożdżowe, wyłożyć do blaszki keksowej poczekać aż podwoi objętość, piec 30 minut 200°C. Jest trochę mniej rumiane niż to z mlekiem i jajkiem.
icon_arrow.gif Można używać do zapiekanek z margaryną bezmleczną i dżemem jabłkowym w maszynce podobnej do gofrownicy
icon_arrow.gif Na bazie tego przepisu można piec małe rogaliki z nadzieniem, na jakie dziecko nie jest uczulone np. jabłka, odsączone wiśnie z kompotu.
icon_arrow.gif Jak zamiast oleju dodamy porządną łyżkę margaryny bezmlecznej, 5 łyżeczek cukru, porządną garść rodzynek, a jeszcze lepiej bakalii do keksu - (oczywiście sprawdzając pomału czy maluch nie uczulony) to drożdżówa pyszna - zapewniam Cię, zdrowi jeszcze szybciej wsuwają niż alergicy icon_lol.gif
icon_arrow.gif Z tego przepisu robiłam też pierożki na wigilię z kapustą i pieczarkami pieczone w piekarniku.
icon_arrow.gif Ciasto można jeszcze rozwałkować tak na 1,5 cm posypać cynamonem, cukrem i garścią rodzynek, zwinąc jak roladę i dopiero włożyć do blaszki, zaczekać aż urośnie i piec jak w przepisie.Smacznego

--------------------
Basza mama Szymonka i Basi
wiesiołek
czw, 17 lip 2003 - 07:59
No cóż w pracy przepisu przy sobie nie mam , a nie pamiętam, ale owszem, robię drożdzówkę w 2 i pół minuty icon_exclaim.gif + pieczenie. I właśnie - wrzucić do michy i wymieszać.

SÄ… jednak dwie wady tego przepisu:
jedna: to jest przepis z Thermomixu i nie wiem czy zwykły robot kuchenny dałby radę
druga: drożdżówa ta jest dobra tylko jak jest zupełnie świeżutka- następnego dnia robi się twarda.

Poniewż jednak tradycyjne robienie ciasta drożdżowego, z zaczynami i wyrastaniem nigdy nie zakończyło się u mnie sukcesem, wolę to rozwiazanie- co prawda efekt nieco gorszy niż przy tradycyjnej drożdzówie u innych , ale zdecydowanie lepszy niż u mnie.

Postaram się nie zapomnieć i podać ten przepis w poniedziałek.
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 151




post czw, 17 lip 2003 - 07:59
Post #5

No cóż w pracy przepisu przy sobie nie mam , a nie pamiętam, ale owszem, robię drożdzówkę w 2 i pół minuty icon_exclaim.gif + pieczenie. I właśnie - wrzucić do michy i wymieszać.

SÄ… jednak dwie wady tego przepisu:
jedna: to jest przepis z Thermomixu i nie wiem czy zwykły robot kuchenny dałby radę
druga: drożdżówa ta jest dobra tylko jak jest zupełnie świeżutka- następnego dnia robi się twarda.

Poniewż jednak tradycyjne robienie ciasta drożdżowego, z zaczynami i wyrastaniem nigdy nie zakończyło się u mnie sukcesem, wolę to rozwiazanie- co prawda efekt nieco gorszy niż przy tradycyjnej drożdzówie u innych , ale zdecydowanie lepszy niż u mnie.

Postaram się nie zapomnieć i podać ten przepis w poniedziałek.
ganga
nie, 20 lip 2003 - 23:10
Znam przepis na przesmaczny " samorobiacy sie" placek drozdzowy icon_biggrin.gif
I tak (podam przepis na mniejsza porcje): 1 szklanke cukru utrzec z 2 jajkami (calymi), rozpuscic w cieplym mleku 1/2 kostki masla, tylko uwaga mleko musi byc bardzo cieple, nie gotujace. Trzeba troche poczekac coby wystyglo i wlac do tych utartych jaj z cukrem. Na ta mase kruszymy 4 dkg drozdzy swiezych, przykrywamy scierka i idzemy na godzinke lub pol pobuszowac w internecie. Potem dodajemy 2 szklanki maki, mieszamy, bez wyrabiania, tylko zeby nie bylo grudek i do pieca (jakies pol godzinki w 180 st).
Ja jeszcze zawsze robie kruszonke (lub posypke jak kto woli icon_wink.gif ): to wymieszane troche masla, troche cukru i maka, zagniecione razem.

Mozna zwiekszyc proprcje: 4szkl. maki, 2cukru, 8dkg. drozdzy, 4 jaja, kostka masla.
Zawsze mi sie udaje i bardzo szybko znika i naprawde wymaga malo pracy.

Mozna tez uzyc drozdzy suszonych (w odpowiednich proporcjach)
ganga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 106
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 20:06
SkÄ…d: Francja (Alzacja)
Nr użytkownika: 307




post nie, 20 lip 2003 - 23:10
Post #6

Znam przepis na przesmaczny " samorobiacy sie" placek drozdzowy icon_biggrin.gif
I tak (podam przepis na mniejsza porcje): 1 szklanke cukru utrzec z 2 jajkami (calymi), rozpuscic w cieplym mleku 1/2 kostki masla, tylko uwaga mleko musi byc bardzo cieple, nie gotujace. Trzeba troche poczekac coby wystyglo i wlac do tych utartych jaj z cukrem. Na ta mase kruszymy 4 dkg drozdzy swiezych, przykrywamy scierka i idzemy na godzinke lub pol pobuszowac w internecie. Potem dodajemy 2 szklanki maki, mieszamy, bez wyrabiania, tylko zeby nie bylo grudek i do pieca (jakies pol godzinki w 180 st).
Ja jeszcze zawsze robie kruszonke (lub posypke jak kto woli icon_wink.gif ): to wymieszane troche masla, troche cukru i maka, zagniecione razem.

Mozna zwiekszyc proprcje: 4szkl. maki, 2cukru, 8dkg. drozdzy, 4 jaja, kostka masla.
Zawsze mi sie udaje i bardzo szybko znika i naprawde wymaga malo pracy.

Mozna tez uzyc drozdzy suszonych (w odpowiednich proporcjach)

--------------------
ganga, mama Misi i Adusi
> Drożdzówki, dróżdżówy i inne w tym klimacie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 19:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama