Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

dieta po usunięciu woreczka żółciowego

> 
kachaaa
pon, 26 cze 2006 - 11:11
nie wiedziałam gdzie to napisać - jak coś niech "sprzątający" przeniosa
Nie bardzo mogę znaleśc w internecie , nie ma pełnych diet , jakieś zdawkowe informacje - albo ja szukać nie umiem
chodzi o dietę po usunięciu woreczka żołciowego - pociachali mnie kazali jesc według "diety woreczkowej" i koniec , zadnych informacji , zadnych broszur
Chyba juz na forum był poruszany ten temat ale nie mogę znalesc
Będę wdzieczna za pomoc
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:11
Post #1

nie wiedziałam gdzie to napisać - jak coś niech "sprzątający" przeniosa
Nie bardzo mogę znaleśc w internecie , nie ma pełnych diet , jakieś zdawkowe informacje - albo ja szukać nie umiem
chodzi o dietę po usunięciu woreczka żołciowego - pociachali mnie kazali jesc według "diety woreczkowej" i koniec , zadnych informacji , zadnych broszur
Chyba juz na forum był poruszany ten temat ale nie mogę znalesc
Będę wdzieczna za pomoc

--------------------




agabr
pon, 26 cze 2006 - 11:19
Kachaa ja juz jutro pozbywam sie woreczka ,dostalam od lekarza taka broszure , wypisze Ci czego nie jesc
-mleko tluste, ser tlusty
--gruboziarniste gat kasz, nasiona slonecznika, sezamu, migdaly, orzechy
-swiezy chleb, tort, ciasto francuskie, paczki, ciastka kruche, ptysie , sernik, kruszonka, nalesniki, krakersy
-cukierki, czekoladki, czekolada
-niedojrzale owoce, sliwki, agret, porzeczki, jablka ze skora,
-ostra musztarda, pieprz, papryka, angielskie sosy z esencji, majonez
-mocna kawa, napoje gazowane
-tluste miesowolowe, cielece, wieprzowe, mieso mocno peklowane, tlusty drob, serca, ozory , mozg
-wszystkie tluste wedliny, pasztety, parowki, salceson
-tlusty rosol, majonez, sosy maslowe, wywary z kosci
-smalec, loj, slonina, margaryny w kostkach
-karp, sledz, wegorz, losos, halibut, tuynczyk w oleju, sardynki
-frytki, salatka ziemniaczanaz majonezem, placki ziemniaczane, smazone ziemniaki
-cebula surowa i smazona, kapusta w kazdej postaci, groch , fasola, soja
- jajka na twardo , jajka sadzone, zoltka
b.
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:19
Post #2

Kachaa ja juz jutro pozbywam sie woreczka ,dostalam od lekarza taka broszure , wypisze Ci czego nie jesc
-mleko tluste, ser tlusty
--gruboziarniste gat kasz, nasiona slonecznika, sezamu, migdaly, orzechy
-swiezy chleb, tort, ciasto francuskie, paczki, ciastka kruche, ptysie , sernik, kruszonka, nalesniki, krakersy
-cukierki, czekoladki, czekolada
-niedojrzale owoce, sliwki, agret, porzeczki, jablka ze skora,
-ostra musztarda, pieprz, papryka, angielskie sosy z esencji, majonez
-mocna kawa, napoje gazowane
-tluste miesowolowe, cielece, wieprzowe, mieso mocno peklowane, tlusty drob, serca, ozory , mozg
-wszystkie tluste wedliny, pasztety, parowki, salceson
-tlusty rosol, majonez, sosy maslowe, wywary z kosci
-smalec, loj, slonina, margaryny w kostkach
-karp, sledz, wegorz, losos, halibut, tuynczyk w oleju, sardynki
-frytki, salatka ziemniaczanaz majonezem, placki ziemniaczane, smazone ziemniaki
-cebula surowa i smazona, kapusta w kazdej postaci, groch , fasola, soja
- jajka na twardo , jajka sadzone, zoltka
b.

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
kachaaa
pon, 26 cze 2006 - 11:22
dzięki wielkie słonko
czyli nic - kurka prawie
zaraz sobie to drukne
matko to co ja moge
woda, słaba cherbata niesłodzona , i gotowane warzywa bo surowych nie , owoców surowych też nie....
TRZYMAM KCIUKI SŁONKO
a własnie laparoskopowo czy będa ciachac ?
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:22
Post #3

dzięki wielkie słonko
czyli nic - kurka prawie
zaraz sobie to drukne
matko to co ja moge
woda, słaba cherbata niesłodzona , i gotowane warzywa bo surowych nie , owoców surowych też nie....
TRZYMAM KCIUKI SŁONKO
a własnie laparoskopowo czy będa ciachac ?

--------------------




agabr
pon, 26 cze 2006 - 11:27
beda probowac laparoskopowo.a mozesz spokojnie upiec sobie mieso, ugotowac mieso, upiec kawalek indyka,zjesc dorsza sole czy pstraga, ziemnaki z wody, cala mase jarzyn jak marchew, buraki, selersalaty, omlety z piany cielecine chuda, kompoty, suchy chleb ;)platki owsiane , ryzowe.
A w ogole to ja dostalam od kolezanki takie urzadzenie do gotowania na parze i zamiast brudzic gary wrzucam do tego pietrowego urzadzenia , rybe czy mieso , ryz lub ziemniaki warzywa i to mi sie wszystko razem pieknie paruje.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:27
Post #4

beda probowac laparoskopowo.a mozesz spokojnie upiec sobie mieso, ugotowac mieso, upiec kawalek indyka,zjesc dorsza sole czy pstraga, ziemnaki z wody, cala mase jarzyn jak marchew, buraki, selersalaty, omlety z piany cielecine chuda, kompoty, suchy chleb ;)platki owsiane , ryzowe.
A w ogole to ja dostalam od kolezanki takie urzadzenie do gotowania na parze i zamiast brudzic gary wrzucam do tego pietrowego urzadzenia , rybe czy mieso , ryz lub ziemniaki warzywa i to mi sie wszystko razem pieknie paruje.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
kachaaa
pon, 26 cze 2006 - 11:29
mnie ciachali - niestety atak i koniec
wczoraj wypiłam troszku takiego bardzo rozwodnionego kompotu , kawałek upieczonej piersi z indyka , ziemiak średni i troszke kalafiora i juz jęczłam
ja bym zjadła pomidorka , truskawek , ogorka zielonego , sałaty - buuuu
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:29
Post #5

mnie ciachali - niestety atak i koniec
wczoraj wypiłam troszku takiego bardzo rozwodnionego kompotu , kawałek upieczonej piersi z indyka , ziemiak średni i troszke kalafiora i juz jęczłam
ja bym zjadła pomidorka , truskawek , ogorka zielonego , sałaty - buuuu

--------------------




Lua
pon, 26 cze 2006 - 11:31
Kachaa a ja właśnie przed chwilką wróciłam ze szpitala gdzie usuneli mi pęcherzyk żółciowy. Nic dodać nic ująć do tego co napisała Agnieszka.
Tyle, że ja już w drugą dobę po operacji jadłam świeżutkie pieczywo, piłam tłuste mleko i jadłam różne wędliny. Wczoraj jadłam kalafiora a przedwczoraj surówkę z surowej kapusty pekińskiej. Aaa i jeszcze pierwsza moja zupa po operacji to była pieczarkowa icon_eek.gif
A lekarze twierdzili, że tak ma być.
Teraz mam uważać na jedzenie przez ok 2 tyg a potem metodą prób i błędów wprowadzać wszystko, oczywiście w rozsądnych ilościach.
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 11:31
Post #6

Kachaa a ja właśnie przed chwilką wróciłam ze szpitala gdzie usuneli mi pęcherzyk żółciowy. Nic dodać nic ująć do tego co napisała Agnieszka.
Tyle, że ja już w drugą dobę po operacji jadłam świeżutkie pieczywo, piłam tłuste mleko i jadłam różne wędliny. Wczoraj jadłam kalafiora a przedwczoraj surówkę z surowej kapusty pekińskiej. Aaa i jeszcze pierwsza moja zupa po operacji to była pieczarkowa icon_eek.gif
A lekarze twierdzili, że tak ma być.
Teraz mam uważać na jedzenie przez ok 2 tyg a potem metodą prób i błędów wprowadzać wszystko, oczywiście w rozsądnych ilościach.

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

agabr
pon, 26 cze 2006 - 11:32
aaaleee Wam dobrze ze juz jestescie bez.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:32
Post #7

aaaleee Wam dobrze ze juz jestescie bez.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
kachaaa
pon, 26 cze 2006 - 11:34
Lua to cierpimy razem
jak cię ciachali ?
ja przez 7 dni od czwartku od ataku do czwartku ( w poniedziałek mnie cieli ) woda a od niedzieli glukoza dożylnie , pierwszy posiłek to sucharek , no to ja co zazdroszcze że tak wcinasz , ja wczoraj napisłam sioe kompotu w proporcji 1/3 kompotu rozcieńcona 2/3 wody i kuło poł dnia , yyychh
mało tego przez 3 miechy bardzo rygorystyczna dieta , po 3-4 miesiacach powoooli mam próbowac
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 11:34
Post #8

Lua to cierpimy razem
jak cię ciachali ?
ja przez 7 dni od czwartku od ataku do czwartku ( w poniedziałek mnie cieli ) woda a od niedzieli glukoza dożylnie , pierwszy posiłek to sucharek , no to ja co zazdroszcze że tak wcinasz , ja wczoraj napisłam sioe kompotu w proporcji 1/3 kompotu rozcieńcona 2/3 wody i kuło poł dnia , yyychh
mało tego przez 3 miechy bardzo rygorystyczna dieta , po 3-4 miesiacach powoooli mam próbowac

--------------------




Lua
pon, 26 cze 2006 - 11:45
kachaa ja miałam laparoskopię i była to operacja planowana. Ataki skończyły mi się jakies pół roku wcześniej. Może dlatego mniej ciepię chociaż podobno jakiś stan zapalny miałam i stąd te antybiotyki przez aż 5 dni.
wracaj do zdrowia icon_lol.gif
Może założymy klan bezworeczkowców bo jak widzę już tu na forum jest kilka takich osób a zaraz dołączy jeszcze jedna icon_lol.gif
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 11:45
Post #9

kachaa ja miałam laparoskopię i była to operacja planowana. Ataki skończyły mi się jakies pół roku wcześniej. Może dlatego mniej ciepię chociaż podobno jakiś stan zapalny miałam i stąd te antybiotyki przez aż 5 dni.
wracaj do zdrowia icon_lol.gif
Może założymy klan bezworeczkowców bo jak widzę już tu na forum jest kilka takich osób a zaraz dołączy jeszcze jedna icon_lol.gif

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

marghe.
pon, 26 cze 2006 - 11:45
CYTAT(kachaaa)
dzięki wielkie słonko
czyli nic - kurka prawie  
?


kachaa, nie jest aż tak źle
jedz rozsądnie
stopniowo wprowadzaj "nowości"
ja po 3 tyg po usunięciu woreczka jadałam zupełnie normalnie (nie piłam alkoholu i unikałam naprawdę cieżkostrawnych pokarmów) .
Zdrowia życzę
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 26 cze 2006 - 11:45
Post #10

CYTAT(kachaaa)
dzięki wielkie słonko
czyli nic - kurka prawie  
?


kachaa, nie jest aż tak źle
jedz rozsądnie
stopniowo wprowadzaj "nowości"
ja po 3 tyg po usunięciu woreczka jadałam zupełnie normalnie (nie piłam alkoholu i unikałam naprawdę cieżkostrawnych pokarmów) .
Zdrowia życzę
Jaco
pon, 26 cze 2006 - 12:09
No ja chyba nie dolączę icon_biggrin.gif Pierniczę taka dietę icon_biggrin.gif. teraz to musze uważać tylko z orzechami i winogronami, całą resztę mogę jeść w rozsądnych ilościach. A jak mi wytną to połowa rzeczy będzie nie dla mnie. Dziękuję, nie piszę się icon_biggrin.gif
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 12:09
Post #11

No ja chyba nie dolączę icon_biggrin.gif Pierniczę taka dietę icon_biggrin.gif. teraz to musze uważać tylko z orzechami i winogronami, całą resztę mogę jeść w rozsądnych ilościach. A jak mi wytną to połowa rzeczy będzie nie dla mnie. Dziękuję, nie piszę się icon_biggrin.gif

--------------------
Jacobina - mama Kuby






marghe.
pon, 26 cze 2006 - 12:11
CYTAT(Jaco)
No ja chyba nie dolączę icon_biggrin.gif Pierniczę taka dietę icon_biggrin.gif. teraz to musze uważać tylko z orzechami i winogronami, całą resztę mogę jeść w rozsądnych ilościach. A jak mi wytną to połowa rzeczy będzie nie dla mnie. Dziękuję, nie piszę się icon_biggrin.gif


żartuj sobie
żartuj

Mam Cię postraszyć?
Lua, napisz moze co usłyszałas od lekarza
A przyklad Agnieszki nie dał Ci do myslenia?

ps. taka dieta przed operacją i po to fajna dieta
u mnie minus 9 kilogramów icon_biggrin.gif

dziś już odzyskanych icon_redface.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 26 cze 2006 - 12:11
Post #12

CYTAT(Jaco)
No ja chyba nie dolączę icon_biggrin.gif Pierniczę taka dietę icon_biggrin.gif. teraz to musze uważać tylko z orzechami i winogronami, całą resztę mogę jeść w rozsądnych ilościach. A jak mi wytną to połowa rzeczy będzie nie dla mnie. Dziękuję, nie piszę się icon_biggrin.gif


żartuj sobie
żartuj

Mam Cię postraszyć?
Lua, napisz moze co usłyszałas od lekarza
A przyklad Agnieszki nie dał Ci do myslenia?

ps. taka dieta przed operacją i po to fajna dieta
u mnie minus 9 kilogramów icon_biggrin.gif

dziś już odzyskanych icon_redface.gif
kachaaa
pon, 26 cze 2006 - 12:13
ale za to jaka linia będzie- mi w szpitalu przez 7 dni diety wodno - glukozowej zjechałam 5 kilo
mi lekarz powiedział zę nie moge tak jak inni szybko eksperymentowac ze względu na stan zapalny , coś tam było nie tak i wogule jakos coś tam mi tłumaczył niewiele zrozumiałam jedyne co to na końcu jego stanowcze min 3 miechy ostrej diety jak nie spotykamy się poraz kolejny na oddziale z atakiem , a tego to ja nie chce bo 3 dni chodziłam na czworaka i wyłam a teraz zostało mi na pamiątkę 40 szwow i 6 wkłuć po wenflonach i przyjemość usuwania szwow w środę
kachaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,663
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 12:05
Skąd: Wielka Dziura
Nr użytkownika: 382

GG:


post pon, 26 cze 2006 - 12:13
Post #13

ale za to jaka linia będzie- mi w szpitalu przez 7 dni diety wodno - glukozowej zjechałam 5 kilo
mi lekarz powiedział zę nie moge tak jak inni szybko eksperymentowac ze względu na stan zapalny , coś tam było nie tak i wogule jakos coś tam mi tłumaczył niewiele zrozumiałam jedyne co to na końcu jego stanowcze min 3 miechy ostrej diety jak nie spotykamy się poraz kolejny na oddziale z atakiem , a tego to ja nie chce bo 3 dni chodziłam na czworaka i wyłam a teraz zostało mi na pamiątkę 40 szwow i 6 wkłuć po wenflonach i przyjemość usuwania szwow w środę

--------------------




Lua
pon, 26 cze 2006 - 12:47
Jaco marghe ma rację.
Mnie lekarz powiedział, że trzeba wyciąć i po sprawie. Powiedział, że kamienie w pęcherzyku to siedzenie na minie, która w każdej chwili moze wybuchnąc. Z resztą nasza kachaa jak widać coś takiego przeżyła.
Ja tam wolę miesiąc pobyć na diecie, schudnąć troszkę a potem mieć święty spokój i nie daj boże jechać na sygnale do szpitala.
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 12:47
Post #14

Jaco marghe ma rację.
Mnie lekarz powiedział, że trzeba wyciąć i po sprawie. Powiedział, że kamienie w pęcherzyku to siedzenie na minie, która w każdej chwili moze wybuchnąc. Z resztą nasza kachaa jak widać coś takiego przeżyła.
Ja tam wolę miesiąc pobyć na diecie, schudnąć troszkę a potem mieć święty spokój i nie daj boże jechać na sygnale do szpitala.

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Lua
pon, 26 cze 2006 - 18:03
CYTAT(kachaaa)
a teraz zostało mi na pamiątkę 40 szwow i 6 wkłuć po wenflonach i przyjemość usuwania szwow w środę


Mnie zostały 2 wkłucia ale za to jeden strasznie obolały. Przez prawie 5 dni miałam jeden wenflon i dopiero jak mi ręka spuchła to mi zmienili czyli wczoraj icon_confused.gif
Na szczęście na zdjęcie szwów nie będę się wlokła do szpitala tylko mój szanowny małżonek mi zdejmie wink.gif
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 18:03
Post #15

CYTAT(kachaaa)
a teraz zostało mi na pamiątkę 40 szwow i 6 wkłuć po wenflonach i przyjemość usuwania szwow w środę


Mnie zostały 2 wkłucia ale za to jeden strasznie obolały. Przez prawie 5 dni miałam jeden wenflon i dopiero jak mi ręka spuchła to mi zmienili czyli wczoraj icon_confused.gif
Na szczęście na zdjęcie szwów nie będę się wlokła do szpitala tylko mój szanowny małżonek mi zdejmie wink.gif

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Abotak
pon, 26 cze 2006 - 21:21
CYTAT(Lua)
Jaco marghe ma rację.  
Mnie lekarz powiedział, że trzeba wyciąć i po sprawie. Powiedział, że kamienie w pęcherzyku to siedzenie na minie, która w każdej chwili moze wybuchnąc.


No i wlasnie tego sie obawiam. icon_sad.gif Dzis, przyznaje, ze troche `pod napedem` tego watku, umowilam w koncu icon_redface.gif wizyte i wybralam sie do lekarza.
W sumie nie wiem czy mam kamienie bo to moj pierwszy krok tak naprawde ale od ok 2 tyg. non stop praktycznie `czuje` te watrobe i dolegliwosci nasilaja sie po posilkach. Obojetnie co by to bylo, nawet zielona salata czy suchy chleb. Zaczelo mi sie od jazdy po orzeszkach pekan wieczorem icon_confused.gif (chyba)
Caly repertuar objawow z dreszczami i mdlosciami. W sumie drugi raz w zyciu bo pierwszy raz bylo ze 13 lat temu, po dosc ciezkostrawnej diecie na wyjezdzie. Pozniej bylo dobrze i tylko w ciazy sie odzywalo odrobine ale to norma raczej.
I teraz boje sie zeby nagle mnie nie dopadlo icon_confused.gif Czytam Wasze historie i widze, ze mam na to duze szanse icon_confused.gif
Na moja niekorzysc dzialaja liczne ciaze i szybki spadek wagi swego czasu. lekarz tez twierdzi, ze to wyglada na woreczek. mam skierowanie na usg i badania krwi.
Czy w miedzyczasie powinnam stosowac te restrykcyjna diete?
W sumie i tak unikam tlustych, ciezkostrawnych pokarmow ale np jadam grzyby, no i oczywiscie surowe owoce, warzywa, pije kawe, sporo przypraw, w tym ostre.
Nawet nie wiem jeszcze czy mam te brylanty, ale jakos tak wole chyba dmuchac na zimne. Z drugiej strony nie chcialabym przesadzac i okroic sobie diete do granic mozliwosci w oczekiwaniu na wyniki.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 26 cze 2006 - 21:21
Post #16

CYTAT(Lua)
Jaco marghe ma rację.  
Mnie lekarz powiedział, że trzeba wyciąć i po sprawie. Powiedział, że kamienie w pęcherzyku to siedzenie na minie, która w każdej chwili moze wybuchnąc.


No i wlasnie tego sie obawiam. icon_sad.gif Dzis, przyznaje, ze troche `pod napedem` tego watku, umowilam w koncu icon_redface.gif wizyte i wybralam sie do lekarza.
W sumie nie wiem czy mam kamienie bo to moj pierwszy krok tak naprawde ale od ok 2 tyg. non stop praktycznie `czuje` te watrobe i dolegliwosci nasilaja sie po posilkach. Obojetnie co by to bylo, nawet zielona salata czy suchy chleb. Zaczelo mi sie od jazdy po orzeszkach pekan wieczorem icon_confused.gif (chyba)
Caly repertuar objawow z dreszczami i mdlosciami. W sumie drugi raz w zyciu bo pierwszy raz bylo ze 13 lat temu, po dosc ciezkostrawnej diecie na wyjezdzie. Pozniej bylo dobrze i tylko w ciazy sie odzywalo odrobine ale to norma raczej.
I teraz boje sie zeby nagle mnie nie dopadlo icon_confused.gif Czytam Wasze historie i widze, ze mam na to duze szanse icon_confused.gif
Na moja niekorzysc dzialaja liczne ciaze i szybki spadek wagi swego czasu. lekarz tez twierdzi, ze to wyglada na woreczek. mam skierowanie na usg i badania krwi.
Czy w miedzyczasie powinnam stosowac te restrykcyjna diete?
W sumie i tak unikam tlustych, ciezkostrawnych pokarmow ale np jadam grzyby, no i oczywiscie surowe owoce, warzywa, pije kawe, sporo przypraw, w tym ostre.
Nawet nie wiem jeszcze czy mam te brylanty, ale jakos tak wole chyba dmuchac na zimne. Z drugiej strony nie chcialabym przesadzac i okroic sobie diete do granic mozliwosci w oczekiwaniu na wyniki.
Lua
pon, 26 cze 2006 - 22:06
Bogusiu te objawy o których piszesz wskazują, że to może być pęcherzyk i kamienie. U mnie były dwie ciąże praktycznie jedna po drugiej i też spory spadek wagi zaraz po ciązach.
A powiem Ci jeszcze, że nie poszłabym na wizytę, gdyby nie przypadek Agnieszki i "rozkaz" icon_wink.gif EwyKW na zrobienie usg.
Bardzo dobrze, że zapisałaś się na wizytę icon_lol.gif
Powodzenia
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 22:06
Post #17

Bogusiu te objawy o których piszesz wskazują, że to może być pęcherzyk i kamienie. U mnie były dwie ciąże praktycznie jedna po drugiej i też spory spadek wagi zaraz po ciązach.
A powiem Ci jeszcze, że nie poszłabym na wizytę, gdyby nie przypadek Agnieszki i "rozkaz" icon_wink.gif EwyKW na zrobienie usg.
Bardzo dobrze, że zapisałaś się na wizytę icon_lol.gif
Powodzenia

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

marghe.
pon, 26 cze 2006 - 22:17
Bogusiu, ja bym jednak zaczęła uważać na to co jem.
Zeby dmuchac na zimne, żeby nie wywołac ataków.
Jak długo masz czekac na badania/ wyniki?

Lua, tylko Ewa Ci kazała? icon_wink.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 26 cze 2006 - 22:17
Post #18

Bogusiu, ja bym jednak zaczęła uważać na to co jem.
Zeby dmuchac na zimne, żeby nie wywołac ataków.
Jak długo masz czekac na badania/ wyniki?

Lua, tylko Ewa Ci kazała? icon_wink.gif
Lua
pon, 26 cze 2006 - 22:38
Oj wiadomo, że nie tylko Ewa. Ty od roku mnie wysyłałaś na usg. Ale Ewka dała mi termin do końca czerwca więc nie miałam wyjścia icon_wink.gif
Lua


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,198
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 14:48
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 211




post pon, 26 cze 2006 - 22:38
Post #19

Oj wiadomo, że nie tylko Ewa. Ty od roku mnie wysyłałaś na usg. Ale Ewka dała mi termin do końca czerwca więc nie miałam wyjścia icon_wink.gif

--------------------
Mama Amelki (21.05.2002) i Alicji (26.04.2004)

Abotak
pon, 26 cze 2006 - 23:56
Lua, bardzo dziekuje za `kopa` ktory mi tez sie przyda i prosze o wiecej wink.gif
W takim razie okroje te diete. Buuu, a tu sezon truskawkowy, malinowy...tego najbardziej bedzie mi brakowalo. icon_sad.gif Ale mowi sie trudno.

Marg, jesli pojde na badanie krwi w tym tygodniu to wyniki powinny byc szybko. Pewnie kwestia paru dni albo jakos tak.
Usg nie wiem na kiedy mi wyznacza, pewnie ze 2 tyg. ale rozumiem, ze wyniki z krwi juz beda jakas wskazowka icon_question.gif
A wlasnie z pobraniem krwi... czy mam isc tam na czczo?
Zapomnialam zapytac a w sumie jutro bym sie wybrala zeby jak najszybciej zrobic.
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post pon, 26 cze 2006 - 23:56
Post #20

Lua, bardzo dziekuje za `kopa` ktory mi tez sie przyda i prosze o wiecej wink.gif
W takim razie okroje te diete. Buuu, a tu sezon truskawkowy, malinowy...tego najbardziej bedzie mi brakowalo. icon_sad.gif Ale mowi sie trudno.

Marg, jesli pojde na badanie krwi w tym tygodniu to wyniki powinny byc szybko. Pewnie kwestia paru dni albo jakos tak.
Usg nie wiem na kiedy mi wyznacza, pewnie ze 2 tyg. ale rozumiem, ze wyniki z krwi juz beda jakas wskazowka icon_question.gif
A wlasnie z pobraniem krwi... czy mam isc tam na czczo?
Zapomnialam zapytac a w sumie jutro bym sie wybrala zeby jak najszybciej zrobic.
> dieta po usunięciu woreczka żółciowego
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 25 kwi 2024 - 14:17
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama