Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

znieczulenie przy zastrzyku

> 
aga_dabkowa
sob, 19 lut 2011 - 15:07
Mój 2,5 letni synek ma anginę ropną. Antybiotyk (augumentin) nie zadziałał, po kilku dniach poprawy nastąpił nawrót choroby, więc lekarka przepisała nam antybiotyk w zastrzykach (nie mogła nam przepisać innego antybiotyku doustnego, bo niecały miesiąc temu brał klacid na zapalenie krtani). Problem w tym, że są one bardzo bolesne......... nie mogę patrzeć, jak mój synek przeraźliwie płacze podczas zastrzyku........ Dostał dopiero 2 dawki, przed nami jeszcze 8, a jego pupcia wygląda strasznie....... nie daje sobie jej niczym posmarować, przy przewijaniu jest koszmar. Czy znacie jakieś skuteczne specyfiki, które chociaż trochę zmniejszą ból podczas zastrzyku???? Kiedyś stosowaliśmy krem emla, ale nie działał :/

Będę wdzięczna za Wasze rady!!!
aga_dabkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 159
Dołączył: nie, 22 lis 09 - 20:27
Skąd: z pięknych okolic :)
Nr użytkownika: 30,286




post sob, 19 lut 2011 - 15:07
Post #1

Mój 2,5 letni synek ma anginę ropną. Antybiotyk (augumentin) nie zadziałał, po kilku dniach poprawy nastąpił nawrót choroby, więc lekarka przepisała nam antybiotyk w zastrzykach (nie mogła nam przepisać innego antybiotyku doustnego, bo niecały miesiąc temu brał klacid na zapalenie krtani). Problem w tym, że są one bardzo bolesne......... nie mogę patrzeć, jak mój synek przeraźliwie płacze podczas zastrzyku........ Dostał dopiero 2 dawki, przed nami jeszcze 8, a jego pupcia wygląda strasznie....... nie daje sobie jej niczym posmarować, przy przewijaniu jest koszmar. Czy znacie jakieś skuteczne specyfiki, które chociaż trochę zmniejszą ból podczas zastrzyku???? Kiedyś stosowaliśmy krem emla, ale nie działał :/

Będę wdzięczna za Wasze rady!!!
..........
sob, 19 lut 2011 - 15:23
.

Ten post edytował ania13 pon, 20 lip 2015 - 20:40
..........


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 314
Dołączył: sob, 01 lis 08 - 00:18
Nr użytkownika: 23,319




post sob, 19 lut 2011 - 15:23
Post #2

.
grzałka
sob, 19 lut 2011 - 21:07
emla na skórę 30 minut przed zastrzykiem, zastrzyk z lignokainą (o ile można łączyć)
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 19 lut 2011 - 21:07
Post #3

emla na skórę 30 minut przed zastrzykiem, zastrzyk z lignokainą (o ile można łączyć)

--------------------
aga_dabkowa
sob, 19 lut 2011 - 21:14
Właśnie wróciliśmy od lekarza i dowiedziałam się, że Emla działa tylko miejscowo na skórę, natomiast lignokaina u małych dzieci jest niebezpieczna, bo często powoduje zaburzenia rytmu serca. Na szczęście się okazało, że antybiotyk w zastrzykach można zamienić na syrop. Mam nadzieję, że pomoże..........

Życzę zdrowia i dzięki za odpowiedzi!!! icon_smile.gif
aga_dabkowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 159
Dołączył: nie, 22 lis 09 - 20:27
Skąd: z pięknych okolic :)
Nr użytkownika: 30,286




post sob, 19 lut 2011 - 21:14
Post #4

Właśnie wróciliśmy od lekarza i dowiedziałam się, że Emla działa tylko miejscowo na skórę, natomiast lignokaina u małych dzieci jest niebezpieczna, bo często powoduje zaburzenia rytmu serca. Na szczęście się okazało, że antybiotyk w zastrzykach można zamienić na syrop. Mam nadzieję, że pomoże..........

Życzę zdrowia i dzięki za odpowiedzi!!! icon_smile.gif
grzałka
sob, 19 lut 2011 - 21:47
CYTAT(aga_dabkowa @ Sat, 19 Feb 2011 - 21:14) *
Właśnie wróciliśmy od lekarza i dowiedziałam się, że Emla działa tylko miejscowo na skórę, natomiast lignokaina u małych dzieci jest niebezpieczna, bo często powoduje zaburzenia rytmu serca. Na szczęście się okazało, że antybiotyk w zastrzykach można zamienić na syrop. Mam nadzieję, że pomoże..........

Życzę zdrowia i dzięki za odpowiedzi!!! icon_smile.gif



emla bardzo ładnie znieczulała moje dzieci do zastrzyków domięśniowych cokolwiek mówią producenci, lignokaina po próbie też jest u dzieci stosowana

ale pewnie, że syrop lepszy
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post sob, 19 lut 2011 - 21:47
Post #5

CYTAT(aga_dabkowa @ Sat, 19 Feb 2011 - 21:14) *
Właśnie wróciliśmy od lekarza i dowiedziałam się, że Emla działa tylko miejscowo na skórę, natomiast lignokaina u małych dzieci jest niebezpieczna, bo często powoduje zaburzenia rytmu serca. Na szczęście się okazało, że antybiotyk w zastrzykach można zamienić na syrop. Mam nadzieję, że pomoże..........

Życzę zdrowia i dzięki za odpowiedzi!!! icon_smile.gif



emla bardzo ładnie znieczulała moje dzieci do zastrzyków domięśniowych cokolwiek mówią producenci, lignokaina po próbie też jest u dzieci stosowana

ale pewnie, że syrop lepszy


--------------------
> znieczulenie przy zastrzyku
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 19 mar 2024 - 12:25
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama