Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Atopowe zapalenie skóry naturalne metody leczenia

> 
Kocisława zwana...
sob, 13 lut 2016 - 20:41
Natrafiłam ostatnio na bloga dziewczyny - matki dziecka z AZS. Zaintrygowana postem o maśle z pestek mango postanowiłam go zastosować na swojej atopowej skórze i jestem zachwycona. Co prawda konsystencja tego masła jest niepodobna do tego o czym mówimy "krem" , ale odrobina cierpliwości pozwoli nam na rozsmarowanie tego cuda na ciele. Łagodzi podrażnienia i skóra staje się nawet w miejscach,które są wyjątkowo zniszczone miękka.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post sob, 13 lut 2016 - 20:41
Post #1

Natrafiłam ostatnio na bloga dziewczyny - matki dziecka z AZS. Zaintrygowana postem o maśle z pestek mango postanowiłam go zastosować na swojej atopowej skórze i jestem zachwycona. Co prawda konsystencja tego masła jest niepodobna do tego o czym mówimy "krem" , ale odrobina cierpliwości pozwoli nam na rozsmarowanie tego cuda na ciele. Łagodzi podrażnienia i skóra staje się nawet w miejscach,które są wyjątkowo zniszczone miękka.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
agarad
sob, 13 lut 2016 - 22:09
A gdzie takie "masło" mozna kupić?
agarad


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,351
Dołączył: wto, 29 kwi 03 - 09:57
Skąd: z okolicy stolicy ;-)
Nr użytkownika: 662

GG:


post sob, 13 lut 2016 - 22:09
Post #2

A gdzie takie "masło" mozna kupić?

--------------------
Agnieszka

syn - 2000
córka - 2005

Kocisława zwana...
nie, 14 lut 2016 - 13:31
CYTAT(agarad @ Sat, 13 Feb 2016 - 20:09) *
A gdzie takie "masło" mozna kupić?


Stacjonarnie nie znalazłam. Wpisz w google masło z mango ekologiczne.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post nie, 14 lut 2016 - 13:31
Post #3

CYTAT(agarad @ Sat, 13 Feb 2016 - 20:09) *
A gdzie takie "masło" mozna kupić?


Stacjonarnie nie znalazłam. Wpisz w google masło z mango ekologiczne.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
Honey*
nie, 14 lut 2016 - 17:18
Moja córka ma strasznie szorstkie ręce. myslicie ze to masło pomoże?
Honey*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,860
Dołączył: wto, 31 maj 05 - 14:00
Nr użytkownika: 3,207




post nie, 14 lut 2016 - 17:18
Post #4

Moja córka ma strasznie szorstkie ręce. myslicie ze to masło pomoże?


--------------------
kluseczka(2006), pierożek(2011)
Kocisława zwana...
pon, 15 lut 2016 - 10:15
Myślę,że warto spróbować,tym bardziej,że to produkt naturalny,bez chemii.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post pon, 15 lut 2016 - 10:15
Post #5

Myślę,że warto spróbować,tym bardziej,że to produkt naturalny,bez chemii.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
kera
pon, 29 lut 2016 - 22:03
tu w składzie też widzę same ,,normalne'' rzeczy [edit. Moderator] A przynajmniej jest łatwo dostepne. Ale pewnie każda mam swoj ulubiony, najbardziej odpowiedni na jej potrzeby.
kera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: pon, 23 lis 15 - 23:45
Nr użytkownika: 46,772




post pon, 29 lut 2016 - 22:03
Post #6

tu w składzie też widzę same ,,normalne'' rzeczy [edit. Moderator] A przynajmniej jest łatwo dostepne. Ale pewnie każda mam swoj ulubiony, najbardziej odpowiedni na jej potrzeby.
EdytaRola
wto, 29 mar 2016 - 20:59
u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???
EdytaRola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: wto, 28 sty 14 - 10:19
Nr użytkownika: 43,477




post wto, 29 mar 2016 - 20:59
Post #7

u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???
Kocisława zwana...
śro, 30 mar 2016 - 12:25
CYTAT(EdytaRola @ Tue, 29 Mar 2016 - 18:59) *
u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???


Twórca tego bloga stosuje je u malutkiego dziecka.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post śro, 30 mar 2016 - 12:25
Post #8

CYTAT(EdytaRola @ Tue, 29 Mar 2016 - 18:59) *
u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???


Twórca tego bloga stosuje je u malutkiego dziecka.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
lirena
czw, 31 mar 2016 - 00:42
CYTAT(EdytaRola @ Tue, 29 Mar 2016 - 21:59) *
u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???

ja bym z masłem nie ryzykowała. Powiesz coś więcej o tym olejku balneum? W aptece tylko można go kupić czy też w drogerii?
lirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: wto, 15 kwi 14 - 00:46
Nr użytkownika: 43,878




post czw, 31 mar 2016 - 00:42
Post #9

CYTAT(EdytaRola @ Tue, 29 Mar 2016 - 21:59) *
u mnie syn ma atopowe zapalenie skóry, my stosujemy balneum i olejek do kąpieli i krem, a nie wiem czy takie masło się nadaje dla małych dzieci???

ja bym z masłem nie ryzykowała. Powiesz coś więcej o tym olejku balneum? W aptece tylko można go kupić czy też w drogerii?
bizneswoman
czw, 31 mar 2016 - 17:39
olejki to moze rzeczywiscie nie najlepszy pomysl, lepiej uzyc specjalnych emolientow przeznaczonych dla dzieci z azs, ja stosuje serie Latopic i jestem bardzo zadowolona, odpowiednio dobrany sklad preparatow nie podraznia skory, nie zatyka jej porow, a lagodzi zaczerwienienia, swiad i suchosc, skora jest wyraznie zregenerowana, dziecko nie lapie tez zakazen skory, m.in.gronkowca, czytam wlasnie ze to dzieki tym emolientom[edit. moderacja] warto sprobowac je stosowac, nie sa tez bardzo drogie, bo sa wydajne w uzyciu
bizneswoman


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: śro, 08 sty 14 - 22:52
Nr użytkownika: 43,388




post czw, 31 mar 2016 - 17:39
Post #10

olejki to moze rzeczywiscie nie najlepszy pomysl, lepiej uzyc specjalnych emolientow przeznaczonych dla dzieci z azs, ja stosuje serie Latopic i jestem bardzo zadowolona, odpowiednio dobrany sklad preparatow nie podraznia skory, nie zatyka jej porow, a lagodzi zaczerwienienia, swiad i suchosc, skora jest wyraznie zregenerowana, dziecko nie lapie tez zakazen skory, m.in.gronkowca, czytam wlasnie ze to dzieki tym emolientom[edit. moderacja] warto sprobowac je stosowac, nie sa tez bardzo drogie, bo sa wydajne w uzyciu
Karomama
czw, 14 kwi 2016 - 17:04
Leczenie: niemowlęta z objawami atopowej skóry powinny być karmione piersią. Z diety matki zazwyczaj wyklucza się pokarmy silnie uczulające, takie jak: czekolada, cytrusy, orzechy, mleko krowie. Przy rozszerzaniu diety niemowlęcej produkty powinny być wprowadzane stopniowo, aby móc zaobserwować ewentualne nasilanie zmian skórnych.

Z otoczenia dziecka należy także wyeliminować czynniki drażniące, znajdujące się w proszkach do prania i kosmetykach. Należy również wyeliminować alergeny wziewne, takie jak kurz, sierść zwierząt, wełna. Ubranka i pościel dziecka należy prać w proszkach i płynach hipoalergicznych lub płatkach mydlanych. Równie ważne jest używanie emolientów – preparatów nawilżająco-natłuszczających, które przyczyniają się do odbudowy płaszcza lipidowego skóry niemowlaka.

W przypadku, gdy świąd skóry jest bardzo uporczywy, nasila się w nocy i prowadzi do niepokoju dziecka, płaczu i bezsenności lekarz zaleca stosowanie leków przeciwhistaminowych. Warto pamiętać, że przegrzewanie ciała dziecka nie wpływa korzystnie na zmiany skórne maluszka.
źródło https://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-...e/dolegliwosci/
Karomama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 55
Dołączył: czw, 23 kwi 15 - 09:12
Nr użytkownika: 45,706




post czw, 14 kwi 2016 - 17:04
Post #11

Leczenie: niemowlęta z objawami atopowej skóry powinny być karmione piersią. Z diety matki zazwyczaj wyklucza się pokarmy silnie uczulające, takie jak: czekolada, cytrusy, orzechy, mleko krowie. Przy rozszerzaniu diety niemowlęcej produkty powinny być wprowadzane stopniowo, aby móc zaobserwować ewentualne nasilanie zmian skórnych.

Z otoczenia dziecka należy także wyeliminować czynniki drażniące, znajdujące się w proszkach do prania i kosmetykach. Należy również wyeliminować alergeny wziewne, takie jak kurz, sierść zwierząt, wełna. Ubranka i pościel dziecka należy prać w proszkach i płynach hipoalergicznych lub płatkach mydlanych. Równie ważne jest używanie emolientów – preparatów nawilżająco-natłuszczających, które przyczyniają się do odbudowy płaszcza lipidowego skóry niemowlaka.

W przypadku, gdy świąd skóry jest bardzo uporczywy, nasila się w nocy i prowadzi do niepokoju dziecka, płaczu i bezsenności lekarz zaleca stosowanie leków przeciwhistaminowych. Warto pamiętać, że przegrzewanie ciała dziecka nie wpływa korzystnie na zmiany skórne maluszka.
źródło https://szczepimy.com.pl/akademia-zdrowego-...e/dolegliwosci/
lirena
pią, 15 kwi 2016 - 10:17
dzisiaj na będą na spacerze kupiłam ten olejek z balneum i dodatkowo krem, zobaczymy wieczorem ja będzie po kąpieli icon_smile.gif
lirena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 36
Dołączył: wto, 15 kwi 14 - 00:46
Nr użytkownika: 43,878




post pią, 15 kwi 2016 - 10:17
Post #12

dzisiaj na będą na spacerze kupiłam ten olejek z balneum i dodatkowo krem, zobaczymy wieczorem ja będzie po kąpieli icon_smile.gif
Elizabieta
pią, 15 kwi 2016 - 21:48
Ja polecam emolienty Eloderm - u nas sprawdzają się świetnie, zarówno emulsja do kąpieli, jak i krem aktywny. Łagodzą podrażnienia i natłuszczają. No i trzeba jednak cały czas pilnować diety
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post pią, 15 kwi 2016 - 21:48
Post #13

Ja polecam emolienty Eloderm - u nas sprawdzają się świetnie, zarówno emulsja do kąpieli, jak i krem aktywny. Łagodzą podrażnienia i natłuszczają. No i trzeba jednak cały czas pilnować diety
Kocisława zwana...
sob, 16 kwi 2016 - 19:46
Do piszących w tym wątku-bardzo proszę o wpisy dotyczące NATURALNYCH metod walki z AZS . Dziękuję.
Kocisława zwana...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,274
Dołączył: śro, 16 maj 07 - 22:17
Skąd: olsztyn
Nr użytkownika: 14,326




post sob, 16 kwi 2016 - 19:46
Post #14

Do piszących w tym wątku-bardzo proszę o wpisy dotyczące NATURALNYCH metod walki z AZS . Dziękuję.

--------------------
Aśka-mama Marty

Warkoty-koty z Warmii
Pilawianka
sob, 16 kwi 2016 - 21:03
Mój młody ma podejrzenie AZS icon_sad.gif
Czekamy na wizytę u alergologa. Na razie od ponad tygodnia jestem na diecie bez bmk jak zmiany nie zejdą to eliminujemy dalej potencjalne alergeny. Łykam probiotyki, młody też dostaje.
Ostatnio prawie się pokłóciłam z lekarką, bo nie chciałam dalej maści z hydrokortyzonem stosować.
Kupiłam nierafinowane masło shea, zaczęłam stosować bez konsultacji i widzę znaczącą poprawę. Skóra jest inna, bardziej miękka.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post sob, 16 kwi 2016 - 21:03
Post #15

Mój młody ma podejrzenie AZS icon_sad.gif
Czekamy na wizytę u alergologa. Na razie od ponad tygodnia jestem na diecie bez bmk jak zmiany nie zejdą to eliminujemy dalej potencjalne alergeny. Łykam probiotyki, młody też dostaje.
Ostatnio prawie się pokłóciłam z lekarką, bo nie chciałam dalej maści z hydrokortyzonem stosować.
Kupiłam nierafinowane masło shea, zaczęłam stosować bez konsultacji i widzę znaczącą poprawę. Skóra jest inna, bardziej miękka.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
AnkaMamusia
pon, 18 kwi 2016 - 16:54
CYTAT(Pilawianka @ Sat, 16 Apr 2016 - 22:03) *
Mój młody ma podejrzenie AZS icon_sad.gif
Czekamy na wizytę u alergologa. Na razie od ponad tygodnia jestem na diecie bez bmk jak zmiany nie zejdą to eliminujemy dalej potencjalne alergeny. Łykam probiotyki, młody też dostaje.
Ostatnio prawie się pokłóciłam z lekarką, bo nie chciałam dalej maści z hydrokortyzonem stosować.
Kupiłam nierafinowane masło shea, zaczęłam stosować bez konsultacji i widzę znaczącą poprawę. Skóra jest inna, bardziej miękka.


mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
AnkaMamusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: pon, 18 kwi 16 - 16:52
Nr użytkownika: 47,423




post pon, 18 kwi 2016 - 16:54
Post #16

CYTAT(Pilawianka @ Sat, 16 Apr 2016 - 22:03) *
Mój młody ma podejrzenie AZS icon_sad.gif
Czekamy na wizytę u alergologa. Na razie od ponad tygodnia jestem na diecie bez bmk jak zmiany nie zejdą to eliminujemy dalej potencjalne alergeny. Łykam probiotyki, młody też dostaje.
Ostatnio prawie się pokłóciłam z lekarką, bo nie chciałam dalej maści z hydrokortyzonem stosować.
Kupiłam nierafinowane masło shea, zaczęłam stosować bez konsultacji i widzę znaczącą poprawę. Skóra jest inna, bardziej miękka.


mam nadzieję że będzie wszystko dobrze
Maruszka
wto, 19 kwi 2016 - 20:08
Moją córę wyprowadziła z atopowej skóry pani doktor alergolog, która ustawiła odpowiednie syropy na alergię+maści robione (bez sterydów)+pomagały kąpiele w nadmanganianie potasu.
Maruszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: pon, 21 mar 16 - 20:11
Nr użytkownika: 47,295




post wto, 19 kwi 2016 - 20:08
Post #17

Moją córę wyprowadziła z atopowej skóry pani doktor alergolog, która ustawiła odpowiednie syropy na alergię+maści robione (bez sterydów)+pomagały kąpiele w nadmanganianie potasu.
Elizabieta
wto, 26 kwi 2016 - 21:13
O nadmanganianie potasu też słyszałam dobre rzeczy. A czy alergia na pyłki też może powodować zmiany na skórze, czy ma tylko postać wziewną?
Elizabieta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: pią, 11 gru 15 - 21:13
Nr użytkownika: 46,880




post wto, 26 kwi 2016 - 21:13
Post #18

O nadmanganianie potasu też słyszałam dobre rzeczy. A czy alergia na pyłki też może powodować zmiany na skórze, czy ma tylko postać wziewną?
dagmi
wto, 26 kwi 2016 - 23:02
Obowiązkowo naturalne kosmetyki i suplementy kolagenowe, w tym kolagenowy żel do mycia bez sls.Nie chce podawac nazwy firmy by nie zostać posądzana o reklame
dagmi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 81
Dołączył: pią, 09 sie 13 - 17:28
Nr użytkownika: 42,656




post wto, 26 kwi 2016 - 23:02
Post #19

Obowiązkowo naturalne kosmetyki i suplementy kolagenowe, w tym kolagenowy żel do mycia bez sls.Nie chce podawac nazwy firmy by nie zostać posądzana o reklame

--------------------

klaudia84
wto, 17 maj 2016 - 16:43
U nas w rodzinie jest 3 atopików (ja, syn i córka), mąż alergik - tak więc wszyscy jesteśmy "udani" icon_razz.gif U syna wystarczą emolienty (zazwyczaj Ziaja Med albo Mediderm), natomiast córka ma o wiele gorszą skórę i do tego dochodzi alergia icon_sad.gif Emolienty oczywiście stosujemy, a chorobowe zmiany smarujemy kremem Dermaveel. Z leków to Levocedo i inhalacje co drugi dzień z Nebbudu 250mg - tak jest na dzień dzisiejszy, aczkolwiek jeszcze kilka miesięcy temu Tośka była inhalowana Nebbudem 2 razy dziennie i to 500mg (dziecko dusiło się i kaszlało całą dobę).
Trudne jest życie atopika :/
klaudia84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 109
Dołączył: sob, 06 cze 09 - 16:30
Nr użytkownika: 27,643




post wto, 17 maj 2016 - 16:43
Post #20

U nas w rodzinie jest 3 atopików (ja, syn i córka), mąż alergik - tak więc wszyscy jesteśmy "udani" icon_razz.gif U syna wystarczą emolienty (zazwyczaj Ziaja Med albo Mediderm), natomiast córka ma o wiele gorszą skórę i do tego dochodzi alergia icon_sad.gif Emolienty oczywiście stosujemy, a chorobowe zmiany smarujemy kremem Dermaveel. Z leków to Levocedo i inhalacje co drugi dzień z Nebbudu 250mg - tak jest na dzień dzisiejszy, aczkolwiek jeszcze kilka miesięcy temu Tośka była inhalowana Nebbudem 2 razy dziennie i to 500mg (dziecko dusiło się i kaszlało całą dobę).
Trudne jest życie atopika :/
> Atopowe zapalenie skóry naturalne metody leczenia
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 17:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama