Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11  

Ekologiczne pieluchowanie

> 
Edi Zet :)
piÄ…, 02 mar 2012 - 19:55
Wyciągam. Przdeczytałam cały wątek ale nic a nic nie pojęłam z tego pieluchowania. Flipy, flapy, kikko, oszalałam... czy ktoś by mi mógł jak kawa na ławę?
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post piÄ…, 02 mar 2012 - 19:55
Post #201

Wyciągam. Przdeczytałam cały wątek ale nic a nic nie pojęłam z tego pieluchowania. Flipy, flapy, kikko, oszalałam... czy ktoś by mi mógł jak kawa na ławę?

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
Naz
sob, 03 mar 2012 - 20:55
W tym samym temacie, trochę się motałam, potrzebnych informacji szukałam np na tej stronce.
https://www.krainapieluszek.pl/od-czego-zac...nie-wielorazowe
Naz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,539
Dołączył: sob, 20 sty 07 - 18:39
Nr użytkownika: 10,178




post sob, 03 mar 2012 - 20:55
Post #202

W tym samym temacie, trochę się motałam, potrzebnych informacji szukałam np na tej stronce.
https://www.krainapieluszek.pl/od-czego-zac...nie-wielorazowe

--------------------
s IX.2005, s VI.2007, s I.2009, s III.2012, s X.2014, c V.2016

Gniewek (17tc) 19.VII.2013 ['] Emilka (10tc) 3.I.2014 [']
Edi Zet :)
sob, 03 mar 2012 - 20:58
Solveig, trochę pomaga mi też youtube z pieluszkarnią icon_smile.gif
Muszę kilka razy obejrzec te filmy żeby się poduczyc....
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post sob, 03 mar 2012 - 20:58
Post #203

Solveig, trochę pomaga mi też youtube z pieluszkarnią icon_smile.gif
Muszę kilka razy obejrzec te filmy żeby się poduczyc....

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
kalarepa78
sob, 03 mar 2012 - 21:07
Edi, z grubasza jest tak: są te wszystkie AIO/SIO - to takie jakby "pampersy" do prania - kupujesz taką pieluszkę, zakładasza, zabrudzoną pierzesz. Są też tzw. otulacze (np flipy właśnie, ale producen tów jest wielu). To takiego oddychające "majteczki", w które do środka wkładasz wkład albo zwykłą pieluchę, choćby tetrową. Jak dziecko zabrudzi wkłąd, to wyjmuesz, pierzesz, otulacza może użyć nadal (no, max. pewnie ze 2-3 razy), zabrudzony otulacz zdejmuesz - pierzesz- suszysz-al capo da fine icon_wink.gif
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post sob, 03 mar 2012 - 21:07
Post #204

Edi, z grubasza jest tak: są te wszystkie AIO/SIO - to takie jakby "pampersy" do prania - kupujesz taką pieluszkę, zakładasza, zabrudzoną pierzesz. Są też tzw. otulacze (np flipy właśnie, ale producen tów jest wielu). To takiego oddychające "majteczki", w które do środka wkładasz wkład albo zwykłą pieluchę, choćby tetrową. Jak dziecko zabrudzi wkłąd, to wyjmuesz, pierzesz, otulacza może użyć nadal (no, max. pewnie ze 2-3 razy), zabrudzony otulacz zdejmuesz - pierzesz- suszysz-al capo da fine icon_wink.gif

--------------------




AnkaSkakanka
nie, 25 lis 2012 - 17:07
CYTAT(kalarepa78 @ Sat, 03 Mar 2012 - 21:07) *
Edi, z grubasza jest tak: są te wszystkie AIO/SIO - to takie jakby "pampersy" do prania - kupujesz taką pieluszkę, zakładasza, zabrudzoną pierzesz. Są też tzw. otulacze (np flipy właśnie, ale producen tów jest wielu). To takiego oddychające "majteczki", w które do środka wkładasz wkład albo zwykłą pieluchę, choćby tetrową. Jak dziecko zabrudzi wkłąd, to wyjmuesz, pierzesz, otulacza może użyć nadal (no, max. pewnie ze 2-3 razy), zabrudzony otulacz zdejmuesz - pierzesz- suszysz-al capo da fine icon_wink.gif


Przeczytałam całość (wyciągnęłam stary wątek) i dopiero ten post wytłumaczył mi co to są otulacze 37.gif
Cały czas miałam wrażenie, że to ma ogrzewać zadek na zimę 43.gif czy coś, żeby od wilgoci nie marzł 03.gif
Coś już wiem, ale dalej mam mętlik i haos... 32.gif
Rozważam te pieluchy ze względu na oszczędności. Niebawem (jak wszystko się uda) zawitają nam bliźniaki.
Ilość pieluch jednorazowych jeśli chodzi o koszt jest przerażająca 48.gif
Śledzę wszystkie polecane strony, obejrzałam linki, jeszcze nie dotarłam do filmików 29.gif
Tylko ja jestem tak zakręcona, że potrzebowałabym listę ile i dokładnie jakie dla nowordoków trzeba kupić.
Nie rozumiem też z tym kocem z IKEA 37.gif czyli co? Trzeba kupić koc, pociąć na prostokonty (jakiej wielkości)
i wsadzać w pieluchę na wkład, żeby było bardziej sucho - tak? A nie za gorąco wtedy takiemu maluchowi? Ma majty, wkład i polar między nogami 43.gif
Mam wrażenie, że to musi być strasznie niewygodne i... i że wszystko będzie przesiąkać... i że z praniem nie będę wyrabiała...

No nie wiem już sama 32.gif strasznie dużo wątpliwości mam... ale jakąś decyzję podjąć trzeba.
I mam nadzieję, że doświadczenia Wasze mnie w tym umocnią icon_smile.gif

Ten post edytował AnkaSkakanka nie, 25 lis 2012 - 17:09
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post nie, 25 lis 2012 - 17:07
Post #205

CYTAT(kalarepa78 @ Sat, 03 Mar 2012 - 21:07) *
Edi, z grubasza jest tak: są te wszystkie AIO/SIO - to takie jakby "pampersy" do prania - kupujesz taką pieluszkę, zakładasza, zabrudzoną pierzesz. Są też tzw. otulacze (np flipy właśnie, ale producen tów jest wielu). To takiego oddychające "majteczki", w które do środka wkładasz wkład albo zwykłą pieluchę, choćby tetrową. Jak dziecko zabrudzi wkłąd, to wyjmuesz, pierzesz, otulacza może użyć nadal (no, max. pewnie ze 2-3 razy), zabrudzony otulacz zdejmuesz - pierzesz- suszysz-al capo da fine icon_wink.gif


Przeczytałam całość (wyciągnęłam stary wątek) i dopiero ten post wytłumaczył mi co to są otulacze 37.gif
Cały czas miałam wrażenie, że to ma ogrzewać zadek na zimę 43.gif czy coś, żeby od wilgoci nie marzł 03.gif
Coś już wiem, ale dalej mam mętlik i haos... 32.gif
Rozważam te pieluchy ze względu na oszczędności. Niebawem (jak wszystko się uda) zawitają nam bliźniaki.
Ilość pieluch jednorazowych jeśli chodzi o koszt jest przerażająca 48.gif
Śledzę wszystkie polecane strony, obejrzałam linki, jeszcze nie dotarłam do filmików 29.gif
Tylko ja jestem tak zakręcona, że potrzebowałabym listę ile i dokładnie jakie dla nowordoków trzeba kupić.
Nie rozumiem też z tym kocem z IKEA 37.gif czyli co? Trzeba kupić koc, pociąć na prostokonty (jakiej wielkości)
i wsadzać w pieluchę na wkład, żeby było bardziej sucho - tak? A nie za gorąco wtedy takiemu maluchowi? Ma majty, wkład i polar między nogami 43.gif
Mam wrażenie, że to musi być strasznie niewygodne i... i że wszystko będzie przesiąkać... i że z praniem nie będę wyrabiała...

No nie wiem już sama 32.gif strasznie dużo wątpliwości mam... ale jakąś decyzję podjąć trzeba.
I mam nadzieję, że doświadczenia Wasze mnie w tym umocnią icon_smile.gif

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
aisha1111
nie, 25 lis 2012 - 17:25
Za gorąco nie będzie. W jednorazówce jest wyższa temperatura. polecam stronę pieluszkarni. Ja nie miałam kocyka z IKEI, tylko najtańszy z tesco. też dawał radę.
Jeśli chodzi o suchość - czy pampers, czy wielorazówka - trzeba zmieniać często. Ja zmieniałam tak co 3-4 godziny. W jednorazówkach na początku zmieniałam co 2-3 godziny, czyli tak samo jak w wielorazowych.

Jeśli chodzi o ilość - na początku trzeba tych pieluch więcej. No i musisz też pamiętać, że trzeba te pieluchy prac i dac im wyschnąć. Ja miałam pieluch coś ponad 20 szt. a zaczęłam pieluchowac jak młody miał coś koło roku.

Ja widziałam same plusy w wielorazowych pieluchach - odpadł mi koszt kupowania smarowideł do tyłka, młody przestał się odparzać, dość szybko poszło nam odpieluchowanie, ja nie musiałam ze sobą nosic paczek pieluch ze sklepu, więc miałam mniej do noszenia zakupów.

Jak mam znaleźć jakis minus, to to, że pieluchy to dość spory jednorazowy wydatek no i więcej prania.

Ilość prania - ja prałam co drugi dzień, więc musisz liczyc, że trzy-cztery wsady prania w tygodniu przybędą.

Jak nie wiesz na co się zdecydować, to może kup kilka sztuk wielorazówek i zobacz, czy ci to pasuje? Jak zapasuje to wtedy sukcesywnie możesz dokupić resztę pieluch, stopniowo zastępując jednorazówki pieluchami wielorazowymi.
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post nie, 25 lis 2012 - 17:25
Post #206

Za gorąco nie będzie. W jednorazówce jest wyższa temperatura. polecam stronę pieluszkarni. Ja nie miałam kocyka z IKEI, tylko najtańszy z tesco. też dawał radę.
Jeśli chodzi o suchość - czy pampers, czy wielorazówka - trzeba zmieniać często. Ja zmieniałam tak co 3-4 godziny. W jednorazówkach na początku zmieniałam co 2-3 godziny, czyli tak samo jak w wielorazowych.

Jeśli chodzi o ilość - na początku trzeba tych pieluch więcej. No i musisz też pamiętać, że trzeba te pieluchy prac i dac im wyschnąć. Ja miałam pieluch coś ponad 20 szt. a zaczęłam pieluchowac jak młody miał coś koło roku.

Ja widziałam same plusy w wielorazowych pieluchach - odpadł mi koszt kupowania smarowideł do tyłka, młody przestał się odparzać, dość szybko poszło nam odpieluchowanie, ja nie musiałam ze sobą nosic paczek pieluch ze sklepu, więc miałam mniej do noszenia zakupów.

Jak mam znaleźć jakis minus, to to, że pieluchy to dość spory jednorazowy wydatek no i więcej prania.

Ilość prania - ja prałam co drugi dzień, więc musisz liczyc, że trzy-cztery wsady prania w tygodniu przybędą.

Jak nie wiesz na co się zdecydować, to może kup kilka sztuk wielorazówek i zobacz, czy ci to pasuje? Jak zapasuje to wtedy sukcesywnie możesz dokupić resztę pieluch, stopniowo zastępując jednorazówki pieluchami wielorazowymi.

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



kalarepa78
nie, 25 lis 2012 - 19:10
Anka, ja pewnie bym się na poczatek na to nie porywała. Przy bliżniakach + starsze dzieci i tak będziesz mieć "urwanie głowy". ALe potem - jak najbardziej tak (o ile masz gdzie suszyć). Ja teraz dość dużo pracuję i do tego niezbyt mam gdzie suszyć, bo u nas i tak "regularnego" prania jest dużo a na tarasie jest już za chłodno, ale latem wielorazówki kochałam 06.gif
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post nie, 25 lis 2012 - 19:10
Post #207

Anka, ja pewnie bym się na poczatek na to nie porywała. Przy bliżniakach + starsze dzieci i tak będziesz mieć "urwanie głowy". ALe potem - jak najbardziej tak (o ile masz gdzie suszyć). Ja teraz dość dużo pracuję i do tego niezbyt mam gdzie suszyć, bo u nas i tak "regularnego" prania jest dużo a na tarasie jest już za chłodno, ale latem wielorazówki kochałam 06.gif

--------------------




Paula.
wto, 27 lis 2012 - 12:52
Ja podobnie jak Kalarepa odradzałabym wchodzenie w wielorazówk od początku. Ja miałam tak plan przy Malwinie, a życie go zweryfikowało i zaczęłam używać wielorazówek dopiero jak mała była trochę większa, jak zaczęła jeść stałe pokarmy i każde przewijanie to nie była kupa. Teraz na okres zimy znów jedziemy na jednorazówkach, na wiosnę mam plan znów wrócić do wielorazówek (o ile pieluchy będą w ogóle jeszcze potrzebne 29.gif ).
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 27 lis 2012 - 12:52
Post #208

Ja podobnie jak Kalarepa odradzałabym wchodzenie w wielorazówk od początku. Ja miałam tak plan przy Malwinie, a życie go zweryfikowało i zaczęłam używać wielorazówek dopiero jak mała była trochę większa, jak zaczęła jeść stałe pokarmy i każde przewijanie to nie była kupa. Teraz na okres zimy znów jedziemy na jednorazówkach, na wiosnę mam plan znów wrócić do wielorazówek (o ile pieluchy będą w ogóle jeszcze potrzebne 29.gif ).

--------------------
Paula
AnkaSkakanka
wto, 27 lis 2012 - 12:59
Dzięki Dziewczyny icon_smile.gif
Rzeczywiście pewnie nie od razu wystartuję...
Ale kupić kilka mogę i popróbować icon_smile.gif

Dla mnie to zupełna nowość. Kompletnie sobie tego nie umiem wyobrazić 29.gif
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post wto, 27 lis 2012 - 12:59
Post #209

Dzięki Dziewczyny icon_smile.gif
Rzeczywiście pewnie nie od razu wystartuję...
Ale kupić kilka mogę i popróbować icon_smile.gif

Dla mnie to zupełna nowość. Kompletnie sobie tego nie umiem wyobrazić 29.gif

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012


Grupa:
Postów: 0
Dołączył: --
Nr użytkownika: 0




post wto, 15 sie 2017 - 14:02
Post #210

U nas tez pieluszki wielorazowe sprawdziły się super. Mała dostawała ciągłych podrażnień i uczuleń przy stosowaniu tych jednorazowych więc za namową koleżanki kupiłam jedną taką pieluszkę wielorazową i tak już zostało icon_smile.gif
Fajną ofertę ma w tym zakresie sklep https://www.ekomaluch.pl/pieluszki/pieluszki-wielorazowe. Ja lubię tam zaglądać - idealne miejsce dla eko mam icon_smile.gif
> Ekologiczne pieluchowanie
Start new topic
Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 08:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama