Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Panikować?

, Dzieć ma krwiaka na dziąśle już ładne dwa miesiące
> , Dzieć ma krwiaka na dziÄ…Å›le już Å‚adne dwa miesiÄ…ce
gravida
czw, 24 lis 2011 - 14:52
Jakieś dwa miesiące temu odkryłam u synulca krwiaka na dziąśle. W miejscu czwórki, dziecię posiada zębów 8 (jedynki i dwójki w komplecie), więc uznałam, że czas na czwórki i stąd ten krwiak. Dzisiaj jednak przyjrzałam się znowu i ten krwiak nadal jest, tyle że większy i dziecko też wrażliwsze w tych obszarach.

No i nie wiem - lecieć do dentysty, czy czekać aż się ząb wybieli, a krwiak zniknie?
gravida


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,536
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 06:28
Nr użytkownika: 30,154




post czw, 24 lis 2011 - 14:52
Post #1

Jakieś dwa miesiące temu odkryłam u synulca krwiaka na dziąśle. W miejscu czwórki, dziecię posiada zębów 8 (jedynki i dwójki w komplecie), więc uznałam, że czas na czwórki i stąd ten krwiak. Dzisiaj jednak przyjrzałam się znowu i ten krwiak nadal jest, tyle że większy i dziecko też wrażliwsze w tych obszarach.

No i nie wiem - lecieć do dentysty, czy czekać aż się ząb wybieli, a krwiak zniknie?

--------------------
pcola
czw, 24 lis 2011 - 15:05
gravida,

Maksymilian miał takie krwiaki. Ma bardzo duże zęby, długo i boleśnie się wyżynały. Popłakiwał, stracił apetyt, krwiaki były coraz większe. W końcu mój ojciec stwierdził, że nie warto już czekać, znieczulił dziąsło specjalnym żelem i naciął delikatnie skalpelem.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 24 lis 2011 - 15:05
Post #2

gravida,

Maksymilian miał takie krwiaki. Ma bardzo duże zęby, długo i boleśnie się wyżynały. Popłakiwał, stracił apetyt, krwiaki były coraz większe. W końcu mój ojciec stwierdził, że nie warto już czekać, znieczulił dziąsło specjalnym żelem i naciął delikatnie skalpelem.

--------------------



--------------------------
gravida
czw, 24 lis 2011 - 15:34
Dzizas 37.gif
Czyli brac goscia do dentysty?
gravida


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,536
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 06:28
Nr użytkownika: 30,154




post czw, 24 lis 2011 - 15:34
Post #3

Dzizas 37.gif
Czyli brac goscia do dentysty?

--------------------
pcola
czw, 24 lis 2011 - 18:44
gravida,
no ale jeśli cierpi mocno, i ma trudności z np. jedzeniem innych pokarmów niż płyny ? U nas sytuacja o tyle komfortowa, że Maks w gabinetach praktycznie wychowany, na fotel pcha się sam co 2 - 3 miesiące. Ma zero zahamowań/lęków w gabinetach i szpitalach. Więc nie było dużo obiekcji.
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post czw, 24 lis 2011 - 18:44
Post #4

gravida,
no ale jeśli cierpi mocno, i ma trudności z np. jedzeniem innych pokarmów niż płyny ? U nas sytuacja o tyle komfortowa, że Maks w gabinetach praktycznie wychowany, na fotel pcha się sam co 2 - 3 miesiące. Ma zero zahamowań/lęków w gabinetach i szpitalach. Więc nie było dużo obiekcji.

--------------------



--------------------------
gravida
piÄ…, 25 lis 2011 - 01:46
pcola, ja bron Boze nie neguje Twojej decyzji, po prstu wiesz, samo slowo "naciecie" juz tak na mnie dziala icon_wink.gif
Usiluje sie wbic do dentysty z Iwem. Niech to ktos zobaczy, kto sie na tym zna. Niestety, "jego" dentystka nie ma wolnego miejsca do konca roku. Uderzylam do innego, ale czy mi sie uda zaklepac wizyte?
Iwo je bez problemu, chyba go tez jakos nadmiernie nie boli, tylko oczywiscie unika szczotkowania (juz wiem, dlaczego), no i niezle sie napocilam, zeby mi wczoraj pozwolil tam sobie zajrzec. Z oczywistych powodow nie chcial. Takze pewnie w jakims stopniu go boli icon_sad.gif
gravida


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,536
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 06:28
Nr użytkownika: 30,154




post piÄ…, 25 lis 2011 - 01:46
Post #5

pcola, ja bron Boze nie neguje Twojej decyzji, po prstu wiesz, samo slowo "naciecie" juz tak na mnie dziala icon_wink.gif
Usiluje sie wbic do dentysty z Iwem. Niech to ktos zobaczy, kto sie na tym zna. Niestety, "jego" dentystka nie ma wolnego miejsca do konca roku. Uderzylam do innego, ale czy mi sie uda zaklepac wizyte?
Iwo je bez problemu, chyba go tez jakos nadmiernie nie boli, tylko oczywiscie unika szczotkowania (juz wiem, dlaczego), no i niezle sie napocilam, zeby mi wczoraj pozwolil tam sobie zajrzec. Z oczywistych powodow nie chcial. Takze pewnie w jakims stopniu go boli icon_sad.gif

--------------------
Marta M
piÄ…, 25 lis 2011 - 15:40
generalnie zdarza się ząbowanie z takim kwiatkami,po wyrznięciu zęba zejdzie
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
SkÄ…d: .
Nr użytkownika: 28,604




post piÄ…, 25 lis 2011 - 15:40
Post #6

generalnie zdarza się ząbowanie z takim kwiatkami,po wyrznięciu zęba zejdzie
gravida
wto, 29 lis 2011 - 15:10
Dentystka obejrzała i orzekła, że to niegroźna cysta, która podeszła krwią, bo młodzieniec za bardzo "szlifował" po dziąsłach. Powinna "zejść" jak tylko wyrżnie się ząb. Podobno czwórka po drugiej stronie już jest prawie na wierzchu, więc i ta powinna się niedługo pojawić. Jeśli w ciągu trzech miesięcy nic nie wyjdzie, to nacięcie, ale na razie nie trzeba, bo nie ma żadnej infekcji, a cysty/krwiaki się zdarzają.
gravida


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,536
Dołączył: pon, 16 lis 09 - 06:28
Nr użytkownika: 30,154




post wto, 29 lis 2011 - 15:10
Post #7

Dentystka obejrzała i orzekła, że to niegroźna cysta, która podeszła krwią, bo młodzieniec za bardzo "szlifował" po dziąsłach. Powinna "zejść" jak tylko wyrżnie się ząb. Podobno czwórka po drugiej stronie już jest prawie na wierzchu, więc i ta powinna się niedługo pojawić. Jeśli w ciągu trzech miesięcy nic nie wyjdzie, to nacięcie, ale na razie nie trzeba, bo nie ma żadnej infekcji, a cysty/krwiaki się zdarzają.

--------------------
pcola
wto, 29 lis 2011 - 17:49
No i git. Oby się młodzieniec już długo nie mordował, kielce wyłaźcie. Jak sobie przypomnę ząbkowanie Maksa 37.gif
pcola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,568
Dołączył: nie, 16 sty 05 - 11:09
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 2,542




post wto, 29 lis 2011 - 17:49
Post #8

No i git. Oby się młodzieniec już długo nie mordował, kielce wyłaźcie. Jak sobie przypomnę ząbkowanie Maksa 37.gif

--------------------



--------------------------
> Panikować?, Dzieć ma krwiaka na dziÄ…Å›le już Å‚adne dwa miesiÄ…ce
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 23 kwi 2024 - 12:45
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama