Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11  

mamusie z Anglii

> 
weda
pon, 30 cze 2014 - 16:13
kajetanko,ja brałam whooping cough szczepionkę
przemyślałam sprawę i jednak jestem na tak,na grype w poprzednich ciazach jak i teraz nie bralam

Martalko,u nas TA mozna zostac bardzo szybko,bodajze pol roku kursu
a wiem,ze polki to nawet bez tego sie dostają bo są jako tłumaczki
aplikowac mozna poprzez stronke lokalnego council lub stronke danej szkoły

u mnie tez nadchodzi rok zmian:adas zaczyna szkołę (haha! zrobili mi udogodnienie i moze isc 3 dni full time,a nie jak dotychczas 5 dni po 3 h) Daniel w ogóle wychodzi z fundation i idzie na year one,ewka ostatnia klasa (year 6) o Werka ma juz egzaminy próbne na nast.roku
nie mowiÄ…c,ze w tym wszystkim jeszcze bedzie uczestniczyl niemowlak !!

zapowiada sie niezla jazda bez trzymanki

Martlko,spoko z tą pocztą,chuste bowiem zakupiłam !!! lenny lamb !!juz sie nie moge doczekac chustowania
weda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,850
Dołączył: śro, 31 gru 04 - 14:59
SkÄ…d: z drugiej strony lustra
Nr użytkownika: 1,299

GG:


post pon, 30 cze 2014 - 16:13
Post #201

kajetanko,ja brałam whooping cough szczepionkę
przemyślałam sprawę i jednak jestem na tak,na grype w poprzednich ciazach jak i teraz nie bralam

Martalko,u nas TA mozna zostac bardzo szybko,bodajze pol roku kursu
a wiem,ze polki to nawet bez tego sie dostają bo są jako tłumaczki
aplikowac mozna poprzez stronke lokalnego council lub stronke danej szkoły

u mnie tez nadchodzi rok zmian:adas zaczyna szkołę (haha! zrobili mi udogodnienie i moze isc 3 dni full time,a nie jak dotychczas 5 dni po 3 h) Daniel w ogóle wychodzi z fundation i idzie na year one,ewka ostatnia klasa (year 6) o Werka ma juz egzaminy próbne na nast.roku
nie mowiÄ…c,ze w tym wszystkim jeszcze bedzie uczestniczyl niemowlak !!

zapowiada sie niezla jazda bez trzymanki

Martlko,spoko z tą pocztą,chuste bowiem zakupiłam !!! lenny lamb !!juz sie nie moge doczekac chustowania

--------------------
WEDA i Kubba & Bubba :

Żona pierze, gotuje, sprząta, robi zakupy i opiekuje się dziećmi,
mąż wbija gwoździe, pilnuje domostwa przed niedźwiedziami i zombie
oraz zdobywa żywność na polowaniu.
aisha1111
czw, 03 lip 2014 - 19:36
CYTAT(Martalka @ Sun, 22 Jun 2014 - 16:19) *
U nas w szkole nie ma logopedy. jest tylko SENCO. Ale Milena, bo to ona potrzebuje logopedy, nie ma "orzeczenia" SEN.
Chodzimy do logopedy niezależnie, do przychodni, choć SENCO nas właśnie tam skierowała.

Jutro własnie idę.

Pytanie techniczne icon_biggrin.gif ODP moze być tu lub na PW. Jak się pracuje jako TA? I jak się zaczyna taką pracę? Co jest potrzebne? icon_biggrin.gif Pytam dość przyszłościowo icon_biggrin.gif
Która mama pisała że jest z SURREY??? (czytałam przed chwilą kto, a teraz nie mogę znaleźć, musze lecieć do dzieci i M) icon_wink.gif
Ja też mieszkam w Surrey icon_biggrin.gif Witam się zza płotka icon_wink.gif

dawno mnie nie było (zgubiłam hasło do maluchów, a mąż kompa mi wyczyścił). jako TA - fajnie. generalnie masz podobne obowiązki jak nauczyciel, ale nie układasz programów. pracujesz z mniejszą grupą dzieci, więc szybciej jesteś w stanie wyłapać jakie problemy ma dziecko i zgłosić do nauczyciela. minus-masz dyżury na przerwach, czyli wtedy jak jest największy młyn icon_biggrin.gif. no i pierwsza pomoc w razie zadrapanego kolana, wydawanie leków, podawanie insuliny jak trzeba itp. jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć. mi ta praca daje ogromnie dużo satysfakcji, zwłaszcza jak widzę efekty swojej pracy. w Szkocji musisz mieć potwierdzenie o niekaralności (dyrektor kieruje lub urząd miejski, któremu szkoła podlega) i kierunek związany z pedagogiką, może być też collegowy child care lub coś koło tego. podania składa się przez stronę internetową (ja poszłam do szkoły zapisać młodego i dostałam pracę, najpierw na wolontariacie, od sierpnia będą mi płacić, co opłaca się zwłaszcza im, bo pracuję też jako ESOL teacher na etacie TA, więc za połowę stawki nauczycielskiej)
aisha1111


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,292
Dołączył: nie, 19 wrz 10 - 11:43
SkÄ…d: z krainy deszczu
Nr użytkownika: 34,334




post czw, 03 lip 2014 - 19:36
Post #202

CYTAT(Martalka @ Sun, 22 Jun 2014 - 16:19) *
U nas w szkole nie ma logopedy. jest tylko SENCO. Ale Milena, bo to ona potrzebuje logopedy, nie ma "orzeczenia" SEN.
Chodzimy do logopedy niezależnie, do przychodni, choć SENCO nas właśnie tam skierowała.

Jutro własnie idę.

Pytanie techniczne icon_biggrin.gif ODP moze być tu lub na PW. Jak się pracuje jako TA? I jak się zaczyna taką pracę? Co jest potrzebne? icon_biggrin.gif Pytam dość przyszłościowo icon_biggrin.gif
Która mama pisała że jest z SURREY??? (czytałam przed chwilą kto, a teraz nie mogę znaleźć, musze lecieć do dzieci i M) icon_wink.gif
Ja też mieszkam w Surrey icon_biggrin.gif Witam się zza płotka icon_wink.gif

dawno mnie nie było (zgubiłam hasło do maluchów, a mąż kompa mi wyczyścił). jako TA - fajnie. generalnie masz podobne obowiązki jak nauczyciel, ale nie układasz programów. pracujesz z mniejszą grupą dzieci, więc szybciej jesteś w stanie wyłapać jakie problemy ma dziecko i zgłosić do nauczyciela. minus-masz dyżury na przerwach, czyli wtedy jak jest największy młyn icon_biggrin.gif. no i pierwsza pomoc w razie zadrapanego kolana, wydawanie leków, podawanie insuliny jak trzeba itp. jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedzieć. mi ta praca daje ogromnie dużo satysfakcji, zwłaszcza jak widzę efekty swojej pracy. w Szkocji musisz mieć potwierdzenie o niekaralności (dyrektor kieruje lub urząd miejski, któremu szkoła podlega) i kierunek związany z pedagogiką, może być też collegowy child care lub coś koło tego. podania składa się przez stronę internetową (ja poszłam do szkoły zapisać młodego i dostałam pracę, najpierw na wolontariacie, od sierpnia będą mi płacić, co opłaca się zwłaszcza im, bo pracuję też jako ESOL teacher na etacie TA, więc za połowę stawki nauczycielskiej)

--------------------
Kruszynek 21 marca 2008 (8 tc)



lena85uk
czw, 03 lip 2014 - 20:07
To ja , to ja icon_wink.gif ta z Surrey a konkretnie z Woking icon_wink.gif a ty skad ?
lena85uk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 47
Dołączył: czw, 01 maj 14 - 19:19
SkÄ…d: Woking/Surrey
Nr użytkownika: 43,987




post czw, 03 lip 2014 - 20:07
Post #203

To ja , to ja icon_wink.gif ta z Surrey a konkretnie z Woking icon_wink.gif a ty skad ?
Martalka
czw, 03 lip 2014 - 20:55
aisha, dzięki za opis icon_biggrin.gif

Ja sama nie wiem czego chcę. Kiedyś pracowalam w PL w przedszkolach, i to nie było to, wychodziłam z TAKĄ głową, a teraz po latach ośmiu, coś mnie natchnęło... ale sama nie wiem... Może będzie to samo ze mną...?? Takie niezgranie człowieka z wykonywaną pracą.
Pociągnę temat ESOL teacher. Jestem po anglistyce w PL. Musiałabym coś mieć jeszcze oprócz własnego dyplomu uznanego/potwierdzonego tutaj? Kursik jakiś? icon_biggrin.gif


lena, ja z Mitcham. Kurcze, miałam nadzieję, że bliżej.


Kupiliśmy już bilety na prom w jedną stronę.
W drugą kupimy jakoś niebawem, ale póki co szukamy chętnych na jazdę i dorzucenie się do paliwka, bo mój M sam będzie jechał 8 sierpnia dużym autem. Jakbyście kogoś znali z pomorza zachodniego chętnego na jazdę z M, to dajcie znać icon_biggrin.gif


Martalka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,479
Dołączył: wto, 31 sie 04 - 22:31
Skąd: zza kanału
Nr użytkownika: 2,054




post czw, 03 lip 2014 - 20:55
Post #204

aisha, dzięki za opis icon_biggrin.gif

Ja sama nie wiem czego chcę. Kiedyś pracowalam w PL w przedszkolach, i to nie było to, wychodziłam z TAKĄ głową, a teraz po latach ośmiu, coś mnie natchnęło... ale sama nie wiem... Może będzie to samo ze mną...?? Takie niezgranie człowieka z wykonywaną pracą.
Pociągnę temat ESOL teacher. Jestem po anglistyce w PL. Musiałabym coś mieć jeszcze oprócz własnego dyplomu uznanego/potwierdzonego tutaj? Kursik jakiś? icon_biggrin.gif


lena, ja z Mitcham. Kurcze, miałam nadzieję, że bliżej.


Kupiliśmy już bilety na prom w jedną stronę.
W drugą kupimy jakoś niebawem, ale póki co szukamy chętnych na jazdę i dorzucenie się do paliwka, bo mój M sam będzie jechał 8 sierpnia dużym autem. Jakbyście kogoś znali z pomorza zachodniego chętnego na jazdę z M, to dajcie znać icon_biggrin.gif




--------------------
2004, 2008, 2010, 2012 :)
> mamusie z Anglii
Start new topic
Reply to this topic
11 Stron V  « poprzednia 9 10 11
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 23:21
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama