Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kosmetyki na pekajace naczynka, jakiej firmy...

> 
mirra_a
nie, 10 kwi 2005 - 15:40
Jak w temacie, Drogie Mamy jakie są nalepsze na taką właśnie cere, czy Eris , a może są jakieś inne tańsze a wacle nie gorsze i mniej skuteczne od tych markowych.
Bardzo prosze o wskazówki i odpowiedź.
Pozdrawiam
Agata
mirra_a


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 73
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 11:48
SkÄ…d: Stalowa Wola
Nr użytkownika: 1,597

GG:


post nie, 10 kwi 2005 - 15:40
Post #1

Jak w temacie, Drogie Mamy jakie są nalepsze na taką właśnie cere, czy Eris , a może są jakieś inne tańsze a wacle nie gorsze i mniej skuteczne od tych markowych.
Bardzo prosze o wskazówki i odpowiedź.
Pozdrawiam
Agata

--------------------
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Agata mama Kasi (16.07.2003)
kasiarybka

Go??







post nie, 10 kwi 2005 - 23:01
Post #2

Pękaniu naczynek sprzyja mróz, wiatr, gorąco, gwałtowna zmiana temperatur. I emocje - niektóre osoby łatwiej niż inne nabierają rumieńców. To samo może zdziałać kieliszek koniaku.

Pękanie naczynek to problem osób o skórze suchej, cienkiej, delikatnej. Ich cera ma odcień różowy, bo naczynka przebiegają bliżej powierzchni skóry. Są słabe i mało elastyczne.

Profilaktyka jest najważniejsza - po to, by zmiany te się nie utrwalały.

Osoby ze skłonnością do pękających naczynek powinny zrezygnować z peelingów ścierających. Dla ich delikatnej skóry lepsze będą łagodniejsze, enzymatyczne.

Muszą chronić skórę przed mrozem i nagłymi zmianami temperatur - na krem ochronny dobrze jest jeszcze nałożyć podkład. Szczególnie dbać o ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym - na co dzień używać kremów z filtrami. A o solarium w ogóle zapomnieć.

W kosmetykach szukaj:

* witamina K - wpływa na proces krzepnięcia krwi, przyspiesza gojenie siniaków

* mirt - działa obkurczająco i wzmacniająco na naczynia krwionośne

* arnika - wspomaga krążenie krwi, wzmacnia naczynka krwionośne, działa przeciwzapalnie, zmniejsza zaczerwienienia

* miłorząb japoński - uelastycznia ściany naczyń, poprawia krążenie w drobnych naczyniach krwionośnych skóry

* witamina C - uszczelnia i wzmacnia naczynka krwionośne

* oczar - ma właściwości ściągające, przeciwzapalne i kojące

* rutyna - działa wzmacniająco na naczynia krwionośne.



Firmy kosmetyczne proponują osobom mającym problemy z rozszerzonymi naczynkami specjalne kosmetyki, np. serię Pharmaceris N Erisa (mleczko, tonik, krem nawilżający, odżywczy i z witaminą K 1%, peeling enzymatyczny, maseczka, balsam do ciała), krem Bratek z serii Kwiaty Polskie (Uroda), krem nawilżający i półtłusty z miłorzębem japońskim z serii Anti allergique (Mincer - Mona Liza Cosmetics).


Myślę że kometyki Erisa są w tym temacie jak najbardziej na miejscu.
Najważniejsze jest niemycie twarzy zwykłą wodą z kranu, a jeśli już to koniecznie mydłem glicerynowym + nawilżający krem na noc.
Mama Mojzesza
nie, 10 kwi 2005 - 23:12
o rany Kasiu, trudne to wszystko icon_biggrin.gif

Mirra, ja mialam Ziaje na naczynka, taka rozowa, kupilam rok temu i nie wiem czy jeszcze jest? (tonik, mleczko i krem nawilzajacy)
teraz kupilam sobie troche lepsze (czyt.drozsze icon_rolleyes.gif ) i zobaczymy jak bedzie dzialac wink.gif
i biore ascorutical czy jakos tak, takie polaczenie rutinoscorbinu, witaminy c i wapna, to dlatego ze ciagle choruje i mam tego dosyc, a moze i na naczynka przy okazji pomoze
Mama Mojzesza


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,565
Dołączył: pon, 12 sty 04 - 16:00
Nr użytkownika: 1,325

GG:


post nie, 10 kwi 2005 - 23:12
Post #3

o rany Kasiu, trudne to wszystko icon_biggrin.gif

Mirra, ja mialam Ziaje na naczynka, taka rozowa, kupilam rok temu i nie wiem czy jeszcze jest? (tonik, mleczko i krem nawilzajacy)
teraz kupilam sobie troche lepsze (czyt.drozsze icon_rolleyes.gif ) i zobaczymy jak bedzie dzialac wink.gif
i biore ascorutical czy jakos tak, takie polaczenie rutinoscorbinu, witaminy c i wapna, to dlatego ze ciagle choruje i mam tego dosyc, a moze i na naczynka przy okazji pomoze
ulcik
pon, 11 kwi 2005 - 07:09
ja miałam AA i nie do końca było to to .. teraz zadzwoniłam do Avene i przysłali mi próbkę .. jest lepiej .. więc zakupiłam krem na allegro i własnie na niego czekam icon_smile.gif

a Erisa nie stosowałam

ulcik
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post pon, 11 kwi 2005 - 07:09
Post #4

ja miałam AA i nie do końca było to to .. teraz zadzwoniłam do Avene i przysłali mi próbkę .. jest lepiej .. więc zakupiłam krem na allegro i własnie na niego czekam icon_smile.gif

a Erisa nie stosowałam

ulcik

--------------------
> Kosmetyki na pekajace naczynka, jakiej firmy...
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 24 kwi 2024 - 09:38
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama