Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna  

Yorki, czy Persy

> 
Agnisma
czw, 17 lut 2005 - 21:53
Nakręcana swym optymizmem, wierząc w ludzi piszę ów post...
Jeśli ktoś ma, lub słyszał o kimś kto ma na zbyciu szczeniaczki Yorka(najchętniej pieska, choć i suczką nie pogardzę ), oczywiście bez rodowodów i innych super medalistów do 150zł to ja jestem chętna



P.S.
Oczywiście mam pełną świadomość, że ta rasa to koszt 650zł najmniej, ale może akurat...

Słyszałam, że to psy z włosami, więc nie martwiłabym się o ewentualną alergię Natalii, i uwielbiamy zwierzaki...

A takie małe pieski:
1)mało jedzą,
2)można od biedy nauczyć je załatwiania w kuwetę(choć mnie zależy na spacerach-gruby tyłek icon_wink.gif )
3)nawet jak ugryzie to będzie mniej krzywdy niż ze szczęk jakiegoś ludojada
3)generalnie są bardzo oszczędne i ekonomiczne

MIEJCIE MOJĄ PROŚBĘ NA UWADZE!!


A może któraś z Was ma Yorka i może powiedzieć coś więcej o tej rasie
Bardzo jestem zainteresowana icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 17 lut 2005 - 21:53
Post #1

Nakręcana swym optymizmem, wierząc w ludzi piszę ów post...
Jeśli ktoś ma, lub słyszał o kimś kto ma na zbyciu szczeniaczki Yorka(najchętniej pieska, choć i suczką nie pogardzę ), oczywiście bez rodowodów i innych super medalistów do 150zł to ja jestem chętna



P.S.
Oczywiście mam pełną świadomość, że ta rasa to koszt 650zł najmniej, ale może akurat...

Słyszałam, że to psy z włosami, więc nie martwiłabym się o ewentualną alergię Natalii, i uwielbiamy zwierzaki...

A takie małe pieski:
1)mało jedzą,
2)można od biedy nauczyć je załatwiania w kuwetę(choć mnie zależy na spacerach-gruby tyłek icon_wink.gif )
3)nawet jak ugryzie to będzie mniej krzywdy niż ze szczęk jakiegoś ludojada
3)generalnie są bardzo oszczędne i ekonomiczne

MIEJCIE MOJĄ PROŚBĘ NA UWADZE!!


A może któraś z Was ma Yorka i może powiedzieć coś więcej o tej rasie
Bardzo jestem zainteresowana icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Mika
czw, 17 lut 2005 - 22:34
ja mam "w rodzinie" yorka -jeden plus,że ładne to to icon_wink.gif
minusem może być to,że mają kiepskie zdrowie (delikatne jak 110) humorzaste i zawziete, no i rozszczekaną mają jadaczkę do nieprzytomności icon_lol.gif

a zdobyć psa tej rasy za 150zł to byłby już łut szczęscia -bez znajomości chyba nie znajdziesz
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 17 lut 2005 - 22:34
Post #2

ja mam "w rodzinie" yorka -jeden plus,że ładne to to icon_wink.gif
minusem może być to,że mają kiepskie zdrowie (delikatne jak 110) humorzaste i zawziete, no i rozszczekaną mają jadaczkę do nieprzytomności icon_lol.gif

a zdobyć psa tej rasy za 150zł to byłby już łut szczęscia -bez znajomości chyba nie znajdziesz

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Inca2
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:23
Moja bratowa ma yorka wlasnie takiego bez rodowodu. Wyrwala go od pseudo hodowcy na jakiejs wystawie. Zabiedzone malenstwo bylo okropnie. To co Mika pisze o zdrowiu to cala prawda. Tinka ma uczulenie na bialko musi jesc specjalna karme, wlos trzeba pielegnowac, wcierac jakies olejki itp.
Na szczescie, trafil sie im egzemplarz calkiem malo szczekajacy. A w ogoletozachowuje sie jak kot, wskakuje na kolanka i domaga sie pieszczotek.
Po tragicznym poczatku wyrosl z niej calkiem fajny slodziak icon_smile.gif
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:23
Post #3

Moja bratowa ma yorka wlasnie takiego bez rodowodu. Wyrwala go od pseudo hodowcy na jakiejs wystawie. Zabiedzone malenstwo bylo okropnie. To co Mika pisze o zdrowiu to cala prawda. Tinka ma uczulenie na bialko musi jesc specjalna karme, wlos trzeba pielegnowac, wcierac jakies olejki itp.
Na szczescie, trafil sie im egzemplarz calkiem malo szczekajacy. A w ogoletozachowuje sie jak kot, wskakuje na kolanka i domaga sie pieszczotek.
Po tragicznym poczatku wyrosl z niej calkiem fajny slodziak icon_smile.gif

--------------------
inca


user posted image
Agnisma
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:34
Tym jazgotliwym szczekaniem MIka, trochę ostudziłaś moje zapały icon_wink.gif Poza tym waham się...
Chciałabym takiego zwierzaka jak była moja kocica, bez awantur, spokojnego, nie niszczelniucha icon_cool.gif

Może powinnam przemyśleć jednak wersję mojej rodziny z persem icon_cool.gif
CHyba szybciej dostanę kociaka za tę cenę... muszę to przedyskutować z mężem icon_cool.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:34
Post #4

Tym jazgotliwym szczekaniem MIka, trochę ostudziłaś moje zapały icon_wink.gif Poza tym waham się...
Chciałabym takiego zwierzaka jak była moja kocica, bez awantur, spokojnego, nie niszczelniucha icon_cool.gif

Może powinnam przemyśleć jednak wersję mojej rodziny z persem icon_cool.gif
CHyba szybciej dostanę kociaka za tę cenę... muszę to przedyskutować z mężem icon_cool.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Ludek
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:36
Wejdź sobie tu https://www.dogomania.pl/index.php?name=PNp...=viewforum&f=44. Znajdziesz tutaj właścicieli yorków i sporo się o nich dowiesz.
Weź również pod uwagę to, że jest to terier i mimo niewielkich rozmiarów charakter ma teriera. icon_lol.gif
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:36
Post #5

Wejdź sobie tu https://www.dogomania.pl/index.php?name=PNp...=viewforum&f=44. Znajdziesz tutaj właścicieli yorków i sporo się o nich dowiesz.
Weź również pod uwagę to, że jest to terier i mimo niewielkich rozmiarów charakter ma teriera. icon_lol.gif

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
Agnisma
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:37
CYTAT(Inca2)
Moja bratowa ma yorka wlasnie takiego bez rodowodu. Wyrwala go od pseudo hodowcy na jakiejs wystawie. Zabiedzone malenstwo bylo okropnie. To co Mika pisze o zdrowiu to cala prawda. Tinka ma uczulenie na bialko musi jesc specjalna karme, wlos trzeba pielegnowac, wcierac jakies olejki itp.
Na szczescie, trafil sie im egzemplarz calkiem malo szczekajacy. A w ogoletozachowuje sie jak kot, wskakuje na kolanka i domaga sie pieszczotek.
Po tragicznym poczatku wyrosl z niej calkiem fajny slodziak icon_smile.gif

Sądziłam, że wystarczy szczotkować psiaka włosy icon_rolleyes.gif
Ale jeśli te pieski są takie wyjątkowo wątłe to muszę się liczyć z wydaniem majątku na lekarza, leki, odżywki... icon_confused.gif

No i jak trafić na takiego słodziaka icon_rolleyes.gif icon_question.gif

Chyba naprawdę zacznę przekonywać męża na persa
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:37
Post #6

CYTAT(Inca2)
Moja bratowa ma yorka wlasnie takiego bez rodowodu. Wyrwala go od pseudo hodowcy na jakiejs wystawie. Zabiedzone malenstwo bylo okropnie. To co Mika pisze o zdrowiu to cala prawda. Tinka ma uczulenie na bialko musi jesc specjalna karme, wlos trzeba pielegnowac, wcierac jakies olejki itp.
Na szczescie, trafil sie im egzemplarz calkiem malo szczekajacy. A w ogoletozachowuje sie jak kot, wskakuje na kolanka i domaga sie pieszczotek.
Po tragicznym poczatku wyrosl z niej calkiem fajny slodziak icon_smile.gif

Sądziłam, że wystarczy szczotkować psiaka włosy icon_rolleyes.gif
Ale jeśli te pieski są takie wyjątkowo wątłe to muszę się liczyć z wydaniem majątku na lekarza, leki, odżywki... icon_confused.gif

No i jak trafić na takiego słodziaka icon_rolleyes.gif icon_question.gif

Chyba naprawdę zacznę przekonywać męża na persa

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Ludek
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:50
CYTAT(Agnisma)
Chyba naprawdę zacznę przekonywać męża na persa


Z pielęgnacją persa wcale nie jest łatwiej. Jak go nie będziesz regularnie czesać, to zamieni się w filc. wink.gif

W razie czego służę maszynką. icon_lol.gif
Ludek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,093
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:10
Skąd: Warszawa - Bródno
Nr użytkownika: 247

GG:


post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:50
Post #7

CYTAT(Agnisma)
Chyba naprawdę zacznę przekonywać męża na persa


Z pielęgnacją persa wcale nie jest łatwiej. Jak go nie będziesz regularnie czesać, to zamieni się w filc. wink.gif

W razie czego służę maszynką. icon_lol.gif

--------------------
Pozdrawiam,Ludek
Duża Panna :) 10.02.2001
Mika
piÄ…, 18 lut 2005 - 09:50
Agnisma -a może zwykłego dachowca lub rasowego ale z "normalnym" wyglądem" ? Persy nie tylko troche uciążliwe przez futro ale maja tez kłopoty z kanalikami łzowymi i nosem przez to mutowanie i pysk jakby z 10 piętra na mordę spadły icon_wink.gif
Jak nie będziesz peersa czesała codziennie to trzeba go będzie ogolić na łyso,bo się sfilcuje icon_lol.gif

a maine coon,norweski leśny,brytyjski,syjamski?
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 18 lut 2005 - 09:50
Post #8

Agnisma -a może zwykłego dachowca lub rasowego ale z "normalnym" wyglądem" ? Persy nie tylko troche uciążliwe przez futro ale maja tez kłopoty z kanalikami łzowymi i nosem przez to mutowanie i pysk jakby z 10 piętra na mordę spadły icon_wink.gif
Jak nie będziesz peersa czesała codziennie to trzeba go będzie ogolić na łyso,bo się sfilcuje icon_lol.gif

a maine coon,norweski leśny,brytyjski,syjamski?

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Agnisma
piÄ…, 18 lut 2005 - 10:11
Mam doświdczenie z persami, miałam taką kocicę icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 18 lut 2005 - 10:11
Post #9

Mam doświdczenie z persami, miałam taką kocicę icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Mika
piÄ…, 18 lut 2005 - 10:14
CYTAT(Agnisma)
Mam doświdczenie z persami, miałam taką kocicę icon_lol.gif


aaaaa -to zmienia postać rzeczy wink.gif
pamiętam,że miałam gdzieś strony z ogłoszeniami o sprzedażykotów-jak się uchowały to podrzucę wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 18 lut 2005 - 10:14
Post #10

CYTAT(Agnisma)
Mam doświdczenie z persami, miałam taką kocicę icon_lol.gif


aaaaa -to zmienia postać rzeczy wink.gif
pamiętam,że miałam gdzieś strony z ogłoszeniami o sprzedażykotów-jak się uchowały to podrzucę wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Kocurek
piÄ…, 18 lut 2005 - 10:21
To jak już rozdajecie, chcę maine coona icon_smile.gif
I te linki też icon_wink.gif
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 18 lut 2005 - 10:21
Post #11

To jak już rozdajecie, chcę maine coona icon_smile.gif
I te linki też icon_wink.gif


--------------------
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




Agnisma
piÄ…, 18 lut 2005 - 10:30
Dzięki z przyjemnością przejżę icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post piÄ…, 18 lut 2005 - 10:30
Post #13

Dzięki z przyjemnością przejżę icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Mika
piÄ…, 18 lut 2005 - 10:30
[quote=Kocurek]To jak już rozdajecie, chcę maine coona icon_smile.gif
I te linki też icon_wink.gif


możesz pomarzyć -najtańszy maine coon jakiego znalazłam był po 600zł chłopiec i 800zł dziewczynka icon_rolleyes.gif -już bez papierów na tzw. "kolana" (nie na wystawy)
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post piÄ…, 18 lut 2005 - 10:30
Post #14

[quote=Kocurek]To jak już rozdajecie, chcę maine coona icon_smile.gif
I te linki też icon_wink.gif


możesz pomarzyć -najtańszy maine coon jakiego znalazłam był po 600zł chłopiec i 800zł dziewczynka icon_rolleyes.gif -już bez papierów na tzw. "kolana" (nie na wystawy)

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Kocurek
piÄ…, 18 lut 2005 - 14:41
Kurcze, taniocha icon_rolleyes.gif
Jeszcze 300 bym dała............ale drugie tyle? Hmmmmm
Kocurek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,125
Dołączył: czw, 10 kwi 03 - 21:14
SkÄ…d: z kÄ…towni
Nr użytkownika: 548

GG:


post piÄ…, 18 lut 2005 - 14:41
Post #15

Kurcze, taniocha icon_rolleyes.gif
Jeszcze 300 bym dała............ale drugie tyle? Hmmmmm


--------------------
Atena
sob, 19 lut 2005 - 16:06
Ja mam Yorka-pieska,ma 4 lata i kocham go strasznie,nie ma z nim żadnych kłopotów.nie jest wcale chalaśliwy i narwany-przeciwnie,spokojny i cichy icon_smile.gif
Olaf(bo tak ma na imę icon_smile.gif ) nie choruje,na wiosnę idziemy do fryzjera na strzyżenie...problemow z włosem nie mamy bo nigdy jeszcze nie miał tak długich żeby stwarzały jakiś problem.Olaf ma rodowód ale psem wystawowym nie jest ponieważ na to trzeba mieć czas-ja nie mam odkąd Zulka się urodzila.Pielęgnacja wcale nie jest skomplikowana!
Polecam Yorka z czystym sumieniem!!!To cudowne,kochające i zapatrzone w swojego pana pieski.Są naprawdę słodziutkie-tylko je przytulać.
Polecam!tylko trzeba umiejętnie wybrać szeniaczka...

Ponieważ mam w domu na codzień Yoreczka to służe wszelkimi radami na ten temat.Chętnie porozmawiam,doradzę...

Atena
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post sob, 19 lut 2005 - 16:06
Post #16

Ja mam Yorka-pieska,ma 4 lata i kocham go strasznie,nie ma z nim żadnych kłopotów.nie jest wcale chalaśliwy i narwany-przeciwnie,spokojny i cichy icon_smile.gif
Olaf(bo tak ma na imę icon_smile.gif ) nie choruje,na wiosnę idziemy do fryzjera na strzyżenie...problemow z włosem nie mamy bo nigdy jeszcze nie miał tak długich żeby stwarzały jakiś problem.Olaf ma rodowód ale psem wystawowym nie jest ponieważ na to trzeba mieć czas-ja nie mam odkąd Zulka się urodzila.Pielęgnacja wcale nie jest skomplikowana!
Polecam Yorka z czystym sumieniem!!!To cudowne,kochające i zapatrzone w swojego pana pieski.Są naprawdę słodziutkie-tylko je przytulać.
Polecam!tylko trzeba umiejętnie wybrać szeniaczka...

Ponieważ mam w domu na codzień Yoreczka to służe wszelkimi radami na ten temat.Chętnie porozmawiam,doradzę...

Atena

--------------------



Atena
sob, 19 lut 2005 - 16:08
A i jeszcze coÅ› mi siÄ™ przypomnialo:
Skoro mowa o Yoreczkach to może macie gdzieś wrodzinie(czy cuś wink.gif ) kogoś kto ma suczkę i poszukuje dla niej partnera?
Mój Olaf jest chętnt,tylko nie mamy kandydatki icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Jesteśmy z Warszwy.

Atena
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post sob, 19 lut 2005 - 16:08
Post #17

A i jeszcze coÅ› mi siÄ™ przypomnialo:
Skoro mowa o Yoreczkach to może macie gdzieś wrodzinie(czy cuś wink.gif ) kogoś kto ma suczkę i poszukuje dla niej partnera?
Mój Olaf jest chętnt,tylko nie mamy kandydatki icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Jesteśmy z Warszwy.

Atena

--------------------



Inca2
nie, 20 lut 2005 - 09:53
Atena, moja bratowa juz od dawna szuka partnera, jaj Tinka ma 3 lata, ale my jestesmy z Karkonoszy, wiec to troche daleko:(
Inca2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,578
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 21:12
SkÄ…d: poludniowy zachod
Nr użytkownika: 764




post nie, 20 lut 2005 - 09:53
Post #18

Atena, moja bratowa juz od dawna szuka partnera, jaj Tinka ma 3 lata, ale my jestesmy z Karkonoszy, wiec to troche daleko:(

--------------------
inca


user posted image
karoleenka
nie, 20 lut 2005 - 21:15
Atena ja jestem z Wrocławia icon_sad.gifa widziałam Twojego Olafa na zdjeciach..-sliczny i tak samo " sportowy" ja moja Lea:)

Juz kiedys pisałam tu na temat Yorków- są kapitalne ale jak zawsze wszystko zależy od egzemplarza- nasza do spokojnych nie należy- jest energiczna i wszędobylska jakby miała motorek w ..., ale cudowna:)
Strasznie oddana, mądra i temperamentna-typowy terierek kochający przestrzeń, zabawę a przede wszystkim swój dom i rodzinę.
Nie była szczekliwa dopóki nie dołączyła do niej nasza sunia Zojka -Westi, wstrętna szczekaczka panikara.
Lea nie ma rodowodu ( niestety) ale nam się udało- jest okazem zdrowia i ma przepiekną gęstą sierść ( którą i tak regularnie szczyrzemy..)
Jednak nie polecam kupowania yorków bez rodowodu ponieważ trwa w tej chwili produkcja tych piesków i coraz częściej spotyka się strasznie"biedne" egzemplarze-coraz słabsze i brzydkie niestety...icon_sad.gif
Tragedia:( i co najgorsze coraz mniejsze icon_eek.gif
karoleenka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,473
Dołączył: śro, 12 maj 04 - 22:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,741

GG:


post nie, 20 lut 2005 - 21:15
Post #19

Atena ja jestem z Wrocławia icon_sad.gifa widziałam Twojego Olafa na zdjeciach..-sliczny i tak samo " sportowy" ja moja Lea:)

Juz kiedys pisałam tu na temat Yorków- są kapitalne ale jak zawsze wszystko zależy od egzemplarza- nasza do spokojnych nie należy- jest energiczna i wszędobylska jakby miała motorek w ..., ale cudowna:)
Strasznie oddana, mądra i temperamentna-typowy terierek kochający przestrzeń, zabawę a przede wszystkim swój dom i rodzinę.
Nie była szczekliwa dopóki nie dołączyła do niej nasza sunia Zojka -Westi, wstrętna szczekaczka panikara.
Lea nie ma rodowodu ( niestety) ale nam się udało- jest okazem zdrowia i ma przepiekną gęstą sierść ( którą i tak regularnie szczyrzemy..)
Jednak nie polecam kupowania yorków bez rodowodu ponieważ trwa w tej chwili produkcja tych piesków i coraz częściej spotyka się strasznie"biedne" egzemplarze-coraz słabsze i brzydkie niestety...icon_sad.gif
Tragedia:( i co najgorsze coraz mniejsze icon_eek.gif

--------------------





Psi
nie, 20 lut 2005 - 22:24
Atena po co chcesz rozmnażać psy bez rodowodu?
Jaki masz w tym cel?
Poza drobną korzyścią finansową jest to kompletna głupota i jedna z najgorszych rzeczy jakie można zrobić rasie. Hodowlą zwierząt powinni zajmowac się ludzie, którzy się na tym znają. Własnie po to, żeby zminimalizowac ryzyko wystapienia wszelkich chorób.
Każdy pies rasowy ze względu na to, że powstał na bazie konkretnej, wyodrebnionej grupy psów, krzyzowanych ze sobą w blisko spokrewnionym środowisku posiada w swoim rodowodzie (bliższym lub dalszym) inbreed. Ryzyko, że trafosz na suczkę spokrewnioną ze swoim psem nie jest wcale małe, szczególnie, jeżeli oboje nie mają rodowodu (zatem możliwośc weryfikacji jest zerowa). W zależności jak bliskie będzie pokrewieństwo, narazisz szczeniaki na niebezpieczeństwo wystąpienia chorób genetycznych. Poza tym Twój pies nie jest przebadany, nie jest reproduktorem....nikt, z osób znających się, nigdy nie zweryfkował czy odpowiada on założeniom rasy. Po co więc go rozmnażać?
Ja bym na Twoim miejscu powaznie zastanowiła sie nad kastracja, zamiast bezcelowego mnożenia psów, szkodząc im tym.
Psi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,613
Dołączył: śro, 31 mar 04 - 10:53
Nr użytkownika: 1,619




post nie, 20 lut 2005 - 22:24
Post #20

Atena po co chcesz rozmnażać psy bez rodowodu?
Jaki masz w tym cel?
Poza drobną korzyścią finansową jest to kompletna głupota i jedna z najgorszych rzeczy jakie można zrobić rasie. Hodowlą zwierząt powinni zajmowac się ludzie, którzy się na tym znają. Własnie po to, żeby zminimalizowac ryzyko wystapienia wszelkich chorób.
Każdy pies rasowy ze względu na to, że powstał na bazie konkretnej, wyodrebnionej grupy psów, krzyzowanych ze sobą w blisko spokrewnionym środowisku posiada w swoim rodowodzie (bliższym lub dalszym) inbreed. Ryzyko, że trafosz na suczkę spokrewnioną ze swoim psem nie jest wcale małe, szczególnie, jeżeli oboje nie mają rodowodu (zatem możliwośc weryfikacji jest zerowa). W zależności jak bliskie będzie pokrewieństwo, narazisz szczeniaki na niebezpieczeństwo wystąpienia chorób genetycznych. Poza tym Twój pies nie jest przebadany, nie jest reproduktorem....nikt, z osób znających się, nigdy nie zweryfkował czy odpowiada on założeniom rasy. Po co więc go rozmnażać?
Ja bym na Twoim miejscu powaznie zastanowiła sie nad kastracja, zamiast bezcelowego mnożenia psów, szkodząc im tym.
> Yorki, czy Persy
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 15:08
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama