Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy mozna brać cerazette nie karmiąc piersią?

> 
kejtlin

Go??







post wto, 19 cze 2007 - 21:55
Post #1

No właśnie, pytanie jak w temacie, potrzebuję tabletek anty, nie mam czasu iść teraz do gina, ale wcześniej gdy karmiłam zapisał mi tabletki 3 opakowania cerazette na zapas(in blanco wink.gif) , tylko że z tego co wiem to stosuje się je przy karmieniu piersią. A może można jakoś nabyć inne tabletki bez recepty 08.gif .
Nie wiem, nie orientuje się w ogóle w tym temacie. Kiedyś brałam Yasmin, ale tylko jeden miesiąc, najlepiej odpowiadały by mi takie po których troszeczkę się tyje,06.gif dla mnie to zaleta, ponieważ mogę się schować za kijem od szczotki wink.gif
pirania
wto, 19 cze 2007 - 22:02
karmienie piersia nie jest warunkiem koniecznym dla cerazette- za to wyklucza inne tabletki stad zazwyczaj cerazette pojawia sie w kontekscie karmeinia icon_smile.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post wto, 19 cze 2007 - 22:02
Post #2

karmienie piersia nie jest warunkiem koniecznym dla cerazette- za to wyklucza inne tabletki stad zazwyczaj cerazette pojawia sie w kontekscie karmeinia icon_smile.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

LidiaMama
wto, 20 lis 2007 - 00:04
Czesc no własnie ja tak samo kiedy byłam u ginekologa jeszcze karmiłam piersia i zapisał mi tez cerazette a teraz juz nie karmie i a nadal je zazywam wiec mysle ze nadal chamuja jajeczkowanie a mam pytanie minął ponad tydzien od kiedy zaczełam je stosować i nie jestem pewna czy moge już bezpiecznie współżyć z meżem czy moze mi ktoś pomóc i odpisac
LidiaMama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 150
Dołączył: wto, 21 mar 06 - 15:52
SkÄ…d: Nowy Sacz
Nr użytkownika: 5,311




post wto, 20 lis 2007 - 00:04
Post #3

Czesc no własnie ja tak samo kiedy byłam u ginekologa jeszcze karmiłam piersia i zapisał mi tez cerazette a teraz juz nie karmie i a nadal je zazywam wiec mysle ze nadal chamuja jajeczkowanie a mam pytanie minął ponad tydzien od kiedy zaczełam je stosować i nie jestem pewna czy moge już bezpiecznie współżyć z meżem czy moze mi ktoś pomóc i odpisac

--------------------
MAMA
Aga78
wto, 20 lis 2007 - 12:51
hej,

Ja stosowalam cerazette przed ciaza przez ponad rok, poniewaz istnieja u mnie przeciwskazania do przyjmowania tabletek zawierajacych estrogeny (migrena oczna). Tak wiec spokojnie mozna stosowac ten preparat takze poz akonczeniu karmienia.

LidiaMama
- jezeli zaczelas stosowac cerazette po przerwie i wzielas 1 tabletke w dniu 1 dnia miesiaczki, to nie trzeba stosowac zandej innej metody anty. Jezeli wzielas w 2-3 dniu miesiaczki, to przez pierwszy tydzien brania trzeba stosowac inne metody anty, potem juz jest bezpiecznie.

Pozdrawiam
Aga78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,256
Dołączył: pią, 10 mar 06 - 12:53
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk, kiedyÅ› nad morzem :)
Nr użytkownika: 5,195




post wto, 20 lis 2007 - 12:51
Post #4

hej,

Ja stosowalam cerazette przed ciaza przez ponad rok, poniewaz istnieja u mnie przeciwskazania do przyjmowania tabletek zawierajacych estrogeny (migrena oczna). Tak wiec spokojnie mozna stosowac ten preparat takze poz akonczeniu karmienia.

LidiaMama
- jezeli zaczelas stosowac cerazette po przerwie i wzielas 1 tabletke w dniu 1 dnia miesiaczki, to nie trzeba stosowac zandej innej metody anty. Jezeli wzielas w 2-3 dniu miesiaczki, to przez pierwszy tydzien brania trzeba stosowac inne metody anty, potem juz jest bezpiecznie.

Pozdrawiam

--------------------
gosiata1
wto, 20 lis 2007 - 13:37
kejtlin ja jeszcze biore cerazette,juz nie karmie piersia,ale koncze to opakowanie i ide po recepte na inne tabletki.Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze i jak sie juz nie karmi to powinno sie zmienic na inne,ktore dadza lepsza ochrone przed zajsiem w ciaze, tak mi powiedziala połozna.Ja tez jestem chudzienka i wolalabym tabletki,po których przytyje 03.gif
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post wto, 20 lis 2007 - 13:37
Post #5

kejtlin ja jeszcze biore cerazette,juz nie karmie piersia,ale koncze to opakowanie i ide po recepte na inne tabletki.Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze i jak sie juz nie karmi to powinno sie zmienic na inne,ktore dadza lepsza ochrone przed zajsiem w ciaze, tak mi powiedziala połozna.Ja tez jestem chudzienka i wolalabym tabletki,po których przytyje 03.gif

--------------------


gosiata1
wto, 20 lis 2007 - 13:39
kejtlin ja jeszcze biore cerazette,juz nie karmie piersia,ale koncze to opakowanie i ide po recepte na inne tabletki.Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze i jak sie juz nie karmi to powinno sie zmienic na inne,ktore dadza lepsza ochrone przed zajsiem w ciaze, tak mi powiedziala połozna.Ja tez jestem chudzienka i wolalabym tabletki,po których przytyje 03.gif
gosiata1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,645
Dołączył: pią, 16 lut 07 - 11:49
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 11,111

GG:


post wto, 20 lis 2007 - 13:39
Post #6

kejtlin ja jeszcze biore cerazette,juz nie karmie piersia,ale koncze to opakowanie i ide po recepte na inne tabletki.Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze i jak sie juz nie karmi to powinno sie zmienic na inne,ktore dadza lepsza ochrone przed zajsiem w ciaze, tak mi powiedziala połozna.Ja tez jestem chudzienka i wolalabym tabletki,po których przytyje 03.gif

--------------------


Aga78
wto, 20 lis 2007 - 21:47
CYTAT(gosiata1 @ wto, 20 lis 2007 - 13:39) *
Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze


Z tym nie do konca sie zgadzam - owszem kiedys tabletki zawierajace sam progestagen mialy nizsza skutecznosc anty, ale to bylo w latach 70-tych icon_smile.gif Cerazette jest juz jednak preparatem nowej generacji i skutecznosc jest zblizona do tabletek dwuskladnikowych.
Aga78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,256
Dołączył: pią, 10 mar 06 - 12:53
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk, kiedyÅ› nad morzem :)
Nr użytkownika: 5,195




post wto, 20 lis 2007 - 21:47
Post #7

CYTAT(gosiata1 @ wto, 20 lis 2007 - 13:39) *
Cerazette ma slaba ochrone przed zajsciem w ciaze


Z tym nie do konca sie zgadzam - owszem kiedys tabletki zawierajace sam progestagen mialy nizsza skutecznosc anty, ale to bylo w latach 70-tych icon_smile.gif Cerazette jest juz jednak preparatem nowej generacji i skutecznosc jest zblizona do tabletek dwuskladnikowych.


--------------------
> Czy mozna brać cerazette nie karmiÄ…c piersiÄ…?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 18 kwi 2024 - 15:58
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama