Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mój palec czernieje od pierścionka

, Czy to objaw choroby?
> , Czy to objaw choroby?
beata1104
śro, 30 gru 2009 - 23:34
Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło
beata1104


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,631
Dołączył: pon, 10 lis 08 - 11:12
Skąd: Wałbrzych
Nr użytkownika: 23,490




post śro, 30 gru 2009 - 23:34
Post #1

Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło

--------------------
Wojtek 06-04-09
Adam 05-11-02
marghe.
czw, 31 gru 2009 - 01:11
Nie.
to nie objaw choroby icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 31 gru 2009 - 01:11
Post #2

Nie.
to nie objaw choroby icon_smile.gif
TAQILLA
piÄ…, 01 sty 2010 - 22:38
opcje są dwie - albo masz alergię na złoto (ale tu bardziej zaczerwienienie lub wysypka by się pojawiały) albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif
TAQILLA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,713
Dołączył: pon, 31 lip 06 - 22:38
Skąd: z drugiej strony świata...
Nr użytkownika: 6,799




post piÄ…, 01 sty 2010 - 22:38
Post #3

opcje są dwie - albo masz alergię na złoto (ale tu bardziej zaczerwienienie lub wysypka by się pojawiały) albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif

--------------------
Olivia 2007
Carrie
piÄ…, 01 sty 2010 - 22:53
CYTAT(TAQILLA @ Fri, 01 Jan 2010 - 22:38) *
albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif


ha, oglądałam Galileo o wyrobach jubilerskich i wyjaśniło mi się dlaczego moja bransoletka na kostkę brudzi mi nogę koszmarnie.Otóż wyroby ze złota są tak na prawdę złotem z kilkoma dodatkami - min. z miedzią.Na koniec procesu produkcyjnego na dany produkt napyla się czyste złoto.I właśnie grubość tej warstwy decyduje o takich atrakcjach jak farbowanie skóry na czarno czy zielono.Jeśli jest zbyt cienka - szybko się ściera (pot, tarcie, woda, detergenty) i produkt właściwy przereagowuje ze skórą.
Mam kilka wyrobów - tylko ta nieszczęsna bransoletka tak się zachowuje.
Carrie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,206
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
Nr użytkownika: 8,052




post piÄ…, 01 sty 2010 - 22:53
Post #4

CYTAT(TAQILLA @ Fri, 01 Jan 2010 - 22:38) *
albo pierścionek tak do końca złoty nie jest. Czarno-brudne ślady lubi miedź zostawiać ślady, a kolorem do złudzenia przypomina złoto icon_wink.gif


ha, oglądałam Galileo o wyrobach jubilerskich i wyjaśniło mi się dlaczego moja bransoletka na kostkę brudzi mi nogę koszmarnie.Otóż wyroby ze złota są tak na prawdę złotem z kilkoma dodatkami - min. z miedzią.Na koniec procesu produkcyjnego na dany produkt napyla się czyste złoto.I właśnie grubość tej warstwy decyduje o takich atrakcjach jak farbowanie skóry na czarno czy zielono.Jeśli jest zbyt cienka - szybko się ściera (pot, tarcie, woda, detergenty) i produkt właściwy przereagowuje ze skórą.
Mam kilka wyrobów - tylko ta nieszczęsna bransoletka tak się zachowuje.

--------------------



Let me take you on a trip
Around the world and back
And you won't have to move
You just sit still

Now let your mind do the walking
And let my body do the talking
Let me show you the world in my eyes

DM
Inanna
nie, 03 sty 2010 - 18:18
CYTAT(beata1104 @ Wed, 30 Dec 2009 - 23:34) *
Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło


Nie wiem, czy to objaw choroby, ale mi się tak robi jak się odżywiam syfem: nesca trzy w jednym w dużych ilościach, jakieś sztuczne żarcie typu chińska zupka... I nie ma to nic wspólnego z jakością noszonego przeze mnie złota.
Inanna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,551
Dołączył: wto, 12 lut 08 - 16:36
Nr użytkownika: 18,156




post nie, 03 sty 2010 - 18:18
Post #5

CYTAT(beata1104 @ Wed, 30 Dec 2009 - 23:34) *
Dostałam złoty pierścionek i mój palec robi sie w miejscu noszenia czarny-brudny, czy to objaw jakieś choroby?
Już wcześniej nosiłam złote pierścionki tylko leżą w pudełku ze względu na moją prace (okropnie sie niszczą,) i nic takiego mi nie wychodziło


Nie wiem, czy to objaw choroby, ale mi się tak robi jak się odżywiam syfem: nesca trzy w jednym w dużych ilościach, jakieś sztuczne żarcie typu chińska zupka... I nie ma to nic wspólnego z jakością noszonego przeze mnie złota.

--------------------



Pogoda
nie, 03 sty 2010 - 20:00
Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif
Pogoda


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: czw, 24 lip 08 - 20:49
Nr użytkownika: 20,867




post nie, 03 sty 2010 - 20:00
Post #6

Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif
skanna
nie, 03 sty 2010 - 20:13
Mnie też czasem brudzi a czasem nie i wydaje mi się, że ma to związek zarówno z epizodami kiepskiego odżywiania, jak i epizodami większego stresu. Chemia jakaś czy coś?
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 03 sty 2010 - 20:13
Post #7

Mnie też czasem brudzi a czasem nie i wydaje mi się, że ma to związek zarówno z epizodami kiepskiego odżywiania, jak i epizodami większego stresu. Chemia jakaś czy coś?

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
rysa154
piÄ…, 08 sty 2010 - 22:10
zloto jak i srebro reaguja zarowno na sposob odzywiania jak i stres....moze byc rowniez tak,ze np.zloto niskiej proby 333 ktore ma wiecej bodajze miedzi moze kogos bardziej uczulac a np .proby 585 mniej albo odwrotnie....
mnie brudzil zegarek stalowy ale tylko w ciazy i tylko jak zjadlam orzechy 03.gif

podobnie jak bizuteria z naturalnymi kamieniami...kamienie moga zmienic kolor i tak np.kolczyki z koralem mam rozne...jeden ciemniejszy a inny jasniejszy 21.gif ale to taki urok natury...
rysa154


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,893
Dołączył: śro, 25 lut 09 - 23:43
SkÄ…d: b.
Nr użytkownika: 25,743




post piÄ…, 08 sty 2010 - 22:10
Post #8

zloto jak i srebro reaguja zarowno na sposob odzywiania jak i stres....moze byc rowniez tak,ze np.zloto niskiej proby 333 ktore ma wiecej bodajze miedzi moze kogos bardziej uczulac a np .proby 585 mniej albo odwrotnie....
mnie brudzil zegarek stalowy ale tylko w ciazy i tylko jak zjadlam orzechy 03.gif

podobnie jak bizuteria z naturalnymi kamieniami...kamienie moga zmienic kolor i tak np.kolczyki z koralem mam rozne...jeden ciemniejszy a inny jasniejszy 21.gif ale to taki urok natury...

--------------------


beata1104
nie, 24 sty 2010 - 16:44
CYTAT(Pogoda @ Sun, 03 Jan 2010 - 20:00) *
Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif

Właśnie mam tak samo, raz jest raz nie ma długiii czas, pierścionek raczej lichy nie jest 08.gif
Od srebra i innych takich metali to nie mówie uczulenie na maksa, swędzi, krostki, nawet rany mi sie robią, więc nie nosze nic innego jak tylko złoto,
beata1104


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,631
Dołączył: pon, 10 lis 08 - 11:12
Skąd: Wałbrzych
Nr użytkownika: 23,490




post nie, 24 sty 2010 - 16:44
Post #9

CYTAT(Pogoda @ Sun, 03 Jan 2010 - 20:00) *
Mi też moja obrączka straszliwie brudzi palce. Dziwi mnie jednak jedna rzecz: Brudzi, ale nie zawsze. Brudzi od czasu do czasu. Czasem całe tygodnie chodzę bez ciemnych nalotów na palcach. A potem nagle, ni z tego i z owego - czarno. Reakcja też ma różne stopnie nasilenia. Czasem to tylko delikatne zaczernienie pod samą obrączką, a czasem mam czarne pół palca i obydwa okoliczne palce też. Dziwne... icon_lol.gif

Właśnie mam tak samo, raz jest raz nie ma długiii czas, pierścionek raczej lichy nie jest 08.gif
Od srebra i innych takich metali to nie mówie uczulenie na maksa, swędzi, krostki, nawet rany mi sie robią, więc nie nosze nic innego jak tylko złoto,

--------------------
Wojtek 06-04-09
Adam 05-11-02
> Mój palec czernieje od pierÅ›cionka, Czy to objaw choroby?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 28 mar 2024 - 15:54
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama